Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje niedużego auta w cenie do 20 tys. Myślę że Almera była by dobrym wyborem. Znalazłem taką ofertę: http://otomoto.pl/nissan-almera-okazja-atrakcyjny-wyglad-C14648202.html

 

Co o tym myślicie? Ewentualnie jakie inne modele polecacie? Coś z silnikiem 1,5dci?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.Mam zamiar kupic Almere 2004r. Auto z pierwszej reki od znajomego starszego pana kupiona w polskim salonie ma ok 80000 przebiegu.1,5 benzyna.Co sadzicie o tym wyborze.Wiem ze malo informacji macie.ale moze cos podpowiecie.Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Mam zamiar kupic Almere 2004r. Auto z pierwszej reki od znajomego starszego pana kupiona w polskim salonie ma ok 80000 przebiegu.1,5 benzyna.Co sadzicie o tym wyborze.Wiem ze malo informacji macie.ale moze cos podpowiecie.Z gory dziekuje.

 

za ile i jaki wypas. Sprawy najistotniejsze a ani słowem nie wspomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma standardowe wyposażenie klima el.szyby cena 20tys.zl. niestety na dzis tylko tyle wiem

 

 

Ja za golasa (brak klimy i elektrycznych szyb) z takim samym małym przebiegiem, silnikiem 1.5, z końcówki 2004 roku w listopadzie 2009 dałem 16kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za golasa (brak klimy i elektrycznych szyb) z takim samym małym przebiegiem, silnikiem 1.5, z końcówki 2004 roku w listopadzie 2009 dałem 16kzł

hmmmm wiec cena jest adekwatna??? a co sadzisz po 5 latach urzywania tego samochodu?jak z jego awaryjnoscia?? ja dotychcas jezdzilem peugeotami wiec japonczyk bylby 1

autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm wiec cena jest adekwatna??? a co sadzisz po 5 latach urzywania tego samochodu?jak z jego awaryjnoscia?? ja dotychcas jezdzilem peugeotami wiec japonczyk bylby 1

autem

 

 

Jak stan byłby na serio bardzo dobry, to zacząłbym się targować i 19kzł mógłbym dać, nic więcej.

 

Awaryjność- ja narazie rzez ten niespełna rok jak nim jeżdżę zmieniłem olej w silniku;) nic wiecej. Ostatnio coś w zawieszeniu zaczyna stukać, wiec się bede musiał zainteresować. Oby tak dalej

 

Ogólnie auto niby niezłe, ale juz składane w GB. I to widać. Niektóre mankamenty irytują, np lampka wewnętrzna wykonana gorzej niż jakiś chiński badziew. Wewnątrz takie cieniutkie blaszki, które po kilkudziesięciu przełączeniach się wyginają i lampka nie świeci.

 

Albo np gałeczki od regulacji lusterek płowieją, na tylnej kapie widać przy szybie małe ogniska rdzy.

 

Niby duperele, ale skutecznie obniżają całościową ocenę auta.

 

Ogólnie nie jest źle, ale pewien niesmak (spowodowany takimi drobniutkimi niedoróbkami) pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym almery nikomu nie polecił, ale możliwe ze miałem jakiś wadliwy egzemplarz :) oto skrót ponad rocznego użytkowania N16 1.5 DCi 2002:

 

- wybuchł alternator, trzeba było kupić nowy,

- wymieniłem sprzęgło i wysprzęglik - powód? sprzęgło na mrozie i niskich temperaturach wolniej wracało. Przy mrozach -20 stopni ruszenie ze świateł i zmienianie biegów trwało latami :) Wciśnięte i puszczone nogą, potrafiło 2-3 sekundy wracać do początkowego położenia. Problem mijał gdy silnik złapał temperaturę, jednak np. w trasie problem trwał cały czas - pęd powietrza cały czas ochładza silnik, a co za tym idzie powodował opisany wyżej problem. Do dziś nie wiem co było na prawdę przyczyną. Zmieniłem wszystko co się dało, przyjdą chłodniejsze dni, zobaczymy.

- pompa do wspomagania kierownicy siadła i to jeszcze w finezyjny sposób (szczotkotrzymacz się rozleciał :) ) - naprawiłem sam, ale części kosztowały.

- wymieniłem amortyzatory tylne - ich sprawność wynosiła 12 i 15 %

- permanentnie miga mi kontrolka poduszek powietrznych - już przywykłem i przestałem szukać przyczyny, bo wielu szukało ale nie znalazło. Czytałem w jakimś auto-świecie że to typowe dla tych dziadów. Czasami sam kasuje błąd sekwencją kluczykową, ale po jakimś czasie znowu wraca.

- miałem dojechany akumulator

- pasuje wymienić tylne łożyska, a jak łożyska to niestety trzeba całe piasty, bo szumią niemiłosiernie

- lubię jak w aucie jest cicho, a tam plastiki tworzą orkiestrę symfoniczną :) niby pierdoła, ale mnie osobiście irytuje jak na każdej dziurze tak wszystko słychać. Może jestem przeczulony.

Edytowane przez dorejest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nunu.Widze ze nie sa to powazne usterki dziekuje Ci bardzo za porady mysle ze rowniez bede sie targowac sam zauwazylem obok spryskiwacza male ognisko rdzy<tak mysle> bo przez moment tylko widzialem to auto.poprzedni wlasciciel juz raz wykonczyl sprzeglo wiec juz musial zmienic.Co do drugiego kolegi wspolczuje problemow jak widze masz alme z 2002r a pomoc po tym roku juz byly poprawione.Goraco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kierownica wielofunkcyjna, klatka, przyciemniane szyby"

 

To chyba opis nie od tego auta?

Bo ja tam ani klatki, ani przyciemnianych szyb, a tym bardziej sterowania od radia w kierownicy nie widzę

Ogólnie zdjęcia dość niewyraźnie ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o tę Almerę:

 

http://allegro.pl/nissan-almera-diesel-klima-felga-orginal-i1215166204.html

 

Stoi na allegro chyba z pół roku, na początku kojarzę że gość chciał za nią 11000 zł, teraz 7500 zł.

 

Czy to jest poważna sprawa z tymi obrotami? Warto się w to pchać?

 

proszę o odpowiedź

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o tę Almerę:

 

http://allegro.pl/nissan-almera-diesel-klima-felga-orginal-i1215166204.html

 

Stoi na allegro chyba z pół roku, na początku kojarzę że gość chciał za nią 11000 zł, teraz 7500 zł.

 

Czy to jest poważna sprawa z tymi obrotami? Warto się w to pchać?

 

proszę o odpowiedź

pozdrawiam!

 

 

A byłeś ją w ogóle obejrzeć?

Bo na allegro napisać można wszystko, poza ty jeśli auto za taką cenę stoi pół roku to już coś dziwnego.

Ja bym się przejechał i zobaczył o co tak na prawdę chodzi z tymi nierównymi obrotami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś ją w ogóle obejrzeć?

Bo na allegro napisać można wszystko, poza ty jeśli auto za taką cenę stoi pół roku to już coś dziwnego.

Ja bym się przejechał i zobaczył o co tak na prawdę chodzi z tymi nierównymi obrotami.

 

Pozdrawiam

Nie byłem, póki co to trochę dla mnie daleko ale pytam właśnie dlatego żeby nie jechać na darmo kilkaset kilometrów.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, póki co to trochę dla mnie daleko ale pytam właśnie dlatego żeby nie jechać na darmo kilkaset kilometrów.

Dzięki za odpowiedź.

 

 

Jeśli to jest Rusinów koło Świebodzina w Lubuskim mogę ci spojrzeć na auto bo jeżdżę tam z 3 razy w tygodniu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qlee11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest Rusinów koło Świebodzina w Lubuskim mogę ci spojrzeć na auto bo jeżdżę tam z 3 razy w tygodniu

 

Pozdrawiam

 

 

To Rusinów koło Przysuchy i Radomia ale dziękuję kolego za pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kierownica wielofunkcyjna, klatka, przyciemniane szyby"

 

To chyba opis nie od tego auta?

Bo ja tam ani klatki, ani przyciemnianych szyb, a tym bardziej sterowania od radia w kierownicy nie widzę

Ogólnie zdjęcia dość niewyraźnie ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

Pozdrawiam

Dzięki za info, byłem obejrzałem i powiem tyle: od stanu idealnego to jest bardzo daleko, rdza wszędzie, na klapie farba odchodzi, pognieciony dach, strona od kierowcy była malowana, widać to, bo na tylnych drzwiach po przekątnej jest wyraźna linia. Ogólnie auto nie godne polecenia, nie zaglądałem do środka, bo nie chciałem się przestraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak pewnie większość w tym temacie, chciałem się przywitać i poprosić o opinię oraz garść porad przy zakupie N16 2000-2002 rocznik

Planuję się przyjrzeć bliżej tym ogłoszeniom, może ktoś już oglądał i może się podzielić informacjami ? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=1216753871

http://otomoto.pl/nissan-almera-salon-polska-iwl-C14906178.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...