Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Właśnie pilnie sprzedaję swoją starą Almerę N15 (straszna rdza) i chciałabym jak najszybciej kupić nową, mam na to jakieś 15 000 zł.

 

Zorientowałam się już, że za tą cenę mogę dostać Almerę z 2003 roku. Zależy mi głównie na bezpieczeństwie no i oczywiście na tym, żeby dostać jak najlepszy egzemplarz. Szukam samochodu z książką serwisową, krajowego. No i najlepiej z mazowieckiego bo nie mam za bardzo jak jechać dalej.

Zaopatrzyłam się w miernik lakieru.

 

Czy mogłabym prosić o czyjąś opinię na temat tego auta:

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-8-16v-klimatyzacja-C15643205.html

 

Czy mam na coś szczególnego zwracać uwagę przy tym roczniku?

 

Byłam dzisiaj oglądać ten samochód. Nie zdecyduje się bo:

1. Historia samochodu kończy się na 2007 roku, kiedy był komuś sprzedany. Książka serwisowa to dosłownie parę rachunków.

2. Pali się kontrolka 'check engin'e i Pan w komisie powiedział, że te samochody już tak mają, że kontrolka się pali jak się kończy benzyna.

3. Płyn chłodniczy jest poniżej minimum, co dziwi w samochodzie przygotowanym do sprzedaży.

 

Szukam dalej. Najbardziej chciałabym kupić sedana, bezpośrednio od właściciela. Może ktoś z Was wie o jakimś aucie godnym uwagi? :)

Edytowane przez nat5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem N16, wybrałem dwie oferty, benzyna+LPG poj. 1,5 i 1,8. Z tego co czytam to przy 1,8 trzeba uważać na problemy z olejem, a w 1.5 na łańcuch...

Użytkownicy Almer, doradźcie proszę na co warto zwrócić uwagę przy kupnie tych aut... i jakie są sposoby na zdiagnozowanie właśnie tych usterek (olej, łańcuch) oraz jakie koszty w przypadku ich wystąpienia?

 

Wyczytałem również, że te roczniki mogą już mieć spore problemy z korozją, zwłaszcza z belką przy chłodnicy..

 

tutaj te oferty:

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-1-5-benzyna-gaz-hatchback-i1274836702.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-C15548193.html

 

z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez raztaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 podobno pali duże ilości oleju, jak narazie mam 133,5tys km (mam auto od nowości) i nie zauważyłem, od ~1500km jeżdżę na LPG. Co do rdzy to prawda, mój rocznik to 2001, ruda wyszła przy szybie na tylnej klapie, przy mocowaniach McP, pojawia się lekko za zgrzewach oraz we wszystkich miejscach gdzie jest nawet najdrobniejsze uszkodzenie lakieru, na dolnym mocowaniu chłodnicy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, słuchajcie może ktoś oglądał lub ma możliwość zobaczenia takiej almerki:

http://otomoto.pl/nissan-almera-C15694489.html

 

Jeżeli ktoś ma możliwość podjechania dzisiaj i obejrzenia tego auta był bym bardzo wdzięczny (oczywiście jeżeli by wyszło że jest za***iście i kupuję, to ta osoba dostanie coś dobrego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:)

Jestem na kupnie samochodu i bardzo poważnie zastanawiam się nad Almerą. Obecnie jeżdżę Renault Clio I :) ale już czas zmienić samochód, kiedyś dawno temu mieliśmy w rodzinie Nissana Sunny i same dobre wspomnienia mamy z nim. Mam obecnie ok 15000zł, i proszę Was o opinię czy lepiej kupić Almerę w dieslu czy benzynie i zagazować? Potrzebuję oszczędnego autka głównie do pracy. Piszę tutaj bo naczytałam się różnych opini w necie dobrych i złych i nie wiem czy wogóle pchać się w ten model? Czy jest to samochód w miarę bezawaryjny? Bo nie wiem czy np zaczekać, dozbierać i kupić np Toyotę Corollę...

Proszę o podpowiedź bo kompletnie się nie znam i nie ma mi kto doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o tym samochodzie?

http://otomoto.pl/nissan-almera-C15224492.html

Znajomy szuka samochodu w dieselu tak do 10 000zł.

Jako, że obaj jeździmy VAGami, to też nie wiele wiemy o Nissanach.

Co prawda jest jeden Nissan w rodzinie (X-Trail 2.2D 114) i ten jak na razie sprawuję się wyśmienicie.

 

Jeszcze jest taka:

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-diesel-klima-zarejestrowan-C15716282.html

Tyle, że tu przód mi coś nie pasuję.

 

Jeszcze jest taka, tyle że trochę za drogie:

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-n16-2-2-di-2000r-i1292030957.html

I przebieg trochę za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Myślę, że można obejrzeć, nie wygląda źle. In minus to trochę uboga wersja: brak klimy, poduszki pasażera, umyty silnik;)

Sprawdzić progi -czy rudej nie ma lub partacko zrobionych przed sprzedażą. Przód i tył obejrzeć czy nie bity (z tyłu zdaje się nieoryginalne zatrzaski zderzaka, obejrzeć pod wykładziną jak wygląda, z przodu pas przedni i czy czegoś poważniejszego nie było). Jeśli ok jazda próbna, na kanał, targować się i kupować;)

Edytowane przez gavinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie, jets to moj pierwszy post, na 90 % kupilem juz almerke n16 1.5 dci w sedanie z 2005 roku 100 000 przebieg 1 wlasciciel wszystko udokumentowane, ani grama rdzy, przejechaneczujnikiem lakieru. Wszystko wyglada super, aczkolwiek jedno nie daje mi spokoju. Pali sie kontrolka od hamulca recznego ... co to moze oznaczc w almerze poza tym ze uszkodzony reczny ... i druga sprwa, swieci sie kontrolka od poduszki powietrznej. Pytanie czy to nie oznacza rowniez czegos wiecej. Dotychczas jezdzilem reno, wiec prosze przyszlych kolegow o pomoc. Aaaa jeszcze jedno. autko ma 100 000 km i z tegoco wiem nie byl robiony rozrzad, pytanie czy juz czy jeszcze ... najlepiej zrobic, z tego co sie oreientowalem pasek tutaj mozna nawet co 120 000 km, co Wy o tym sadzicie ? Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez mcrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat jest na wczoraj czyli postaram się krótko. Jest do kupienia almera z 2002 roku: 90km, ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany. Autko jeżdziło w firmie i ma na liczniku 170tyś. km. Serwisowany do końca. podobno można do nissana podjechac i podadzą co było wcześniej robione. Po ogólnych oględzinach (zwłaszcza krorozji) nie wydaje się taki zły. Od spodu niby nie widać, na łączeniu progów z płyta podłogową niby nic. Widoczne sa małe ślady korozji na "skośie" przedniego słupka drzwi - niewiekie i tylko z jednej strony. Kielichy amortyzatorów na tej spoinie także troszeczke. Silnik nie myty niby bez wycieków, środek ładny nie zniszczony, zadbany,(prawdopodobnie przedstawiciel handlowy tym jeździł) Cena niby 11tyś zł. Jak oceniacie cenę do rocznika i stanu tech. i wyp.?

 

Pozdr. i proszę o szybkę reakcję czy faktycznie jest to jakaś okazja czy coś możed być nie tak s silnikiem lub skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum nissana, dotychczas udzielałem się na forum mazdaspeed z racji posiadanego samochodu. Ale jak to mówią Japończyk to Japończyk więc myślę że zostanę tutaj zaakceptowany ;)

Mam na oku taka almerkę:

http://allegro.pl/nissan-almera-n16-1-5-utrzymany-i1380096267.html

I w związku z tym pytanie.

Autko jest z 2001roku, pierwsza rejestracja w 2002. Z tego co widze przednie światła ma poliftingowe, tylne przed liftem. Pani przez telefon zapewnia że auto bezwypadkowe, bezkolizyjne, nie miało ani jednego elementu malowanego. I tak się zastanawiam o co chodzi, może koledzy bardziej doświadczeni spod znaku nissana będą wiedzieć:).

Z góry dziękuję :)

Edytowane przez dszywala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie po prostu zmienił na poliftowe. Z tego co wiem aby tego dokonać trzeba wyciąć kawałek blachy w pasie przednim, ze względu na różnice między tymi reflektorami. Ja osobiście bym nie wierzył, że ani jeden element nigdy nie był lakierowany w aucie z tego roku. Nie twierdzę, że malowane elementy od razu świadczą o potężnym dzwonie i spawaniu z kilku, ale w tym kraju oznaczenie "bezwypadkowy" straciło już na znaczeniu. Polecam czujnik lakieru i sprawdzenie tego we własnym zakresie, zwracając szczególną uwagę na prawy bok auta, którego nie sfotografowano mimo miejsca by porobić fotki. ;)

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co myślicie o tym autku:

 

http://olbia.otomoto.pl/nissan-almera-2-2-dti-nawigacja-b-ladna-C15716848.html

 

na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz jakie są opinie na temat tego silnika?

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum

silnik czasami sprawia problemy choć też i sporo użytkowników zachwala sobie ten silniczek wiec trudno jednoznacznie powiedzieć choć pewnie jak nie przemordowany to będzie służył ,,co do instalacji gazowej to ważne są jej komponenty bo jak kiepsko założą tz tanio to można zabić każdy silnik ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...