Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tej konkretnej nie wiem nic, natomiast moja gti też sprowadzana była ze Szwajcarii. Pali tyle ile wlejesz, jeździ się fajnie. Kopa to to ma tylko, ze mi po 4 miechach zaczyna rosnąć apetyt, Wszystko w swoim czasie. DaleKo masz, żeby auto obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

znalazlem takie cos :)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7134253

 

ktos cos wie na tego jego temat??

 

jezdze sam almerka ale 1.4 po lifcie a choruje na gti od malego :D:D:D czyli jak skonczylem 18 lat...

 

ile to cacko pali ...

 

Ładna sztuka! Już wcześniej ją widziałem... Swoją drogą już jakiś czas jest na allegro...

 

A tu jest mój post kiedy ją pierwszy raz zobaczyłem w ogłoszeniu (28.11.2008):

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=570820#570820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche mam bo koles kolo radomia mieszka a ja spod rzeszowa wiec nie wiem czy opyla mi sie jechac zobaczyc tylko. jak cos to od razu kupic ale moze z ceny troche zejdzie. a po ile swoje gti kupiliscie? a moze ktos chce sprzedac w dobrych pieniadzach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena niska nie jest... Ale jak jest zadbany to chyba warto... Sam sie zastanawiałem czy swojej nie sprzedać, dołożyć parę groszy i tej nie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No autko ładne z genialnym motorem ale... patrząc na fotki widac ze picowane - trzeba by w realu zobaczyć i przede wszystkim zapytac się czy koles zgadza się na przegląd w ASO i od razu z nim tam jechać (przy tej cenie nie ma co brac w ciemno). Zastanawiające jest że facet nie podał przebiegu auta i to może być przyczyna dlaczego tak długo jest na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie auto nie jest odpicowane na sprzedaż. Jest umyte i posprzątane w środku - ale nie świeci się od plaka jak psu... na wiosnę :)

Dla mnie picowanie auta to jest właśnie wnętrze tak wyplakowane, że się świeci. Pamietam jak mazde kiedyś oglądałem to koleś nawet silnik plakiem wyczyścił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję auta nie do zdarcia, zastanawiam się nad almerą N15 z dieslem z końca produkcji, ważne, żeby było tanio, nie musi być szybko, benzyna + LPG nie wchodzi w grę, chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 12-13 tys., czy moglibyście mi coś powiedzieć o tym silniku, bo reszta chyba nie odbiega za bardzo od P11, miałem kiedyś taką i byłem bardzo zadowolony, ile pali (bo gdzieś czytałem, że porównywalnie z 1,4) i na co zwrócić uwagę przy kupnie, z góry dzięki za info, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:)

 

koles mi napisal ze ta almerka gti ma 159 tysi przejechane :) jesli to prawda to mozna sie zastanawiac... az mi slinka cieknie... a co do ceny to i negocjowac mozna podobno z nim...

 

a moze ktos jest z tamtych okolic czyli radomia i moglby sie wybrac zamiast mnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja niestety wiele pomóc nie mogę ale życzę wam powodzenia oraz szczerych i uczciwych sprzedających.

 

A od siebie mam pytanie kto mógłby mi odszyfrować VIN SJNFDAN16U0554037 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przebiegi podejrzanie małe.

Auto z 98roku a przebieg 59.000km. Wychodzi, że rocznie robi ktoś ok.6000km.... w drugim wychodzi, że około 9500km.... jak w ten drugi jestem w stanie uwierzyć to ten 59000 jest bardzo wątpliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przebiegi podejrzanie małe.

Auto z 98roku a przebieg 59.000km. Wychodzi, że rocznie robi ktoś ok.6000km.... w drugim wychodzi, że około 9500km.... jak w ten drugi jestem w stanie uwierzyć to ten 59000 jest bardzo wątpliwy

 

ten kolor tak ma, że licznik nie trzyma się drogi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję auta nie do zdarcia, zastanawiam się nad almerą N15 z dieslem z końca produkcji, ważne, żeby było tanio, nie musi być szybko, benzyna + LPG nie wchodzi w grę, chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 12-13 tys., czy moglibyście mi coś powiedzieć o tym silniku, bo reszta chyba nie odbiega za bardzo od P11, miałem kiedyś taką i byłem bardzo zadowolony, ile pali (bo gdzieś czytałem, że porównywalnie z 1,4) i na co zwrócić uwagę przy kupnie, z góry dzięki za info, pzdr

 

No cóż w dużym skrócie autko jest mułowate - osobiście przy kazdym ruszaniu wyłączam klimę zeby mnie maluchy nie brały. Na trasie poki się nie przyzwyczaisz to wyprzedzanie jest igraniem ze śmiercią ;) to znaczy ze na 4 biegu już nie idzie a na 5 w ogole nie idzie :D Spalanie zobaczysz jak klikniesz w ikonke karnistra po lewej stronie posta - w trasie potrafi zejść do 5l w mieście skoczyć do 8 z groszami w zimie. Pojedzie na wszystkim ale biostera bym nie lał bo jeszcze bardziej zmula i wiecej go spala. Z serwisem nie ma problemu - póki co wymieniałem rozrzad i paski (filtry płyny itp standardowo). Przy zakupie zwróc uwagę na równą prace silnika, elektronikę (chociaz z jej awarią jezdze już prawie rok i nic złego się nie dzieje) i ewentualne wycieki - nie powinno ich być bo silnik nie do zdarcia.

Jak mawia moj mechanik - "bedzie chodzić bo to nissan a w dodatku ropniak" i to największa zaleta tego motoru - trzeba się postarać zeby go zepsuć no i mało pali.

 

Owocnych poszukiwań życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomK: ja od 11.05 zrobiłem niecałe 12k km (tylko dom, polibuda, znajomi itd. wogule nie wychylam się z miasta). Oczywiście wiadomo jak to jest z licznikami. Mały przebieg można traktować jak zaletę tylko w przypadku solidnej dukumentacji.

 

Tej drugiej almi brakuje plastykowych listew na zderzakach. Walnięta, czy zdarza im się odpajść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że zdarzają się takie przebiegi, rodzice przez 10 lat zrobili polonezem niecałe 70000km dziadek przez 4 lata 10000km maluchem :D Ale nie oszukujmy się, takie rodzynki rzadko się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie almy nr 1 - 3 wymiany oleju przez 11 lat - marnie to widzę, jak ktoś tak dba o auto jak o silnik to kicha - przebieg jest nierealny :)

 

Alma 2; listwa wygląda dziwnie, one raczej nie odpadają same. Ale szkopuł w tym, że tapicerka wygląda do d.... i nie ma klimy - chyba że to nie jest wada. Jeśli 1 właściciel to przebieg jest realny. Ale auto które robi 85 tys po mieście i w koło komina jest tak zużyte jak to co ma 150 i lata po trasie.

 

3- drzwi; jak kto lubi.

Pozdrawiam i udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM85: do almy nr 1 tez podchodze sceptycznie. Auto bez PL rejestracji, czyli sprowadzone na handel => auto kupowane od handlarza => handlarz zna sie na swojej robocie i wie co zrobić, zeby dobrze sprzedać => nie wierze licznikowi.... i całej reszcie też.

 

alma nr 2: dla mnie tapicerka i klima nie są tak istotne, jak stan techniczny. jeśli fotel w tyłek nie gniecie a auto idzie jak należy, jestem zadowolony. właściciel 2. a do tego kursujący Polska-Niemcy, co mocno podważa przebieg. No chyba, że był urzywany jako drugie auto, ale tego nikt nie sprawdzi. Oględziny troche wyjaśnią sprawę tym bardziej, że auto maniewielkie uszkodzenie i trzeba oszacować koszt zabezpieczenia tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziaslo a możesz mi wyjasnić po co chcesz pchać silnik od ranalut do N15?? Jak chcesz dobry motor tam włożyć to poszukaj jakiegoś 2.0 (to było chyba 20DE lub uturbione 20DET) z GTI albo przynajmniej 1.6 ze zwykłej N15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w notce ma całkiem niezłe przyśpieszenia. Nie znam się na technice - ale czy nie będzie problemu ze skrzynią i półosiami napędowymi - no i komputerem?

A wtedy koszty sa duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w notce ma całkiem niezłe przyśpieszenia. Nie znam się na technice - ale czy nie będzie problemu ze skrzynią i półosiami napędowymi - no i komputerem?

A wtedy koszty sa duże.

 

Problemy będa nie tylko z półosiami, skrzynią i komputerem - cały ten osprzet trzeba by wziąć z nota. Do tego jeszcze dochodzi mocowanie które tez będzie inne.

A co do przyśpieszeń to może mieć nawet jak w F1 i tak francuskiego silnika bym nigdy nie zakładał. Zwłaszcza po tym jak ojce znajomy w ramach gwarancji maiał 3 razy wymieniany motor (ale to jeszcze w R19) a kolega miał eksplozje silnika w Clio. Ja za takie cudo dziękuje i wrogowi nawet bym nie polecał :P

 

A tak w ogole to robimy off topa strasznego. Koledze od silnika proponuje zejzec w inny dział w którym jest o swapach. Tam tez poczyta o starych dobryj JAPOŃSKICH motorach to mu na ten momentalnie przejdzie ochota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...