Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drewniana okleina wygląda FATALNIE.... ale to da się zmienić.

Ogólnie jestem za srebrną (ale to nie ja szukam autka :) )

Powodzonka

 

PS

No i ta cena... jeśli do zbicia to ok, inaczej zbyt wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

Szczerze mówiąc to widziałem taką kierę i w wersjach po fl. Może sedany tak mają?

Ale wygląda miodzio :P

Uchmanek pisząc o kierownicy przed FL miał na myśli tego srebrnego hatchbacka a nie wiśniowego sedana bo ten ma prawidłową.

Skontaktuj się z właścicielem tego sedana i wypytaj jak to się stało że kupił w polskim salonie wersję 1.6 bo to jakiś ewenement. Poza tym jeśli facet nie kręci i faktycznie ma książkę serwisową z wpisami do dnia dzisiejszego to można to sprawdzić w serwisie tym bardziej że auto jest z Polski. Jeżeli wszystko się zgadza to ja bym się nie zastanawiał tylko brał. Cena może i wydawać się wysoka ale masz polskie serwisowane auto ze znaną historią a nie sprowadzane "coś" pod tytułem poprzedni właściciel i wszystko inne nieznane.

 

P.S. Jeszcze taka jedna rzecz odnośnie tej srebrnej mnie zastanawia....jest u nas zarejestrowana, ogólnie od 1,5 roku w Polsce to po co ta naklejka "D" na klapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już na zdjęciach tak wyraźnie widać korozję na progach i drzwiach to dałbym sobie spokój. Co prawda korozja lubi te modele i zwłaszcza w przypadku tych starszych niestety musisz się z tym liczyć ale na pewno da radę znaleźć inne auta w lepszym stanie. Te progi trzeba by było dobrze obejrzeć z bliska ale pewnie pod spodem będzie jedno wielkie próchno, jak i prawdopodobnie w innych miejscach. Nawet jeśli da się trochę powalczyć z rudą w pewnych miejscach to może to być nieopłacalne ze względu na koszty i wiek samochodu. Poza tym "bogate wyposażenie" ale klimy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skawin :)

Auto polskie z jednym właścicielem , ładny przebieg, serwisowane i z pełną dokumentacją...nad czym się tu zastanawiać? Jechać, oglądać i brać (oczywiście po zweryfikowaniu opisu właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje tylko halogenków :)

Wygląda ok. Powinieneś ją wyrwać minimum 1000 taniej - przejedź się.

Jak wszystkim polecam wrzucić 3 przy 80 i bujnąć się na maksa do 130 :)

Wtedy widać jak rozwija moc.. czy nie szarpie itp.

 

Generalnie jestem na TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alma wygląda ok. Silnik 1,6 będzie rakieta.

JEdź obejrzeć. Spojrzyj dobrze na lewy błotnik i lampę - lampa jakby trochę cofnięta względem kierunkowskazu, ale tragedii nie ma. Opukaj progi w tylnej części i zobacz czy są równe - to miejsce koroduje 99% tych aut - więc albo ktoś już to naprawił, albo będzie "ruda", albo masz auto z 1% bez korozji.

 

Jestem w tej grupie 1% szczesliwocow a to dzieki oryginalnym nakladkowm plastikowym na progi, jednak ryzyko bylo w czasie zkupu bo nigdy nie wiadomo co sie pod nimi kryje (jak sie okazuje) sa pod spodem dziury i mozna okiem luknac na stan progów.

 

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 10:03 ]

Witajcie

To i ja się podłączam do tematu. Znalazłem taką Almę:

http://moto.allegro.pl/item657781137_nissa...o_liftingu.html

Spełnia praktycznie moje wszystkie wymagania, oprócz tego, że nie jest sedanem, ale chyba to przeżyję. :D

Zdaję sobie również sprawę, że do przebiegu muszę doliczyć jakieś 100 tys.

babciek

 

Sa szanse ze ten przebieg jest realny.

 

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 10:12 ]

Witam

 

Warto sie zainteresowac ta almerka? Troche martwi ruda na drzwiach i progach (chyba tylko od strony kierowcy), ale cena jest zachecajaca. Tylko czy nie zbyt podejrzana? :>

http://moto.allegro.pl/item660359473_nissa...15_1_6_gaz.html

Dzieki za sugestie :)

 

Drzwiami bym sie bardzo nie przejmowal, ale progi sa faktycznie istotne.

Moze jest szansa je uratowac i zabezpieczyc ale to wymaga precyzyjnegfo sprawdzenia czy palec Ci do srodka nie wejdzie (wczesniej zapytaj sie wlasciciela czy mozesz taki test przeprowadzic zeby Cie potem nie obciazyl).

 

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 10:13 ]

Jeszcze jedno -tu prawdopodobnie masz wersje od nowosci -czyli wodzisz co jest, w innych progi moga byc odpicowane i nie dowiesz sie co bylo robione.

 

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 10:15 ]

Witam ponownie, co możecie powiedzieć o tej almerce?

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-...55d5b74c3f487,1

z góry dzięki i pozdrawiam

2003rok i bez komputera?

Cos mi wyglada kierownica na wyswiechtaną, moze taka fotografia albo ktos ja wypolerowal jakims błyszczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skalladrim

Witajcie, zastanawiam sie nad kupnem Almerki za około 20 tys. +/- 2 tys.

co myślicie o tym samochodziku

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8928139

 

a jeżeli nie Almerke to jaki inny moglibyście polecić pomijając fakt że jesteście fanami Nissanów :)

Interesowało by mnie coś w Dieslu Hatchback lub sedan mało awaryjny pokonujący tygodniowo 1200 km. ktory nie zabijal by cenami ewentualnych części zamiennych i w miarę wyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Generalnie wygląda nieźle. Ale to zdjęcia, nie ma to jak przejechać się i sprawdzić. Mnie nic nie rzuciło się w oczy, tak na pierwszy raz. Jeżeli mam się przyczepić, to gazeta leży pod pedałami, ale to pewnie na czas przejazdu. Dziwnie ustawiona jest tylna wycieraczka, chyba oryginalnie leży inaczej. No i ciekawi mnie w ogłoszeniu:

-ELEK.SZYBY TDI!!!

Co to znaczy? Turbo szyby?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wnętrze silnika powinno byc w takim samym kolorze jak nadwozie (jesli sie myle to poprawcie mnie) a tu na zdjeciu widac ze definitywnie pas przedni jest w innym odcieniu, co moim zdaniem wskazuje na dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny odcień nie świadczy o żadnym dzwonie. Nie wiem czy już fabrycznie w nowym aucie są te różnice ale możliwe że tak. Obejrzyjcie sobie zdjęcia komory silnika w innych ogłoszeniach i wszędzie zobaczycie takie same różnice, nie tylko na pasie przednim ale chociażby na ścianie grodziowej. Poza tym nawet jeśli fabrycznie lakier wszędzie miał by ten sam odcień to lata eksploatacji robią swoje. Lakier na elementach zewnętrznych podlega działaniu czynników atmosferycznych, promieni słonecznych itp a lakier na tych wewnętrznych jest "schowany" pod maską i generalnie w większości przypadków zalega na na nim wieloletni kurz i syf :) co też robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze komory silnika powinno być w tym samym kolorze, ale w wersji mat (tz. nie metalic). Kiedy komora polakierowana jest takim samym metalikiem jak nadwozie, to wiadomo że był dzwon. W tym konkretnym przypadku mam zagózdkę: kolor różni się sporo, ale za to matowy jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowało by mnie coś w Dieslu Hatchback lub sedan mało awaryjny pokonujący tygodniowo 1200 km. ktory nie zabijal by cenami ewentualnych części zamiennych i w miarę wyglądał...

 

JEśli chodzi o spalanie to ciężko będzie znaleźć coś co pali mniej w tej klasie - może meganka :)

Almery z tym silnikiem nie znam jeśli chodzi o hałas i moc - ale domyślam się, że jest ok.

Odradzam forda :)

Ewentualnie golf IV tdi.... auto jest ok, ale kradną z niego wszystko.. po kolei.

Ja kupiłbym almę, a golfa olał.

 

Przejedź się też benzyną 1,5 np 98 koni - pomyśl którego charakterystyka bardziej ci leży czy dci czy benzyna. UWażam ze benzyna będzie tańsza w utrzymaniu (serwis), spali do 2 litrów więcej. Nie ma strachu o wtryski, sprzęgło i TURBO - a ktoś pisał, ze w 1,5 wytrzymuje to wszytko koło 150 tysięcy km :)

 

Almera to dobry wybór - silnik - zależy kto co lubi.

Powodzenia i daj znać co wybrałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tgrzebien

Witam

Mam zamiar kupic Almerke do max. 16000zl, najlepiej zeby autko bylo do obejrzenia w wawie

znalazlem takie cos :) 1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8878320

 

a no i najlepiej jakby bylo w dieslu, zebym nie musial zbyt czesto prosic rodzicow o pieniadze na paliwo :P

 

ewentualnie myslalem nad mazda 323f VI tez w dieslu np. co sadzicie o tym

2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8739601

3. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8654053

4. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8474860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem właśnie na etapie wymiany samochodu i mój wybór padł na taka Almerę.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9019923

 

Nigdy nie miałem Almery, chodź cenię sobie auta japońskie. Bardzo prosze o kilka rad odnośnie silnika 1.8 i jakie sa opinie na temat LPG w tym aucie. Szczerze mówiąc jakaś dziwna wersja tej almery nigdy takiej nie widziałem "na żywo"

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie funkcje ma komputer pokładowy Almery rocznik 2000-2002 ? co pokazuje ? czy w każdej wersji wyposażenia był stosowany ? i czy taki sam ?

O ile wiem to do 2002r niebylo komputerow pokladowyc.h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item665648664_nissa..._4_5_drzwi.html

 

Witam Forumowiczów.

Zastanawiam się nad kupnem tego egzemplarza...na zdjęciach wygląda dobrze, jutro chciałbym go obejrzeć w terenie. Z rozmowy telefonicznej wywnioskowałem, że to JP ( myślałem , ze tylko roczniki do 98 sa z Japonii), sprowadzony i bez papierów serwisowych. To ostatnie martwi, dlatego prosiłbym doświadczonych posiadaczy i wyjadaczy tego modelu o wskazówki o co pytać i co sprawdzać.

 

pozdrawiam

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwag natury ogólnej: zdjęcia niewyraźne, robione na mokro. Najprawdopodobniej sprzedawca próbuje coś ukryć.

 

byłbym zapomniał: auto z '99 poliftowe, a poduszka kierwowcy przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego poduszka kierowcy ma być sprzed liftu :?: Przeciwnie, taka właśnie powinna być. Sam mam taką (2000r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9019923

 

Nigdy nie miałem Almery, chodź cenię sobie auta japońskie. Bardzo prosze o kilka rad odnośnie silnika 1.8 i jakie sa opinie na temat LPG w tym aucie. Szczerze mówiąc jakaś dziwna wersja tej almery nigdy takiej nie widziałem "na żywo"

Pozdrawiam.

 

BARDZO ŁADNA Wersja i kolorek - dla mnie bomba. Pojeździsz, zobaczysz ile pali to ędziesz myślał o gazie. Gaz da się założyć bo wielu klubowiczów ma LPG.

Warto jednak sprawdzić jak chodzi na benzynce, ale najpierw serwis - oleje świece itp.

MAsz du dość ładną moc / rozrząd na łańcuchu i wszystko co do szczęścia potrzebne.

 

2)

co do n15 - potwierdzam poducha ok!!!

Mnie się podoba. Cena ok - warto pooglądać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...