Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!

Jestem na zakupie N15 i chciałem zapytać co myślicie o tym ogłoszeniu:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-jak-marzenie-C8566838.html

 

Nie mam zbyt wprawnego oka ale czy pokrywa silnika nie jest jakaś inna? Za ładna trochę...?

 

Fajne autko -to co mi sie w nim podoba to dosyc obszerny opis mowiacy jeszcze o tym ze bylo zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Witam szanowne grono!

Jestem na zakupie N15 i chciałem zapytać co myślicie o tym ogłoszeniu:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-jak-marzenie-C8566838.html

 

Nie mam zbyt wprawnego oka ale czy pokrywa silnika nie jest jakaś inna? Za ładna trochę...?

 

Kurcze - nie bardzo jest się do czego przyczepić ;)

 

no może tylko brak weluru w środku, o którym pisze i te wieśniackie kołpaki (takie moje zboczenie - już wolę gołe staluchy od takiego czegoś..)

Cena faktycznie ciut przegięta za 1.4, ale jeśli spojrzeć na ceny zadbanych egzemplarzy w Niemczech, to do pewnego stopnia uzasadniona.

 

a.. i 90 KM to on raczej nie ma ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Będę dzwonił i pytał skąd go ściągnięto. Może nie jest z Niemiec i faktycznie ma te 87 koników.

 

Zadzwoniłem. Jednak ściągnięto go z Niemiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Będę dzwonił i pytał skąd go ściągnięto. Może nie jest z Niemiec i faktycznie ma te 87 koników.

 

Zadzwoniłem. Jednak ściągnięto go z Niemiec...

 

okolice Weimaru? :027:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny - to wygrywa ta z 2000 roku :)

I jeśli nie przeszkadza fakt, że ma 3 drzwi to bym się nie zastanawiał tylko gnał obejrzeć i przejechać się - a jak wszystko ok - kupić.

Ale jesli auto dla rodzinki 3 osoby to musi mieć 5 drzwi !

powodzenia - daj znać co i jak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterpn

Witam

 

Mam jeszcze pytanka odnośnie tej almerki zanim pojadę oglądać..

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=637302768

 

1. Jakie powinna mieć obroty jak stoi na luzie zapalona?

2. Gdzie szukać ewentualnych oznak korozji?

3. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zdjęć książki serwisowej? Wygląda na autentyczną?

4. Jaką grubość lakieru na takiej almerce powinien pokazać miernik?

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot

1. na cieplym silniku okolo 900.

2. progi, klapa.

3. zadzwon do serwisu i zapytaj sie czy faktycznie przeglady byly u nich robione. Poza tym nikt nie robilby 3 roznych pieczatek, zeby oszukac kupujacego. Za duzo zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAsterpin. Powiem Ci, że podoba mi się ta alma. Książka wygląda ok, a poza książką powinny być jakieś fakturki :). Korozja.... popatrz na tylną klapę okolice spryskiwacza i na rancie pod szybą. nie mam pojęcia jeśli chodzi o grubość lakieru, ale spokojnie obejrzyj autko i okolice uszczelek czy nie ma śladów zamalowanej gumy itp.

sprawdź sobie podłogę bagażnika - czy jest równa.

obroty - pewnie po odpaleniu na zimno ponad 1000, z każdą chwilą powinny spadać pewnie na jakieś 800. Po załączeniu klimy musisz słyszeć kliknięcie sprężarki i na obrotomierzu lekki skok obrotów - na wyższe.

 

NA jeździe próbnej pociągnij na prostej auto na 3 biegu do 120-130, zapnij 4 i podciągnij na 140. Jak będzie się rozpędzał i płynnie rozwijał moc bez szarnięć to chyba ok.

Zawsze możesz sprawdzić jak wygląda filtr powietrza - potrzeba śrubokręta do oskręcenia puszki - zobaczysz czy nie jest zaolejony itp.

 

Powiem Ci, ze autko wygląda gites. Jeśli szukasz 3 drzwiowej almy - warto się tam wybrać.. i to szybko :)

dobre auta nie czekają długo na klienta mimo "kryzysu" ;)

daj znać co i jak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek

1. książkę serwisową możesz olać, o niczym nie świadczy. a już napewno nie o bezwypadkowości.

2. tam gdzie w każdym aucie, czyli potencjalnie wszędzie. szczególnie uwzględnij tył: progi, nadkola, klapa, okolice spryskiwacza.

3. rozgrzany silnik bez włączonych odbiorników prądu ok 750rmp

4. na niebitej wszędzie taką samą

 

Mi się kilka rzeczy nie podoba:

1. handlarz

2. opis EWIDENTNIE mija się z prawdą

3. klapa bagarznika, zderzak ty łźle spasowane => pewnie oberwał w tył

 

Można obejrzeć jeśli blisko. Zadzwoń do faceta, wypytaj. Jeśli będzie mówił, że wszystko super skreśl z definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rdzy -nie wiem -jak jest u was z progami, ale ja mam oryginalne nakladki plastikowe na progi, po rozebraniu z ulga odetchnalem ze jest jak z fabryki, zakonserwowalem i jezdze, ale w dolnych czesciach drzwi oraz zwlaszcza na tylnej klapie widac jej pierwsze oznaki (2000r).

 

[ Dodano: Pon 18 Maj, 2009 09:09 ]

2. Juz pisalem ze bardziej preferowalbym opis nieco bardziej rozszerzony o drobiazgi, a ewentualnei rozmowa telefoniczna, kosztuje grosze a da jakies pojecie nei tylko o aucie ale glownie o sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Zdecydowalem zie na zakup Nissana Almera, N16 benzyna 1.5 silnik, manual - 2001 - 2002 rok.

 

Mam do was pare pytan odnosnie tego modelu, na rynku (UK) sa modele ,

 

  • 1.5 ,

1.5 E,

1.5 S,

1.5 SE

1.5 SE+

1.5 Activ

czym one sie roznia ?

 

Szukalem na sieci i nie moge znalezc roznic. Z tego co zaobserwowalem to E to podstawowa wersja , S ma ABS, SE jakies tam drobiazgi pilota przy kierownicy do radia poduszki dla pasazera i kierowcy ale nie dam sobie reki uciac bo widze ogloszenia z S i SE ktore sa identyczne... Jesli ktos wie i zna roznice to bede wdzieczny za pomoc.

 

Drugie pytanie odnosnie silnika czy 2001-2002 silniki n16 sa na lancuch czy pasek?

 

O rdzy na klapach z tylu i drzwiach juz naczytalem sie sporo wiec wiem czego sie spodziewac. Czy jest cos jeszcze czego powinienem sie spodziewac, zwrocic uwage?

 

Dzieki za wszelka pomoc.

 

Pozdrawiam

 

goomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n16 z silnkami benzynowymi ma łańcuch. diesel 1,5 pasek, a 2,2 chyba łańcuch-y.

 

czego się spodziewac... samych pozytywów ;) lać i jeździć ... jak najdalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kudys25

Witam

W kutnie stoi sobie taka almerka http://moto.allegro.pl/item639433507_slicz...rfec_oplac.html Mam prośbę jakbyście mogli zwrócić uwagę na kierownice, ogólne zużycie w środku, czy ten przebieg jest wiarygodny. No i moze widzicie jakieś ślady napraw blacharskich? Cena jest wysoka ale jak ma to byc dobre auto to myślę ze będzie służyć i to długo.

I jeszcze takie ogólne pytanie: jak się jeździ tym dieslem, da się tym w ogóle wyprzedzać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę jakbyście mogli zwrócić uwagę na kierownice, ogólne zużycie w środku, czy ten przebieg jest wiarygodny. No i moze widzicie jakieś ślady napraw blacharskich?

 

Kiera nie ściochrana, przebieg 1330 km/miesiąc mniej więcej by się zgadzał. Tył mi wygląda na robiony - troszku źle spasowana lewa strona- linia lamp. W środku jak dla mnie nosi ślady normalnej exploatacji. Co do silnika DIESEL to DIESEL, nauczysz się jeździć i nauczysz sie wyprzedzać ;)

A jak będziesz dbał to pożyje baaardzo długo ;)

 

Ogólnie można pojechać i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

No faktycznie :oops: - dlatego pisałem chyba :P

czyli wywozowe tablice z NL żólte nie muszą być..

 

pzdr

 

ps. patriot - ładnie się komponujemy na stronie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kudys25

no tak czyli jednak Holandia :P a ja w międzyczasie znalazłem stronke gdzie mozna wszystko znaleźć na temat auta ze szwecji

https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaPaAnnatFordon.aspx

http://obywatelski.slupsk.pl/forum/viewtopic.php?p=50218

Wrzucam strone gdzie się sprawdza i tłumaczenia (szwedzki jest mi kompletnie obcy) żeby mój wysiłek nie poszedł na marne.

Dzięki za zaangażowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM85:n16 z silnkami benzynowymi ma łańcuch. diesel 1,5 pasek, a 2,2 chyba łańcuch-y.

 

dzieki za to info, a ktos sie orientuje w oznaczeniach wersji, tych ktore wymienilem wczesniej

 

N16

 

1.5 ,

1.5 E,

1.5 S,

1.5 SE

1.5 SE+

1.5 Activ

?

 

dzieki

 

Pozdrawiam

 

Goomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja - postudiowałem troche postów tu i tam :) i mam kilka pytań otóż zastanawiałem się na Almerką 1.8 ale jest dużo opini o tym silniku że bierze olej więc będę sie rozgladał za wersją 1.5 benzyna - rocznik 2003, 5d. Jazda typowo po mieście

Czy możecie mi powiedzieć jakie wersje były z tego rocznika z tym wyświetlaczem od komputera - byly one chyba dopiero wprowadzane po FL o ile sie nie myle i dodano kilka kucyków więcej do 1.5

Cz w związku z tym iż będe polował na taką z wyświetlaczem - są jakieś kłopoty z nią tzn elektronika itd, znam przypadki że cd nie działało bo urywał się jakiś plastik.

Czy lepiej jest ściągnąć taką z zagranicy czy rozgladać się na naszym rynku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z zachodu będzie lepiej wyposażone a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że lepiej wykonane niż na Polskę.

Aczkolwiek, jeśli znajdziesz autko o zadowalającej Cię specyfikacji od 1-szego właściciela w Polsce z książką itp - to bardzo dobry wybór. Jedziesz do serwisu, gdzie serwisował, sprawdzasz autko i masz kawa na ławę co i jak.

po liftingu 1,5 ma 98 koni i deko większy moment obr.

Nie jestem pewnien, popytaj na forum czy silniki 1, 8 po 2002-3 też czasami biorą olej, czy poprawiono to w fabryce?

Co 1,8 to 1,8 :)

.... choć sam miałem n15 1,4 a nie 1,6 i była super szybka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...