Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mathi ... i brak poduszek (w kierownicy też nie ma :zdziw: )

 

No bez jaj.... :zdziw: wydawało mi się że jedna poduszka dla kierowcy była w standardzie. Kiedy szukałem auta i przeglądałem gratki, otomoto, allegro itd to nie przypominam sobie abym kiedykolwiek widział auto bez poduszki....jakiś dziwny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathi ... i brak poduszek (w kierownicy też nie ma :zdziw: )

 

No bez jaj.... :zdziw: wydawało mi się że jedna poduszka dla kierowcy była w standardzie. Kiedy szukałem auta i przeglądałem gratki, otomoto, allegro itd to nie przypominam sobie abym kiedykolwiek widział auto bez poduszki....jakiś dziwny model.

 

Ja co prawda znalazłem bez poduszki, ale za to nie miala połowy rzeczy, ktore ma mieć ta moja. Byla np bez klimy... Nic nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj. Na Włochy bez klimy nikt by nie kupił. Autko jest w kolorze białym więc teoretycznie może być najtańszą wersją almy. Dawali klimę a oszczędzali na poduchach.

Autko ok, cena do zbicia...... tylko (mówię to - choć nie miałem jakiegokolwiek doświadczenia z silnikiem Diesla w almie) ten silnik to chyba totalny muł i klekot. A pali pewnie i tak koło 6-7 litrów.

Ja bym szukał benzyny 1,4 / lub 1,6!

 

PS kolor biały znów robi się modny!!!! :one:

 

Kumpel kupił P11 2.0 TD i po odpaleniu jest duuuuuuuuuuuuuuużo głośniej niż w mojej n15!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze może to nie odpowiednie miejsce na takie pytanie ale kto się zna lepiej na autach jak sami użytkownicy tych pojazdów.

Jestem na zakupie Nissana AlmeryN15 upolowałem już kilka ładnych modeli np http://moto.allegro.pl/item522920070_nissa..._4gx_1998r.html ale pytanie moje jest następujące na co zwracać uwagę przy tych autach. Gdzie najczęściej tkwią haczyki. No i oczywiste jakie są koszty eksploatacji

Aha czy 160 tys przebiegu na silnik 1.4 w tych autach to dużo ?? ( co trzeba by w nim zrobić po takim przebiegu )

 

 

Prosi was o pomoc biedny student :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi się wydaje albo prawy kierunkowskaz był wymienia bo na zdjęciu wygląda jak przed liftem, a lampa już po :| Może to świadczyć o jakiejś przygodzie... Do tego wg mnie cena zbyt wysoka na tak ubogie wyposażenie.

 

Na co zwracać uwagę ?? progi, zwłaszcza w tylnej części, ogólnie od spodu czy ruda nie wyłazi. Reszta oględziny tak jak w przypadku każdego innego samochodu.

 

czy 160 tys przebiegu na silnik 1.4 w tych autach to dużo ?? ( co trzeba by w nim zrobić po takim przebiegu )

zależy jak ktoś wcześniej traktował samochód. Jeśli dbał wymieniał wszystko na czas to pojeździsz tym samochodem drugie 160tys.

Czasami w takich autach nic nie trzeba robić, ale że bardzo rzadko zdarzają się uczciwi sprzedawcy to przydało by się wymienić olej+ filtr, ogólnie filtry, sprawdzić płyn chłodniczy czy "wytrzyma" zimę, sprawdzić klocki hamulcowe i tarcze.

Ewentualnie możesz jeszcze świece i przewody WN wymienić.

 

Jak ja swoją almerę kupiłem w momencie zakupu jedynie zmieniłem olej, filtry, amory z przodu i tylne klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathi zamiast O powinno byc 0 i wychodzi:

 

03. 1998 r., silnik CD20, zderzak w kolorze nadwozia, el. szyby, klima, automatyczne zamykanie drzwi i brak poduszek (w kierownicy też nie ma :zdziw: )

 

Wersja wyposazenia GX :)

 

Na bank tyle by za nia nie dał. Gora 7-8 tys

 

W numerah VIN nigdy nei ma litery O, jest zawsze cyfra ZERO.

 

[ Dodano: Wto 06 Sty, 2009 10:42 ]

Autko ok, cena do zbicia...... tylko (mówię to - choć nie miałem jakiegokolwiek doświadczenia z silnikiem Diesla w almie) ten silnik to chyba totalny muł i klekot. A pali pewnie i tak koło 6-7 litrów.

Ja bym szukał benzyny 1,4 / lub 1,6!

 

Wg średnich wskażnikow zuzycia paliwa diesel zuzywa około 1,5 litra mniej od benzyniaka, przy czym w aucie mniejszym moze to byc okolo 1 litra a w duzym okolo 2 litrow co łatwo można sobie skalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz przyszla w koncu chwila kiedy to moja lepsza polowa zdecydowala sie na nowszy samochod, moj wybor padl oczywiscie na Nissana, lecz tym razem postanowilem zdradzic Micre, i jutro poludniowa pora jade po te Almere ---> KLIK.

 

Przebieg nie jest zbyt duzy, samochod wyglada niezle, minusem jest brak klimatyzacji, ogolnie samochodzik w sam raz dla jezdzacej ok 10kkm rocznie kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg średnich wskażnikow zuzycia paliwa diesel zuzywa około 1,5 litra mniej od benzyniaka, przy czym w aucie mniejszym moze to byc okolo 1 litra a w duzym okolo 2 litrow co łatwo można sobie skalkulować.

czyli nie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie pasowałoby bardziej w "ciekawostki z allegro...."

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7390872

 

Kolorystyka podoba mi się bardzo, tylko czy oryginalna?

No i ta nawigacja, skąd ona się tam wzięła? Teoretycznie mogła by zamontowana fabrycznie, skoro ten model montowali również juz w maximach A33, teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kilka Almer z takim wnętrzem, ciekawie to wygląda... ale chyba wolę swoje nudne wnętrze ;)

A nawigacja faktycznie wygląda dziwnie... trochę jak samoróbka... może przełożone z innego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Pierwszy raz jestem na tym forum i już wiele ciekawych rzeczy się na temat Nissana Almery dowiedziałem, a jestem własnie w trakcie poszukiwania z rocznika 1998-1999 benzyna za około 10000zł.

Mam pytanie jaki przebieg może mieć Almera aby jeszcze warto było ją kupować na kilka lat?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niektórzy z tych roczników kupowali auta z przebiegiem ok 50kkm.....

Generalnie N15 jako japońskie solidne auta, jeżeli nie było zaniedbane i zajeżdżone przez idiote, z przebiegu 200kkm nic sobie nie robi.

Pamiętaj, że silniki i auta, japońskie czy każde inne, konstruowane są dla przebiegów spokojnie 300-400kkm, diesle 1,5 raza więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na najbardziej podstawową wersje, bieda aż piszczy.

Za te 10k, które możesz przeznaczyc, znajdziesz po pierwsze młodszą, a po drugie z klimą i dodatkowo zarejestrowane w Polsce.

Mnie w niej nie widzi się pasowanie przedniego zderzaka, szczególnie widac to przy prawym kierunku. Poza tym, auto od 1996 r do 10.2008 zrobiło u niemca tylko 127kkm??? A od października do dzisiaj już jej wskoczyło 11kkm??????? Nie uważasz, że to niewiarygodnie dużo w porównaniu do przebiegu 127kkm przez 12 lat użytkowania wychodzi nieco ponad 10k rocznie )

Pamiętaj, że papiery to papiery, robią z nimi cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opnię i celne uwagi,

 

Dzwoniłem do kolesia, samochód jest po opłatach na moich barkach jest jego zarejestrowanie.

 

Więc realna cena to 8500 + 250 rejestracja .... koniec.

 

Z tym pasowaniem zdeżaka rzeczywiście coś nie tak.

Co do przejechanych kilometrów też ciekawe ..... jeśli był sprowadzony z Niemiec to maksymalnie podróż to 1500 km na własnych gumach.

A tutaj październik listopad i grudzień 11K km czyli wychodzi około 3300 km / miesiąc

Przy tym roczniku powinno być: 396000

Tylko że nigdzie nie pisze że w Niemczech był 1 właściciel, cóż jest na miejscu więc go sobie na spokojnie jeszcze obejrzę i dam znać o co kaman ;)

 

edit: godz 19:00

Sorki pisze że jeden właściciel.

 

A o tym co powiecie ?

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...509f0856abbb2,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysoce nierealny przebieg i handlarzowy trik - zdjecia na mokro :(:

poza tym koła jakieś za duże do tego auta mi się wydają - pewnie na szybko dołożone

podszedłbym jak do jeża..

 

Almery z takim realnym i udokumentownym przebiegiem łatwo bym nie oddał i nie za taką cenę :027:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na najbardziej podstawową wersje, bieda aż piszczy.

Za te 10k, które możesz przeznaczyc, znajdziesz po pierwsze młodszą, a po drugie z klimą i dodatkowo zarejestrowane w Polsce.

Mnie w niej nie widzi się pasowanie przedniego zderzaka, szczególnie widac to przy prawym kierunku. Poza tym, auto od 1996 r do 10.2008 zrobiło u niemca tylko 127kkm??? A od października do dzisiaj już jej wskoczyło 11kkm??????? Nie uważasz, że to niewiarygodnie dużo w porównaniu do przebiegu 127kkm przez 12 lat użytkowania wychodzi nieco ponad 10k rocznie )

Pamiętaj, że papiery to papiery, robią z nimi cuda.

 

Mam kolegę z biura jeździ Almerą 1.4 i też ma takie szczeliny pod migaczami ;)

Co do licznika - moim zdaniem na 100% kręcony - tylko nie wiem jak to sprawdzić, słyszałem że jeśli autko ma ABS to można to jakoś zweryfikować ale nie wiem jak.

 

Jeśli chodzi o te 11K km w trzy miesiące kilka wytłumaczeń jest ..... ale nie będę sie tak od razu zrażał, pójdę obejrzę, zlecę przegląd, zobaczymy co w nim siedzi ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej oglądałem tą Almerkę 1,6 16V zielony metalik

Wyprodukowana w Japoni.

 

1. Silnik lekko cieknie z pod pokrywy zaworów

2. Progi przy tylnych drzwiach zaczyna jeść rdza

3. Przegub stukocze w zawieszeniu przednim

 

Silnik pracuje równo bez żadnych dziwnych dźwięków, nie dmucha spod bagnetu - sprawdzane na niskich i wyższych obrotach.

Wewnątrz autko naprawdę zadbane.

 

Autko ma około 180K przejechane

 

proszę Was o opinie czy jest warte 8500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...