Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

patriot, Ten jest nieco dla mnie za drogi, jakieś 2 tyś, ale zobaczę jak będzie. Focusa II także biorę pod uwagę, ale ciężko wybrać jakieś dobre i zadbane sztuki. Almery cieszą się dobrą opinią i mi się ta sylwetka podoba. Dziadkiem jeszcze nie jestem, ale i tak mi się podoba. A w okolicy Szczecina to Forda godnego uwagi nie znalazłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem męczący, ale w zasadzie jestem mocno nastawiony na zakup i stąd pytania. Pytam teraz o ten model:

http://www.allegro.pl/item607114592_nissan...lon_polska.html

W zasadzie na taką się nastawiałem i taką bym chciał, ale wydaje mi się nieco za droga? Jaka jest uczciwa cena za taką Almerę?

 

Fajne i wydaje sie być pewne autko. Jak po sprawdzeniu okaże się wszystko OK, to lepiej brać i lekko przepłacić niż szukac pseudo-okazji które trafiają sie chyba tylko handlarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam, ze lepiej byc "niby" w plecy nieco, ale kupujesz autko zadbane, uszanowane, ktore na pewno pojezdzi dobrze jesli sam dalej o nie bedziesz dbac, niz cieszyc sie ze kupiles o 2-3 tys taniej, a jezdzic pozniej z niesmakiem ze tu cos brzeczy, tu rdza sie pokazuje itd - wlasciciele zadbanych autek sobie je cenia, swoja n15 nie wiem na ile bym wycenil, ale pewnie nie oplacalo by mi sie sprzedac, jak juz to w rodzinie, bo cene dostalbym za mala w porownaniu co do jej stanu. wiele n16 1.8 z 2000r ogladalem tu i nie zamienilbym sie za darmo za moja n15 z 96r 1.4 :one:

ta zlota almerka wyglada ladnie :) sa tez autka konkurencji, ale wybor nalezy do ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak mają chodzic wycieraczki przednie w almerce 2002 rok tzn w która strone od kierowcy do pasazera czy od pasazera do kierowcy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriot , widziałem. nawet byłem w oddziale w Szczecinie. Ale ja nie mam samochodu i ciężko jest mi gdzieś jeździć i szukać samochodu :-) Szukam w okolicy. Na majówke przyjedzie szwagier to go wykorzystam i może nawet coś się kupi - on się na samochodach zna, więc pomoże.

 

A jesze dodam, że dowiadywałem się o Toyoty w BM, wszystkie były po poprawkach lakierniczo blacharskich (nawet ze szpachlą), więc nie jest tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend będę jechał oglądać Almerę i może do domu wrócę już swoją. Pytanie jednak pojawia się następujące. Właściciel twierdzi, że samochód stał rok prawie nie używany, dlatego akumulator jest słaby i trzeba wymienić. Na początku kwietnia miał robiony przegląd w ASO i tam powiedzieli mi że z autem nie było problemów, w kwietniu miał mały przegląd i ustawianą zbieżność . Szwagier trochę się zdziwił dlaczego miał ją ustawianą. Ja się na tym nie znam, ale on stwierdził, że zbieżność się ustawia jak się wymienia opony i elementy zawieszenia. Macie jakieś pomysły czy to normalne czy raczej podejrzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich samochodach chodza tak samo - od pasazera do kierowcy.

Tak, we wszystkich. Tyle, że angielskie czy japońskie, miejsce dla pasażera mają po prawej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem wiec prosze o wyrozumialos.

 

Mam pytanie co Was przekonalo do Almery ????

interesuje się od jakiegos czasu tym modelem autka :)

 

czy auto do ktorego link jest ponizej jest godne uwagi czy raczej sobie odpuscic ??? jakiego spalania mozna spodziewac sie po tym silniku >????

 

http://moto.allegro.pl/item618792582_nissa...8_msdesign.html

 

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie to miejsce, ale nie mogę znaleźć tej informacji a nie chcę zakładać wątku. Jaki akumulator trzeba kupić do Almery 1.5 benzyna. Proponują mi Centra Plus 60 Ah z prądem rozruchowym 390 A. Czy to wystarczy?

Czy to możliwe aby Almera z centralnym zamkiem nie miała wejścia na kluczyk od strony kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriot, dziś jadę i się trochę stresuję. Może wieczorem już będę posiadaczem. Na zdjęciach właśnie nie widać tego wejścia, ale pewnie jest.

A co z akumulatorem? Znalazłem firmę w Szczecinie, co przyjeżdża i montuje gratis i zaproponowali właśnie Centre Plus 60 Ah, 390 A - wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akku -wg mnie wazna jest gwarancja oraz max proad rozruchowy, pojemnoscia sie tak nie martw. No i oczywiscie wymiary wraz ze strona mocowania polaryzacji klem.

 

Jak podczas rozruchu auto nie dostanie kopa tylko bedzie rzęzić przez minute -to dalej moze nie odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakby ktoś się wybierał do Kołobrzegu to tylko nad morze, bo złotej Almery tam nie znajdzie :-)

Wstępnie jestem zadowolony. Samochód rzeczywiście rok musiał stać nie jeżdżony, bo w środku jest strasznie zakurzony. Dziś wymieniam akumulator na polecony przez sklep. Zobaczymy jak wyjdzie bo obawiam się że coś się skopie z alarmem. Nie mogę znaleźć informacji czy mój model jest na łańcuszku czy pasku. To jest benzynowy 1.5 QG. Nie wiem także czy ma kale wysokiego napięcia/zaplonowe. Gdzieś znalazłem, że niektóre nie mają. Nie znam się więc nie wymyślam dlaczego nie mają. Jest pare rzeczy które muszę wymienić ale nic pilnego.

Świece to polecacie NGK a jakiś konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem właśnie w zamiarze kupna almerki n15, tylko nurtuje mnie wybór pojemnośći silnika. Do tej pory chciałem kupic almerke z silnikiem1,4 16v ale usłyszałem że ten może być mniej ekonomiczny do masy autka i może palić więcej niż almerka z silnikiem1.6 Co Wy o tym sądzicie?

Dziękuje za każdą opinie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich pytań masz dział "Chcesz kupić almerę zapytaj tutaj" a co do pytania to oczywiste że 1.6 jest lepszy tak samo jak lepszy niż 1.6 jest 2.0. Zalezy czego chcesz. 1.4 z rynku niemieckiego mają 75 koni i to jest troche za mało (mój ropniak ma tyle samo i jest straszny mół więc 1.4 z niemiec będzie niewiele lepszy) Krajowe miały bodajże 86 koni i to już jest moc wystarczająca w zupełności. Oczywiście 1.4 pali mniej niż 1.6 ale ma gorszą dynamikę. Jak pisałem wcześniej zależy czego chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem właśnie w zamiarze kupna almerki n15, tylko nurtuje mnie wybór pojemnośći silnika. Do tej pory chciałem kupic almerke z silnikiem1,4 16v ale usłyszałem że ten może być mniej ekonomiczny do masy autka i może palić więcej niż almerka z silnikiem1.6 Co Wy o tym sądzicie?

Dziękuje za każdą opinie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę dość szybko apropos silnika 1.4 -> mój ma 87KM :

Jak na pierwszy samochód powinien być OK, dla dziewczyny też jak najbardziej ale... jesli już zaznajomisz się z autkiem to od razu pomyślisz : "dlaczego nie kupiłem od razu 1.6". No i niestety tu też tak jest.

Autko ma zryw, ale... pod warunkiem że podciągniesz troche na obrotach. To jest japoński silnik 16V, czerwone pole na obrotomierzu zaczyna się dopiero przy 7000obr/min -a nie jak w innych autach przy 4000obr. , więc jak chcesz szybko pojeżdzić to nie będzie problemu ale miej pod uwagę to że przy takich obrotach auto zacznie Ci trochę palić. Zrywne zaczyna się od 3000obr i w górę. Jak pewnie czytałeś autko spala ok. 8L/100km w mieście, u mnie w trasie nawet 5,2L (90-100km/h). Jeśli będziesz jeżdził ospale to rzeczywiście spali ci mało (7-8miasto , 5-6trasa), ale na to nie ma szans, bo kto teraz jeździ ultra powoli ?. Jak wsiądziesz do niego, silnik fajnie zaryczy na 4000obr, to nie będziesz chciał schodzić poniżej -i w tym jest rzecz. Na tym aucie aby jeżdzić normalnie trzeba trzymać 3000-4000 tyś. obr (i wyżej), więc czy nie lepiej już kupić silnik 1.6 i nie będziesz musiał tak go wkręcać aby ruszał szybciej....

Podsumowując :

Kupujesz 1.4 (87KM) = jeżdzisz na 3500-5000obr = dynamika = wyższe spalanie

Kupujesz 1.6 (100KM) = jeżdzisz 2500-4000obr = większa dynamika = normalne spalanie

 

Dodam ze silnik 1.6 spala jakieś 0,5L więcej niż 1.4 więc zastanów się czy nie warto poczekać na okazję zakupu 1.6.

Ja kupiłem 1.4 tylko dlatego że miałem okazję autka w bardzo dobrym stanie, z przebiegiem 90tyś, 5drzwi, niecałe 150km od domu, inaczej poczekałbym na 1.6.

Nie rób tego "błędu" co ja, obecnie po nocach śni mi się silnik 2.0 albo inny japończyk z dużą mocą. Doszło do tego że przestałem inwestować w dodatki do tego autka bo juz wiem że jest ono tylko przejściowe. PS.Ultra plus za bezawaryjność -pewnie inaczej bym zmieniał silnik :D

Teraz co jakiś czas myślę jak by to było mieć 1,6 i nie miałbym potrzeby "piłowania" mojej 1.4 a wspomnę że jeżdzę agresywnie. PS. Silnik 1.4 naprawdę fajnie wyje przy 4000obr. wiec jak tylko zdejmiesz naklejkę 1.4 to wszyscy myślą że jedzie prawdziwy potwór :D :D :D

Mam nadzieję że pomogłem w wyborze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest japoński silnik V-Tech 16V

 

co?

 

zerwone pole na obrotomierzu zaczyna się dopiero przy 7000obr/min -a nie jak w innych autach przy 4000obr.

 

co? chyba tylko w dizlach sie zaczyna czerwone pole od 4000...

 

co do reszty to sie chyba zgodze, sam bym chcial 1.6, ale mam watpliwosci czy nie wsadze jakiegos szrota ktoremu sie panewki zaraz obrócą w miejsce silnika w idealnym stanie ktory mimo przebiegu 180 tysiecy nadal jezdzi na syntetyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...