Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem zdjęcia od gościa który chce sprzedać Almere za 6 tys, z gazem, rocznik 1996, tylko wadą jest korozja. Mam pytanie czy jest to bardzo duża korozja i jakie ewentualne koszty musiałbym ponieść by to naprawić. Proszę o porady czy warto kupić auto z taką korozją. Z góry dziękuje

 

zdjęcia almery

pewnie progi tez przeżarte. trzeba wycinać i wspawywać nowe blachy. koszt przynajmniej 2tys. zeby zrobic w miarę porządnie. imo za 6tys nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raptorb

pewnie progi tez przeżarte. trzeba wycinać i wspawywać nowe blachy. koszt przynajmniej 2tys. zeby zrobic w miarę porządnie. imo za 6tys nie warto.

 

dziękuje za odpowiedź, też tak podejrzewałem że nie opłaca sie kupno tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam Almerę z tego samego rocznika z tym samym silnikiem i z taką samą kierownicą :) Zapewne jest to wersja Motion (naklejka pod kierunkiem na przednim błotniku). Przebieg podejrzanie niski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom zEga

Witam wszystkich.

Mam pytanko. Smigałem sobie kiedys Suzuki Swiftem 1 ltr,2001, i bylo dobrze a teraz mam ochote na cos wiekszego.

 

http://moto.allegro.pl/item1058333857_nissan_almera_1_5dci_03_klima_serwis_1reka_rejes.html

 

Koles nie dopisal ze ma wspomaganie.Naklejki NATS tez nie ma wic auto alarm trzeba by dolozyc. Czy poza bolaczkami typowymi jak rdza nad tylnim spryskiwaczem i pecherze na pasku działowym tylnich-bocznych szyb cos moze wyskoczyc bo 170 tys boli. Ten silniczek duzo jeszcze wytrzyma. Czy cena nie jest zbyt wysoka. Nie bede sciemnial ze napalilem sie troche na niego. Na co zwrocic uwage przy kupnie tej sztuki(import z Niemiec)

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu prawe przednie drzwi i błotnik wyglądają jakby były w innym kolorze od reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom zEga

Ogladalem na zywo i nie zwrocilem uwagi bo byl mocno usyfiony,ale na zdjeciu tak faktycznie wyglada, dzieki. Sprawdze jeszcze raz jak bede ogladal ponownie,narazie chce troche cene zbic

 

Bardziej ogladalem odleglosci "szparkowe" i plastik pod przednia tablica bo zblizenie z kraweznikiem lub krzaczorami bylo(porysowany przeokrutnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anderman

Koniecznie zajrzyj pod auto i zobacz w jakim stanie jest belka pod chłodnicą i podłoga pod tylnymi siedzeniami.Jest jeszcze jedno miejsce korozji oprócz tylnej wycieraczki.To jest dolna krawędź pod tylną szybą (trzeba zajrzeć pod krawędź szyby od dołu).Nie oszczędzaj na sprawdzeniu sprężarki klimy.Poza tym zastanów się czy na pewno chcesz 1.5 DCi a nie 2.2 DCi.Żona kolegi ma taką Almę i trochę to słabe a różnica w spalaniu między moją naprzykład a tą 1.5 żadna:)

Edytowane przez anderman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj obejrzałem tę almerę http://moto.allegro.pl/item1065420725_nissana_almera_1_4_16v.html

autko jest równe, nie ma śladów korozji na progach i w kole zapasowym, lekko uderzone w przód od strony kierowcy było i tu jest troszkę rdzawego nalotu na otworach w komorze

silnik bez wycieków i nie myty

niestety miarowo hałasuje z okolic rozrządu (myślałem, że któraś rolka osprzętu ale raczej nie), czy to luźny łańcuch i jaki koszt (sens) ewentualnej naprawy?

Edytowane przez theng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zajrzyj pod auto i zobacz w jakim stanie jest belka pod chłodnicą i podłoga pod tylnymi siedzeniami.Jest jeszcze jedno miejsce korozji oprócz tylnej wycieraczki.To jest dolna krawędź pod tylną szybą (trzeba zajrzeć pod krawędź szyby od dołu).Nie oszczędzaj na sprawdzeniu sprężarki klimy.Poza tym zastanów się czy na pewno chcesz 1.5 DCi a nie 2.2 DCi.Żona kolegi ma taką Almę i trochę to słabe a różnica w spalaniu między moją naprzykład a tą 1.5 żadna:)

Dzieki Panowie za uwagi. Niestety juz sie z nia rozstalem. 130 slicznie wyciagała(dla mnie wystarczy)zwrotne i sliczne mlenstwo, na fotkach. Realia byly troche inne.Rdza gonila rdze, nawet na profilach drzwiowych znalazlem żółte wykwity i bąbelki. Autko zaniedbane troszke i na dokladke plastiki w klamkach stracily czarny kolor.Tak wiec emocje opadly.Boczna szyba prysowana

Nastepnie ogladalem.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1070902596

Masakra Klima nie nabita???? Autoalarm to sam sobie chyba wymyslilem. Radio oryginal alecd to sam mialem sobie kupic, Przednia atrapa zderzaka peknieta, grill to sie na slowo honoru trzymal, a to plastiki jakies w "garazu leza" a na 4 srubach w alusiach tez da sie jezdzic.Oslony od spodu tez popekane no i miska mokra i tlusta podobnood wymiany oleju i z filtra cieknie.

Teraz padlo na toyote

http://otomoto.pl/toyota-corolla-2-0-d4d-klima-salon-polska-C13592245.html

Zobaczymy co mechanik powie bo podobno boczek byl malowany od garazu no i uszczelki sa troche poszarpane( 2 dzieci).

Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam. Szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję w wakacje kupić samochód i Almera I jest brana pod uwagę. Pytania:

 

- na co zwaracać uwagę jeżeli chodzi o przebieg, w sensie chodzi mi o jakieś szczególne elementy dla tego modelu (bez pisania o kierownicy, drążku, siedzeniach, pedałach), chodzi mi czy coś odpada np po 250 tys. itp.

- jaki silnik najlepszy do LPG?

- jakie spalanie silników 1.4 i 1.6 o danych wariantach mocy z instalacją LPG lub bez?

 

Co sądzicie o tym aucie?

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-4-zarejestrowany-C13732703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Almera jakaś dziwna, niby 1998r, a tyłek jak w wersji sprzed liftu. Tylny zderzak malował chyba ktoś w szopie, poprzeczna listwa powinna być koloru czarnego, a nie niebieskiego :P Niby pierdoły, ale mi w głowie już by się zapaliła żółta, ostrzegawcza lampka, że coś tu nie gra.

 

Na co zwracać uwagę? Na rdzę, bo rdzy za cholerę tanim kosztem nie usuniesz. Mechanikę idzie naprawić, ale blacharka to kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnny_21_fingaz

Przód auta jako taki - halogen od pasażera nowy, od kierowcy widać, że oryginalny. Bok od pasażera w miarę poprawny. Spasowanie światła-maska-blotnik poprawne. Z tyłu musiało się coś dziać, lampy są sprzed liftu a reszta auta po lifcie [miał miejsce w 1998 r.]. Więc do sprawdzenia DOKLADNEGO podłoga bagażnika. Najpewniej lepiona. Lista na tylnym zderzaku jak kolega wczesniej zauwazyl winna być czarna. Spasowanie światła-maska-błotnik od strony kierowcy to jakaś pomyłka. Maska wisi nad reflektorem i nie schodzi się z błotnikiem. Srodek jak środek. Kierownica na pierwszym zdjęciu, tzn jej lewa czesc nie wyglada na 170tys km. Poza tym dużo plaka, wiec trudno coś dostrzec. No i super srebrna tunningowa oklejka na środkowej konsoli. To tyle moich spostrzeżen. Auto 98 rok, cena 5 700 jeszcze pewnie do negocjacji - wniosek: jaka cena takie auto. Jesli sie nie zdecydujesz, poszukaj czegoś z 1.6, większa frajda z jazdy, mozliwe lepsze mody silnika. LPG do 1.6 i do 1.4 tak samo dobrze sie spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to po tej cenie cudów się nie spodziewałem :) Dobrze by było wyrwać 1.6, ale fundusze są niestety ograniczone, dlatego rozpatrywałem tą Almerę, ale jednak się wstrzymam i w wakacje na spokojnie będę oglądać czy są jakieś Nissany godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od roku marzyła mi się 5 drzwiowa almerka N16 , uzbierałem koło 13 tys i mam pytanie do Was! Zależy mi bardzo na gazie w sekwencji, proszę o jakieś info jak sprawuje się gaz w tych modelach i jaki silnik znosi dobrze zagazowanie!Wiem że są dwa różne silniki benzynowe 1.5 i 1.8 te przed 2002 rokiem i po ! Jeśli ktoś posiada almerę na sprzedaż proszę o kontakt !!!

Edytowane przez krisu_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Zacząłem się rozglądać za n16 2.2Di, czy sprowadzone samochody jak np ten: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13744013, to jakaś tragedia? Sam nie wierzę w okazje a cena tej sztuki (zresztą nie tylko, takich 2.2 jest w tej cenie kilka) wydaje się bardzo korzystna, jakie pieniądze trzeba dać za n16 2.2 żeby się auto nie posypało zaraz po kupnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...