Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam do Was takie pytanko, będę prawdopodobnie już na dniach miał nissana almerę, srebrną 5-cio drzwiową,silnik 1.8 rok produkcji 2001. Problem w tym nie nie posiada alufelg,nie wiem czy będzie się ładnie prez

entować, na felgi mnie nie stać teraz. Liczę na Wasze zdanie. Dziękuję.

Edytowane przez specjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Pewnie nie jest to ta bezawaryjność jaką miały N15, ale nadal jest to auto, które nie kłamiąc można wrzucić do szufladki "bezawaryjne".

2. Nie.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.

Kolega ma zamiar kupić nissana almerę N15 z silnikiem 2,0 diesel. Czy warto? Na co zwracać uwagę przy zakupie - jakie są częste awarie/usterki w tym aucie. Nie mam narazie nic konkretnego na oku. Proszę o poradę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam na oku almere n15 z 1996 silnik 2.0 16v z gazem. Mozecie mi powiedziec co miala wersja gti na wyposazeniu? Oraz zapodajcie jakies fotki almery z przed liftu i po lifcie, albo napiszcie po czym mozna rozpoznac przed lift od po liftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na oku almere n15 z 1996 silnik 2.0 16v z gazem. Mozecie mi powiedziec co miala wersja gti na wyposazeniu? Oraz zapodajcie jakies fotki almery z przed liftu i po lifcie, albo napiszcie po czym mozna rozpoznac przed lift od po liftu.

 

Wersja po lifcie ma LPG ? :unsure::devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Kolega ma zamiar kupić nissana almerę N15 z silnikiem 2,0 diesel. Czy warto? Na co zwracać uwagę przy zakupie - jakie są częste awarie/usterki w tym aucie. Nie mam narazie nic konkretnego na oku. Proszę o poradę.

 

pozdrawiam

Jeśli lubi spokojną jazdę to warto, bo z tym silnikiem nie ma co liczyć na szaleństwa. Przed zakupem dobrze obejrzeć progi - lubią korodować, poza tym typowych usterek nie ma, raczej bezawaryjne auto. Diesel ma pasek rozrządu, więc po zakupie powinno się wymienić. Ja polecałbym benzynkę 1,6 (benzyniaki mają łańcuch).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby na zdjęciach nic niepokojącego nie widać. Ten przebieg coś jakiś taki niski, wychodzi 10tys. km rocznie, a tyle to ja motocyklem robię w sezonie :) Ale na licznik nie patrz, dowiedz się, czy jakieś wymiany właściciel robił; oceń, jakiego wkładu finansowego auto wymaga na start (bo nie wierz w cuda, że kupisz, a następnie będziesz tylko zalewał paliwo i jazda). W każdym razie uważam, że warto jechać ją obejrzeć. Szkoda tylko, że klimy nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy czasem ktoś jej nie oglądał albo czy warto ja kupić.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12464968

 

Krzywo poskładana, nieumiejętnie pomalowana, przednie reflektory bankowo będą krzywo świecić bo zapewne zaczepy pourywane lub przestawiony cały pas... No, ale za te pieniądze to cudów się nie należy spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gambler

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum Nissan Klub Polska ;) Od pewnego czasu noszę z się zamiarem kupna auta do kwoty 12k. Wybór padł na almera gti. Jako,że jest to samochód usportowiony ryzyko kupna jednostki po dramatycznych przejściach jest o wiele większe stąd też wiele obaw. Ale do rzeczy co sądzicie kolejno o :

almera 1

 

almera 2

 

Może znacie drodzy użytkownicy kogoś kto ma do zaoferowania zaufaną alcie Gti ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum Nissan Klub Polska ;) Od pewnego czasu noszę z się zamiarem kupna auta do kwoty 12k. Wybór padł na almera gti. Jako,że jest to samochód usportowiony ryzyko kupna jednostki po dramatycznych przejściach jest o wiele większe stąd też wiele obaw. Ale do rzeczy co sądzicie kolejno o :

almera 1

 

almera 2

 

Może znacie drodzy użytkownicy kogoś kto ma do zaoferowania zaufaną alcie Gti ? ;)

ta druga ma przód przed liftem, tył poliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gambler

ta druga ma przód przed liftem, tył poliftowy.

 

Słuszna uwaga :P. Człowiek ślepy :D Od tego egz. odpychały mnie zdjęcia ze śniegiem w tle, myślę pewnie dł. już nie może sprzedać a tu proszę chyba jedna te auto nie miało przodu :D Co do tej pierwszej chcę przejechać się z B-stoku ją obejrzeć ktoś chętny do pomocy ?;)

 

Jeszcze jest tutaj taka:

Almerka

 

Cena tej pozwalałby mi założyć samemu dobrą instalacje gaz. tylko to sprzed liftu lecz właśnie nie jeżdżona nigdy na lpg.

Edytowane przez gambler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almerka zielona :)

 

Czy warto taką , za taką cenę ?

 

Mam jeszcze pytanie: czy wersja N15 z silnikiem 1.6 też jest na łańcuszku? Pewnie tak, ale wolę zapytać, ponieważ kumpel ma przywieźć takową - więc może sie zdecyduję.

 

ps.juz wiem , że benzynowe maja łańcuch - strona wcześniej :)

Edytowane przez ventor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość albert79

witam...

drodzy forumowicze, stoję przed zakupem pierwszego auta.

mój budżet jaki chciał bym przeznaczyć to kwota do 20 000 najchętniej.

na co powinienem zwrócić więc uwagę, zainteresowało mnie takie ogłoszenie, czy może któryś z forumowiczów widział to auto, może miał okazję mieć doczynienia z podobnym modelem? czy to auto jest warte takiej kasy?

 

a może spotkaliście się z autem godnego uwagi z Mazowsza...

 

pozdrawiam

i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almerka zielona :)

 

Czy warto taką , za taką cenę ?

 

Mam jeszcze pytanie: czy wersja N15 z silnikiem 1.6 też jest na łańcuszku? Pewnie tak, ale wolę zapytać, ponieważ kumpel ma przywieźć takową - więc może sie zdecyduję.

 

ps.juz wiem , że benzynowe maja łańcuch - strona wcześniej :)

zielony najlepszy kolor almerki:) ale za tą cenę to raczej ubogo się prezentuje. nie ma poduszki pasazera, klimki, ani chociaz elektrycznych szybek czy szyberdachu. Żeby jeszcze chociaz silniczek 1,6 i 5d.

1,6 na łańcuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga :P. Człowiek ślepy :D Od tego egz. odpychały mnie zdjęcia ze śniegiem w tle, myślę pewnie dł. już nie może sprzedać a tu proszę chyba jedna te auto nie miało przodu :D

 

To jest wersja przed liftem przód ma taki jaki powinien być możliwe że dostała w tył i takie lampy ktoś założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc witam wszystkich

To może najpierw trzeba przeczytać regulamin i zorientować się na forum. Temat jak byk założony i podwieszony parę tematów wyżej. Przeniosłem. Diabeł.

 

Zamierzam kupić Almerę i znalazłem dwa autka, o ocenę których proszę:

 

http://moto.allegro....imatyzacja.html

http://www.otomoto.p...ow&id=C12908882

 

Ogólnie jestem trochę zaskoczony niską ceną, szczególnie diesla. Czy z tymi silnikami jest coś nie tak?

Edytowane przez Diabeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raptorb

Dostałem zdjęcia od gościa który chce sprzedać Almere za 6 tys, z gazem, rocznik 1996, tylko wadą jest korozja. Mam pytanie czy jest to bardzo duża korozja i jakie ewentualne koszty musiałbym ponieść by to naprawić. Proszę o porady czy warto kupić auto z taką korozją. Z góry dziękuje

 

zdjęcia almery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dieslu przedni reflektor od kierowcy jest cały wepchnięty do środka, zapewne mocowania uszkodzone. Byś musiał się bliżej przyjrzeć pod maską, czy nie był zbyt mocno walnięty, bo pamiętaj o zasadzie - mechanikę zawsze uda się zrobić niezbyt dużym kosztem, ale blacharkę i ogólnie budę już nie doprowadzisz do dobrego stanu.

 

A co do silników - te japońskie 2litrówki są bardzo udane, czy to w Toyocie (np. Carina), czy w Nissanie, nieduże spalanie; stara konstrukcja, z wtryskiem pośrednim, słychać charakterystyczny klekot diesla (ja tam lubię ten klekocik, ale niektórzy nie). Nie są czułe na jakość paliwa, pojadą bez problemu na opale czy biodieslu. Z mocą szału ni ma, raptem 75KM, ale na miasto w zupełności wystarcza, a i na trasie udało mi się ją ostatnio bujnąć do 175km/h.

 

Dane mi było przejechać się Golfem III z silnikiem 1.9D (nie TDI czy TD, po prostu zwykły, wolnossący diesel). 65KM tam jest, głośne w środku, muł; Almera idzie bardziej dynamicznie, nie trzeba obawiać się, że w lusterku zobaczysz wyprzedzającego malucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslem nie jeździłem to nie wiem jak się zachowuję natomiast mam Alicję 1,6 z 96r i polecał bym to auto każdemu bez zająknięcia. Żadnych poważniejszych awarii w tym modelu nie ma prawa być a jak już coś wyskoczy to ceny części są tak atrakcyjne że aż się prosi by wymienić na nowe :D Auto z 1,6 jest wystarczająco dynamiczne więc nie jeden może się zdziwić na światłach a także ekonomiczne mi spala przy spokojnej jeździe w trasie z prędkością około 100km\h bez szaleństw około 6l benzyny, w mieście jeśli się nie wariuję wychodzi niewiele więcej max 8l jednak gdy ktoś ma ciężką nogę może dojść i do 10. Sądząc po danych to diesel nadaję się bardziej dla osób oszczędnych i spokojnych dlatego też polecam benzynę ale 1,6 gdyż 1,4 pali praktycznie tyle samo a jest troszkę mniej dynamiczny.

 

 

 

ps...przed zakupem sprawdź dokładnie progi oraz tylne nadkola jak również błotniki w bagażniku jak i miejsce na koło zapasowe pod kontem korozji bo to miejsca newralgiczne almer, proponuję też zbadać nawiew na wszystkich prędkościach jak i obrotomierz czy po każdorazowym odpaleniu zadziała. Resztę spraw jak przy zakupie każdego innego auta :D

Edytowane przez ATARI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...