Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie tyłek w tej GTI trochę nisko siedzi, albo ma inne zawieszenie, albo do wymiany. Zawsze coś tam z ceny się urwie za znalezienie defektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tyłek w tej GTI trochę nisko siedzi, albo ma inne zawieszenie, albo do wymiany. Zawsze coś tam z ceny się urwie za znalezienie defektu :)

Amortyzatory wszystkie wymienione rok temu na Bilsteina podobno. Dzięki bardzo za radę :). Na coś jeszcze zwrócić uwagę? Może jest coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę kupując Almerę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz N15 to przede wszystkim na rdzę - czy podłoga nie zjedzona (nie ukrywajmy, rdza lubi te auta). Mechanikę naprawisz bez problemu, ale rdza to niestety problem i to duży.

 

W przypadku GTI dochodzi nam jeszcze to, czy nie jest zajechany przez młodego-gniewnego. Pogoń ją ostro, pod czerwone pole i niech ktoś z tyłu sprawdza, czy nie puszcza niebieskiego dymka.

 

Zdjęcia widać robione wczesnym latem, cena atrakcyjna, do tego LPG oraz pojazd zarejestrowany w PL - a chętnego na zakup brak, pewnie coś tam nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w Anglii, w poniedzialek kupuje taki model: slx z silnikiem 1.6 z listopada 1996r. Automatyczna skrzynia biegow. Przebieg auta 57 tys. mil, wlasciciel komisu przysiega ze to realny przebieg, samochod jest bardzo dobrze utrzymany, kierownica nie wytarta, siedzenia ok, bardzo mam ochote mu uwierzyc, co o tym myslicie? No i tu zadalbym standardowe putanie: na co zwrocic uwage przy zakupie? Na silnik tylko rzucilem okiem, ale podejrzanie byl spocony, wiecie taka warstewka kurzu olejowego na wierzchu pokrywy , nie zeby cos wyciekalo. Zadnych sladow rdzy, no ale jeszcze nie zagladalem pod spod. W srodku cos skromniutki, pare pokretelek, nawet nie ma klimatyzacji...

A co z zawieszeniem? Kiedys mialem 200sx i troche bylo za miekkie, auto lubilo sobie zarzucic na ostrym zakrecie, jak jest z almerami?

Pozdrawiam

 

Czesc

poczytalem sobie forum i juz wlasciwie wiem na co zwrocic uwage przy kupnie auta. Jesli moglbym poprosic o troche informacji na temat automatycznych skrzyn biegow , to bylbym bardzo bardzo wdzieczny, pozdrawiam :)

Edytowane przez grog1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panie i Panowie, prośba o pomoc totalnemu laikowi w tematyce Nissana.

Szukając auta głównie dla żony, na cel obraliśmy Almerę N16 z silnikiem 1.5 benzyna i nadwoziem typu 5D z województwa Mazowieckiego.

 

Dzisiaj byliśmy obejrzeć to:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-salon-polska-C16791282.html

 

Prośba do znawców aby się wypowiedzieli. Zdaję sobie sprawę, iz auto jest tańsze od średniej na rynku. Auto jeździ OK, nic nie stuka, nie puka, w książce serwisowej wszystkie wpisy (do potwierdzenia podczas osobistej wizyty w ASO, bo przez telefon na podstawie numeru VIN nic nie chcą powiedzieć). Blacharsko OK. Jedyny mankament, widoczny gołym okiem, to ogólne zapuszczenie auta, także po kupnie na pewno trzeba zainwestować w porządną myjnie z totalnym sprzątaniem wnętrza, ale do stanu tapicerki, plastikow nie mozna miec zastrzeżeń.

Prośba więc o jakąś opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro technicznie był OK to się nie zastanawiaj i jak najszybciej go kupuj. Uwierz, obecnie w Polsce kupno auta w bdb stanie technicznym graniczy z cudem. Dla kuzyna ostatnio kupowaliśmy auto, obejrzane 11 sztuk i żadna nie była godna kupna (akurat nie Almery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, czy to typowa "wada" w Almerach że tylne światła parują? Ten egzemplarz który oglądałem miał zaparowany tylny prawy klosz, natomiast dzisiaj jadąc rano do pracy, widziałem Almerę z identyczną "przypadłością".

 

Ogólnie autko tak jak pisałem, technicznie OK, tylko zapuszczone, natomiast muszę jeszcze sprawdzić czy dywaniki nie są zawilgocone, bo w aucie była spora wilgoć. Pytanie czy z powodu tego, że dywaniki szmaciane (na szmaciane jest położony gumowy) zawilgotniały, czy też jest jakis inny powód. Tak myślałem, żeby to nie było auto "po powodzie" która w ostatnie wakacje jednak troche garaży w Warszzawie zalała. Ale wydaje mi się, że wtedy nawet jakby ktoś wysuszył auto to nadal czuć byłoby jakiś "zapach" w aucie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że z tymi tylnymi lampami to chyba coś musi być... W mojej (co prawda N15) również czasami parują, a jestem w 100% pewny, że w tył nigdy żadnego strzała nie było i nie ma mowy o jakiejś naprawie.

 

Co do powodzi - zajrzyj w takie miejsca, do których normalnie się nie zagląda. Np. między bagażnikiem a tylnymi siedzeniami itp. Bo handlarze już się wycwanili i skrupulatnie czyszczą miejsca oglądane przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbyt piękne by było prawdziwe. Ja w październiku 2008 roku kupiłem 8,5 letnie auto za 14000 zł, sprowadzane. Z malowanymi bocznymi blachami przednimi i klapą od komory silnika, z przebiegiem 132000 km. Plus to, że nie musiałem za wiele do niego dokładać. Tutaj 2005 rok - czyli w zasadzie pięciolatek, 63 tys. przebiegu. Krajowy i tylko 16500 zł. Dla mnie to podejrzane, ale może to rzeczywiście okazja. W moim lampy nie parują, ale ja mam jeszcze przed liftem, więc nie wiem jak to było z tymi. Jak z wilgocią to nie wiem, nie miałem nigdy do czynienia z zalanym autem. U mnie nie ma żadnej wilgoci, w żadnym miejscu. Jeśli rzeczywiście dobry i nie zardzewiały to brać.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za wszelkie komentarze na temat czerwonego z Borowej Góry. Ostatecznie nie zdecydowałem się na tego czerwonego i w ogóle na Almerę, gdyż przejechałem się zadbaną Toyotą Corolla E12 i bardziej przypadła mi do gustu.

Ale żeby nie było, to o tym czerwonym udało mi się dowiedzieć, iż wszystko co sprzedawca mówi to prawda. Auto było samochodem flotowym (ale ponoć jeździł jeden kierowca), ma taki przebieg jak na liczniku, do tego niedawno przeszedł dosyć duży przegląd. Ogólnie w czasie tych 60 tys km auto nie sprawiało żadnych problemów. To czego mi się nie udało juz sprawdzić, to w serwisie powiedzieli iż auto miało jakąś przerysowanie. Natomiast ja na takich pobieżnych oględzinach brudnego samochodu, żadnej rysy nie widziałem, więc może osoba sprzedająca juz to poprawiła albo rysę przykryła gruba warstwa błota). Ogólnie serwis Oddyseya polecał to auto. Także jakby ktoś był zainteresowany Almerą, to chyba wygląda OK. Jedynie jak mówię, auto jest do porządnego sprzątania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość momopole

witam

na początek dodam że jestem szczęśliwym posiadaczem n14, ale robi się lekko za mała jak na moje potrzeby i szukam czegoś większego a mianowicie coś w tym stylu:

http://allegro.pl/nissan-almera-orygi-przebieg-klima-bogate-wypo-i1454711042.html

czy ktoś widział i wie coś o tej almerze ?

albo ma w podobnym stanie i kosztach almerę n15 sedan z klimą na sprzedaż

z góry dzięki za jakieś info

Edytowane przez momopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ogłoszeniu jest n15. Jasne, że wolałbym auto z klimą, tym bardziej, że auto rodziców, którym dotychczasowo jeździłem klimę posiada, i trudno było mi wyobrazić sobie auto bez klimy dopóki nie zacząłem szukać almery.

Nie jest łatwo znaleźć almere z klima i gazem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazjuszka

Witam,

Przymierzam sie do zakupu alemry a konkretnie ten egzemplarz

Nissan Almera

Mam prosbe na co zwrocic uwage przy tym przebiegu i rocznkiu, chce sie nim wybrac na stacje diagnostyczna zeby i oni tam rzucili oko na to autko, niby sprzedawane przez komis przy salonie ale wole sie upewnic. Za jakiekolwiek porady, sugestie bede bardzo wdzieczny.

Edytowane przez Kazjuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bosman99

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Nissana Almery N16 oto link http://otomoto.pl/nissan-almera-C17569284.html

jest to rocznik 2000, silnik 1,8-benzyna. zastanawiam się czy ten silnik nie jest za duży i by nie żarł dużo wahy. prosił bym o radę co do autka,stanu,jak się sprawuje ten model,czy cena nie jest wygórowana(już z opłatami) i o te spalanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...