Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainteresowany jestem kupnem Almery, cena jaka mnie interesuje to tak 8-9 tysięcy.

Do dziś w sumie nie brałem tego samochodu pod uwagę, ale czytając opinie w internecie, bardzo mnie do siebie przekonuje.

Region w jakim szukam to Konin-Września

Daloby radę rzucic okiem na te samochody z poniższych linków, warto jechać je oglądać??

 

 

 

a) http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8789759

B)http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9121577

c) http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9003918

d) http://allegro.pl/item667...jestrowana.html

 

i jeszcze pytania:

1. Na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie Almery(jakie są ich bolączki)

2. Na tym forum widzę że raczej są przeciwnicy gazu, ale ja bym chciał go założyć, czy powinienem coś szczególnego wiedzieć o gazie w tym modelu??

3. czy brać ten samochód przed kupnem do jakiegoś mechanika na sprawdzenie?? ile taki przegląd z reguły kosztuje??

4. Jak jeszcze macie jakieś rady,które warto wiedzieć to będę wdzięczny

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

nomyzs, jakbyś dobrze wkleił linki to może i co można by obejrzeć, a tak niebardzo.

Co do "na co zwrócić uwagę" to wystarczy użyć szukaj i będzie dużo informacji.

O gazie też jest mnóstwo. Wiadomo, że jest to ekonomicznie uzasadniony wybór. Jak założysz w dobrym warsztacie to będziesz się długo cieszył. Generalnie nie należy oszczędzać na instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainteresowany jestem kupnem Almery, cena jaka mnie interesuje to tak 8-9 tysięcy.

 

a) http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C8789759

B)http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9121577

c) http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9003918

d) http://allegro.pl/item667...jestrowana.html

 

i jeszcze pytania:

1. Na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie Almery(jakie są ich bolączki)

2. Na tym forum widzę że raczej są przeciwnicy gazu, ale ja bym chciał go założyć, czy powinienem coś szczególnego wiedzieć o gazie w tym modelu??

3. czy brać ten samochód przed kupnem do jakiegoś mechanika na sprawdzenie?? ile taki przegląd z reguły kosztuje??

4. Jak jeszcze macie jakieś rady,które warto wiedzieć to będę wdzięczny

 

dziękuję

 

Za 8-9 tkm powinieneś już coś ciekawego juz znaleźć.

KOnin-Września (Gniezno blisko..) uważaj na handlarzy :!:

 

Twoje linki coś nie bardzo działają.

 

1. Poszukaj w tym dziale - wszystko jest opisane.

2. nie mam takiego wrażenia - sam nie mam lpg, ale z opini forumowiczów, to gaz nie jest taki zły ;)

3. Z kimś zorientowanym zawsze warto się wybrać..

4. nie napalać się na konkretne egzemplarze :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na to samo, co w innych autach.

2. wiele osób jeździ almerami na LPG i nie narzeka, więc nie krępój się.

3. 50-100pln, w aso 200-300pln. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu używanego auta, to bez przeglądu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

nomyzs, jakbyś dobrze wkleił linki to może i co można by obejrzeć, a tak niebardzo.

Co do "na co zwrócić uwagę" to wystarczy użyć szukaj i będzie dużo informacji.

O gazie też jest mnóstwo. Wiadomo, że jest to ekonomicznie uzasadniony wybór. Jak założysz w dobrym warsztacie to będziesz się długo cieszył. Generalnie nie należy oszczędzać na instalacji.

Przepraszam, nie wiedizałem że te linki nie działają, pewnie coś skopałem.

 

Zastanawiam się nad Almerą N15(na giełdzie mnie czarna urzekła :)) lub Vectra 8v(jakos 96 rok), Na razie większość przemaia za Nissanem. Martwią mnie tylko wypowiedzi z jakimi się spotkałem w internecie, że ciężko spotkać /znaleźć dobrego fachowca do przyszłej naprawy Almery. Prawda to?? Co jest tego powodem w budowie takiej Almery że są z tym problemy?? Czy może chodzi o elektronikę, jeśli takowa jest(szyby, lusterka, klima)??To może lepiej bez takiego wyposażenia??

 

O Gnieźnie i bardzo dużej liczbie komisów w tym mieście słyszałem żeby raczej omijać :)

Z kupowaniem nie mam żadnego doświadczenia, dlatego napisałem tego posta, dlatego też na przegląd się zdecyduję.

A co do gazu to myslę nad jakąś sekwencją, najlepiej do 2,5 tysiąca, najważniejsze że nie ma z tym problemów jak piszecie.

 

Spróbuję edytować posta i dodac dobre linki, bo pewnie trze użyć znaczników.

 

pozdrawiam i dzięki

 

Edit.

o te chodizło

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9121577

 

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8789759

Edit2|:

heh to będzie trudniejsze niż myślałem, tzn znalezienie dobrej almery, ja tam na fotkach widzę że wszystko jest ok :)ale zaufam fachowcom : )

Z racji tego że to trudne, to zacznę szukać, nie tylko w wielkopolskim ale i w woj. osciennych np Łódzkim. Jakby ktoś widział taką almerkę za 9 tysięcy, która warta jest zrobienia kilometrów, to poproszę; )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomyzs, Almera nie jest jakims super skomplikowanym autem. Mi sie przez 2,5 roku nic nie zepsulo. Jedyną bolączką Nissana jest rdza. Zresztą Vectry też sie rdza ima...

 

[ Dodano: Pon 29 Cze, 2009 14:46 ]

Szukaj takiej, jak czarna - po lifcie. Ten egzemplarz wyglada na styrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 poduszki - o yeah :mikolaj:

 

Oprócz tego, że coś tam było kombinowane z prawej strony, to mało z tych zdjęć można wywnioskować.

 

Niech poda Ci VIN i dane firmy, gdzie auto było serwisowane - potwierdź informacje od sprzedającego- ja tak zrobiłem przed ostatnim zakupem auta i wszystkiego dowiedziałem się bez problemu.

 

Kołpaczki wypas :diabel2:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz ze cos bylo kombinowane??

 

drzwi coś się kolorysycznie odcinają - wiadomo, że na 100% z tych zdjęć nic powiedzieć się nie da.

ślady stłuczek po tylu latach, to w sumie normalka, ale zawsze warto się temu przyjrzeć.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczorej i ogladalem ta almerke. Z prawej strony rzeczywiscie byla malowana. Pas pod oknem byl zarysowany i tak tez byla pomalowana - grubsza warstwa lakietu. Przebieg wydaje sie byc oryginalny. Klima do nabicia. Co do bocznych poduszek to na siedzeniach na pewno ma naszywki "air bag" wiec pewnie boczne poduchy sa. No chyba ze koles naszywki sobie doszyl, aby zwiekszyc wartosc autka. Czy w tym modelu i tym roczniku wystepowany boczne poduchy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
Bylem wczorej i ogladalem ta almerke. Z prawej strony rzeczywiscie byla malowana. Pas pod oknem byl zarysowany i tak tez byla pomalowana - grubsza warstwa lakietu. Przebieg wydaje sie byc oryginalny. Klima do nabicia. Co do bocznych poduszek to na siedzeniach na pewno ma naszywki "air bag" wiec pewnie boczne poduchy sa. No chyba ze koles naszywki sobie doszyl, aby zwiekszyc wartosc autka. Czy w tym modelu i tym roczniku wystepowany boczne poduchy ??

 

Nie wydaje mi się, żeby była taka opcja z 4 poduszkami - ale nie dam sobie nic za to uciąć ;)

 

Można sprawdzić, czy idą jakieś kabelki do oparć foteli. VIN powinien też prawdę powiedzieć o wyposażeniu - znajdziesz na forum linki do fajnych rosyjskich dekoderów.

Jak nie poda VINu i kontaktu do serwisu, to skończyłbym z nim rozmowę.

 

pzdr

 

ps. POST NUMER 100! :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były almery z 4 poduszkami! Mam almerę N15 (wersja Motion z Niemiec, po lifcie) z 1998 i też mam 4 poduchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Szwagier przymierza się do Almery Tino. Z jakim silnikiem najlepiej takie auto brać i na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu?

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<!--QuoteBegin-"elgreen"+--><div class='quotetop'>QUOTE ("elgreen")</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->Ile strace na sprawdzeniu jego stanu technicznego w ASO nissana ? lub gdzie indziej to robic ?

Z gory dzieki za odpowiedzi i porady - nigdy nie mialem samochodu i malo wiem na ten temat...<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

 

Witaj.

Jestem w tej samej sytuacji.

Ja przeszukuje Malopolske i rejony Lodzi.

Mam podobne odczucia - nie ma fajnych autek. Nawet w wysokich cenach.

Nie szukam okazji, szukam porzadnego auta.

Jestem w stanie dac te 2 - 3 tysiace wiecej ale zebym mial pewnosc ze auto jest 99% w porzadku...

Co do zniszczenai aut.. to ogladalem ostatnio fajna almerke srebrna. Przebieg 80 tys czyli malutko, salonowy, z ksiazka, do konca servisowany.

Ale byl taki zniszczony w srodku ze tragedia...

 

A drugiej strony ogladalem almerke ktora opisalme pare postow wyzej.

Wydawala sie extra. 3 drzwi, czarna, z gazem, super.

Po blizszym kontakcie wyszlo pare niezlych baboli...

 

eehhh.

 

Sam zastanawialem sie nad sprzedaza swojej Tinki w pelni sprawnej i z oryginalnym lakierem ale jak widze po ile one chodza (kolo 16tys) to:

1. Pewnie nikt nie da mi wiele wiecej za auto (owszem ma porysowania ale po 8 latach to prawie nieuniknione)

2. Co i gdzie ja potem kupie zeby nie wpakowac sie w zakup wraku?

 

A jakie to np babole wyszly na jaw? wypadkowosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[sam zastanawialem sie nad sprzedaza swojej Tinki w pelni sprawnej i z oryginalnym lakierem ale jak widze po ile one chodza (kolo 16tys) to:

1. Pewnie nikt nie da mi wiele wiecej za auto (owszem ma porysowania ale po 8 latach to prawie nieuniknione)

2. Co i gdzie ja potem kupie zeby nie wpakowac sie w zakup wraku?

 

A jakie to np babole wyszly na jaw? wypadkowosc?

 

no i zapomnialem o sednei sprawy -popytaj u znajomych -moze ktos chce sie pozbyc pewnego autka, a poza tym pewnei najszybciej nabyc auto za granica choc patrzac na ceny aut n[p w Niemczech na Autoscout mozna zaobserwowac ze tam auta sa drozsze niz w Polsce mimo ze jeszcze przed oplatami poniewaz w Polsce akurat jest sprzedawanych sporo wypicowanych aut pseudobezwypadkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

no i zapomnialem o sednei sprawy -popytaj u znajomych -moze ktos chce sie pozbyc pewnego autka, a poza tym pewnei najszybciej nabyc auto za granica choc patrzac na ceny aut n[p w Niemczech na Autoscout mozna zaobserwowac ze tam auta sa drozsze niz w Polsce mimo ze jeszcze przed oplatami poniewaz w Polsce akurat jest sprzedawanych sporo wypicowanych aut pseudobezwypadkowych.

 

Mam podobne zdanie jak Tolo74.

Jeśli kupować auto w Polsce, to raczej od właściciela, kóry jeździł autem kilka lat i to najlepiej znajomego.

 

Druga opcja szukanie samemu, bądź z kimś zaufanym za granicą - sam tak zrobiłem przy zakupie następcy Almery. Fakt za te same pieniądze mam auto 2-3 lata starsze niż planowałem kupić w Polsce, ale rozmowa z I właścicielem i segregator z rachunkami z ASO od zakupu do.. końca - bezcenne B)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jest dokładnie tak jak piszecie, da sie kupić autko w Polsce ale z tym jest cholernie ciężko - trzeba mieć naprawde kogoś kto sie zna na autach albo jeszcze lepiej samemu no i troche szczęścia. W Niemczech nie ma okazji, tzn okazje są ale można się potem bardzo zdzwiwić - tak samo zresztą u nas co tu ukrywać - "nic nie puka nic nie stuka" - jak to mówią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekB

mnie akurat "udało się" kupić N-16 od znajomego, czy w dobrej cenie to nie wiem

( myślę że trochę ze mnie ściągnął .... razem z pakietem ubezpieczeń na rok - 18tys. )

rocznik 2002 z przebiegiem 34 tys. stan prawie idealny, serwisowana wyłącznie w ASO ale .....

jeżdżę dopiero 2 tygodnie więc dopiero się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie miało przygodę z przodu, i robione cos z tyłem albo jest źle klapa domknięta. Zresztą kolor czarny,dupiate zdjęcia niech sie wypowie ktoś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej Almerze: http://moto.allegro.pl/item689508906_nissan_almera_1_4_16v_super_cena.html

Dzisiaj ją oglądałem i z moich uwag: od strony pasażera była lekka stłuczka (kierunek i błotnik), klima nabita i działa perfect, wspomaganie chodzi dobrze, rdzy brak, niedziała podnoszenie szyby kierowcy wszystko inne sprawne. Jutro umówiłem się na zakup jak myślicie warto? I jaki gaz trzeba wrzucić do tego silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nic niechciało się napisać więc informuje że nabyłem almerke. Do roboty coś w zawieszeniu bo stuka na niskich obrotach, zrobiłem jakieś 60km i jak narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...