Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem za wysoka cena, jakieś 20-22 można dać. Tak jak pisze Nitram 3d są zwykle tańsze od 5d

 

Dokładnie ... cena moim zdaniem zbytnio wygórowana. Zresztą jak widać po zdjęciach ktoś stara się sprzedać samochód już od jesieni ... z mizernym skutkiem. Ja w zeszłym roku w październiku kupiłem moją Almerę za cenę niższą o ponad 2,5 tys zł ... co prawda przebieg trochę większy, ale wyposażenie i silnik ten sam. Cena zdecydowanie do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za wysoka cena, jakieś 20-22 można dać. Tak jak pisze Nitram 3d są zwykle tańsze od 5d

 

Dokładnie ... cena moim zdaniem zbytnio wygórowana. Zresztą jak widać po zdjęciach ktoś stara się sprzedać samochód już od jesieni ... z mizernym skutkiem. Ja w zeszłym roku w październiku kupiłem moją Almerę za cenę niższą o ponad 2,5 tys zł ... co prawda przebieg trochę większy, ale wyposażenie i silnik ten sam. Cena zdecydowanie do negocjacji.

 

Qrcze, nie zwróciłem uwagi, że sprzedający próbuje pozbyć się swojego auta od jesieni... Natomiast jak teraz próbowałem wejść na stronę ogłoszenia, to wyświetliło się info, że "czas emisji ogłoszenia zakończył się". Podejrzane, że nikt nie chciał się zainteresować tą "igłą" przez kilka ładnych miesięcy...

W każdym razie mam już opłaconą i umówioną na piątek inspekcję tej Almerki z serwisu otomoto.pl. Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie mam już opłaconą i umówioną na piątek inspekcję tej Almerki z serwisu otomoto.pl. Zobaczymy co z tego będzie.

 

to tutaj masz coś o tej "inspekcji" http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1281834#1281834 i tak jak ktoś wspomniał, w ostatnim AŚ jest cała usługa opisana. Jak dla mnie, nic nie warte, a na pewno 99 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Kurcze może przyjmują na takich inspektorów bym sobie dorobił po godzinach :diabel2:

A tak na poważnie to cała ta "inspekcja" zaoszczędza nam co najwyżej jazdy żeby obejrzeć auto tyle że za 100 złotych można naprawdę daleko dojechać i zrobić "inspekcję" osobiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Na zdjęciach klapa bagażnika wydaje się być niedokładnie spasowana ale to trzeba było by się przyjrzeć z bliska. No i ogłoszenie podane chyba z jakiegoś szablonu bo gośc pisze o wielofunkcyjnej kierownicy :D Tak to autko ładne nie powiem no i 1.6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planując zakup biorę pod uwagę min almerkę. Coś możecie powiedzieć o tej? http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatyzacja-C7671526.html skąd ona w ogóle jest? I jak by mógł ktoś napisać czy warto szukać 1.6 czy nie ma dużej różnicy. Czy silniki 1.4 też mają rozrząd napędzany łańcuchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś możecie powiedzieć o tej?

 

Jeżeli łożysko do wymiany to za jedną robotą najlepiej sprzęgło wymienić - niby nic ale powód do obniżenia ceny

 

skąd ona w ogóle jest?

 

Hmm. Nie rozumiem pytania. Pisze że Włocławek i że przyjechała z Niemiec..

 

I jak by mógł ktoś napisać czy warto szukać 1.6 czy nie ma dużej różnicy

 

Nie jeździłem akurat 1,6 ale mam 1,4 i do normalnej jazdy spokojnie wystarcza. Przy wyprzedzaniu też wstydu nie ma raczej.

 

Czy silniki 1.4 też mają rozrząd napędzany łańcuchem

 

Tak. Wszystkie silniki w Almerze z wyjątkiem diesla CD20 są napędzane łańcuchem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Czy coś poza tym że sprzedaje komis jest z nim nie tak na pierwszy rzut okiem :) ??

http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatyzacja-C7852954.html

 

wyglada fajnie - jak bym moją poodkurzał, to by identycznie w środku wyglądała :P

tylko ten przebieg :027: - albo ciut kręcony, albo dużo po mieście jeżdżone - u mnie 217 kkm a kierownica ma dużo wyraźniejszą fakturkę i podnóżka jeszcze pół zostało :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze od cyferek na liczniku jest dla mnie stan techniczny więc kręcenie licznikiem mi nie straszne - pewnie większość poniżej 200tys jest kręcona :)

Może po mieście bo kupiony w Polsce i pierwszy właściciel więc "raczej" nie kręcony :) - tak sobie filozofuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Dzior na pierwszy rzut oka też ładna tylko moim zdaniem coś tania no ale może dlatego ze do opłat. Wystawiający troche nie wie o czym pisze bo skoro auto jest z niemiec i ma silnik 1.4 to nie ma 100KM bo takich nie było tylko 75. W najlepszym wypadku 87 ale u niemców to raczej mało prawdopodobne. Widać też ze picowane do sprzedarzy więc trzeba by pojechać obejżec, przejechac się i pozaglądac w zakamarki takie jak progi i otwór na koło zapasowe w bagarzniku czy nie koroduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystkie silniki w Almerze z wyjątkiem diesla CD20 są napędzane łańcuchem.

 

Z tego co wiem nie jest to prawda.

 

Wszystkie Almery 1.4 oraz 1.6 które były wykonane w Japonii są na łańcuchach.

Te robione w Holandii były na paskach rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Planuje w najblizszym czasie zakupic Almerke. Przegladajac ogloszenia natknalem sie na nastepujacy egzemplarz: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7767059

 

Prosilbym Was o podzielenie sie opinia na jego temat.

 

PS. Wiem ze ma umyty silnik, pytanie czy cos jeszcze nie rzuca sie w oczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś poza tym że sprzedaje komis jest z nim nie tak na pierwszy rzut okiem :) ??

http://otomoto.pl/nissan-...a-C7852954.html

 

prawy przód zderzak pasowanie pod migaczem

cały zderzak tył pasowanie pod błotnikami

 

biorąc pod uwagę zdjęcie silnika to ten samochód ma ABS ale chyba w planach ;)

 

Wnętrze i kierownica jak na 175K niezbyt skatowa.

 

Powiem szczerze że za te pieniążki można znaleść coś do czego tak bardzo by sie człowiek nie czepiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy przód zderzak pasowanie pod migaczem

cały zderzak tył pasowanie pod błotnikami

 

biorąc pod uwagę zdjęcie silnika to ten samochód ma ABS ale chyba w planach ;)

A gdzie powinno coś być czego tam nie ma? Bo generalnie już się oblookałem silników od Almery ale co do czego służy to się nie znam :)

 

Powiem szczerze że za te pieniążki można znaleść coś do czego tak bardzo by sie człowiek nie czepiał ;)

Pokaż mi :) bardzo proszę :D

 

No i ogłoszenie podane chyba z jakiegoś szablonu bo gośc pisze o wielofunkcyjnej kierownicy :D

No bo ona jest nawet multifunkcjonalna nie dość że się kręci w lewo i w prawo :!!: to jeszcze trąbi a jak trzeba to nawet wybucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Wszystkie Almery 1.4 oraz 1.6 które były wykonane w Japonii są na łańcuchach.

Te robione w Holandii były na paskach rozrządu.

 

Żarcik? :027:

 

wszystkie benzynowe 1.4, 1.6 i 2.0 były na łańcuchu :!!:

 

a wracając do linka OPOSA to i tak niezły wypas jak na krajowe auto - można więc założyć, że właściciela stać było na sensowne serwisowanie auta.

I wydajwe mi się, za cenę w okolicach 9 kpln mozna się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcik? :027:

 

wszystkie benzynowe 1.4, 1.6 i 2.0 były na łańcuchu :!!:

 

Właśnie nie żarcik, gdzieś czytałem na ten temat.

W każdym bądź razie w jakimś artykule wyczytałem że Almery robione w holandii były działane na pasku rozrządku.

 

Kurcze nie mogę sie doszukać tego artykułu.

 

WIęc nie będę się upierał są tutaj ludzie którzy mają większe doświadczenie z tymi autkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

Dla ścisłości, to w Holandii były chyba tylko składane, a produkowane w zasadzie w Japonii.

 

A o tych paskach w autach z Holandii to jakieś herezje :diabel2: - na 110%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najblizszym czasie zakupic Almerke. Przegladajac ogloszenia natknalem sie na nastepujacy egzemplarz: http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7767059

Strasznie niska cena... aż za bardzo, jak nie masz daleko to jedź zobaczyć na żywo.

Szkoda, że silnik umyty, bo nie zobaczysz czy gdzieś nie cieknie.

Sprawdź czy kontrolki po przekręceniu kluczyka świecą się tak jak trzeba i czy gasną w odpowiedniej kolejności (na wypadek jakby poduchy miały być podpięte pod coś innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666
Czesc,

 

Planuje w najblizszym czasie zakupic Almerke. Przegladajac ogloszenia natknalem sie na nastepujacy egzemplarz: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7767059

 

Za tani to przede wszystkim, skórka dość wytarta w środku to po 2 więc pewnie kręcony przebieg. A jak nie kręcony to duże prawdopodobieństwo że pompa wtryskowa się kończy dlatego taki tani - z tego co pamiętam to przy niewłaściwej eksploatacji pompy w tych silnikach szybko padały. No i ta gała zmiany biegów jest odrażająca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie kręcony to duże prawdopodobieństwo że pompa wtryskowa się kończy dlatego taki tani - z tego co pamiętam to przy niewłaściwej eksploatacji pompy w tych silnikach szybko padały

Akurat tego nie można zdiagnozować i określić padnie lub nie, albo kiedy.

To jest loteria i może zdarzyć się w każdym egzemplarzu, przy każdym przebiegu.

 

Skóra, a właściwie półskóra, właśnie nie nosi śladów niewłaściwego czy długiego użytkowania ( gdzie te wytarcia? ). Zastanawia mnie jedynie, skąd taka tapicerka w tym modelu. Jeszcze się nie spotkałem N16 przed liftem, bo później to były na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Skóra' date=' a właściwie półskóra, właśnie nie nosi śladów niewłaściwego czy długiego użytkowania ( gdzie te wytarcia? ). [/quote']

 

Wytarty a właściwie popekany jest bok siedziska fotala pasażera. U znajomego w Roverze 200 tak się zaczęło robić przy 150 a nie 100 tysiącach. W ogole co do tapicerki to wątpie w jej oryginalnośc no i osobiście mi się nie podoba.

 

Co do loterii z pompa to też fakt ale jak czytałem troche na forum to tak mi wyszło ze przeważnie problemy zaczynały się przy stuparu tysiącach. Ale tu mogłem fakt coś pokręcic bo nie sledze spraw związanych z N16 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...