Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Rz

Jestem dumnym posiadaczem almery 2,2Di '02. Średnie spalanie na poziomie 6,7l /100km (miasto 7,6 trasa <6)

Jest to moje pierwsze auto (wczesniej pracowałem jako kurier) i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.

Silnik słynie z wytrzymałości i niezawodności (stara japońska konstrukcja); auto jest dobrze wyposażone.

Ciężko mi podac jakies większe wady ale mysle ze główna bolączka tego modelu to korozja tylnej klapy.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy almery :)

Edytowane przez Paweł Rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam almerę 1.5 benzyna (2001r) plus gaz założony w 2003r. auto ma przebieg ok 99tys. z usterek: spawany tłumik (wymieniam na wiosnę), rdza na tylnej klapie (naprawiona po roku w ramach gwarancji) i to wszystko... wymianiane klocki hamulcowe - dwa razy. zawieszenie ostatnio sprawdzane i wszystko gra (dwa razy szczegółowowo, raz na przeglądzie w grudniu i kilka dni temu bo cosik mi pukało z tyłu). jest to koniec usterek. jeszcze jedno, zdarza się, że bierze olej, ale nigdy nie zdarzyło się żeby jego poziom spadł do minimum na bagnecie. na tą chwilę nic się nie dzieje, nie ma rdzy na karoserii ani nadkolach. z wad to tyle, że samochód jest twardy jak wóz drabiniasty (nie można zaciskać szczęk jak jedzie się po dziurach bo można przetrzebić uzębienie...), ale mo to też swoje zalety bo z zawieszeniem nadal wszystko w porządku. jest w niej też mało miejsca (wcześniej miałam nieszcześne megane II i tam miejsca było więcej). jak z przodu siądzie mąż, który ma 1,97 wzrostu to za nim mozna jedynie położyć siatki z zakupami, a nie posadzić pasażera...

poza tym auto nie zawiodło ani razu. ja polecam i już się martwię co będzie jak przyjdzie na nią czas...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie cudo w mojej okolicy, co sądzicie o niej - widać że chyba z tyłu coś nie halo jest ;)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=917177262

 

Byłem - widziałem, tragedia - lewy przednik błotnik robiony - szpachli nawalone na maksa, to samo z tyłem prawym.

Szpachlowóz ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ^_ZeNeK_^

Witam Wszystkich

 

Pisze z pytaniem gdyz chce kupic Almere w cenie okolo 10-11 tys. zl i znalazlem ladnie wygladajaca z opisu i zdjec sztuke i moje pytanie czy ktos jest w stanie mi cos wiecej o niej powiedziec (moze ja widzial lub ogladal).

Link do ogloszenia: Nissan Almera EMOTION

 

Ja osobiscie mieszkam w dolnoslaskim ale niestety tu nie ma nic ciekawego i zaczelem sie rozgladac w wielkopolskim bo przejechac po samochod jakie 200km dalo by rade jak bym wiedzial ze sie oplaca.

 

Prosil bym tez o rozkodowanie kodu vin ktory znajduje sie w ogloszeniu.

 

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozglądam się za almerka dla mnie. Szukam sr po lifcie 3D i nie mogę znaleźć nic w normalnej cenie. Jak już coś jest to cena zbliżona do gti. Czy o te wersje rzeczywiści jest tak ciężko?? Szukam 1,6 w nadwoziu 3D po lifcie. Czy przebieg 200tys. to na almerke dużo?? Ile taka jeszcze pojeździ bez wkładania grubej kasy w remonty) głównie chodzi mi o mechanikę?? Jako alternatywe biorę pod uwagę corolle E11 1,6 110KM. Jak wypada almerka w porównaniu z taką corolką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Pisze z pytaniem gdyz chce kupic Almere w cenie okolo 10-11 tys. zl i znalazlem ladnie wygladajaca z opisu i zdjec sztuke i moje pytanie czy ktos jest w stanie mi cos wiecej o niej powiedziec (moze ja widzial lub ogladal).

Link do ogloszenia: Nissan Almera EMOTION

 

Ja osobiscie mieszkam w dolnoslaskim ale niestety tu nie ma nic ciekawego i zaczelem sie rozgladac w wielkopolskim bo przejechac po samochod jakie 200km dalo by rade jak bym wiedzial ze sie oplaca.

 

Prosil bym tez o rozkodowanie kodu vin ktory znajduje sie w ogloszeniu.

 

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i informacje.

blednie pokazuje silnik 1.4 bo pozycja 3(5 znak) to C więc 1.6.po zdjęciach ladna i bogato wyp.sztuka.

 

KRAJ POCHODZENIA JAPONIA

PRODUCENT NISSAN PASSANGER CAR

TYP NADWOZIA 5DR HATCHBACK

SILNIK GA 14DE

OSIE ORAZ SYSTEM PRZENIESIENIA NAPEDU 2WD

MODEL ALMERA

WERSJA NA RYNEK EUROPA

WARTOSC STALA CONSTANT

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

http://www.micra.host.sk/micra/k11/vin.htm

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możecie rzucić okiem na http://otomoto.pl/nissan-almera-C11352895.html

Przebieg na 99% oryginalny (znam osobę, która poniekąd zna właściciela), czy na podstawie tych zdjęc ktoś widzi jakieś nieprawidłowości?

Jak dla mnie ładna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex1990

Cześć, jestem tutaj nowa. Szukam Nissana Almery z silnikiem 1.4 do 7500zł. Znalazłam niedaleko mnie taki egzemplarz:

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11490255

 

Czy może ktoś coś o niej powiedzieć ?? Wiem że malowany był tylny błotnik od strony kierowcy i tylna klapa. Czy coś jeszcze ze zdjęć można wywnioskować ?? Nie szukam wizualnego ideału, samochód ma być prosty i zadbany technicznie. Rocznik mnie nie interesuje bo oglądałam już Almery z 1998r. które nadawały się tylko na złom.

 

Z góry dziękuję za wskazówki, Aleksandra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ^_ZeNeK_^

blednie pokazuje silnik 1.4 bo pozycja 3(5 znak) to C więc 1.6.po zdjęciach ladna i bogato wyp.sztuka.

 

KRAJ POCHODZENIA JAPONIA

PRODUCENT NISSAN PASSANGER CAR

TYP NADWOZIA 5DR HATCHBACK

SILNIK GA 14DE

OSIE ORAZ SYSTEM PRZENIESIENIA NAPEDU 2WD

MODEL ALMERA

WERSJA NA RYNEK EUROPA

WARTOSC STALA CONSTANT

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

http://www.micra.host.sk/micra/k11/vin.htm

 

Witam

 

Dzieki za odpowiedz i informacje.

 

Moje nastepne pytanie czy ktos ma gdzies takie wtyczki lub znajomosci zeby sprawdzic jaki faktyczny przebieg ma ten samochodzik ?

Ewentualnie prosze o nakierowanie gdzie takie informacje moge uzyska (chodzi o niemiecki i polski przebieg).

Prosil bym tez o informacje czy sie oplaca go kupic za te cene ktora jest w ogloszeniu Nissan Almera EMOTION

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ^_ZeNeK_^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DŁUGI.76

Witam,

 

Przymierzam sie do kupna almerki N16 z silnikiem 1.5 benzynka 3d.

Znalazłem godna uwagi na allegro : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11276036

Mam pytanie czy ktoś ogladał to auto osobiście? cena dobra a i po fotach wydaje się być idealna.

Proszę o opinie

 

Pzdr

 

 

witam

 

 

ja po fotach raczej nie moge stwierdzić ze jest idealna a ceną sie nie zachwycaj bo niska cena o niczym dobrym nie świadczy i przestań wierzyć w okazie

post-21248-1266433483,9715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jestem w tej samej sytuacji.

Ja przeszukuje Malopolske i rejony Lodzi.

Mam podobne odczucia - nie ma fajnych autek. Nawet w wysokich cenach.

Nie szukam okazji, szukam porzadnego auta.

Jestem w stanie dac te 2 - 3 tysiace wiecej ale zebym mial pewnosc ze auto jest 99% w porzadku...

Co do zniszczenai aut.. to ogladalem ostatnio fajna almerke srebrna. Przebieg 80 tys czyli malutko, salonowy, z ksiazka, do konca servisowany.

Ale byl taki zniszczony w srodku ze tragedia...

 

A drugiej strony ogladalem almerke ktora opisalme pare postow wyzej.

Wydawala sie extra. 3 drzwi, czarna, z gazem, super.

Po blizszym kontakcie wyszlo pare niezlych baboli...

 

eehhh.

Są dobre auta tyle że trzeba być cierpliwym i niestety się najeździć.micry córce szukałem 2 miesiące .obejżałem osobiście kilkanaście "IDEALNYCH" i różnie to bywało aż w końcu trafiłem autko perfekcyjne ,super wypasione i od pierwszej właścicielki.o ironio ,kilka ulic dalej niż mieszkam.cena byla zaporowa 28000 za 2005r.ale udało mi się z targować najpierw na 26000 a dzięki serwisowi(mimo że a.s.o.nie znalazło nic co mogło by podważyć cene)powiedzieli że 25000 to max to ja że 24000 i się udało.dobre auta są drogie a to ułatwia poniekąd negocjacje bo mają mało ofert.a że babka miała już B-CLASSE w domu...sprzedała.teraz szukam auta dla żony(n15 sprzedana)i znalazłem ideał w a.s.o.tyle że nie dla mojej bo.1-czerwony(zawsze myślałem że kobiety lubią)2.-3 drzwi,żona nie wiem czemu upiera się że musi być 5.(a i tak sama autem dyga:))może trochę przydrogie ale reszta -poezja.

http://polmotor.pl/nissan/show.php?id=252

p.s.za przegląd przed tranzakcją zaplacilem 250zł(ale nawet geometrię sprawdzili)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal87

Witam, mam prośbę. Jestem zainteresowany kupnem almery niestety za nieduże pieniądze... Więc mam pytanie czy mógłby ktoś mi powiedzieć coś na temat tego samochodu?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11147642

 

Wiem że cuda nie mam się co spodziewać aczkolwiek może ktoś ją oglądał i może powiedzieć coś na temat tego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Ze zdjęć nic nie widac poza tym że zaniedbana. Z opisu mogę powiedzieć tak:

1. Przegób - 200zł z wymianą mnie kosztował (zamiennik)

2. Mechanizm wycieraczek - same ciegna niecałe 200zł na allegro (oryginalne) nie wykluczone ze wyrobione są też trzpienie - trzeba by zobaczyć ale obydwa na allegro za 140 do kupienia (oryginały)

 

Na wstępie trzeba do tego autka dołożyc z 1000 zł a biorąc pod uwage w jakim jest stanie ogolnym (widac ze ktoś tylko lał i jeździł) podejżewam że to nie wsyztko. Jak zjedzie z ceny tak z 700 - 1000 zł to można by go obejżeć osobiście czy nie rdzewieje przy progach i pod wykładziną bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal87

Dzieki wielkie za odpowiedź :) ta almerka zniknęła już z allegro także pewnie już poszła :) trudno się mówi, w końcu nie będę kupował jak wariat tylko trzeba spokojnie podejść do sprawy :) Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość badger79

Zerknie ktoś na to:

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-0-diesel-elektryka-C11011955.html

Co myślicie o aucie ?

Co za kontrolka się świeci na czerwono ?

 

O ile pamiętam, to ta kontrolka na czerwono to sygnalizacja otwartych drzwi, o ile mnie pamięć nie zawodzi, bo z N15 na N16 przesiałem się 3 lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem warto kupic N16... przynajmniej mi było warto, ojciec jest pracownikiem salonu nissana, wiec kupiłem używkę kupiona i serwisowana u nich, rok produkcji 2002, rejestracja marzec 2003, 75tys przebiegu, klima elektryka i jeszcze jakies inne wyposazenie ktore juz mnie mniej interesuje. Jesli chodzi o silnik 1,5 16V 98km, to hm..... da sie jezdzic spokojnie od 1,5 tys km, no ale najlepiej 2-2,5tys zeby bylo oszczednie i by silnik sie nie męczył, przy jezdzie z takimi obrotami, w 200tys mieście spalanie oscyluje w okolicach 7-7,5l zimą, ciekawi mnie co bedzie latem, i jak spisze sie w trasie. Moim poprzednim samochodem bylo seicento 0.9 i teraz troche ciezko mi sie pogodzic z tym spalaniem, tam w miescie bylo 5,5-6l/100km w trasie jadac 120km/h około 4,7-4,8l. W almerce wiem ze bedzie to conajmniej 6 :((. Jesli chodzi z kolei o jej dynamike.... powyzej 4-4,5tys jezdzi naprawde fajnie no ale coz zazwyczaj ze zmiennymi fazami rozrzadu tak jest :)

 

Ogolnie jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy co bedzie przez najblizsze 2-3 lata czyli przez czas jaki zakladam iż będę almerką się poruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex1990

Cześć, jestem tutaj nowa. Szukam Nissana Almery z silnikiem 1.4 do 7500zł. Znalazłam niedaleko mnie taki egzemplarz:

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11490255

 

Czy może ktoś coś o niej powiedzieć ?? Wiem że malowany był tylny błotnik od strony kierowcy i tylna klapa. Czy coś jeszcze ze zdjęć można wywnioskować ?? Nie szukam wizualnego ideału, samochód ma być prosty i zadbany technicznie. Rocznik mnie nie interesuje bo oglądałam już Almery z 1998r. które nadawały się tylko na złom.

 

Z góry dziękuję za wskazówki, Aleksandra.

 

Witam ponownie. Byłam wczoraj oglądnąć tego Nissana i gdyby nie to że sprzedający nie chciał zbytnio zjechać z ceny to pewnie bym nim odjechała. Byłam z kolegą mechanikiem po niego. Samochód bardzo zadbany, wnętrze jak nowe, dosłownie "nic nie stuka nic nie puka", pracuje równo, nie dymi, nie znosi w żadnym kierunku. Malowane tylko klapa i błotnik tak jak w opisie aukcji. Sprzedający chce minimum 6500zł, ja na dzień dzisiejszy byłam w stanie wydać o 700zł mniej :( Auto godne polecenia, mnie niestety już na niego nie stać więc szukam czegoś tańszego. Ehhhh :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...