Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego marcin nie wiem ile będzie palił ale na pewno będzie dużo brał oleju

 

strasznie generalizujesz ;)

 

macin, jeśli szukasz autka które Cię zadowoli ekonomicznie to szukaj Diesla. Jeśli lubisz jeździć starszymi modelami autek a tutaj zachwalam Nissana ponieważ model N15 w długoterminowych testach DEKRY przegonił nawet Mazdę, to poszukaj N15 w silniku 1,4 nie będziesz żałował.

Tak jak powiedziałem jeśli chodzi o młodsze modele Almery poczekają na jakiegoś kolegę z NKP który może powiedzieć coś więcej niż ja nie mówiąc już o użytkowniku Mazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macin, nie znam sie na silnikach w Almerach powyżej 1999 roku. Ze starszych proponuję N15 z silnikiem 1,4 bardzo fajny silniczek po mieście w zimę około 8l/100km przy krótkich odcinkach.

 

Teraz poczekajmy na kogoś kto rzuci nieco światła na silnik 1,8 ;)

 

potwierdzam, mam n15 1.4 z 96r i chwale sobie bardzo :) juz ok 1,5r jezdzenia i poza malymi usterkami ktore samemu sie usunelo (a jaka satysfakcja:D) jezdzi sie rewelacyjnie, 1.4 a bardzo przyzwoicie, jak w niektorych autach z 1.6

 

sunnego 1.6 sprzedalismy juz bo bardzo go zjadalo, teraz szukamy ciagle cos, tu sa same n16 z 1.8 i tez nie wiem co sadzic o tym bo rozne opinie znalazlem, ale autka tak bardzo sa zaniedbane :/ by zobaczyli moja almerke 96 a ich 2001 to by szczena im opadla, dlatego ciezko mi znalezc dobra almerke w dobrej cenie tu, i tak jak od jakiegos czasu pisze, w podobnej cenie i rocznikowo, to w fajnym stanie sa focusy (wiem wiem, o nich dowiem sie na forum focusa)

 

ale jesli ktos mysli o kupnie wygodnego autka, z oszczednym ale w miare wydajnym silniczkiem, a do tego bardzo malo awaryjne - n15 1.4 polecam :) do tego jakies radyjko i glosniki, ladne alu i nic tylko jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcin nie wiem ile będzie palił ale na pewno będzie dużo brał oleju

 

No nie wiem ... mój nic nie bierze.

 

 

Chłopaki, czy możliwe jest aby w Almerce z 2003 roku z deklarowanym przebiegiem 43 tyś km. dywanik kierowcy przetarty był na wylot? Podejrzenia mam że kierowcą była kobieta.

 

Hmmm skąd ja to znam ... u siebie mam dziurę po obcasie.

 

Ps.

Kilka moich informacji o tym silniku napisałem w tym wątku wcześniej:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...c&start=981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy możliwe jest aby w Almerce z 2003 roku z deklarowanym przebiegiem 43 tyś km. dywanik kierowcy przetarty był na wylot? Podejrzenia mam że kierowcą była kobieta

 

Możliwe jeśli kobieta śmigała na obcasie. ;)

 

Tak, to się czesto zdarza, a moło tego że dywanik -to jeszcze podłoga pod dywanikiem zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Chcialbym kupic Almere N 15 i pytam Was na co szczegolnie zwrocic uwage pzy zakupie.. Slyszalem wiele superlatyw nt tego samochodu, ze zawieszenie swietne, silnik niezniszczalny itp itd, ale jak kazdy samochod na pewno ma wady, a bynajmniej jakies elementy wrazliwe. Oczywiscie mysle o innych rzeczach od wersji po dzwonku, z mega ogromnym przebiegiem. Mysle nad wersja z silnikiem 1,4, czytajac ten watek wsponialiscie ze jest calkiem dynamiczny i przy tym oszczedny i naprawde wytrzymaly jesli chodzi o eksploatacje.

 

Pytam bo na dniach chcialem obejrzec jedna wersje, wlascicielka twierdzi ze jest 1 uzytkownikiem[ jest na czarnych blachach] , ze nie byla bita i ze przebieg 100 tys z 98 r jest rzeczywisty bo jezdzila nia glownie do pracy, oczywiscie ze nie byla bita... Cena dosc ciekawa bo 8 tys, a w okolicach lodzkiego woj. raczej w tej cenie bywaja gorsze modele.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępię gratuluję świetnego wyboru.

Silniki stosowane w almerach są projektowane na przejechanie oko 400K kilometrów.

Zawieszenie wykorzystane z Nissana Maximy ;)

Gorzej troszkę z współczynnikiem bezpieczeństwa biernego w testach NCAP tylko jedna gwiazdka .... ale to autko potrafi się odwdzięczyć za dokonany wybór.

 

Zwróć szczególną uwagę na blachy. Okolice tylnych progów na dole przy kole, progi z przodu przy kole ale od spodu - okolice mocowania chlapaczy.

Tylna klapa czy nie żre jej ruda.

Sprawdź też komorę na koło zapasowe.

 

Spróbuj go dopalić i przejechać sie bardzo wolniutko ze sporym obciążeniem silnika .... jedynka i ruszasz pod niewielką góreczkę bez gazu zupełnie.

Potem troszke przyspiesz i słuchaj zawieszenia w trakcie skrętów.

 

Poczekaj aż sie rozgrzeje i sprawdź czy po zagrzaniu silnika do temperatury roboczej nie falują obroty.

 

W czasie pracy wyjmij bagnet oleju i sprawdź ręką czy nie dmucha spod korka.

Na zimnym silniku odręć wlew oleju i zobacz czy korek pod spodem nie ma piany albo jasnego "jogurtu"

Jak będziesz jechał zobacz przy jakiej cyferce licznika trasy główny licznik przeskakuje do przodu ;) (u mnie się to dzieje na 600 metrze ..... stąd wiem że miałem korygowany licznik)

 

Sprawdź kolor blach w komorze silnika czy wszędzie jest mat - jeśli jest połysk na bank był walony z przodu.

 

Posłuchaj silnika przy otwartej klapie na wolnych obrotach. Wewnątrz kabiny przy obrotach w granicach 600-750 nie powinieneś go właściwie słychac ani czuć ;)

 

posprawdzaj przy wszelkich uszczelkach i plastikowych elementach czy gdzieś rudej nie ma.

 

to chyba wszysto tak na bierząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć szczególną uwagę na ……………

 

A jest gdzieś taka instrukcja sprawdzania dla N16? Najlepiej z wytłumaczeniem dlaczego i co jeśli jest nie tak (tzn. jak pod korkiem jest jogurcik to co to znaczy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega chcialby kupic Alme N16 z silnikiem 1.5 9oKM. Czy moglby ktos napisac co w tych silnikach, sie sypie najczesciej?? Tam jest lancuch czy pasek rozrzadu?? Z gory dzieki za szybka odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidus - mała uwaga - jeśli będziesz jechał i w okolicy 2700 obrotów do 3000 lekko się przydusi a potem mocno przyśpieszy to znaczy że jest ok.

 

jogurcik - tzn że uszczelka pod głowicą strzelona i remont

 

nestio vip - 1,5 90 km ma łańcuch. Niektórzy narzekają, ze musieli go wymienić. Mój kumpel zrobił na oryginale coś koło 230 000 km. Ogólnie silnik niezawodny. Moc wystarczająca na miasto i 2x wakacje w 3 osoby - ale nie w alpach - bo tam nie będzie jej lekko.

najlepiej wymieniać oliwę co 12 000 - to wydłuża życie łańcucha.

spalanie u mojego ojca koło 7,5 - (80% maisto)

trasa 6,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdzilem dzisiaj ta almerke, wzsyssto wydaje sie byc bardzo fajnie. ALE: powiedzcie mi czy w bagazniku w wersji hatchbag jest tak jakby hmm belka przymocowana do podlogi.. wyglada na niby fabryczna,ale ze szwagrem zastanawialismy sie po jaka choelre jakakolwiek belka, ktora w dodatku dodaje niewielkie wybrzuszenie w komorze bagaznika, znajdowac sie ona powinna blisko siedzen. Ponadto samochod wygladal na naprawde wychuchany...

Pomozcie prosze szybko i jesli mozecie to przeslijcie jakies foty jak wyglada wasz bagaznik po zdjeciu okladziny

 

 

 

Dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest coś w stanie powiedzieć na temat tej almery:

http://www.allegro.pl/ite...ra_1_5_16v.html

 

Gość sprzedaje dosyć wypieszczone samochody i ze Szczecina jest co by mi odpowiadało.

 

Dość tani się wydaje... Jak masz blisko to najlepiej podjedź i obejrzyj na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosilbym jakis foty tej belki, bo chcialbym uwierzyc,ze mowimy o tym samym...

 

 

Pozdro

 

 

Ja i Grucha jr i Młody666 na pewno mówimy o tym samym.Poprzecznie umieszczona belka na podłodze bagażnika w pobliżu tylnych oparć.Nic dodać nic ująć, one tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam belka - szara - u mnie to samo - to ona sprawia, ze na pętlach w Dolomitach alma siedziała jak bolid Kubicy :diabel2:

 

Odnośnie zielonej n16 - brak klimy, dlatego taka cena, no i 3 drzwi. oglądać i kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem męczący, ale w zasadzie jestem mocno nastawiony na zakup i stąd pytania. Pytam teraz o ten model:

http://www.allegro.pl/item607114592_nissan...lon_polska.html

W zasadzie na taką się nastawiałem i taką bym chciał, ale wydaje mi się nieco za droga? Jaka jest uczciwa cena za taką Almerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macin, samochod jest tyle warty, ile ktos chce za niego zaplacic. A tak na powaznie nie wolisz Focusa II lub Astry III? Ja wlasnie szukam auta, troche tanszego niz Ty i w ogole nie biore N16 pod uwage, mimo, ze N15 jezdzilo 3 lata zupelnie bezawaryjnie. Moze dlatego, ze sylwetka "dziadkowa"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...