Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erykgoral

Witam wszystkich

 

Mam ogromną prośbę do ekspertów w dziedzinie oceny samochodów... co powiecie na temat tej Almerki ?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8797031

 

Jutro będę ją oglądał i jeśli okaże się OK to prawdopodobnie ja kupię bo mam już dość szukania.

Do tej pory jeżdżę Sunny N14 i jeśli następne modele też są takie przyjazne to będę wniebowzięty.

 

A tak na marginesie pytając - Porównując Almerę z Hondą Civic VI co waszym zdaniem było by lepszym wyborem?

 

 

Z góry dziękuję za szybką opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie pytając - Porównując Almerę z Hondą Civic VI co waszym zdaniem było by lepszym wyborem?

 

Dla mnie Nissan:

bo nowsza konstrukcja - crash -test hondy wypadł krucho!!!

wnętrze jest dużo nowocześniejsze

 

Nie wiem czy szukasz auta z lpg. Jeśli nie może warto kupić cos z zachodu- lub samemu dołożyć nową instalkę.

 

wszystko zależy od Twoich wymagań. Auto jest bardzo dobre, ale nie idealne.

PS

Nie ma aut idealnych :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Chcę kupić Nissana Almerę i zastanawiam się nad dwoma samochodami:

 

1. Mam ofertę Almery z 2000 roku, diesel 2.2, 5-drzwiowa, bezwypadkowa (podobno - będę to i inne rzeczy sprawdzać w ASO). Przebieg 181 tys. km.

W dodatkach klima, radio+cd i inne typowe. OC ważne do końca lipca. Samochód był sprowadzony z Niemiec 2 lata temu przez właściciela, który jeździł nim tutaj przez te dwa lata. Na drzwiach i przy wycieraczce z tyłu widać byle jak zaprawione uszkodzenia wielkości niedużej monety. Cena 15 300 zł.

 

2. Drugie auto to Almera z 2001 roku, benzyna 1.5, 5-drzwiowa, pierwszy właściciel, kupiony w ASO, serwisowany przez cały czas w ASO (auto firmowe), 110 tys. km przebiegu - potwierdzone, auto kupił pracownik firmy, w której auto jeździło i ma przedsprzedażną opinie rzeczoznawcy. Samochód sprzedaje, bo ma drugiego takiego samego. Wyposażenie dodatkowe takie samo jak w modelu opisanym powyżej + halogeny + komplet opon zimowych. Cena 15 500 zł.

 

Które z nich (przy założeniu, że jest z nimi wszystko w porządku, co będę sprawdzać z ASO) jest warte zainteresowania?

 

Które polecacie w sytuacji, kiedy planowana roczna eksploatacja będzie wyglądała tak:

około 8 tys./km po mieście (korki!)

około 12 tys./km w trasie

 

Będę bardzo wdzięczna za porady :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test crash Hondy Civic akurat wychodza dobrze czego potwerdzeniem byka czolowka kolegi przy predkosci ok 60-70km /h gdzie poza obojczykami nic wiecej sie nei stalo. Tak wiec moge civici polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,

kiedyś dla diesela to byłby żaden przebieg. Ale teraz, przy dzisiejszych silnikach, technologiach?

Napewno trzeba uważać, bo to silnik zdaje się Renault'a, więc trzeba lać dobrej jakości paliwo, bo inaczej to koszty naprawy mogą być duże.

Benzyna jest jakimś wyjściem, chociaż zapowiada się, że cena benzynki mocno podskoczy. Ale zawsze jest możliwość gazu (tak wiem, gaz to zło, ale zawsze dużo tańsza alternatywa). Tylko znowu, jak ten silnik znosi gaz. Jeżeli dobrze, bądź nieźle, to zdecydowanie benzyna. trzeba tylko pamiętać o częstych przeglądach (w zależności, kto ile jeździ).

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się pamiętać. Dlatego dałam poprzednie opisy :)

 

Pytanie dotyczące silnika i przebiegu wzięło się stąd, że nie wiem jakie są możliwości diesla i czy 180 tys. km to dla niego dużo, średnio czy mało i spokojnie drugie tyle pociągnie. Jestem ciekawa opinii na ten temat, najlepiej popartych doświadczeniem.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi. Ja lubię charakterystykę benzyny i szeroki zakres obrotów.

Alma mojego taty n16 1,5 jest na jedynce żwawsza niż mój 115 konny diesel focus II.

 

Zależy jak i gdzie jeździsz. JEśli dużo wyjazdów w góry z pełnym ekwipunkiem, lub 4-5 pasażerów to 1,5 będzie musiało się mocno napracować - ale da radę.

 

2,2 to silnik JAPOŃSKI a nie francuski, wiec spokojna głowa. JEdyny kłopot może być z pompą wtryskową - to słaby punkt auta z silnikiem 2,2 - ewentualna naprawa to koszt koło 3000. Inych usterek typowych nie ma.

 

Jeśli jeździsz w 1-2 osoby to 1,5 zawiezie Cię równie szybko.

Na trasie powinna palić koło 6,2-6,6.

Miasto koło 7,8.

 

Z tego co wiem to diesel jest dość głośny.

Generalnie 2,2 będzie dynamiczniejsza, może też mieć lepszy "wypas" bo to w końcu topowa wersja.

 

Ja chyba kupiłbym 1,5 (a tak serio to 1,8 :) )

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość erykgoral

Dzięki wielkie za ocenę.

 

Niestety nie dojechałem nawet ponieważ przy drugim telefonie gość przyznał że chciał wpisać śmiesznie niską cenę zakupu (5 tyś zł) a ja potrzebuję na firmę kupić i nie mogłem na taki układ pójść.

 

Nadal szukam...jeśli ktoś miałby coś godnego do polecenia ze śląska lub małopolski to będę wdzięczny.

 

A szukam najchętniej już z gazem - jak już ktoś wyżej napisał to ekonomiczne zło, ale przy odpowiednim traktowaniu silnika wszystko śmiga cacy i za pół ceny:) (przynajmniej w SUNNY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem właśnie na etapie wymiany samochodu i mój wybór padł na taka Almerę.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9019923

 

Nigdy nie miałem Almery, chodź cenię sobie auta japońskie. Bardzo prosze o kilka rad odnośnie silnika 1.8 i jakie sa opinie na temat LPG w tym aucie. Szczerze mówiąc jakaś dziwna wersja tej almery nigdy takiej nie widziałem "na żywo"

Pozdrawiam.

Na to autko moge Ci rzucic okiem poniewaz mam niedaleko ale skoro jest gwarancja to raczej nie ma sie czego obewiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta dla siostry, co myślicie o tej N16 :?:

 

<KLIK>

 

 

Na co zwrócić szczególna uwage przy ogladaniu prócz miejsc narażonych na korozje w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie telefonicznej kobitka zeszła juz do 15 tysi, jutro pojade i obejrze ja z wieszchu.

 

Jak sie spodoba to kobitka powiedział, że bez problemu pojedzie ze mna na wskazana stacje zeby zweryfikować stan :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak silnikowo gitara,

ale ma sporo rdzy, na dachu sa ogniska rdzy, na progach ogniska, tylnia klapa w koło szyby rdza w kilku miejscach a na dole pod uszczelka juz dość duże ognisko, klapa od wewnątrz na kancie jak bym mocniej palcem dotknął to mógł bym przebić sie przez pierwsza warstwę.

No i pod maska tam gdzie sa amory jest rdza na spoiwach.

Zderzaki przód i tył odstają, kiepsko spasowane.

 

Wydaje mi sie że tył bym uderzony ponieważ lakier pod zderzakiem łuszczy sie.

 

Samochód trochę podniszczony w środku ale tragedii nie ma.

 

A wieć mimo miłego kontaktu z właścicielka :D, szukam dalej auta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz bardziej interesuje mnie temat Almery 2.2 DCI czyli po 2003 roku.

Dużo tematów o silnikach było ale zakładam, że 1.5 i 1.9 to konstrukcje Renault a 2.2 Nissan zostawił swój.

 

Gdzie najlepiej poszukiwać takich egzemplarzy? Na Alledrogo dosłownie parę sztuk.

Ewentualnie wchodzi w grę najmocniejsza wersja benzynowa ale biorąc pod uwagę rosnącą cenę paliw diesel będzie raczej lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezan, wersje po 2003 roku cechuje ogolnie większa awaryjnośc i nie chodzi tu bynajmniej o silnik tylko o drobiazki - a to sie coś ułamie a to cos poluzuje, cos zapiszczy - tak jak bys brał nowego FIATA ;)

Poczytaj sobie na forum wontek o awaryjności N16 - w wyszukiwarce wpisz "awaryjność N16" przeczytasz tam sporo wypowiedzi. Ja osobiście po przejżeniu forum nie zdecydował bym sie na auto po 2003 roku - wole jednak stare ale jare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat ;)

Wcześniejsze wersje raczej nie bardzo mi się podobają.

 

Jakie według Was są dobre odpowiedniki Almery (czyli, cena max 25k, Diesel i okolice 120KM)? Alfa 147, Megane II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam, że dylematu nie ma :)

Alma jest bardzo dobra w swojej klasie cenowej.

Za 25 nie kupisz nic lepszego. Kupisz alfę 156 1,9 jtd kombi - piękna maszyna, ale..

znasz opinie ludzi. Ile w nich prawdy póki nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć.

Jak szukałem autka dla siebie krecił mnie lancer kombi 2003 1,6 / 2,0 sport z kierą momo.

Ale tu spalanie od 7,5 do 11.

 

Ja bym się za wiele nie martwił. Chcesz diesla, kupuj 2,2. Wygar ma nieprzeciętny chyba coś koło 9 do setki. Choć pewie i spalanie koło 7,5. Zamienników jest duuuużo. Jak coś się złamie to dokupisz. wersje 2,2 są chyba dobrze zrobione, bo to najdroższe wersje almy.

Szukaj na mobile.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekB

Witam brać

Również przymierzam się do zakupu almerki n16 1,5 benzynka z 2002

cena za jaką jest oferowana "chyba" do niskich nie należy 18tys. co prawda niski przebieg

34 tys. wersja podstawowa, serwisowany w ASO garażowany itp .... W związku z tym mam pytanko

1. czy jest co cena "odpowiednia" , czy ją zbijać ?

2. na co szczególnie zwrócić uwagę ?

3. serwisowana była u Ballauna o którym są różne opinie

3. coś czytałem o jakichś tam wadach czujników ( nie pamiętam jakich ) czy obejmują one również 2002 roku modele

Wdzięczy będę o pokierowanie, pozostało mi jeszcze 2 dni do decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...