Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd robiony po 85 tyś ..... bardzo dziwne.

Trzy drzwiowy

Lekki tuning

Wyposażenie - golas

Piękne aluski

 

Brak zdjęć wnętrza

Brak zdjęć silnika.

 

Wg mnie cena stanowczo za wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dość dziwnie mały przebieg 11 lat i 100tys km?? Moze i prawdopodobne ale czy prawdziwe? Roznie bywa...

A rozrzad po co robic jak na lańcuchu? - chyba że ja się nie znam?! :)

 

No i ten hak - ja sobie zawsze mysle ze jak ktos zrobil hak to auta UŻYWAŁ a nie tylko jeździł więc jakoś mnie odrzuca :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusek

no dosc dziwny przypadek,ale rozmawiałem z typem,on jest 2 włascicielem,pierwszym był jakis dziadek i fura była podobno robiona w aso na Puławskiej.wstepnie na ogledziny umowiłem sie na juto.jak wypadna napewno opisze.p.s na co zwrocic w tym modelu szczegolna uwage??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególną uwagę na blachy. Okolice tylnych progów na dole przy kole, progi z przodu przy kole ale od spodu - okolice mocowania chlapaczy.

Tylna klapa czy nie żre jej ruda.

Sprawdź też komorę na koło zapasowe.

 

Spróbuj go dopalić i przejechać sie bardzo wolniutko ze sporym obciążeniem silnika .... jedynka i ruszasz pod niewielką góreczkę bez gazu zupełnie.

Potem troszke przyspiesz i słuchaj zawieszenia w trakcie skrętów.

 

Poczekaj aż sie rozgrzeje i sprawdź czy po zagrzaniu silnika do temoperatury roboczej nie falują obroty.

 

W czasie pracy wyjmij bagnet oleju i sprawdź ręką czy nie dmucha spod korka.

Na zimnym silniku odręć wlew oleju i zobacz czy korek pod spodem nie ma piany albo jasnego "jogurtu"

Jak będziesz jechał zobacz przy jakiej cyferce licznika trasy główny licznik przeskakuje do przodu ;) (u mnie się to dzieje na 600 metrze ..... stąd wiem że miałem korygowany licznik)

 

Sprawdź kolor blach w komorze silnika czy wszędzie jest mat - jeśli jest połysk na bank był walony z przodu.

 

Posłuchaj silnika przy otwartej klapie na wolnych obrotach. Wewnątrz kabiny przy obrotach w granicach 600-750 nie powinieneś go właściwie słychac ani czuć ;)

 

posprawdzaj przy wszelkich uszczelkach i plastikowych elementach czy gdzieś rudej nie ma.

 

to chyba wszysto tak na bierząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusek

ok zobaczymy co to za rajdowka ;)Asahi tyle mi tego napisałes ze chyba sobie wydrukuje ;) a powiedz mi jeszcze "wyjac bagnet i sprawdzic czy nie dmucha z pod korka" myslisz ze cos moze miec z głowiaca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusek

byłem na ogledzinach i... no wlasnie,wlasciciel mocno przesadzil,fakt samochod jest zadbany ,ale tylko w srodku.tapicerka naprawde rewelacja,silnik tez pracuje równiutko i cicho i do tego jest suchutki.zadnego pocenia itd.generalnie auto kupil ojciec synowi a syn jako ze jest młody to dołozył felgi,przyciemnił szyby.z audio zostały tylko dziury w polce i kable.a;e do sedna.blacharka-poprostu koszmar.widac ze była cała lakierowana ale ktos zapomniał doczyscic rdzy z blotnikow i juz sa purchle.do tego zrobione zaprawki pomalowane zle dobranym lakierem.progi w fatalnym stanie,zabezpieczone barankiem zeby nie bylo widac rudego.po wyciagnieciu tej deski z bagaznika kolejna rdza w okolicach tylnych amorkow.na dachu kilka wgniotow po jakims sniegu z dachu.wersja standardowa,po za podgrzewaniem tylnej szyby nic.moim zdaniem auto co najwyzej warte z 7 tys.ale dziekuje wszystkim za zainteresowanie i szybka odpowiedz.jutro ruszam ogladac nastepna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze nie kupił bym auta z Polskiego salonu

10 lat po Polskich dziurach ?? nie dzieki ;)

 

Polecam Helmutownie...euro drogie ale handlarze z autami powzyje 9-10lat tak sie gotuja ze sa bardzo skorzy do zjezdzania z ceny...bylem w zeszlym tygodniu...mysle ze udalo mi sie kupic niezla okazje :one: to sie okaze jeszcze :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze nie kupił bym auta z Polskiego salonu

10 lat po Polskich dziurach ?? nie dzieki ;)

Mało zasadna krytyka. Ja takie auto kupiłem w zeszłym roku. W chwili kupna miało 8 lat, 132 tyś przebiegu a badanie w serwisie wykazało sprawność amorów 79-81%. Do dzisiaj nie ma żadnych problemów z zawieszeniem nic nie stuka nic nie puka. Chyba nieźle jak na auto jeżdzące "po polskich dziurach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjatek potwierdza regule :one:

obejrzalem troche aut z allegro...i podziekowalem

nie wiem moze mowimy o roznych pieniadzach...12 kola to ja bym nie dal za almere ;)

 

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 13:41 ]

oczywiscie nie twierdze ze masz wytelepane zawieszenie

ale nie wierz w 100% w trzepaki diagnostyczne....jest duzo czynnikow ktore wplwaja na wynik tego badania..i zawsze jest on obarczony pewnym bledem

moja po 13 latach wykazala 78-79% ale zaloze sie ze jak wjechal bym drugi raz to wynik bedzie inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek

mariusek: jakie 7, 6k najwyżej

 

sciba, nie przesadzajmy. moim zdaniem każde auto trzeba rozpatrywać indywidualnie. jedyne z czym mogę się zgodzić: z polskiego salonu mają biedne wyposarzenie i silniczki 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że teoretycznie masz rację Sciba ale z kolei dużo z zachodu to powypadkowe g***a. Generalnie generalizowanie nie jest dobre :) nie ma reguły i nie ma auta idealnego - teraz to już wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem Ci tak

nie wierze w 10 letnie auta bezwypadkowe ;) kazdy cos mial...jeden zbity kierunkowskaz drugi harmonijki z podłużnic...oczywiscie są wyjatki...auta od 115letniej babci ktora jezdzila nim tylko na zebrania kolka rozancowego...a wnuczek pracowal w salonie nissana :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie powiecie mi ze w kraju nad wisła mamy takie drogi jak u nieprzyjaciela ze juz o kulturze motoryzacyjnej nie wspomne

Dróg może i nie mamy takich jak nasi sąsiedzi ale sam ich stan niekoniecznie musi przekładać się aż tak negatywnie jak sugerujesz na nasze auta. Pewien kolega miał swego czasu focusa I, którego wielowahaczowe zawieszenie choć komfortowe to jednak do trwałych nie należało. Otóż ten kolega też mówił..."to przez polskie drogi" a czy po prostu nie chodziło o to że te zawieszenie było marnej jakości? Inne samochody też miały i mają zawieszenia tego typu , zdaje się ze popularny civic np i jakoś nie słychać zbiorowych lamentów użytkowników a też jeżdzą po polskich drogach. Jak coś jest nędzne to mu i najlepsza droga w końcu zaszkodzi a jak solidne to i wytrzyma nawet te nasze.

 

P.S.Opos, widzę że znalazłeś swoje auto, moje gratulacje. Mimo że to nie almera to jednak świetny wybór - te corolki równie solidne. Fajnie że udało Ci się trafić hatchbacka bo te liftbacki paskudne a sedany niewiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mówimy o civicu 6 generacji(7 i 8 ma belke) to ma on co prawda tylnie zawieszenie nie zalezne ale do wielowachacza focusa to mu daleko...focus jest poprostu nie na nasze drogi, za duzo gum do wybijania ;)

 

nie ma o co sie klocic...wiadomo ze wszedzie mozna znalezc i rodzynki i totalne kapcie...uwazam jednak ze w helmutowni znalezienie nie wytluczonego wozidleka jest o wiele latwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

Witam,

 

chciałbym Was poprosić o pomoc przy wyborze Almerki. Mam zamiar za jakieś 2-3 miesiące zmienić amochód. Podoba mi się Almera. Chciałbym przeznaczyć tak ok. 25-28 tys. Z tego co szukałem widzę że znajdę autko z 2005 lub może 2006r. Teraz tylko zastanawiam się co wybrać czy benzynę 1.8 (i tu pytanie czy gaz pasuje do tego silnika, może ktoś ma i mógłby rzucić parę słów czy warto) czy dośc często pojawiający sie w ofertach sprzedaży silnik 2.2 (140KM) Diesel??? Osobiście siedziałem w Almerze 1.8 i podobał mi się ten silnik ale nic nie wiem o tym dieslu???? Proszę o uwagi.

Czy warto ryzyować z dieslem?

Jak wychodzi eksploatacja Almery, teraz jeżdzę Astrą II?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wiem o tym dieslu????

Jeśli chodzi o 2.2DCi 136KM, to chyba nie ma jakichś wad fabrycznych. Weź pod uwagę, że u nas w kraju, te almery nie były sprzedawane i może stąd mało informacji. Ja bym polecał, nie musisz gazować, żeby jeździć tanio, mocy pod dostatkiem i chyba skrzynia 6-ka.

Jak wychodzi eksploatacja Almery, teraz jeżdzę Astrą II?

Na przełomie 98500 - 135000:

wymiana sprzęgła + regularne przeglądy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

no to już mi się zaczyna podobać - a jak sprawuje się spalanie? Czy uważasz że ten silniczek byłby lepszy niż 1.8 benzyna? A jak wytrzymuje zawieszenie w tych modelach?

Jeszcze pytanie co do części Almery jak wygląda to cenowo?

Dzięki za info.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawuje się spalanie?

TAK generalnie nieźle

Mi bardzo odpowiada jazda dieslem, dlatego osobiście wybrałbym na pewno 2.2DCi zamiast 1.8.

Co do zawieszenia, to się nie wypowiem, u mnie póki co dopiero 130tys.km.

Cenowo chyba tak jak u innych - dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakies wady tego modelu???

U siebie boję sie tylko o pompę wtryskową (naprawa okolice 2000zł), poza tym nie widzę wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Teres, powiedział jak bedziesz miał pecha to pompa do naprawy chyba że juz kupisz po naprawie.... :P A co do spalania to w trasie ok 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Co do 1.8 to była to konstrukcja średnioudana i czesto paliła olej - mechanicy załatwiali tematy bodajże zamianą pierścieni na większe ale szczegółów nie znam.

 

Ja osobiście brał bym 2.2 Di (dcI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...