Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a który to rok?

 

uszczelka pokryw - ok.50zł

przegub 250-350zł

progi - zależy czy na pewno dopiero zaczyna czy już w środku zjedzone. u mnie wyglądało, że dopiero zaczyna się rdza pojawiać a jak ruszyłem okazało się że niemiec położył szpachle i rdza szła w środek :/ koszt naprawy 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1996

 

z jednej strony pojawiły się pod lakierem bąble ;)

z drugiej strony już prawdopodobnie rdza wyszła po lakierem czarnym walnięte ;)

 

nie lakierowałbym w kolore nadwozia tylko pociągnoł czarny pasek .... impregnacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opnię i celne uwagi,

 

Dzwoniłem do kolesia, samochód jest po opłatach na moich barkach jest jego zarejestrowanie.

 

Więc realna cena to 8500 + 250 rejestracja .... koniec.

 

Z

 

W skład rejestracji wchodzi także wyrobienie książki pojazdu -dolicz sobie dodatkowo 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asahi napisał/a:

Dziękuję za opnię i celne uwagi,

 

Dzwoniłem do kolesia, samochód jest po opłatach na moich barkach jest jego zarejestrowanie.

 

Więc realna cena to 8500 + 250 rejestracja .... koniec.

 

Z

 

 

W skład rejestracji wchodzi także wyrobienie książki pojazdu -dolicz sobie dodatkowo 500zł.

książka pojazdu kosztuje 75zł a 500zł to recykling :( więc tak naprawdę rejestracja będzie Cię kosztowała 750zł :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powyższe fakty jakie dokumenty winienem otrzymać przy zakupie pojazdu ?

Powinieneś dostać dokumenty: mały i duży brief, zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy, zaświadczenie VAT-25, tłumaczenia, przegląd zerowy, no i recykling (pisałeś że sprzedający wziął na siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku gdy sprzedający wystawia Fakturę ?

 

Fakturę hehehehe

Wtedy o tyle lepiej, bo nie płacisz podatku w urzędzie skarbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie płacę podatku w skarbowym, ale czy faktura nie zwalnia mnie z posiadania takich dokumentów jak: zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy, zaświadczenie VAT-25, tłumaczenia ?

Wydaje mi się, że faktura nie zwalnia Cię z konieczności posiadania w/w dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura zwalnia tylko i wyłącznie z opłaty w skarbowy.

Musisz mieć zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy, vat-25, umowę kupna-sprzedaży, recykling, tłumaczenia.

 

Dziękuję za poradę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powyższe fakty jakie dokumenty winienem otrzymać przy zakupie pojazdu ?

Powinieneś dostać dokumenty: mały i duży brief, zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy, zaświadczenie VAT-25, tłumaczenia, przegląd zerowy, no i recykling (pisałeś że sprzedający wziął na siebie)

Fakt -pomyliłem się a Recykling -to nic innego jak dowód przelewu na jakieś konto ochrony środowiska które jest wymagane do rejestracji.

 

[ Dodano: Sro 14 Sty, 2009 07:50 ]

Faktura jest krótko mówiąc dowodem kupna auta (nawet nie wiem czy potrzebna do skarbówki), a rejestracja auta to inna działka (do rejestracji auta sprowadzonego zza granicy potrzba mnóstwo papierów).

Faktura może być polska (auto kupione w Polsce) a może też być zagraniczna (przy aucie nowym lub uzywanym kupionym np w salonie zagranicznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74 wszystko wyżej jest już napisane.

Polska faktura, zwalnia Cie jedynie z 2% podatku, który płacisz zawsze przy kupnie auta od osoby prywatnej, no chyba że umowa kupna-sprzedaży stanowi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widziałem że szybko/ albo błyszkawicznie szybko odpowiadacie :-)

Pytanko:

 

Planuje zakup autka i wypatrzyłem takie cuś:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&...p;clipboard=add

 

Troche poczytałem (choć napewno nie wszytsko) i chyba w tych silnikach (2.2 DCi) często się psuje przepływomierz.

Jak macie jakieś uwagi co do modelu to bardzo chętnie poznam

Jutro jadę oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówic, ze się psuje. Jest raczej czyms co ma kazde auto, czyli mało istotną wadą. Częściej z jego awarią, można spotakc sie w Di, poza tym jest mnóstwo innych części, które mogą się sypnąc.

Nie ma czegos takiego, ze na haslo PRZEPŁYWOMIERZ, wszyscy jednogłośnie mówią Almera.

Auto wygląda ładnie, jedyne co rzuciło mi się w oczy, ale to może byc gra świateł, to różnica w kolorze przednich błotników i drzwi kierowcy/pasażera. Szczególnie widac tę różnicę pomiędzy dolną cześcią błotnika, a kolorem progów.

Po zdjęciach widac, że wyjazd chyba nie jest pilny i trochę się już z nią buja przy sprzedaży pomimo, wydawac yb się mogło, atrakcyjnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdjęcia robione w taki dzień w lesie pozostawiają trochę do życzenia. Jutro zobaczę w swietle dziennym o ile nie bedzie przykryte warstewka brudu :-)

 

Dzięki Wielkie za szybką odpowiedź.

Silnik 2.2 DCi z tego co mi się wydawało jak czytałem jest chyba bardziej niezawodny od 1,5 DCi- ale też bardziej paliwożerny, choć tutaj też zdania podzielone były. Ale wiadomo jak to jest z uogólnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.2 DCi z tego co mi się wydawało jak czytałem jest chyba bardziej niezawodny od 1,5 DCi- ale też bardziej paliwożerny, choć tutaj też zdania podzielone były.

Jak to w zwyczaju bywa z konstrukcjami japońskimi.

Jaka paliwożerność? Tego słowa tutaj w ogóle nie powinno być, ja wiem, obecne diesle potrafią palić jeszcze mniej albo tyle samo z tej pojemności ( przy większej mocy, lepszej elastyczności i kulurze pracy ), ale to inne konstrukcje, poza tym napędzają cięższe auta ( bo te poprzez nieustanne dopracowywanie, wyciszanie, stają się coraz cięższe ). Przy normalnej jeździe ( co dla mnie nie jest jazdą "na oszczędność" ), sprawnym aucie, właściwym doborze kół i ciśnieniu w nich, auto z tym silnikiem będzie paliło 6-7l/100, a trasie zdecydowanie mniej. Nie sądzisz chyba, że 1,5 Dci zadowoli się 3-4l/100??

Rzecz ma się podobnie do maximy 2,0 i 3,0 gdzie spalanie dla obu silników, jest również bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odbyłem rozmowe przejechałem się i tak:

Gratki spostrzegawczosci, faktycznie zderzak wymieniany - zwiazane z ta rysa podobno ktos obtarl samochod odrywaja zderzak i stad roznice w kolorze.

O silniku wiele nie powiem nie mam doświadczenia w osłuchiwaniu diesla (w osłuchiwaniu benzyny tez nie :-) )

Rozmawiałem z serwisem gdzie były robione przeglądy.

W 2007 roku przy 23000 pozniej przy 53000 i przy 67000 8 wrzesnia 2008. Ostatnie naprawy to 19 listopada 2008 roku wymiana zaworow w pompie wytryskowej czy jakos tak. Podobno samochod przygasal i doszukali sie tej usterki.

Serwis robiony w Nissanie na Oczapowskiego w Warszawie.

Facet z serwisu powiedział że samochód jest godny polecenia.

Jeszcze zamierzam zrobic przeglad diagnostyczny jakis dokladniejszy i zobaczymy.

 

Podobac, mi sie podoba w srodku zadbany, z zewnatrz poza rysa i zderzakiem nie mozna sie przyczepic. Zobaczymy co wykaże przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu gdzieś mądrze napisał, że na lakierze się nie jeździ, więc.....

Jeżeli Ci auto pasuje to je łykaj, silnika nigdy do końca nie sprawdzisz, a awaria może się przyytrafić nawet w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...