Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odłożyłem na pierwszy samochód 7 tysięcy,uznałem że będzie to japończyk.

Mam parę kandydatów i jednym z nich jest Almera.

Lokalizacja : mazowieckie , łódzkie.

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...13f2702535,2231 warto się zainteresować ?

 

Nie myślałem wcześniej o tym samochodzie ale czy warto, kupować Almere do 7 tysięcy czy lepiej odpuscic sobie ten model ?. Na serwisach z ogłoszeniami ten model chodzi trochę wyżej niż te moje 7 tysięcy i dlatego mam pewne wątpliwości.

 

Ja bym podjechał i obejrzał, ten cofnięty reflektor to moim zdaniem kwestja oświetlenia, ale paznokcia nie dam sobie obciąć bo grill z przodu zdeczka źle spasowany.

Myślę że za 6000 jest do wyjęcia, jeśli tyle nie spóści to bym odpuścił ponieważ w okolicy tych pieniędzy możesz 1.6 upolować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozglądam się za autem. Mam zamiar założyć gaz. Rzućcie proszę wprawnym okiem na tą ofertę:

http://kupuzywane.moto.onet.pl/nissan-alme...a-C8527145.html

1. Czy 1.8 z 2003 faktycznie bierze olej?

2. Kręci się na pasku czy łańcuchu?

3. Jest się do czego przyczepić patrząc na zdjęcia i ofertę?

4. W co był bity? :D

5. Po co webasto w benzyniaku?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatek, na moje to troche dlugo stoi, zobacz blachy: ubezpieczenie do 11 marca (czasu akurat zeby naprawic auto blacharsko). Gdyby wszystko bylo z nim ok to by go sprzedal majac jeszcze ubezpiecznie, lub zaraz po jego koncu - takie jest moje zdanie. No chyba ze autko jest juz zarejestrowane ale to i tak dosc podejrzane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Witam,

rozglądam się za autem. Mam zamiar założyć gaz. Rzućcie proszę wprawnym okiem na tą ofertę:

http://kupuzywane.moto.onet.pl/nissan-alme...a-C8527145.html

1. Czy 1.8 z 2003 faktycznie bierze olej?

2. Kręci się na pasku czy łańcuchu?

3. Jest się do czego przyczepić patrząc na zdjęcia i ofertę?

4. W co był bity? :D

5. Po co webasto w benzyniaku?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdrawiam!

 

1. różnie ludzie gadajo :mikolaj:

2. łańcuch

3. jest ;)

4. stawiam na tył - brak oznaczeń modelu i marki na klapie, jakoś koślawo zamontowana klapka wlewu i ogólnie jakieś takie dziwne spasowanie.

 

Zdjęcia chyba specjalnie robione w takich zacienionych warunkach, bo chyba tylko na 2 coś się mozna się dopatrzeć.

 

Sprzedający mógłby dla przyzwoitości wlać troszkę paliwa do baku :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w komisach rozejrzec sie co i po ile jest

O ile wiem po ile auta staly -to co sie w nich sprzedaje do konca nie wie nikt -zwraczlem uwage na date szyb przednich, tylko co srednio 3 auto mialo oryginalna.

Jezeli chodzi o japonczyki -to jest ich po prostu malo albo te z reguly byly bite -jak bardzo tego nie powiem bo sie nie znam ani nie mam grubosciomierza lakieru.

Jednym slowe -podchodzic bardzo ostroznie do zakupu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym są wystawione cały czas te same auta - widać że nie schodzą a jak sie człowiem dobrze przyjrzy to wie czemu ;)

Ciezko trafić ja także szukam almerki ale niestety jedna mie sie podobała i to z mojego województwa ale facet w ogłoszeniu odrazu nie napisał "bezwypadkowy" no i bezwypadkowy to samochodzik nie był.

Chyba zacznę szukać kogoś zaufanego który sprowadzi mi taką jaką mam upatrzoną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier w kiepskim stanie, ale zdaje się, że można podreperować tanim kosztem. Pomalować klapę, strzelić poler i autko dostanie drugie życie :))

Lepsze to niż dzwon i wywalone poduchy.

Może ktuś się skusi.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera Tino,co sądzicie o tym modelu?jak sprawuje się silnik 2,2 di,na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?jakie są najczęściej spotykane usterki silnika/Miałem S40 Volvo z 1,9 td tam to była nagminna uszczelka pod głowicą,70% z forum V40 miało robioną uszczelkę lub ich czekała wymiana(olej w zbiorniczku wyrównawczym)

A oto konkretny modelik Almera tino klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są najczęściej spotykane usterki silnika

W 2,2do czesto pada pompa wtryskowa. Koszt imprezy zaleznie od zakladu regenerujacego od 2 do 5 tys PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera Tino,co sądzicie o tym modelu?jak sprawuje się silnik 2,2 di,na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?jakie są najczęściej spotykane usterki silnika/Miałem S40 Volvo z 1,9 td tam to była nagminna uszczelka pod głowicą,70% z forum V40 miało robioną uszczelkę lub ich czekała wymiana(olej w zbiorniczku wyrównawczym)

A oto konkretny modelik Almera tino klik

 

Fajne autko, nie ma takich bez wad. bedziesz zadowolony jezeli jest bez wad ukrytych.

Przebieg ma raczej realny. Sprawdz czy nei bity z przodu.

Autko raczej krotkie a pakowne, o nieco wyzszej sylwetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą brać nissanowską... Przymierzam sie do zakupu Almerki N16 2.2 Di. Dzisiaj jade takową oglądać i czytajac forum od kilku dni mniej wiecej wiem na co zwracac uwage... Orientujecie sie moze ile moze kosztowac usługa sprawdzenia samochodu w serwisie nissana ?? Apropo wypowiedzcie sie prosze na temat tego ogłoszenia:

http://moto.allegro.pl/item635421108_nissa...elna_opcja.html

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralphi.. no i co wyszło z oględzin.

Jeśli autko jest ok to za tą cenę chyba się opłaca. Daj znać co po oględzianch.

 

Kontrola auta w ASO nissan to dbry pomysł. Myślę, że można się z nimi potargować i za coś koło 120-150 zeta sprawdzą autko. Można pocisnąć kit, że jak się kupi to przyjedziesz do nich na serwis :diabel2: - a zrobisz jak Ci pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc generalnie... veni vidi ale jeszcze nie vici :)

Ogladałem autko pod wzgledem blacharki i nie wyglada zle... nie jestem ekspertem ale nie widziałem sladów które mogłyby świadczyc o powypadkowej historii almy, jedyny feler to osławiona klapa bagażnika czyli okolice wycieraczki - ruda wychodzi. Pod wzgledem mechanicznym niestety nie moge się obiektywnie wypowiedziec ponieważ była to pierwsza almera jaką oglądałem i miałem okazje sie przejechac... dlatego mam kilka pytan do posiadaczy takiego samochodu:

- na jakiej wysokości "bierze" wam sprzegło ?? w tym egzemplarzu jest to ok. połowa sprzęgła...

- starałem sie także sprawdzic turbinke metodą ściskowo-wężową, ale takze nie mam odniesienia przy jakich obrotach wąż nie powinien dac sie ugiąć...

- czy w waszych Almerach biegi także wchodzą z lekkim oporem ?? W tym przypadku nie moge mowic ze jakiegos biegu nie dało sie zapiąć ale wchodziły z lekkim oporem...

To by ybło na tyle moich spostrzeżeń. musze przejechać się innym egzemplarzem żeby miec jakikolwiek punkt odniesienia, mam nadzieje ze bede miał okazję jak najszybciej... Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na jakiej wysokości "bierze" wam sprzegło ?? w tym egzemplarzu jest to ok. połowa sprzęgła...

- starałem sie także sprawdzic turbinke metodą ściskowo-wężową, ale takze nie mam odniesienia przy jakich obrotach wąż nie powinien dac sie ugiąć...

- czy w waszych Almerach biegi także wchodzą z lekkim oporem ?? W tym przypadku nie moge mowic ze jakiegos biegu nie dało sie zapiąć ale wchodziły z lekkim oporem...

 

-sprzeglo to kwestia regulacji, w moim jest wspomaganie

-biegi faktycznie wchodza gorzej niz w Tico lub Fordzie Fiesta (tzn ciezej ale za to pewnie trafiaja) jedno jest pewne kazdy jeden bieg wchodzi rownie mocno (nie mam czegos takiego ze jeden lekko a inny ciezko, moze tez byc kwestia wymiany oleju i jego rodzaju, wg mnei w polonezie wchodzily rownie ciezko

-ruda to takze doly drzwi, podwozie, spod klapy bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie chcemy kupic z mężem Almerę Tino:

http://otomoto.pl/nissan-almera-tino-2-2-d...y-C8860154.html

Dajcie znać co o niej myślicie. Czy jest warta kupna? Dziś wieczorem znajomi z Gniezna podjadą ją obejrzeć i jeśli bedzie O.K jutro ją kupimy. Co myślicie o tym modelu, o tym konkretnie aucie i stosunku ceny do tego modelu z przebiegiem i rokiem produkcji?

Dziękuję za odpowiedzi z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
z Gniezna
:diabelek:

 

Po pierwsze VIN i zweryfikować wpisy serwisowe :!:

 

Podchodzić z dużą nieufnością :!: jak zawsze w przypadku handlarzy, a już szczególnie z tantych rejonów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

malojlo przebieg jak najbardziej może być oryginalny ale to auto jest więcej niż wymyte, wiecej niż odpicowane więc budzi moje podejzenia. Nie brał bym nigdy samochodu za czystego. Tu sa nawet elementy gumowe w silniku popolerowane - po co nie wiem i chyba nie chce wiedzieć.

 

Udanych łowów życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek

Z nr vin zadzwonić na infolinię nissana. Powiedzieć, żę chcesz sprawdzić historię auta i że w salonie kazali zadzwonić :). Poproszą o wysłanie nr vin mailem, odpowiedź będzie w ciągu 24h.

 

99% handlarzy picuje auta, samo w sobie nie jest to grzechem. Uwagę wzbudza świetne wnętrze. Dziwi brak śladów zużycia na nakładkach pedałów i dywanikach => były wymieniane. Kierownica wydaje się mało zużyta, ale przy takich niewielkich zdjęciach ciężko powiedzieć.

 

Jeśli chodzi o sam model i cene, to warto, ale z tym konkretnym egzemplarzem zachowałbym szczególną ostroźność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że odpicowane to fakt, ale może sprzedawca chce by kupujący miał wrażenie, że kupuje auto jak z salonu.

A do ASO daleko tam jest???? może by sprawdzić w Nissanie, warto wydać te 150-200 PLN i spać spokojnie.

 

Mnie się podoba!!! :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu Almery N16 2003 1,5dCi full opcja i mam w związku z tym następujące pytania:

1. Czy silnik ten ulega podobnym awariom jak 2,2dCi (pompowtyskiwacze, steronik pompy itp. itd.) problem opisany pod tym linkiem http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37908

2. O jakim przebiegu moze swiadczyc przetarta u góry do bialego materiału kierownica. Pokazuje 120tys km, ale na moje oko ma 100tys wiecej no chyba, ze material kierownicy taki słaby ???

3. Silnik cięzko zapala gdy jest ciepły (5 sek. krecenia rozrusznikiem) po podłączeniu pod komputer pokazuje tylko uszkodzone swiece żarowe. Gdy juz zapali wszystko jest OK. O czym to moze swiadczyc?

4. Jakie przebiegi wytrzymuje ten silnik bez poważnej naprawy? czy cena 16500zl jest OK?

 

Dzieki z góry za odpowiedź!!

 

Pozdrawiam,

divi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uchmanek

2. 300k km lub więcej

3. skoro to są tylko świece, to niech sprzedający wymieni i doliczy koszt do ceny. będzie bez wątpliwości.

4. silnik? 750k km :)? Czy cena dobra to zależy od rocznika i stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...