Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

....ale panowie, pytał o wersję z 2,2 Dci, a tam już jest CR, a nie pompa wtryskowa.

Nie zmienia to faktu, że wtryskiwacze też się psują, a swoje muszą kosztować.

 

Spalanie podane pod nickiem, to wartość średnia. Kliknij u Teresa, u mnie ( chociaż, ja przestałem się już bawić ) czy innego użytkownika 2,2 Di, przekieruje Cię na stronę, gdzie wszystko dokładnie sprawdzisz.

 

Osobiście, pomimo że almerka 2,2 Di, którą śmigam od grudnia 2007, nigdy mnie nie zawiodła, to ostatni diesel jakim jeżdżę. Kolejne auto ( jeden mały kaprys już jest :D ) będzie na pewno w PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

Adlaczego tak piszesz że to twój ostatni diesel? Ten silnik jest głośny czy coś z nim nie tak? Czy poprostu specyfika tego silnika nie pasuje do tego samochodu?

A jak z ogólną jazdą - samochód jest żwawy czy raczej ospały?

 

Dzięki

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój trzeci diesel z kolei, zmęczyłem się już klekotem, a w wersji 2,2 Di, almera nie należy do najcichszych. Źle się wyraziłem, może nie ostatni, ale kolejne na pewno nimi nie będą. Nie wykluczam, że kiedyś powrócę do diesla. Silnik jak najbardziej pasuje, a skoro celujesz w wersję Dci 136KM z 6-cioma przełożeniami, będziesz bardzo zadowlony.

Samochód, dla osoby, która umie sprawnie poruszać się dieslem, jest bardzo żwawy, co oczywiście nie oznacza, że nieekonomiczny. Powyżej 2 tys RPM, budzi się mała bestia i wiele razy widziałem ( nawet w trasie z obciążeniem ) zaskoczone i głupie miny innych kierowców, że takie niepozorne coś, potrafi pokazać pazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N16, 2.2 Di, 2000r - do sprzedania

 

A mówiłeś, że na razie nie sprzedasz??? :)

 

opos .... co za "Tojote" kupiłeś i jak... zadowolony?????

 

Co do 2,2 dci - ma poniżej 10 s do setki - myślę, że super się jedzie, ale 1,8 też jest ok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

Zastanawiam się nad tą głośnością? W pracy mam Partnera 1.6 w dieslu. Jak wracam z delegacji i wsiadam spowrotem do swojej astry to tak jakbym wsiadł do super cichego samochodziku :) Tylko nie wiem czy mogę robić takie porównania do Almery?

Cz silnik 2.2 Di różni się od silnika 2,2 dci? Jeśli tak to czym i który jest lepszy w eksploatacji?

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 Di moc 110 KM - zasilanie paliwem za pomocą pompy wtryskowej BOSCH VP44 ( monotwane w OPLU silniki DTI, FORD silniki TDDi, SAAB, Audi 2,5TDI ) zdarzają się awarie, regeneracja kosztuje 2,5-3,5k

 

2,2 DCi - zasilanie poprzez Common Rail ( wtryski są tam samo narażone na jakość paliwa ), wersje 112 i 136 KM ( 6 biegów )

 

Sam silnik jest konstrukcji japońskiej na łańcuchu rozrządu.

 

To chyba najistotniejsze informacje.

 

Który lepszy? Logika mówi, że ten nowocześniejszy, czyli na CR. W rzeczywistości bywa różnie.

Co do głośności, nie dowiesz się dopóki sam nie sprawdzisz, dla jednego TDI będzie głośne, dla innego D4D w Toyocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać :one: Corolla 1.4 VVTi 97KM 2000r z tym z czym chciałem czyli ABS Klima :)

Na razie jeszcze nie zapłacony podatek nawet i zrobiłem dopiero 400km więc niewiele al ZADOWOLONY - nie ma porównania z Punto 95r :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

Kurcze coraz bardziej się nakręcam na tego diesla :)

Chciałbym tylko jeszcze posłuchac kogoś kto jeżdzi 1.8 w benzynie?

Muszę się przejechać takim dieslem i rzeczywiście sam zobaczę :)

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle ze względu na dużą pojemność nie są uciążliwe podczas jazdy przy wyższych prędkościach przy 2000obr/min = prędkość 115km/h. W porównaniu z mniejszym benzyniakiem to jest cicho ja tam jestem zadowolony. Wcześniej miałem hondę civic 1.4 benz i było o wiele wiele głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz bardziej się nakręcam na tego diesla :)

Chciałbym tylko jeszcze posłuchac kogoś kto jeżdzi 1.8 w benzynie?

Muszę się przejechać takim dieslem i rzeczywiście sam zobaczę :)

P

 

Ja mam 1,8, co prawda nie jest to długi staż bo dopiero trochę ponad półroczny z przejechanymi ok 5 tys km, więc bierz na to poprawkę przy mojej opinii.

 

Średnie spalanie znajdziesz pod z boku pod nickiem, wg mnie jak na tę pojemność i moc silnika jest ok. Moc (84-85 kW) jak na tę wielkość samochodu jest wystarczająca. Silnik budzi się (ciągnie porządnie) od ok 3 tys obrotów, poniżej tej wartości raczej ciężko rozpędza samochód. Jednak silnik jest na tyle elastyczny że w przypadku spokojnego operowania pedałem gazu pozwala na w miarę elastyczną jazdę bez konieczności ciągłego zmieniania biegów. Przy wyższych prędkościach trochę brakuje 6 biegu ... byłoby znacznie ciszej w kabinie.

 

Sporo osób miało problemy z braniem oleju ... u mnie wszystko jest ok, samochód od jesieni nie łyknął ani odrobiny oleju. Jeśli byłbyś zainteresowany tym silnikiem warto wybadać tę sprawę.

 

Osobiście ... też miałbym chrapkę na diesla (oczywiście mówię o silniku 2,2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość charli_27

No to już jeżdziłem almerka 1.8 w benzynie ?

jak na taki silniczek i taka moc to powiem szczerze że jest ok. Choć myślałem że będzie lepiej ten silnik ciagnął. Teraz mam Astrę 1.8 i też 115KM a myślałem że moja astra jest cięższa bo w kombi ale jakiejśc zdecydowanej różnicy nie ma. Ale za to bardzo ładnie się prowadzi, idzie jak po sznureczku - jeżdziłem modelem z roku 2005. Potwierdziły się moje spostrzeżenia że środek Almery jest bardzo fajny a w szczególności ten duży ekran :)

Ciekawy jestem jak Almera z tym silnikiem zachowuje się gdy jest eksploatowana z gazem? Może ktoś wie????

 

Muszę się jeszcze zakręcić i poszukać Almery z dieslem aby miec porownanie co do osiagów jak i kultury pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mastersik123

Witam.

 

 

Czy 8000 PLN za Almerkę 3d 1.4, koniec 1999 r., benzyna+gaz, lakier bez rdzy, przebieg 134000, podstawowe wyposażenie, od handlarza, to normalna cena czy zbyt niska i podejrzana ? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "goła" wersja bez klimy, może bez abs i z 1 poduchą, to cena jest ok.

Ale jak wiadomo, tylko oględziny mogą powiedzieć coś konkretnego.

Wydaje mi się, że to możliwe:)

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi proszę na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie almery z 2003 r? co należy do największych bolączek tego auta? Bardzo interesuje mnie problem rudej koleżanki lubiącej blachy naszych aut:) Czy a jesli tak to gdzie mozna sie jej spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie musi się pojawić. Ojciec ma z 2001 i zero rudej.

Jeśli jest to koło spryskiwacza szyby tył, balcha tuż pod szybą tył, listwy szyb dzielących szybę w drzwiach tylnych - 5drzwiowy hatchback.

 

No i tyle. Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślady rudej są na spodzie tylnej klapy i na samym dole przednich! drzwi (w okolicach tych otworków.

Podobno to standard, ale od roku nie pogorszyło się po konserwacji, a wygląda to tak, że sa bąbelki lakieru.

Progi (zabezpieczone plastikiowymi listwami) po rozebraniu okazało się jak nowe z fabryki.

Ogólnie jest co najmniej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość flegamina

Witam wszystkich:)

Chce kupić almerke od 2000 do 2002 w dieselku i znalazłem taką: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8162767

 

jeszcze jej nie byłem oglądać tylko dzwoniłem do gościa i mówił że wszystko ok tylko że coś przy pasce jest odbite od kamyczków i tyle.

 

Z tego co czytałem na forum to musze przede wszystkim zwrócić uwagę na:

- progi, tylnią klapę czy nie ma rdzy

- pedały i siedzenia czy nie są jakoś bardzo wytarte

 

i to tyle? Ogólnie będzie to moje pierwsze autko i jest problem bo nie dam rady z nim jechac na serwis poniewaz bede po nie jechal w sobote po poludniu wiem ze dobrze byloby na serwis nissana dac ale nikt w sobote po poludniu mi tego nie sprawdzi.

 

Czy mam jeszcze na cos szczegolnego zwrocic uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...