Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam Almery dla siostry (Ładna laseczka ;) ) rocznik 96-99 najlepiej 1.4 albo 1.6 (może być w gazie) tak do 6 tys. PLN.

 

co sądzicie o tym autku ??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10257182

Wygląda na bezwypadkowe, tylko czy kierownica jest zużyta adekwatnie do przebiegu ??

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnny_21_fingaz

Szukam Almery dla siostry (Ładna laseczka ;) ) rocznik 96-99 najlepiej 1.4 albo 1.6 (może być w gazie) tak do 6 tys. PLN.

 

co sądzicie o tym autku ??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10257182

Wygląda na bezwypadkowe, tylko czy kierownica jest zużyta adekwatnie do przebiegu ??

 

Dzięki za pomoc

 

Specjalistą nie jestem, na kierownice spojrzałem z ciekawości i szczerze, jest tak wyjechana, ze przebieg jest minimum 1,5x większy. 200 tyś to on mial, ale 150-200 tys km temu. Przebieg swojej almery uważam za w miarę wiarygodny [171 tyś km z małym hakiem] i kierownica u mnie jest jak nowa, również wnętrze jest w stanie adekwatnym do kierownicy, więc raczej odrzucam by ktoś mi ją wymieniał. Co do reszty odnośnie tej almery z linka - zdjęcia w deszczu, robione w stylu wirtuozów z Płocka i Gostynina, więc mało co widać by móc ocenić bezwypadkowość i zważ na fakt, ze sprzedawca nie zaznaczył opcji bezwypadkowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Odpada ta almera. u mni w Primerze mam 211 tys. km i kierownice minimalnie z lewej strony wyślizganą, a nie wytartą ( jeżdże przeważnie jedną łapką ;) ) Więc pewnie tak jak piszesz ma mega przebieg, albo tyle km nonstop w mieście...

 

Kurde nic sensownego ani ciekawego nie ma na tym allegro. Może klubowicz ma jakąś ładną i zadbaną na sprzedaż?? Jak coś to piszcie na PW albo tutaj.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Witam

chcialem zapytac co sadzicie o tej klamerce:

 

http://moto.allegro.pl/item836468463_sprzedam_okazyjnie.html

 

moze juz ja ktos ogladal strasznie niska cena jak na 2003??

 

Pozdrawiam

seba.mak1

 

Fatalne zdjęcia więc coś jest pewnie do ukrycia. Pomimo tego ukrywania widac że auto do zadbanych nie należy (brak znaczka i chyba zaślepki w przednim zderzaku) no i 2 właścicieli w ciągu 6 lat jazdy to troche sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalne zdjęcia więc coś jest pewnie do ukrycia. Pomimo tego ukrywania widac że auto do zadbanych nie należy (brak znaczka i chyba zaślepki w przednim zderzaku) no i 2 właścicieli w ciągu 6 lat jazdy to troche sporo.

 

podobno byl uderzony w przod (ma zdjecia po wypadku) cena taka niska bo wlasciciel siedzi za granic i potrzebuje kasy :/

 

glownie chodzi mi o to czy ktos z okolic moglby podjechac na ogledziny Almerki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam możliwość mieć almerę N15 z 1996 roku 3 drzwiową wersje "S" za 5.000 no może uda się stargować do 4.500

I mam pytanie czy to się opłaca?

Jakichś większych informacji co do wyposażenia i stanu dopiero dziś wieczorem będę znał wiem jeszcze tylko ze ma coś koło 170tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

 

sorry, coś za szybko kliknąłem.na autotraderze ten rocznik chodzi trochę wyżej,ale jak nie bardzo nadjedzona,motor ma czysty,mocno nie bita to za te chajsy może być.tylko niech ci ktoś obejrzy alusię zanim kupisz.najlepiej wjedż na kanał

 

aa,coś niedużo ma najechane jak na te lata :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item848861586_nissan_almera_2_2_di.html

 

jestem nowy na forum, nie znam w ogole nissana, zadnego doczynienia wczesniej nie mialem z ta marka i jak chodza te diesle? Troche czytalem forum i pisza ludzie ze se te krotkie i dlugie przelozenia, na tych dlugich naprawde az tak muli? I tak dla formalnosci, to jest silnik ze sprezarka turbo? Bo dziwna ta nazwa samo "Di". Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnny_21_fingaz

Witam Panowie

Przymierzam się do zakupu Almery. Znalazłem coś takiego

Troszkę mnie przebieg martwi. No i nie wiem czy nie jest zbyt ładna jak taki przebieg. Prosiłbym o fachową internetową ocenę

 

Polaku, otwórz oczy!

 

 

Jeśli auto ma naprawdę przebieg 213 tyś kim to jest dopiero po DOTARCIU. A na ten rocznik najpewniej ma nalatane 1,5 raza tyle. I z tego zdaj sobie sprawę.

 

A na fachową internetową ocenę auta jeszcze nikt nie kupił, a zdjęcia wyglądają jak od magików z Płocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaku, otwórz oczy!

 

 

 

Jeśli auto ma naprawdę przebieg 213 tyś kim to jest dopiero po DOTARCIU. A na ten rocznik najpewniej ma nalatane 1,5 raza tyle. I z tego zdaj sobie sprawę.

 

A na fachową internetową ocenę auta jeszcze nikt nie kupił, a zdjęcia wyglądają jak od magików z Płocka.

 

Mając na uwadze chociażby TEN, komentowanie ofert z netu, mija się z jakimkolwiek celem..... ale jeżeli pytasz, dla diesla i tego diesla, taki przebieg jest niczym.

 

Co do zdjęć, prawie profesjonalne, jak napisanoo wyżej "jak od magików z Płocka", ja dodam jeszcze, jakby od cudotwórców z Gostynina smile.gif

 

Szczerze powiem, ze jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem sprzedaży swojej almerki. Na otomoto wystawiałem ją dwa razy. Liczba telefonów? 2, słownie DWA.

Jeżdżę nią od grudnia 2007, jestem pierwszym właścicielem w Polsce, mam wszystkie rachunki, faktury na to co robiłem bądź kupowałem.

Dodatkowo, wszystkie moje wypowiedzi na sa forum, więc historię można poczytać.

W moich rękach bez jakiejkolwiek awarii czy choćby stłuczki.

Wiem, że miała malowane drzwi kierowcy i prawy błotnik.

Prawdopodobnie lub być może, miała jakąś niegrożną przygodę ale będąc jej właścicielem tyle czasu, wiem że nie ma to żadnego wpływu na jakość eksploatacji.

Auto jeździ prosto, nie ściąga, geometria w porządku i co z tego?

Pisząc w ogłoszeniu, że jakieś elementy były malowane, potencjalny kupujący od razu jest zniechęcony, woli kupić auto jak z zacytowanego przeze mnie artykułu....

 

http://moto.allegro....era_2_2_di.html

 

jestem nowy na forum, nie znam w ogole nissana, zadnego doczynienia wczesniej nie mialem z ta marka i jak chodza te diesle? Troche czytalem forum i pisza ludzie ze se te krotkie i dlugie przelozenia, na tych dlugich naprawde az tak muli? I tak dla formalnosci, to jest silnik ze sprezarka turbo? Bo dziwna ta nazwa samo "Di". Z gory dzieki za pomoc.

 

Powiem tak, po różnych dświadczeniach z markami włoskimi i niemieckimi, obecnie jestem przekonany tylko do marek japońskich.

Nissan, gdybym miał kupować budżetowe auto, to teraz tylko Primerę P11 lub najchętniej Maxime A32/A33. Nie dlatego, że inne są nie warte lub złe, wręcz przeciwnie, z almery jestem mega zadowolony, ale potrzebuję dużego auta.

Co do mulenia, bez przesady, pierwsze dwa biegi faktycznie nie zachwycają, ale od trójki zaczyna się fan :D

Tak, silnik ma turbinę.

Silniki 2,2 Di 2000-2002 ( pompa wtryskowa Bosch VP44, montowana również w dieslach Opla, Forda... )

Silnik 2,2 Dci 2003-2006 ( Common Rail dodany przez Renault )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myślicie o tej almerce:

http://otomoto.pl/nissan-almera-prawdziwe-2-0-gti-lpg-C10866121.html

Ma zwykłe lampy. Wydawało mi się, że gti mają ciemne. Czy warto wydawać takie pieniądze na autko, które jak by nie było ma konstrukcję z połowy '90. Na allegro stoją jeszcze dwie całkiem ładne gti ale jeszcze droższe. Jedna to czarna jednego z forumowiczów:

http://otomoto.pl/nissan-almera-gti-99-plus-bonusy-polecam-C10791860.html

Za tą kasę można poszukać już np. focusa mk1 z 2.0 silnikiem. Czy almera jest warta takich pieniędzy?? Nie licząc jakiś okazji czy to są realne pieniądze za te autka czy może za małe, za duże?? Szukam jakiegoś autka dla siebie i nie wiem co wybrać.

Ewentualnie co myślicie o tej:

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-6-sr-klimatyzacja-C10756693.html

Z góry dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy nadal szukam autka.Znalazłem taka almerkę http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10969566.Przebieg kosmicznie mały do tego maska wygląda na niezamkniętą ale jak by zamknąć to nie będzie trzymać lini z błotnikami czy może się mylę???Proszę o opinie w tej sprawie.Pozdrawiam

Dostałem właśnie zdjęcia komory silnika i moje zdziwienie,komora silnika w kolorze czarnym.Koledzy możecie mi to wytłumaczyć?Czyżby przodek był wstawiany??

Edytowane przez kemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dobrych lat jezdzilem lub bylem wozony nissanem primera i z zamknietymi oczami moge wymienic znane usterki. Przyszedl czas na wlasny samochod, zdecydowalem sie na almere (p11 troche za duza) nie wie do konca z jakim silnikiem. Interesuje mnie rocznik 2000/2001

 

Poki co najwazniejszym minusem diesla jest pompa wtryskowam, trudno wyobrazic mi sobie wyjazd za granice ze swiadomoscia, ze silnik moze pasc totalnie. Dajmy na to taka P11/P10 z silnikiem 2.0 bez wiekszych obaw moglbym zdecydowac sie na wyjazd dookola swiata.

 

Jakie sa inne znane usterki w almerze, glownie chodzi mi o takie po ktorych auto staneloby na srodku drogi. W watku "czy warto kupic almere" wypowiadaja sie glownie uzytkownicy N15, a to wiadomo auto niemal niezniszczalne.

 

Czytalem tez o jakims czujniku polozenia walu, przeplywomierzu, ale to we wszystkich dieslach. Jak wyglada sprawa z turbina, czy padaja, jakim przebiegu i czy naprawa jest kosztowna?

 

Inne znane usterki o ktorych przeczytalem na forum:

rdzewiejaca klapa,

odpadjace drzwi (wersje 3d)

spalanie oleju w silnikach 1.8

...

 

Moze lepiej jednak zdecydowac sie na motor benzyznowy 1.5? Przede wszystkim nie ma turbo, nie ma awaryjnej pompy wtryskwej, przeplywomierz nie ma takiego wplywu na spalanie. Nizsze koszty ubezpieczenia, rejestracji. Nizsze koszty czesci np. sprzegla... Pozostaje jeszcze kwestia ile to pali w miescie, trasie. Jakie sa znane usterki tego silnika?

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51811-n16-zuycie-paliwa-ankieta/page__hl__spalanie <- watek o spalaniu

 

Jak to jest z tym lanuchem w benzynowym silniku 1.5? Na forum czytalem ze jest z nim problem, w zaleznosci od stylu jazdy potrafi sie wyciagac nawet po 60000 tys km. Jest to troche przerazajace, bo kupujac uzywana nie wiadomo kiedy trafi nas ten nieprzyjemny wydatek.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41515-n16-czujnik-poloenia-walu-uzywany/ <- temat o lanuchu

 

Nie potrafie znalesc zadnego tematu czy w 1.8 tez występuje ten problem? Przy jakim przebiegu zwyczajowo wymienia sie rozrzad? Jakie w tym silniku sa usterki, czy branie oleju jest powszechne?

 

Gdyby w gre wchodzila instalacja LPG, ktory silnik bedzie sie lepiej nadawal, bedzie mniej problemow w codziennej eksploatcji?

 

Im wiecej czytam tym wiecej watpliwosci, czy almera to dobry wybor.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć na temat 1.8..

 

W dłuższą trasę jak bede jechal na pewno kupię na zapas Cewke zapłonową :) - Jedna z czterech padła mi pół roku temu.. Jazda jest możliwa, ale szkodliwa dla kata i jak i samego silnika. Mysle, że predzej czy pozniej nastepne zaczna padac.. w koncu mają po 10 lat prawie..

 

Padająca sonda lambda pierwsza i druga to norma.. ja już jestem po wymianie jednej z nich..

 

Moja jednostka nie bierze w ogóle oleju, ale wiem że ludzie maja z tym problemy.. Problemy z braniem oleju pojawiaja się gdy zaniedbuje się długo stan oleju.. max wchodzi 3.0L (zalecane 2.7) jednak gdy mamy minimum na bagnecie to juz jest tylko 2.0 .. Kiedyś w primerze 1.8 przetestowano tak dwa silniki ..

 

Rozciągający sie łańcuch to głownie problem tylko w 1.5

 

poza tym tak jak wspomniałeś.. opadające drzwi.. i rdzewiejaca klapa i nadkola tylnie.. ranty wewnetrzne

 

mmnie nigdy nie zawiodło tak bym nagle stanął... pojechałem w zeszlym roku w trase bez problemu 2 x 2500km.. lałem paliwo sprawdzałem stan oleju i jechałem..

 

kupiłem autko jak miał0 90k

 

w tej chwili mam 132k

 

i wymieniłem

- przepływomierz (juz jak kupiłem miał dziury od 2200-2600 i 4400-4600) (150zl)

- sonda tylna (NGK ~400zł)

- cewka zapłonowa (~450zł)

- sprzegło kpl. (LUK ~400zł)

- złacze elastyczne tłumika

 

naprawiłem

- spawania rury wydechowej i pozniej tlumika

 

do wymiany mam tarcze juz wszystkie ;)

ale jeszcze zimę przejeżdzę bo klocki latem wstawiałem..

 

Co do spalania 1.8 to tak:

 

w miescie 10-10,5 to standard.. jade jak chcę zawsze mi taka srednia wyjdzie.

 

jak cały jezdze ekonomicznie i nie ma korków to da rade zejsc do 8,5 - 9,0L

 

na trasie:

 

przy 60-70km/h - 5.2 - 5.5 /100

przy 90km/h - 6.0 - 6.5 /100

przy 120km/h - 7.0 - 7.5 /100

przy 150-160km/h - 8.5 - 9.0 /100

przy 180-200km/h - 12-13 /100

 

z bagaznikiem i boxem na dachu

przy 110-130km/h - 8.0 - 9.0

przy 140-160km/h - 11,5 - 13L

Edytowane przez Majkel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11089130 aktualny przebieg 159 tys, ostatni przeglad w 2006 162tys! Co za burak! :)

 

 

Burak i Amator. To jest też dobre: "AUTO MADE IN JAPAN,SILNIK NIE WYMAGA ZMIANY ROZRZADU PO KUPNIE GDYZ W LATCH 200-2002 MONTOWANE BYLY JAPONSKIE DIESLE - KONSTRUKCJA NA LANCUCHU -TAKZE OPROCZ WYMIANY TERMINOWEJ FILTROW I OLEJU NIE WYMAGA ZADNYCH NAPRAW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1.8 2002 rok. Jestem po wymianie łożyska w skrzyni biegów i sprzęgła. Sonda lambda też została wymieniona,o ile pamietam to ta z przodu. Cewka mi pada, tzn. czasem nie załancza tylko na rozgrzanym silniku. Chydrozawory hałasują po odpaleniu 99% na gorącym silniku, podobno można jeszcze z tym jeździć sporo. Mój model bierze też olej ale w powiedzmy normalnych ilościach, nawet chyba lepiej bo dolewki dla tak małej ilości oleju w takim silniku to dobra sprawa, świeżynka zawsze się przyda. Byłem w tym roku w Zakopanym (jestem ze Szczecina) auto bez zarzutu jeździło, lałem tylko benzyne, no i w taką trasę nie ma co jechać bez zapasowej butelki oleju, ja leje castrol magnatek półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel dzieki za bardzo szczegolowy opis, teraz juz jestem pewny, ze 1.8 to jednak za duzo. Samochod ma dziennie robic okolo 60km nie liczac wypadow za miasto. Co do spalania oleju, na autoscount znalazlem nawet oferte sprzedazy almery 1.8, ktora bierze 2 litry na 1000km, uczciwy sprzedawca.

 

Generalnie konsewencje spalania oleju w niedlugim czasie moga byc kosztowne, tj. uszkodzony katalizator.

 

Dobrze, jesli znalazlby sie tak szczegolowy opis modeli 2.2Di i benzywnowego 1.5 sprzed 2002 roku.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera N16 po lifcie, 2.2 Di 2003 rok, kupiona jak miala 147 000 km, teraz ma prawie 190 000 km. Oprócz oleju i filtrów wymienione świece żarowe zaraz na poczatku, amortyzatory, klocki przód i tył, i w sumie tyle. Pali nawet w najwieksze mrozy. Oleju nie bierze wcale, jezdzi na półsyntetyku 10W40. Kropeczki rdzy pojawiły się na tylnej klapie, ale zostaly "zmazane" pastą polerską.

Spalanie: trasa przez całą Polskę z południa na północ i spowrotem + dojazdy, w 4 osoby i z pełnym bagażnikiem z czasami wlaczona klimą 5,3-5,8 l. Po mieście bierze zazwyczaj 7,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z rozpędu, odpowiedziałem Ci na NZ :)

Nic nie szkodzi. Napisalem na NZ, ze dubluje temat. Nie wiedzialem o podziale, wiec nie wiem kto na ktore forum wchodzi, a chcialbym dowiedziec sie jak najwiecej. Stare forum w poszukiwaniu informacji przekopalem juz niemal cale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...