Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myśle ze więcej niż 8l w trasie nie powinna wziąć ale to się okaże... jak weźmie mniej to bede zadowolona.

 

[ Dodano: Pią 27 Lut, 2009 14:17 ]

a tak wogole to ile wam palą wasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPOS1, samo sprzeglo nie jest drogie. Gorzej z wymiana - jakies 4 stowki.

Aaaaaa to takie buty :) On mówi że linke ma, to jak już będe wymieniał to wszystko od razu skoro tak drogo robocizna :)

Szkoda by było jakby to zimówki bo kolejny wydatek od razu a tak by się to przeciągnęło na przyszły rok :/

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy te opony to zimowe czy letnie bo Pan mówi że zimowe ale nie jest pewien :D

Może i dało by radę ocenić ale musiał byś dysponować jakimś zdjęciem koła w zbliżeniu. Jeśli będziesz oglądał auto na żywo to zwróć uwagę na nacięcia - zimowe mają ich znacznie więcej w porównaniu do letnich.

Jutro najprawdopodobniej zobacze jak będzie git to do ASO i się zobaczy co i jak :)

Jeżeli rezydujesz w okolicach Poznania/Swarzędza to taka mała rada, jadąc do ASO na przegląd odpuść sobie Polodego w Przeźmierowie i udaj się do Blaszki w Luboniu - tam solidnie prześwietlili mojego. Polodego odradzam ze względu na ceny, za to samo weźmie i dwa razy więcej niż u Blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile u Blaszki bo u Polodego 150zł :)

Tyle właśnie zapłaciłem u Blaszki! :zdziw: Jesteś pewny że tyle chcą? Czy mówili co wchodzi w zakres badania? Komp też? Bo za samo podpięcie pod kompa mogą nieźle zawołać. U Blaszki w tej cenie miałem wszystko. Przykro mi jesli wprowadziłem Cię w błąd ale z tego co kojarzę to kiedyś ktoś wspominał o znacznie wyższej kwocie jesli chodzi o Polodego. Sam kiedyś pytałem, tyle że w Kaliszu (ale tamtejsze ASO to też oddział Polodego) i chcieli dokładnie dwa razy więcej bo 300zł łącznie z kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

koszt takiego przeglądu to 150 pln gdzie sprawdzany jest cały stan techniczny pojazdu jak i jego ewentualne uszkodzenia blacharsko-lakiernicze.

 

 

Z wyrazami szacunku

 

Piotr Polody

Działu Serwisu

Nie napisali dokładnie co wchodzi w sklad takiej usługi. Hmm teraz już nie wiem do którego jechać - oferta Blaszki też mi się spodobała :)

Z ciekawostek moge napisać że Pan podwyższył cenę na otomoto do 7950zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek
w sumie racja zaraz to posprawdzam

**E** OUTSIDE MIRROR-BODY CLR & RR AIR-

**E** SPOILER(W/HI-MOUNT STOP LAMP)

*B*** DISC WHEEL-ALUMI & ABS

H**** LEATHER PARTS(STEERING WHEEL,SHIFT-

H**** KNOB,PARK BRAKE KONB) & WITH FR-

H**** HEADREST ADJ

 

lusterka w kolorze nadwozia, tylni spojler, dodatkowe światło stop, hamulce tarczowe, alufelgi, abs, skórzane części (kierownica, gałka zmiany biegów, dzwignia ręcznego), regulowalne przednie zagłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się przywitać, ale nie znalazłam odpowiedniego wątku, więc witam wszystkich tutaj :) Dobry wieczór:)

Chcę kupić almerę:) Może ktoś z użytkowników chce sprzedać?

 

Obawiam się jednak, że mój post tutaj zniknie;/

 

Pytanie do adminów: może warto byłoby założyć osobny temat na tego typu wątki, rozdzielić wątek i stworzyć możliwość tworzenia pojedynczych, gdzie każdy założy swój temat, ponieważ ten, jak widzę, ma już 25 stron, które przejrzałam i niestety, na niektóre w ogóle nie było żadnej odpowiedzi:/ a poza tym niektóre wypowiedzi mieszają się.

Tak to ma działać?

 

Proszę na mnie nie krzyczeć - jestem nowa :)

 

Abby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stron, które przejrzałam i niestety, na niektóre w ogóle nie było żadnej odpowiedzi:/ a poza tym niektóre wypowiedzi mieszają się.

Tak to ma działać?

 

Tutaj wklejasz link do znalezionego ogłoszenia o sprzedaży Almery, a użytkownicy oglądają je i wyrażają opinie czy warto zakupić, obejrzeć i takie tam.

 

Jeśli chcesz dać ogłoszenie że kupisz almerę poszukaj niżej jest dział kupię sprzedam samochód .... tam możesz wstawić swój oddzielny temat o zakupie lub pooglądać autka które ludzie chcą sprzedać poprzez forum NKP ;)

 

pozdro

 

Asahi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz już nie wiem do którego jechać

Skoro Polody jednak taką cenę oferuje :zdziw: to wygląda na to że nie ma róznicy. Jedź tam gdzie masz bliżej :)

Chcę kupić almerę:)

Może jakaś podpowiedź? :) Która Almera N15 czy N16? Orientacyjny rocznik , przebieg , silnik no i co byś chciała w niej mieć. Tak przede wszystkim to gratulujemy dobrego wyboru auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stron, które przejrzałam i niestety, na niektóre w ogóle nie było żadnej odpowiedzi:/ a poza tym niektóre wypowiedzi mieszają się.

Tak to ma działać?

 

Tutaj wklejasz link do znalezionego ogłoszenia o sprzedaży Almery, a użytkownicy oglądają je i wyrażają opinie czy warto zakupić, obejrzeć i takie tam.

 

Jeśli chcesz dać ogłoszenie że kupisz almerę poszukaj niżej jest dział kupię sprzedam samochód .... tam możesz wstawić swój oddzielny temat o zakupie lub pooglądać autka które ludzie chcą sprzedać poprzez forum NKP ;)

 

pozdro

 

Asahi

 

No, fajnie, dzięki:) ale już ktoś coś napisał i moja odpowiedź na Twoją odpowiedź na moją odpowiedź na pewno nie będzie pod moim pierwszym postem:) chodzi mi o klarowność.

Ale być może się czepiam, bo na tym forum tak jest i już.

Co to jest NKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie, dzięki:) ale już ktoś coś napisał i moja odpowiedź na Twoją odpowiedź na moją odpowiedź na pewno nie będzie pod moim pierwszym postem:) chodzi mi o klarowność.

Ale być może się czepiam, bo na tym forum tak jest i już.

Co to jest NKP?

Tak jest na każdym forum :)

No auto jest w swarzędzu więc chyba wszędzie tak samo daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozmaryn

no ja jestem jednym z tych, których post zniknął w morzu innych wypowiedzi. Poradzę sobie w inny sposób będę podpytywał właścicieli posiadających właśnie taka almerę jaką ja jestem zainteresowany poprzez PW inaczej się nie da :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prusiak

Witam

 

Rozgladam sie za autem, byc moze bedzie to Nissan Almera z silnikiem 1,5 dci. Generalnie przelecialem pobieznie po forum zeby sie przekonac co do tego silnika i wogle autka, ale niewiele info - brak psucia jest tu atutem :). Moze ktos cos opisac, czy wystepuja jakies typowe usterki, na co zwrocic uwage przy kupnie itp.??

Auto ma sluzyc rodzinie 2+2, ma byc to autko oszczedne. Jazdy raczej nie wiele (ok. 15 tys rocznie), przewaznie miasto, czasami wypad na wakacje. cena do 30 tys.zl

 

Ocencie te autka:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7147852

http://otomoto.pl/nissan-almera-sedan-dies...l-C7755700.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-5dci-70-...a-C7717612.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Prusiak jak dla mnie to link 1,2 warte obejżenia. Ten środkowy Pan pisze bzdety w stylu 200% oryginalny lakier i daje marnej jakości fotki wnętrza. Skoro jest taki 200% to czemu foty niewyraźne;) W czerwonym coś dziwnie zderzak tylni jest ale moze ten tym tak ma (szpara jakas duża mi się wydaje) ale to do sprawdzenia.

A tak w ogole to skoro masz zamiar jeździć niewiele i głównie po mieście to nie lepiej kupic benzyne? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozmaryn

Ja myśle nad zakupem takiej almerki, niestety nie wiem jaka to wersja ;) Nie mam pojecia o awaryjnosci samochodu, jak i silnika :)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7869139

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7927125

Co o nich sadzicie? Mam tez pytanie odnosnie nr VIN, gdzie sie on znajduje? Na samochodzie czy tylko w ksiazce serwisowej? Czy jedynie droga telefoniczna sie dowiem wszelkich informacji odnosnie serwisowania samochodu, czy moge sprawdzic poprzez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z Niemiec wygląda mi lepiej. VIN jest pod maską na ściance "grodziowej" między silnikiem a kabiną.

 

Opos1 - ta alma ładna, ale tapicerka to kitu. Cóż nie każda alma ma ładną kolorystykę - ładne pokrowce i git.

Wydaje mi się, że jeździł ktoś starszy... ze względu na kolor nadwozia :P :diabel2: taki dziadkowy :)

Ale autko spoko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opos1 - ta alma ładna, ale tapicerka to kitu. Cóż nie każda alma ma ładną kolorystykę - ładne pokrowce i git.

Wydaje mi się, że jeździł ktoś starszy... ze względu na kolor nadwozia :P :diabel2: taki dziadkowy :)

Ale autko spoko!

Tapicerka ok - nie będzie widać plam :) jak wrócę z Opola i jeszcze będzie stało to pojadę obejżeć tymczasem obejrze sobie Corolle e11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za autem, byc moze bedzie to Nissan Almera z silnikiem 1,5 dci. Generalnie przelecialem pobieznie po forum zeby sie przekonac co do tego silnika i wogle autka, ale niewiele info - brak psucia jest tu atutem :) . Moze ktos cos opisac, czy wystepuja jakies typowe usterki, na co zwrocic uwage przy kupnie itp.??

Auto ma sluzyc rodzinie 2+2, ma byc to autko oszczedne. Jazdy raczej nie wiele (ok. 15 tys rocznie), przewaznie miasto, czasami wypad na wakacje. cena do 30 tys.zl

 

Tak jak napisał młody 1 i 2 do obejrzenia.

Co do samego silnika - jest to jednostka napędowa stosowana w Renault Megane II

1,5 Comon Raile Diesel. Bardzo dynamiczy i jak trzeba oszczędny silnik.

Jeśli nie przekraczasz 2,5K obrotów na trasie potrafi spalić 4,7 l/100 ale jeśli deptasz i lecisz powyżej 3 - 3.5K obrotów na trasie spali około 7 litrów.

 

Użytkowałem ten silnik dość długo bo 170K kilometrów. Co do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń..... jedna sprawa - bardzo wrażliwa Turbina więc trzeba o niej zawsze pamiętać.

 

Kolejna rzecz jeśli chodzi o użytkowanie tak jak mówisz samochodu do 15K i głównie miasto. Nie ma sensu wchodzić w Diesla - to są silniki stworzone do długich tras. Wg mnie jeśli szukasz oszczędnego autka do jazdy po mieście powinieneś poszukać 1,4 16 Valve Twin Cam. Po mieście w zimie pali w okolicach 7,4-8,2

 

Diesel Ci nie spali mniej a trzeba pamiętać że silniki wysokoprężne są o wiele bardziej wymagające w obsłudze i droższe w eksploatacji ;)

 

[ Dodano: Pon 02 Mar, 2009 20:59 ]

Zanim zdążyłem umówić się na oglądanie Pan sprzedał(mniej niż 24h po wystawieniu) na dodatek okazał się Handlarzem :) a ja już nawet dopuszczam myśl kupna Punto II na wypasie :D

 

Może taka (tu chyba też Handelek mały bo FVAT jest)

 

Opos jedź, sprawdź czy ruda już zaczeła jeść tylne profi czy niem posłuchaj silnika, w trakcie pracy wyjmij bagnet od oleju i sprawdź ręką czy nie dmucha, posłuchaj łańcucha rozrządu, sprawdź numer VIN. Przejedź sie.... jak nei stuka za bardzo łykaj .... furka śliczna.

co do tapicerki zawsze można kondony na nią kupić ;)

 

SIę przejmusze kolorami jakbyś kobietą był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...