Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 2,2 pali od 5 do 9 litrow max.

 

Dobre zadbane auto bedzie sporo warte wiecej niz srednia gieldowa.

 

W sobote poszukaj po poludniu chocby kanal by obejrzec od podu czy nie zlzone z dwoch czesci, a moze bedzie jakis warsztat beutoryzowany czynny.

 

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 21:56 ]

widze ze autko z realnym przebiegiem, tylko pamietaj ze akcyza od takiego auta kosztuje okolo 2500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić Almerkę 2.2 dci, 2000 r.

Czy warto?? Bardzo proszę o wypowiedzi. Pozdrawiam :)

 

Po prawie 16-sto miesięcznej eksploatacji, z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć, że warto. Wszystko tylko zależy, od tego, czego oczekuje się od danego auta.

Przestrzeni dla 1-2 osób? Tak. Dla rodziny z dzieckiem i częstych wypadów? Nie.

Przyspieszenia? Jak na masę 1357 kg i 110 KM, odpowiednio operując gazem, TAK.

Itp itd.

Co do silników, Dci pojawiły się w almerach po lifcie, czyli od września 2003, wcześniej, mimo, że w dowodach rejestracyjnych wpisują DCI to jest silnik Di.

Oba są konstrukcji japońskiej, różnią się systemnem zasilania paliwa.

Di - pompa wtryskowa Bosch VP44

Dci - Common Rail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździliśmy Renault Sceniciem 1.6 16V z gazem z 1999r. :029: Mamy do wyboru almerke albo golfa IV, chodź mi osobiście się podoba almera i ma dużo pozytywnych opini. Znalazłam to forum i chcę się dowiedzieć od Was to by mi dużo pomogło w wyborze. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Golf, to tylko w wersji 1,9 TDI minimum 110 KM. Osiągi, spalanie i MOIM zdaniem, kultura pracy, lepsza niż w Almerze 2,2 a na pewno wykonanie, spasowanie plastików wewnątrz, porządek itp. Niestety pod tym względem tych dwóch aut, nie można porównywać mimo, że to ta sama klasa.

Zresztą w Polsce panuje stereotyp, że co ze znaczkiem VW to najlepsze i Polak woli kupić takie niż japońskie auto, co zresztą widać po cenach aut na rynku. Popyt robi cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silniki to zdecydowanie wolałbym 1.9TDi (mniejsza akcyza, jeśli kupujemy sprowadzone; dużo większy potencjał chiptuningu; nie grozi nam awaria pompy wtryskowej ; naprawa sprężarki dużo droższa (w przypadku Golfa)).

Główna wada Golfa, to przodowanie w rankingach kradzieży, prawdopodobnie wyższe opłaty za AC.

Za Golfa musisz też zapłacić więcej.

 

W przypadku Almery:

-większa akcyza (jeśli kupujesz już zarejestrowane w Polsce, to temat odpada)

-możliwość awarii pompy wtryskowej (jakieś 2000-3000zł w przypadku Almery)

-mniejsze ryzyko kradzieży (niższe AC)

-niższy koszt zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. A jeśli mielibyście wybierać pomiędzy almerą a golfem?? Dużo ostatnio czytałam na ten temat. Oba autka maja podobne opinie. Co bardziej polecacie. :D

 

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 14:18 ]

Sami macie nissana, jak Wam się nimi jeździ, często zaglądacie do mechaników??

 

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 14:22 ]

Bo po ostatnim naszym aucie to już mam obawy i wolę popytać. Do dnia dzisiejszego nikt nie stwierdził co jest nie tak z zawieszeniem w scenicu, bo po wymianie prawie całego zawieszenia i po kilka krotnie trzepane na stacji diagnostycznej nikt nie mógł stwierdzić przyczyny.

 

Jak jest z zawieszeniem w nisanie?? Macie jakieś plusy i minusy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami macie nissana, jak Wam się nimi jeździ, często zaglądacie do mechaników??

Dwa razy w roku - wymiana oleju i filtrów

A jeśli mielibyście wybierać pomiędzy almerą a golfem?

Jeśli ta sama cena, przebieg, rocznik i podobne silniki to golf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna nie jest, ale generalnie ok. Cena fajna, ja drożej sprzedałem n15 z 218 000 km :)

Stuknięta była, ale jeśli wszystko chodzi dobrze i zrobiona ok, to ja bym się nie wahał.

Sprawdź poduszki - jak nie ma to zamontujesz jakąś ładną kierownicę momo i gitara :)

 

Serwis tani, zamienników od groma. OGLĘDZINY I JAZDA PRÓBNA KONIECZNE!!!!!

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) chce kupić almerkę 2,2 lub 1,5 co powiecie o tym??

 

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-C8156208.html

 

Dlaczego światła po lifcie i przednia rejestracja prostowana na kolanie ... warto zapytać o to sprzedawcę. Wgniot obok znaczka i zdarty zderzak:

 

C8156208_3.jpg

 

Mimo wszystko oglądać zawsze warto, szczególnie że za taką cenę trudno oczekiwać samochodu bez mankamentów.

 

Ps.

Wg mnie przebieg (118 tys km) jest wątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do Golfa -to moim zdaniem byly to fajne autka do wersji III, nowsze -to przereklamowane i awaryjne (niesttey to fakt potwerdzony przez TUV oraz DEKRA).

W starszym autku wolalbym wolalbym Golfa, w nowszym chyba balbym sie tez Nissana (wg mnie najnowsza stajnia w kooperacji z Reno jest awaryjna i tandetna przynajmniej w przypadku takich fur jak Murano i Trail chyba), moze pomysl cos o Toyocie -dobre i faktycznie niezawodne. Chyba ze ktos lub francuzy -to tez maja ladne bryczki.

 

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 23:49 ]

aha -przychylam, sie do silnikow 1.9 TDI -same dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pomysl cos o Toyocie -dobre i faktycznie niezawodne. Chyba ze ktos lub francuzy -to tez maja ladne bryczki.

 

Toyoty są takie bezpłciowe. :!!:

Ja bym ewentualnie szukał MITSU LANCERA KOMBI w wersji SPORT z KIEROWNICĄ MOMO - Autko godne uwagi. 100% made in JAPAN.

Oczywiście auto również ma kilka mankamentów, ale jest w porzo! :D

 

A francuzy.... pewnie lepiej oglądać jak posiadać!

U kumpla w megance 1,6 z 2003 roku przy 70 000 km powycierane klamki i gałka.

Ale mówi,że silnik ok, choć wymieniał cewkę. PAli koło 6,8.

 

dropsikkk89 i jak tam ta alma :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat polowalem w niemczech bardziej toyote, ale jak nie wpladla zadna w oczy a trafil sie Nissan -to kupilem i juz.

 

[ Dodano: Nie 05 Kwi, 2009 22:40 ]

witam

 

rzuciło mi się w oczy takie ogłoszenie na otomoto

 

auto prezentuje się bardzo ładnie, ale ile z tego prawdy to powiedzcie sami

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-klima-skor...y-C7682055.html

 

jeśli wg was jest z tym autem wszystko ok, to przejadę się go zobaczyć

 

Wg mnie fajne, choc dla mnie odpada z uwagi na tylko 2 drzwi, ale jezeli to komus pasuje -to prosze bardzo. No i brak ABSu.

Gdyby technicznie i blacharsko byl OK to bralbym go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że rocznik 2000, a światła poliftowe. Albo zmieniał, bo mu się nie podobały oryginalne, albo była przygoda.

 

Raczej przygoda bo zderzak również po lifcie. I ogólnie słabe zdjęcia w deszczu na których w zasadzie wielkie g... widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić Almerę N15 ale z tego co czytałem w sieci są wersje z silnikami francuskimi, ja chciałbym taką z japońskim. Czy możecie podpowiedzieć jak rozpoznać po jakim symbolu że jest w danym egzemplarzu silnik Japoński, i czy almery (1.6 bo o taka mi chodzi) faktycznie są mulaste?

co sądzicie o tym? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8032692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma N15 z silnikami francuskimi. Dopiero w N16 je wkladali. 1,6to japonski silnik, ale wersja na NIemcy miala 90 KM, a na inne rynki 102 KM. Nawet 90 KM nie jest strasznym mułem

 

to co powiesz na silnik 1.7 i moc 55 KM ;)

 

90 KM to rakieta w swojej klasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, nie będzie sie czego wstydzić.

A jakby Ci było mało koledzy z klubu pomogą i zrobisz z niego za rozsądne pieniądze F1 ;)

 

Ja mam Alme Sedan na silniku 1,6 102KM i powiem że bawię się dobrze ;)

Szczególnie z oszołomami z WV Golfów którzy myślą że Boga za nogi złapali ;))))

 

Najładniejsze są ich miny gdy zostają z tyłu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...