Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uchmanek, co ty gadasz :zly: 1,5 nie ma nadwyżki mocy!!!

JEst to auto o wystarczającej mocy. Wystarcza na jazdę w mieście i na trasie.

NA autostradzie też polecisz te 170 - i to spokojnie wystarczy - na maksa pójdzie koło 180-190 licznikowe.

PAli średnio koło 7,5 litra. W trasie spokojnie zejdzesz do 6,5.

Jeśli masz zamiar podróżować w 2 osoby, lub 2+1 jest ok.

W 5 osób - będzie i ciasno i nie pogonisz.

Diesel jest ponoć dość głośny, ale pewnie mocniejszy - i z większym przebiegiem :diabel2:

 

JA na Twoim miejscu odbyłbym jazdę próbną 1,5 benzyną - jeśli wystarczy mocy to bym brał, jeśli mało porównałbym 1,8 z 2,2 - nie tylko moc ale komfort, hałas.

1,8 będzie palić koło 8- 8.5 litrów, a 2,2 stawiam na 7-7,2

 

U mnie w domu ojciec ma 1,5 i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiem ze nie bedzie to 1,5 dci.

 

Szkoda bo to jedna z najbardziej udanych konstrukcji Renaulta.

 

to jest ten sam silnik co w Renaultach? Sorry ale nie jestem w stanie sie zgodzic. Z uwagi na moje poprzednie auto sledze pl.misc.samochody.renault i ten silnik raczej nie ma tam najepszej opinii. Tzn owszem - niezle zbiera auto, jest szalenie ekonomiczny pod wzgledem spalania, jednak na porzadku dziennym sa awarie wtryskiwaczy a co za tym idzie - dosc kosztowne naprawy.

 

Z uwagi na ograniczenia budzetowe bedzie to pewnie rocznik 2001-2003.

 

Jeśli jest tak jak piszesz poszukaj Almery rocznik 1999 - w silniku beznynowym 1,4 lub 1,6 będziesz bardzo zadowolony ;)

 

'99 to w tym momencie bedzie mialo 10 lat. Biorac pod uwage ze autem chce pojezdzic ze 3-4 lata to jednak duzo. No i '99 to N15 - szczerze piszac to juz wyglada na auto z poprzedniej epoki (przepraszam wszystkich posiadaczy - i tak, wiem ze jest niezawodna).

 

pozdro

t_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz poszukaj Almery rocznik 1999 - w silniku beznynowym 1,4 lub 1,6 będziesz bardzo zadowolony ;)

Podkreślam to już któryś raz na forum, że mimo iż n15 jest lepsza pod wieloma względami od n16 - to wiek konstrukcji i bezpieczeństwo bierne przemawia na korzyść n16.

Uważam, ze nawet szanujący się producenci jak nissan- zaczęli poważnie myśleć o bezpieczeństwie pasażerów od roku 2000.

Auta sprzedawane od 2000 są znacznie bezpieczniejsze niż te z lat 1990-99.

A dla mnie bezpieczeństwo gra wielką rolę.

Almera n15 ma 1 gwiazdkę w NCAP, a alma II ma **** :)

A nikt nie skomentował tego lancerka - link kilka postów wyżej - podoba wam się ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam gdzie wyczytalem, ze 1,8 jest najgorsza z dostepnych opcji i ma tendencje do zjadania oleju.

 

Zależy jeszcze od stanu technicznego pojazdu. U mnie nie bierze ani troche i nawet po rozmowie z innymi uzytkownikami nikt sie nie skarży.

 

Polecam N16 :) bezpieczeństwo najważniesze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert

Witam,

Koledzy czy moze mi ktos rozjasnic sytuacje jesli chodzi o Almerke Tino,w jakich wersjach silnikowych diesla wychodzila i ktory z tych silnikow jest bardziej warty uwagi.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo to jedna z najbardziej udanych konstrukcji Renaulta.

To forum nissana i o takiego pyta nowy forumowicz. Jak sam napisałeś, jedna z najbardziej udanych konstrukcji REnault, a tego kolega nie szuka

 

[ Dodano: Nie 08 Mar, 2009 15:24 ]

Witam,

Koledzy czy moze mi ktos rozjasnic sytuacje jesli chodzi o Almerke Tino,w jakich wersjach silnikowych diesla wychodzila i ktory z tych silnikow jest bardziej warty uwagi.Dzieki.

Tylko w jednej tj 2,2. Początkowo 2,2 Di z pompą wtryskową, później DCi z Common Rail. Logika wskazuje, że lepszą konstrukcją jest ta nowsza, ale w praktyce bywa różnie.

Ile uzytkowników, tyle zdań. Poczytaj cały wątek i inne tematy w dziale Almera, zdecydujesz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już N16 to osobiście uważam że tylko 2.2 i to DI - jeszcze renalut nie zdążyło tam namieszać ;)

A czym jest 2,2 DCi? To ta sama konstrukcja ( japońska ) z innym rodzajem wtrysku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta sprzedawane od 2000 są znacznie bezpieczniejsze niż te z lat 1990-99.

A dla mnie bezpieczeństwo gra wielką rolę.

Almera n15 ma 1 gwiazdkę w NCAP, a alma II ma **** :)

A nikt nie skomentował tego lancerka - link kilka postów wyżej - podoba wam się ??? :)

 

Z tym bezpieczeństwem to troszke paradoksalny temat. Wiadomo że chodzi głownie o bezpieczeństwo znajdujących się wwewnatrz-a tu największe znaczenie ma cięzar auta.

Jednak im większe i cięzsze auto -tym gorsza sytację maja biorący udział w zdezreniu z moim autem.

Wyglada na to ze najlepiej byloby kupic cięzarówkę, ale prawda jest taka że o swoją jazde się nie boję -tylko o innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale prawda jest taka że o swoją jazde się nie boję -tylko o innych kierowców.

A to już zupełnie inny temat :)

Ale pamiętaj....... Nobody is perfect :)

Chce powiedzieć ze auta po 2000 są bardziej jak Sprite, a nie jak Pragnienie

 

 

Call me nobody :diabel2:

:580:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum nissana i o takiego pyta nowy forumowicz. Jak sam napisałeś, jedna z najbardziej udanych konstrukcji REnault, a tego kolega nie szuka

 

 

Od 2000 roku Nissan stał sie jedną z marek Renaulta. Silniki stosowane są właściwie i w Renaultach i w Nissanach takie same.

Miałem dość bogate doświadczenie z jednostakmi 1.5 DCi dlatego je tak wspieram. Ten silnik to naprawdę jedna z bardziej udanych konstrukcji.

 

Nie wiem czy była to konstrukcja Francuska czy Japońska.

 

Więc tak na dobrą sprawę nie wiem o co się obruszasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert
Jak już N16 to osobiście uważam że tylko 2.2 i to DI - jeszcze renalut nie zdążyło tam namieszać ;)

Mam do wziecia takiego 2.2 Di 2002r 108tys najechane ,chca za niego 25 tys.Prosiłbym o informacje na co zwrocic szczegolna uwage przy kupnie .Moze jest ktos z Warszawy kto sie naprawde zna na tych motorach ma jutro czas,chetnie postawie jakas dobra wódke .Obok jest stacja diagnostyczna mozna by bylo postawic go na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 Di 2002r

Sprawdz dobrze vin bo jesli np auto z niemiec to czesto wyprodukowane np 02.2001 a rejestrowane 2002 i sprzedaja jako 2002.

chca za niego 25 tys

Pamietaj ze w tych silnikach pada pompa wtryskowa (koszt mniej wiecej 2tys) a z tego co wiem to nie da sie sprawdzic domowymi sposobami czy jeszcze pojezdzi czy jutro padnie.

No i cena dosc wygorowana, za 25tys na allegro chodza od 2003 wzwyz z silnikami dci 136km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert

Auto jest z Włoch hmm wlasnie wszystkie szyby w tym Tino sa z 2001r. pytalem o to. Powiedzial ze szyby z 2001 ale auto jest wyprodukowane w 2002r.Jak bede mial Vin to gdzie moge go sprawdzic??Dziekuje Panowie za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666
Jak już N16 to osobiście uważam że tylko 2.2 i to DI - jeszcze renalut nie zdążyło tam namieszać ;)

A czym jest 2,2 DCi? To ta sama konstrukcja ( japońska ) z innym rodzajem wtrysku paliwa.

 

Fakt ogólnie chodziło mi o ropniaka 2.2l. DCi tez może być ( jakoś mój brak zaufania do francuskiej technologii przysłonił mi logikę - że to ten sam silnik tylko z innym wtryskiem :D ) . Trzeba tylko pamiętać ze comon rail będzie wrażliwszy na złą jakość paliwa.

 

Co do pomp to fakt z tego co czytałem to loteria niestety - wszystko zależy od tego jak auto było jeżdżone. Trafisz dobry to bez problemowo zrobisz jeszcze grube tysiące kilometrów no a jak nie będziesz miał szczęścia to wydasz jeszcze około 2000PLN i tez zrobisz grube tysiące :D Wiec w skrócie sprawa opiera się na zaoszczędzeniu 2000 złotych.

 

Co do szyb to nie ma się co martwić tylko sprawdzić VIN. W mikrze mojej macochy szyby i lampy tez są o rok starsze niż auto a to dlatego ze było zrobione w lutym tak więc różnica jednego roku moim zdaniem jest bez większego znaczenia. Popatrz jeszcze na lampy - na nich też jest data produkcji i w przypadku wyżej wymienionej mikry pozwoliła nam ustalić ze autko było uderzone (z ceny nie udało się mimo to zjechać bo po kobicie było na pierwszy rzut oka widać ze napalona na ten samochód i sprzedawca to skrzętnie wykorzystał :diabel: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum nissana i o takiego pyta nowy forumowicz. Jak sam napisałeś, jedna z najbardziej udanych konstrukcji REnault, a tego kolega nie szuka

 

 

Od 2000 roku Nissan stał sie jedną z marek Renaulta. Silniki stosowane są właściwie i w Renaultach i w Nissanach takie same.

Miałem dość bogate doświadczenie z jednostakmi 1.5 DCi dlatego je tak wspieram. Ten silnik to naprawdę jedna z bardziej udanych konstrukcji.

 

Nie wiem czy była to konstrukcja Francuska czy Japońska.

 

Więc tak na dobrą sprawę nie wiem o co się obruszasz ;)

 

No tak, to powszechnie wiadomo. Mnie chodziło o to, że pyta o Nissana. Z lektury forum można wnioskować, że ten silnik w Almerze, żadna rewelacja, zwłaszcza że pali niewiele mniej niż 2,2.

W Renault może być super hiper, w almerze już nie.

 

Więc na dobrą sprawę, nie wiem gdzie się obruszyłem

 

[ Dodano: Wto 10 Mar, 2009 15:32 ]

Auto jest z Włoch hmm wlasnie wszystkie szyby w tym Tino sa z 2001r. pytalem o to. Powiedzial ze szyby z 2001 ale auto jest wyprodukowane w 2002r.Jak bede mial Vin to gdzie moge go sprawdzic??Dziekuje Panowie za wszystkie podpowiedzi.

 

U mnie w dowodzie, data produkcji auta to 2003, ale szyby mam z 2002. Nie dziwi mnie to, skoro już 3 stycznia 2003 auto było po raz pierwszy zarejestrowane

 

[ Dodano: Wto 10 Mar, 2009 15:42 ]

mam pytanko co powiecie na temat tego autka i ogólnie silnika bo jakoś nie mam przekonania do diesli...

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-n16-C7912846.html

 

Z góry dzięki za informacje na temat silnika bo nie wiem czy lepszy 2,2 czy 1,5 :???

 

Jak dla mnie, nie ma do czego się przyczepić, poza wymienioną gałką zmiany biegów ale zaznaczam, że ekspertem w ocenie zdjęć nie jestem.

Nawet uwzględniając opłaty ok 2,5-3,0k cena baaaardzo atrakcyjna, tylko pytanie dlaczego??

 

Co do porównania silników, mogłaby się wypowiedzieć jedynie osoba, która w almerze jeździłą na obydwu. Ja, po 15 miesiącach eksploatacji swojej Almy 2,2, jestem bardzo zadowolony. Czas jedynie na coś benzynowego, duuuużo mocniejszego i bardziej rodzinnego.

Silnik nie należy do najcichszych, ale jak dla mnie i w mieście i w trasie wystarczający.

 

Widzę, że jeździsz N15 1,6 PB - jeżeli zmieniasz zwyczajnie na nowsze, może to mieć sens, jeżeli liczysz, że będzie żwawsze i mniej usterkowe, możesz się rozczarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666
T_S napisał:

czołem,

 

co się stało z działem "chcesz kupić almerę"? Przez cały wieczór nie mogłem wejść na forum, a teraz gdy w końcu ciemną nocą ta sztuka mi się udała, to za cholerę nie mogę znaleźć tego tematu.

 

Odszukałem linka z historii, ale co chcę coś wysłać to pokazuje mi się komunikat "ten wątek został przed chwilą usunięty".

 

Czy można przywrócić wątek/założyć nowy? Bo ja CHCĘ KUPIĆ ALMERĘ!

 

Przy okazji, oto pytania które chciałem zadać w wątku (w przypadku powrotu wątku uprzejmie proszę o przeniesienie posta):

 

"Czolem forumowicze!

 

poniewaz kontynuuje poszukiwania N16/P11.144, bardzo uprzejmie prosze Was o opinie nt. tych ogloszen:

 

http://moto.gratka.pl/tre...4e2a32239f159,1

 

oraz niemal blizniaczo podobne

 

http://moto.gratka.pl/tre...4e2a32239f159,2

 

a takze zupelnie inne:

 

http://moto.gratka.pl/tre...4e2a32239f159,4

 

mam co do nich watpliwosci, ale celowo ich nie podaje zeby Wam nie sugerowac, i tym samym zobaczyc czy pokryja sie z moimi.

 

Serdecznie dziekuje za Wasz czas,

Tomek"

 

Tak więc jak już odpisałem w innym wątku 2 pierwsze to to samo auto z kręconym moim zdaniem przebiegiem.

Co do trzeciego to trzeba by obejżeć bo fotki trochę marne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie ma do czego się przyczepić, poza wymienioną gałką zmiany biegów ale zaznaczam, że ekspertem w ocenie zdjęć nie jestem.

Nawet uwzględniając opłaty ok 2,5-3,0k cena baaaardzo atrakcyjna, tylko pytanie dlaczego??

 

Co do porównania silników, mogłaby się wypowiedzieć jedynie osoba, która w almerze jeździłą na obydwu. Ja, po 15 miesiącach eksploatacji swojej Almy 2,2, jestem bardzo zadowolony. Czas jedynie na coś benzynowego, duuuużo mocniejszego i bardziej rodzinnego.

Silnik nie należy do najcichszych, ale jak dla mnie i w mieście i w trasie wystarczający.

 

Widzę, że jeździsz N15 1,6 PB - jeżeli zmieniasz zwyczajnie na nowsze, może to mieć sens, jeżeli liczysz, że będzie żwawsze i mniej usterkowe, możesz się rozczarować

 

 

ogólnie to ta almerka miałaby być dla rodziców a sprzedający ją koleś zejdzie nawet na 11.000zł ale w rozliczeniu chce "renie 19" bo obecnie rodzice taką się poruszają a że ja i moja rodzina już mamy własne autko to im by taka wersja wystarczyła ;) ja jakbym zmieniał to nie na diesla to na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie jestem na nie!

Z rozrządem jakaś dziwna sprawa. Nie ma pokazanego wnętrza.

JAkaś ta alma lipna. Choć może wszystko z nią ok.

Jak Ci się podoba to bierz z felgami za 11500 maks.

Pozdro

 

Fajnie, że temat ruszył po dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugiej przerwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...