Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniono nazwę bo 2.2 Di dostał CR oraz po to by były jednolite oznaczenia w koncernie. ;)

 

Może jakoś inaczej szukam, ale ja widzę więcej o 2.2 Di. Sam wkleiłeś o Di, nie o dCi. :P

 

Ja nie atakuje Di, mam ten sam motor tylko z CR, który patrząc po ilości tematów z problemami, jest raczej całkiem wytrzymały. :P

 

Przesłanie moje miało być takie, że jak masz fundusz i chcesz żwawe auto, którym wyprzedzanie na trasie to przyjemność, bierz 2.2 dCi nie martwiąc się, że to CR. Za mniejsze pieniądze 2.2 Di też będzie fajnie jeździć, tylko trzeba wyżej kręcić. Zawsze można dodatkowo zaczipować. :rofl:

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, planuję zakup Nissana Almery N16 i przeszukując ogłoszenia znalazłem coś takiego: Allegro Jak uważacie - czy byłby to dobry zakup? Czy te 77000 jak na 9-letnie auto to nie za mało - ze zdjęć na ile można to ocenić - nie wygląda w środku na zniszczoną. Czy na tym zdjęciu foto maska jest ok - tzn. czy jest dobrze spasowana? Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te srebrne klamki to chyba poprzedni właściciel sobie dołożył? Paskudnie się prezentują... :)

 

Co do samej Almery, to, co udało mi się wychwycić:

- przednia maska w innym odcieniu koloru (ale tym się nie przejmuj, auto 9 letnie, normalka, że coś malowane)

- przedni zderzak z prawej strony z lekka źle spasowany (też bym się nie przejmował)

- dach w innym odcieniu koloru (tym już bym się przejmował)

- przebieg tylko 77tys. km a pedał hamulca mocno wytarty? Toż to powinno być nowe auto praktycznie bez oznak zużycia. Wychodzi ~10tys. km na rok. To ja już robię więcej motocyklem :)

 

Dodam, że mieszkam niedaleko Łasku, tam jest takie "zagłębie handlarzy", jadąc trasą z Łasku na Zduńską Wolę to jest istna giełda samochodowa, przed każdą bramą po 4 - 5 aut stoi z kartkami "SPRZEDAM" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparowany reflektor, porwana tapicerka fotela kierowcy, brak elektryki tylnych szyb, jakieś dziwne ślady na progach- targować cenę bo zdecydowanie za wysoka. Ja kupiłem GTi z '99 po stargowaniu za 10tys:). Przebieg wiarygodny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubson89

Witam. Przypadlo mi zmienic moje dotychczasowe autko na inne, sklaniam sie obecnie ku jakiemus japończykowi stad tez rozglądam sie za Almerkami i musze przyznac ze najprawdopodobniej to ona padnie moim łupem:) szukam N15 ben+gaz, najchetniej 1.6 ale 1.4 nie bedzie mi bardzo przeszkadzało, moj limit to 9tys, myslicie ze uda sie cos znalesc zeby jeszcze mi slużyła?

 

Stąd tez moja prosba o rzucenie okiem na te egzemplarze:

 

1) http://kupuzywane.moto.onet.pl/nissan-almera-japonczyk-C14094705.html

 

2) http://kupuzywane.moto.onet.pl/nissan-almera-1-416vgx-ben-gaz-2wla-ser98-99-C14161244.html

 

3) http://allegro.onet.pl/show_item.php?item=1152958411

 

Jesli ktos z was planuje w najblizszym czasie sprzedaz oczywiscie jestem jak najbardziej otwarty na propozycje.

 

 

EDIT:/

 

jeszcze to mi wpadło w ręce:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14093398

Edytowane przez kubson89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość persi300

witam

 

Dzisiaj byłem oglądać Almere w Lesznie a dokładniej pod Lesznem.Auto jest z Francji.

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-di-luxe-serwis-klima-C14249312.html

 

Sprzedawca przez telefon nie mówi połowy rzeczy. Jedynie: odpryski od kamieni i leciutkie poprawki lakiernicze podkreślam słowo leciutkie.

W rzeczywistości jest inaczej. Przy prawych tylnych drzwiach gdzie tego nie widac na zdjeciu i sprzedawca o tym nie wspomina jest poprawka do zrobienia, wyszły już pęcherze na długości około 15 cm.

I takich mankamentów jest więcej. Silnik wygląda jak zalany, sama rdza ale to jeszcze jest nic. W środku fotele wyglądają jak by coś na nich leżało od dłuższego czasu i zostawiło plamy(muł rzeczny). W zgięciach pełno brudu a metalowe częsci fotela cale pokryte rdza. Moim zdaniem i osób, które go jeszcze oglądały auto było zalane i zostało wyczyszczone ale niestarannie. Na propozycję pojechania do serwisu Nissana i sprawdzenia sprzedawca zaczął zamykać auto i powiedział, że nie sprzeda nam auta. Jednym słowem oszust i krętacz. Uważajcie na niego.

 

ogloszene_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj sprawdziłem sobie tego nissana osobiście http://otomoto.pl/nissan-almera-2-0-diesel-C14180786.html, fajnie się jeździ, silnik ok, tylko jest problem z progami są skorodowane od spodu ( można rękę tam włożyć) czyli tylko do wymiany, gość chce 10tyś., ale mi się wydaje że to za dużo, w takim razie ile max warto dać za taki samochód, czy lepiej sobie go odpuścić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj sprawdziłem sobie tego nissana osobiście http://otomoto.pl/nissan-almera-2-0-diesel-C14180786.html, fajnie się jeździ, silnik ok, tylko jest problem z progami są skorodowane od spodu ( można rękę tam włożyć) czyli tylko do wymiany, gość chce 10tyś., ale mi się wydaje że to za dużo, w takim razie ile max warto dać za taki samochód, czy lepiej sobie go odpuścić ?.

 

Poczekaj 2 tygodnie, to ja Ci opchnę moją igiełkę za ~7500zł :) 2.0D, 1998r, dobre wyposażenie (m.in. klima, 2 poduszki), prowadzę sobie prywatną książkę serwisową do której wpinam fakturki i paragony, zdziwisz się, ile tam pierdół zmieniałem (poczynając od kompletnego rozrządu i sprzęgła, kończąc na amortyzatorach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_

Witam wszystkich po raz pierwszy. Przymierzam się do kupna nowego auta i w swojej okolicy znalazłem kilka samochodów...Almer które mnie zaciekawiły. Mógłbym prosić, żeby ktoś z Szanownych użytkowników Almer powiedział co o nich myśli:

 

1. Almera_1

2. Almera_2

3. Almera_3

4. Almera_4

 

Ułożyłem je w kolejności od tej która mi najbardziej przypadła do gustu, do 3. i 4. jestem trochę sceptycznie nastawiony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_: Jeśli szukasz auta bezwypadkowego, to jedynka i trójka na pewno odpadają (inny odcień całego przodu, słabe spasowanie plus wypucowane silniczki). Czwórka zresztą też wymalowana - na fotce lewego boku wyraźnie inny odcień przodu. Najlepiej wypada dwójka (czarna) - jeśli bita, to ładnie spasowana. Na jej korzyść przemawia też treść oferty (pierwszy właściciel, salon, nie handlarz). Minusem jej jest znany wszystkim problem pochłaniania oleju przez ten motor (nie znam głębiej tematu, jeżdżę dieslem).

 

Oczywiście to tylko domysły na podstawie zdjęć, które warto zweryfikować np. czujnikiem lakieru. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_

Dzięki za analizę. 1. wydawała mi się 'zbyt idealna', ale na zdjęciach nie zauważyłem niczego niepokojącego. Kusi mnie żeby chociaż zobaczyć ją na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne w jedynce jest jeszcze obszycie kierownicy - wygląda jak nowe i jest sporo grubsze niż zwykle w tych almerach. Może tak mi się tylko wydaje, bo w mojej to obszycie jest wyraźnie cieńsze i czarne. ;)

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem: rożne szczeliny błotnik-maska, emblemat na tylnej klapie zdecydowanie nie tam gdzie powinien i kierownica, która nie wygląda na 80K, choć to nie musi źle świadczyć jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład nic tam nie widzę. Że jakieś tam błotniki nie spasowane (ja nie widzę, no może trochę) i nawet jakby był podmalowywany (moja alma taka była jak kupowałem) to co? Najważniejsze żeby komora silnika nie wyglądała na przetrąconą oraz rama. Najważniejsze żeby silnik był w porządku, sprawdzić czy nie ma wycieków, obejrzeć spód, zawieszenie, ogniska rdzy. Kierownica wygląda, że w porządku. Jak są te kropeczki (wgłębienia), u mnie np. są już znacznie wytarte po lewej stronie. Nie za bardzo wierzę w te 80 tys. Za drogi o co najmniej 1000 zł. Obejrzeć nie zaszkodzi i jak coś to się targować :) Z resztą po zdjęciach ciężko oceniać. Moja fura na zdjęciach wygląda znacznie lepiej niż w rzeczywistości.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potocznie...Oki, sprawdzić nadwozie samonośne tudzież płytę podłogową, wszak do nich są mocowane elementy zawieszenia. Nie czepiajmy się... :rolleyes2: Przerobię kiedyś moją almerę na ciężarówkę i będzie miała ramę :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem zainteresowany kupnem Almerki N15 w dieslu, chciałbym zapytać co sądzicie o tym aucie (poza tym że handlarz...):

 

 

http://allegro.pl/item1176408166_nissan_almera_diesel_klima_felga_orginal.html

 

 

Jestem z Mazowsza i szukam 5 drzwiowego hatchbacka z klimą po lifcie, może moglibyście mi wskazać coś godnego polecenia? Przeglądając ogłoszenia niestety widzę że ciężko trafić na prywatną osobę a nie handlarza.

 

 

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wstępnie wypatrzyłem na necie tę o to almerke AlmeraN16, dzisiaj mam tam podejść ją oglądnąć, martwi mnie, że ma 200k natłuczonych kilosów, aczkolwiek wiem, że do 10k pln ciężko będzie mnie coś znaleźć. Wasze opinie, coś podejrzanego w niej? jaką żywotność mają te 1.5 silniki?

za wszelaką pomoc z góry dziękuję

pozdrawiam

sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość remik_p12

Ja mam identyczny przebieg i nie mogę powiedzieć złego słowa na moją Almerkę, chodzi jak zegarek, ledwo co słychać ten silniczek, nie kopci, nie ma wycieków w komorze silnika, w zawieszeniu nie słychać żadnych stuków. Wizualnie prezentuje się również bardzo dobrze, piękna czerwień, a nie tak jak w innych markach kolor po kilku latach traci swoje wartości. Słyszałem również że ktoś miał taką Almerę z tym silnikiem i na liczniku miał około 380tys. przebiegu, więc ja zostałem przy Nissanie i postanowiłem kupić coś większego, trafiło na Primerkę P12 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pfijalski

Witam. Stoję przed zakupem Almery, niedawno sprzedałem swój pierwszy samochodzik Micre k11. Po dłuższych rozważaniach postanowiłem zostać przy marce(Przecież mi niczym nie zawiniła a Micra radziła sobie idealnie w mieście i na trasie też specjalnie nie odstawała) Byłem już oglądać Primerę rocznik 2001 po lifcie ale stwierdziłem, że jak dla mnie to za duży samochód. Zostaje Almera n16 i kilka pytań co do niej. Czy tak jak wypadku Primery silnik 1.8 lubią sobie łyknąć olej? Czy silnik 1.5 nie jest mułowaty? Postanowiłem szukać Almery z instalacją gazową( Robię dosyć sporo kilometrów bo ok.30k rocznie, jestem studentem więc zalać 10 litrów gazu pozwala mi jeszcze zjeść obiad i wybrać się do kina natomiast benzyna sami wiecie.)Jak te auta pracują na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...