Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mailowo napisał mi, że daje "ustną" gwarancję na wymienione filtry i olej.

dobre i to :) i tak tego nie sprawdzisz, a filtry to najmniejszy problem.

Taka osoba w momencie zakupu wiedziała na co spojrzeć, co sprawdzić itp (jeśli nie ona / to kolega mechanik z nissana).

Jak nie będziesz piłował za ostro to spali 7,2-8,0.

Ale nie będziesz się martwił, że z 4 osobami na pokładzie pod górkę nie podjedziesz.

W Polsce dobrze mieć zapas mocy.

A różnica litra na 100 km nie robi aż tak wielkiej różnicy - jestem zdania, że jak chcesz oszczędnie jeździć to kup rower :)

Mnie się ta alma podoba, a to że jest na miejscu to wielki plus - nie musisz tracić czasu i kasy na wyjazdy - a to koszt niemały.

 

Przemyśl sprawę, a pamiętaj, że radość z jazdy też jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak widac jestem tu nowy :)

 

czy warto jest kupowac almere z rocznika 1996?? za 7000zl, silnik 2.0 75km diesel, przebieg 180tysiecy?? tutaj link: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8320315

 

jak z jej przyspieszeniem mniej wiecej? wiem, ze zachwycac nie bedzie ;)

 

prawy przód raczej trzaskany - ale po za tym wyglada OK i patrząc na wnętrze przebieg wygląda nawet na realny.

Jak zwykle przy autach od handlarzy zalecana ostrożność i bardzo ograniczone zaufanie :!:

 

Rakieta to to ponoć nie jest :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieto

jak z jej przyspieszeniem mniej wiecej? wiem, ze zachwycac nie bedzie ;)

dobrze, że to wiesz. Cena ok. JEśli blachy ok to można próbować, ale nie licz że kupisz oszczędnego i mocnego diesla.

Ja bym szukał 1,4 pb. - ale to moje zdanie - a tutaj Twoje się liczy!!!

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieto,

 

ta Alma - troszkę źle spasowana lewa strona z przodu - chodzi o klapę silnika ;)

jakieś zdarzenie było - a mnei takie rzeczy drażnią, z założenia są dość pracochłonne ;)

 

Ogólnie autko wydaje się w porzo, a z tej kasy na pewno coś urwiesz ;)

Warto też sprawdzić sprężanie na tłokach .... przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu liczników - albo mnie wzrok myli - po dokładnym przypatrzeniu się widać, że trzecia cyfra wygląda raczej jak 2 a nie 4, a całość jak 162 tys.

Wygląd pokrywy zaworów i elementów silnika wygląda na przebieg minimum 250 000.

Moja miała 218 i nie była tak chropowata - chyba że pochodzi z regionu znad morza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna bestia, wygląda na zadbaną, ale jeszcze fotka we środka sie przydała.. jak nie masz daleko też śmigaj zobaczyć:) jedyne co zwróciło moją uwagę to nalocik rdzawy na progu od strony pasażera - mogę się mylić przez monitor... jak inni koledzy myślą? popróbuj coś po negocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieto,

 

ta Alma - troszkę źle spasowana lewa strona z przodu - chodzi o klapę silnika ;)

jakieś zdarzenie było - a mnei takie rzeczy drażnią, z założenia są dość pracochłonne ;)

 

Ogólnie autko wydaje się w porzo, a z tej kasy na pewno coś urwiesz ;)

Warto też sprawdzić sprężanie na tłokach .... przed zakupem ;)

 

sam mam troche niepasujacy do reszty zderzak (niestety kilka razy dojechane do czegos i juz nie pasuje jak z fabryki) jednak nie zuanje tego za zadną nieprawidłowosc -to tylko plastik przykrecony srubami.

 

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 14:37 ]

A różnica litra na 100 km nie robi aż tak wielkiej różnicy - jestem zdania, że jak chcesz oszczędnie jeździć to kup rower :)

 

Wbrew pozorom -rower mało nie pali -wyobrazcie sobie przejazd rowerem odcinek 100km -koszt to 2l wody + dwa dobre posiłki -w sumie wyjdzie podobnie jak dojazd autem a znacznie bedzpieczniej i szybciej.

 

Spalanie macie na stronie http://www.autocentrum.pl/spalanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio starałem sie kupić auto w niemczech. Powiem tak auto z niemiec poniżej 200 K przebieg to albo fart jak 6 w totka albo ściema na maksa.

Jeśli chodzi o samochody tak popularne jak Golfy trafienie dobrego egzemplarza to dla mnie nawet większy fart od 6 w totka.

Golfa mógłbym zakupić ale tylko z bardzo ale to bardzo pewnego źródła i po bardzo dokładnej pełnej diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gdzie mieszkam nie ma czegos takiego jak przekrecanie licznika, przekupywanie przegladu itd... a kazde auto ma ksiazke serwisowa, tzn wymiany oleju itd sa notowane i latwo sprawdzic historie wszelkich konserwacji, chodzilo mi tylko o porownanie golfa 4 98r 1.4 silnik z almera n15 2000r 1.4 silnik przebiegi w obydwu 130tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu007, oglądałem to auto kiedysz szukałem almy dla siebie i powiem krótko: zapomnij o tym samochodzie, zapomnij o tym komisie (odnosi się do almy z 98).

 

dlaczego tak sadzisz? chodzi ci o to z rawicza? dzwonilem tam i koles powiedzial ze zdjec mi na maila nie wysle bo jest idealny autko... troche dziwne dla mnie... to ile to auto tam stoi jak masz racje, abserwuje kategorie od miesiaca i nie bylo go wczesniej... rozszerz swoja wypowiedz jak mozesz :) i dzieki za cynka jak co :)

 

nowa pokusa? :)http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8349972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do golfa IV vs almera N16 ja wybrałbym chyba golfa, ale tylko z pewnego źródła!! (np od sąsiada itd) - ojciec chcial mi sprzedac swojego kombi tylko ze silnik 1.4 za słaby na te auto.

 

Ale to moje zdanie, ogólnie patrząc N16 w tym porównianiu wygląda ciekawiej pod wzglądem pewności samochodu, jego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceland to "niby" ten raj ;) tylko ze tu szybko lapie rdza, bo klimat morski i silne wiatry... ciekawe jak do tej calej stawki maja sie fordy focusy?? bo sa to 3 modele, ktore wchodza w gre N16 (2000-2001), Golf4(98-99) Focus (99-2000) w tych rocznikach sa podobne ceny, podobne przebiegi (130-150tys km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu007, jak pisałem na pw: zardzewiałe i pospawane. Do tego wymieniane szyby. 100% powypadkowe, stan daleki od ideału. Na przełomie 2008/09 jechałem prawie 1h żeby auto oglądać przez 5min. Mi też facet mówił, że ideał. Najwyraźniej zawsze tak mówi. Świadczy to o jego "uczciwości", a do tego: "zdjęć nie wyśle, bo ideał" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie dziekuje Ci bardzo za cynka bo juz sie szykowalem tam w podroz... a fakt podejrzane ze nie wysyla zdjec, jeszcze raz dzieki za cynka i pozdro :)

 

 

to jest silnik tego z zachodniopomorskiego, co sadzicie? troche duzo korozji...? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c732467a807acb96.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio starałem sie kupić auto w niemczech. Powiem tak auto z niemiec poniżej 200 K przebieg to albo fart jak 6 w totka albo ściema na maksa.

Jeśli chodzi o samochody tak popularne jak Golfy trafienie dobrego egzemplarza to dla mnie nawet większy fart od 6 w totka.

Golfa mógłbym zakupić ale tylko z bardzo ale to bardzo pewnego źródła i po bardzo dokładnej pełnej diagnostyce.

 

z tego co wiem -to autka sprowadzane do POlski zza granicy maja zazwyczaj pomniejszany licznik niermal o polowe -sprawdz na www.scout.de albo automobile.de ile tam autka maja na liczniku przebiegu?

Auto tam robi srednio rocznie -20-30tys km -oczywiscie zdarzaja sie tez perelki ale nie liczcie na to.

Oczywiscie ksiazka serwisowa duzo tutaj mówi ale i toi tzrebaby było zweryfikowac w serwisie, poniewaz z tego co wiem to ich podróbki nie należą do rzadkosci.

Ja w Twoim przypadku brałbym pewnego Golfa, choc Golf im nowszy -podobno tym gorszy (jakosciowo, bo bezpieczenstwo jest wieksze) to jednak klasa podobna a wg mnie wazniejsze jest pochodzenie auta niz jego wielka nieznana historia i ewentualne pozniejsze klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...