Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki parkowania przód i tył


stillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kuzynka kupiła Qashqaia 2014.

Chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają czujniki parkowania(najbardziej mnie interesują te z przodu).

W swoim samochodzie(niestety nie Nissan) mam tylko czujniki z tyłu. Czytałem, że te z przodu przy parkowaniu przodem trzeba włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kuzynka kupiła Qashqaia 2014.

Chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają czujniki parkowania(najbardziej mnie interesują te z przodu).

W swoim samochodzie(niestety nie Nissan) mam tylko czujniki z tyłu. Czytałem, że te z przodu przy parkowaniu przodem trzeba włączać.

Można je ustawić na dwa sposoby - albo załączają się same za każdym razem jak naciśniesz hamulec(co doprowadzi Cię do wściekłości za każdym razem jak stoisz w korku), albo musisz nacisnąć przycisk żeby je włączyć jak parkujesz,nie da rady inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je ustawić na dwa sposoby - albo załączają się same za każdym razem jak naciśniesz hamulec(co doprowadzi Cię do wściekłości za każdym razem jak stoisz w korku), albo musisz nacisnąć przycisk żeby je włączyć jak parkujesz,nie da rady inaczej.

Gdzie jest ten magiczny przycisk? bo szukałem 15 minut i nie znalazłem

 

Gdzie to ustawić

Edytowane przez stillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten magiczny przycisk? bo szukałem 15 minut i nie znalazłem

 

Gdzie to ustawić

To musi się wypowiedzieć ktoś kto ma nowe QQ - ale powinien to być jasno oznaczony przycisk na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi się wypowiedzieć ktoś kto ma nowe QQ - ale powinien to być jasno oznaczony przycisk na desce rozdzielczej.

to poczekam, 

Sa przyciski od klimy i radia. przy gałce zmiany biegów jest tylko przycisk ręcznego.

Na kierownicy sterowanie radiem, tempomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest po lewej stronie blisko drzwi, dosyć nisko, tam gdzie m.in wyłącza się ESP.

 

Przednie czujniki załączają się same jeśli auto wykryje przeszkodę bardzo blisko (mniej niż 40cm).

Ja uważam akurat to za bardzo fajne. Jeśli np. zagapimy się i jest ryzyko uderzenia w coś to włącza się sygnał akustyczny i wizualizacja na wyświetlaczu pomiędzy zegarami.

 

Ich czułość i głośność ustawia się menu Settings / Park Sensor czy jakoś podobnie. Chyba można także wyłączyć automatyczne załączanie się przednich czujników ale moim zdaniem tylko do następnego odpalenia auta.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie widziełem ESP, regulację natężenie podświetlenia zegarów i coś z nazwą trial/traffic?

Czy w QQ 2014 to okrągłe na zderzaku to  czujniki przednie?

http://www.caricos.com/cars/n/nissan/2014_nissan_qashqai/1024x768/223.html

bo powiem szczerze, że takich czujników u niej nie widziałem

http://www.caricos.com/cars/n/nissan/2014_nissan_qashqai/1920x1080/260.html

to włączone po lewej święcące na pomarańczowo z "P" to przycisk o którym pisałeś?

 

 

kuzynka wspominała coś o jakiejś wysuwanej do góry antence z lewej strony na desce rozdzielczej,pomiędzy szybą a wylotem powietrza na szybę boczną  co to może być?

Edytowane przez stillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w QQ 2014 to okrągłe na zderzaku to  czujniki przednie?

http://www.caricos.com/cars/n/nissan/2014_nissan_qashqai/1024x768/223.html

bo powiem szczerze, że takich czujników u niej nie widziałem

http://www.caricos.com/cars/n/nissan/2014_nissan_qashqai/1920x1080/260.html

to włączone po lewej święcące na pomarańczowo z "P" to przycisk o którym pisałeś?

 

 

kuzynka wspominała coś o jakiejś wysuwanej do góry antence z lewej strony na desce rozdzielczej,pomiędzy szybą a wylotem powietrza na szybę boczną  co to może być?

Tak, to ten przycisk z "P".

Jeśli kontrolka w przycisku świeci się to czujniki są włączone cały czas i aktywują się gdy podjedziemy do przeszkody.

Niech kuzynka spróbuje po prostu ostrożnie podjechać do przeszkody. Czujniki same się aktywują gdy będzie już zbyt blisko.

Jeśli się nie włączą  to trzeba poszukać w menu Settings/Park Sensor czy nie jest wyłączony Front Sensor.

 

Czujniki są z tego co pamiętam pod tablicą rejestracyjną (czarne), to co widać na zdjęciu jakie zamieściłeś to czujniki boczne stosowane w systemie automatycznego parkowania. Bardzo możliwe że ich nie ma, jeśli jest to wersja wyposażeniowa Visia lub Acenta.

 

Co do antenki to nie mam nic takiego. Może ma na myśli lampkę kontrolną na wysokości lusterka informująca o pojeździe w martwym polu. Ma to wersja Tekna lub jak się dokupi Pakiet bezpieczeństwa.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fabrycznie montowane czujniki parkowania (przód tył) w QQ te z tzw "pakietu bezpieczeństwa" wersja N-tec i Tekna mają ostrzeżenie tylko dźwiękowe czy też wyświetlane jest info na wyświetlaczu pomiędzy zgarami z wizualizacją odległości ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest wyswietlane miedzy zegarami, pamietam to z jazdy testowej. Spodobalo mi sie bardzo jak podjerzdzalem do bramki na autostradzie to mialen kontrole tego jak blisko barierki jestem. I kolory tez chyba sie wyswietlaly, ale to niech sie juz wypowie ten co napewno wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Teknie [2014] nie tylko wyświetla się automatycznie ostrzeżenie miedzy zegarami ale i włacza kamera przednia i pokazuje jak blisko jesteś  :whistle:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe …. sprzedawca w salonie w Katowicach wmawiał  mi że tylko pikają a mic się nie wyświetla pomiędzy zegarami, sprzedawcy o kant du…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieciu,daleko szukasz,a masz młody salon na Stawowej,masz fajny(polecam) salon w D.Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stawowej byłem ale powiem Ci nie byli zainteresowani żeby mi coś sprzedać - podiadę tam raz jeszcze i do Dąbrowy też

Pzdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabrowe polecam jak najbardziej.Jeżdżę tam do nich na serwisy i z naprawami .Jak "zalatwiłem Notka" przed sprzedażą to chłopaki się dość szybko i nisko cenowo postarali :D

A poza tym ,gdyby nie sprzedawca w D.G to nie jeździłbym dziś Qq :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z wlasnego doswiadczenia wiem , ze nawet w tym samym salonie mozesz trafic na bardzo fajnego kontaktowego sprzedawce albo na pacana ktory zachowuje sie jakby tam za kare pracowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inne doswiadczenia ale powiem wam tylko ze jak bylem w PL w salonie Jaguara sprzedawca zaskoczyl mnie pozytywnie...

wiedzial o czy mowa i traktowal nas na poziomie chociaz wparowalem w szortach pokazac XK'a zonce :)

 

dla odmiany w UK te "barany" nie maja nawet pojecia jakie silniki sa w samochodach ktore sprzedaja (przynajmniej w Nissanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inne doswiadczenia ale powiem wam tylko ze jak bylem w PL w salonie Jaguara sprzedawca zaskoczyl mnie pozytywnie...

wiedzial o czy mowa i traktowal nas na poziomie chociaz wparowalem w szortach pokazac XK'a zonce :)

 

dla odmiany w UK te "barany" nie maja nawet pojecia jakie silniki sa w samochodach ktore sprzedaja (przynajmniej w Nissanie)

W Polsce to jest różnie,czasem trafisz na kogoś ambitnego który zna absolutnie wszystko, wie gdzie jest każda spinka w wycieraczkach, a czasem na barana któremu nie zależy - żebyś widział,ile się uprosiłem żeby facet z salonu Land Rovera wysłał mi w końcu ofertę na Range Rovera Vogue(mówimy o aucie za 700-800 tysięcy złotych), przy trzecim telefonie powiedziałem mu,że naprawdę tylko pozazdrościć,że ma taki szalony ruch ludzi chcących kupić taki samochód że nie ma czasu meila wysłać. 

 

Ale w Uk to już jest absolutna porażka, ja osobiście nie spotkałem się z kompetentnym sprzedawcą - każdy jeden zachowuje się tak,że przyszedł do pracy na te 8 godzin w sumie za karę i w sumie go nie interesuje co sprzedaje. I to nie tylko salony Nissana tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...