Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie do znawców tematu czy można coś stwierdzić na podstawie zdjęć auta?

 

http://otomoto.pl/ni...-C17723020.html

 

Z góry dziękuje za jakąś odpowiedź i radę.

 

Pozdrawiam

Ze zdjęć nie wiele ,z opisu i owszem.Napewno był bity(niewiadomo w jakim stopniu)bo gdyby nie był było by to zaznaczone w opisie na 100%

 

Heja słuchajcie mam prośbę aby ktoś ze Szczecina bądź okolic zobaczył to auto (oczywiście kto ma blisko)

 

 

Będę baaaardzo wdzięczny usmiech.gif

 

http://otomoto.pl/ni...-C18230814.html

opis auta się zgadza,poza tym ESP-którego oczywiście nie ma.autko bogato wyposażone . robi wrażenie zaniedbanego ale bezwypadkowego Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie do znawców tematu czy można coś stwierdzić na podstawie zdjęć auta?

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-1-8-benzyna-klimatyzacja-C17723020.html

 

Z góry dziękuje za jakąś odpowiedź i radę.

 

Pozdrawiam

 

Maska pochodzi chyba z wersji poliftowej, bo nie ma wglebienia pod znaczkiem (nie mam pewnosci, bo male foto). Emblemat na tylnej klapie jest za nisko naklejony raczej.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska pochodzi chyba z wersji poliftowej, bo nie ma wglebienia pod znaczkiem (nie mam pewnosci, bo male foto). Emblemat na tylnej klapie jest za nisko naklejony raczej.

 

Sumując do mojego auto po lifcie 3dzrwiowe po 98 roku ale że z niemiec to pewnie 75 km .a reszta to oceniać niestety na słuch i oko na miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś za tania za ten rocznik i poobdzierana jakaś

Jakas biedna wersja tej almery

Za ta cene mozna miec bogatą wersje

I co jest nie tak z tym samochodem bo sprzedawca na żadnym zdjęciu nie pokazał zdjecia z prawej strony samochodu wszystkie tylko z lewej

Wogóle nic nie opisał o swoim aucie

Moim zdaniem osoba tak sobie ceni samochód jak jest utrzymany w jakim jest stanie, a jak bardzo dobrze bedzie samochód utrzymany to cena bedzie wieksza

Samochód samochodowi nie jest równy tak samo rocznik samochodu

Starszy samochód rocznikiem może byc 100 razy lepiej utrzymany niz ten młodszy

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planujemy z mężem kupić samochód do max 20 000 zł - ja obstawiam Almerkę 1,5 a mąż Yariskę... Do wczoraj byliśmy nastawieni na diesla ale znajomi bardzo odradzają ze względu na koszty. Opinie są takie (wśród znajomych), że LPG się bardziej opłaca, ropa pewnie pójdzie jeszcze do góry itp. Mąż wyczytał gdzieś, że LPG w japończykach nie jest dobrym rozwiązaniem i rozmyśla znów nad jakimś Oplem,VW... Jesteśmy w kropce a ja jestem już naprawdę zmęczona tą sytuacją.

Do tej pory jeździliśmy Peugeotem 405 z 1992 r LPG ale już mamy dosyć ciągłego w nim grzebania.

Na miesiąc przejeżdżamy 2-2,5 tysiąca km (głównie miasto, tereny górzyste). Może coś doradzicie? Almerki mi się podobają ;) Może jednak benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowa, uboga wersja. Rok produkcji czerwiec 2004. Już na zdjęciach widać, że trochę poobdzierana, a na zdjęciach auto zawsze wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Nie wiem skąd ma przednią podgrzewaną szybę oraz tylne czujniki parkowania. Nie wiem jak dla sedanów z tego rocznika, czy to był standard czy nie, ale nie ma nic na temat szyby i czujników dla tego konkretnego modelu. Cena raczej normalna, choć jak dla mnie o 1000 zł za duża. Plusy to ABS, pilot i klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendi

Ja osobiscie posiadam nissana almere w sedanie benzyna żadnych problemów nie mam z nia

Koszty w dieslu są o wiele wyzsze niż w benzynie i maja wieksze przebiegi poprostu droższe są w utrzymaniu

Moja almerka na trasie pali 5,5 l na 100 km a w miescie do 9 litrów

Ja posiadam w rodzinie samochód na lpg wiekszych problemów z nim nie ma.

A almery lpg dobrze znosza bo to są dobre silniki

Jak by pani chciałą ja mam do sprzedania ładna almerke

napisałem pani na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu. Trafiłem na to forum bo bardzo mocno przymierzam się do zakupu Almerki 2.2D. Mam w planach upolowanie jakiejś po 2003 (po lifcie bardziej mi się wnętrze podoba). Moje pytanko dotyczy silnika. Trochę czytałem odnośnie jednostki 2.2 i znalazłem nawet jakąś tabelę , w której to silniki 2.2 były oznaczone w całości jako produkcja Nissana (made in japan :)). Ale trafiłem też na kilka postów gdzie wypowiadający się twierdzili że silniki nissana to tylko do 2002r i tylko 110 KM a potem to już Renault. Teraz nie wiem w końcu czy szukać coś po 2003 czy jednak tańsze przed 2003. Byłbym wdzięczny za jakąś profesjonalną rade :)

Moje fundusze to ok 16tys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie: 2.2 dCi w almerze po lifcie to zmodernizowane japonskie 2.2 Di (przedliftowe) z common railem, z innym turbo (stala geometria w 112km, zmienna w 136km), inna skrzynia (5 lub 6 biegow w mocniejszej). 136 konnych nie sprzedawano na rynku polskim. Silnik ten nie ma nic wspolnego z renaultowskim 2.2 dCi, jest to konstrukcja nissana i juz to bylo podkreslane na tym forum mase razy. :) Jedyny renaultowski motor jezdzacy w almerze to 1.5 dCi.

 

Inna sprawa, ze w tej cenie radze Ci byc baaaaardzo ostroznym przy wyborze tego mocniejszego poliftowego, bo troche mala suma, a wiekszosc z tych co aktualnie wisza na otomoto, nie moze sie dluzszy czas sprzedac i sporo zeszlo z ceny (co jakis czas zerkam od dawna).

 

Powodzenia w szukaniu!

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

przymierzam się do zakupu Almerki jak niżej

 

http://otomoto.pl/show?id=c14033640

 

Nie znam tej marki słyszałem jedynie różne opinie raczej dobre.

Auto jest z 2005 roku sprowadzone po opłatach za 18900

Cena raczej nie wysoka.

Gdyby ktoś mógł na niego zerknąć byłbym wdzięczny.

Co w ogóle sądzicie o tych dieslach bo na forum czytałem o jakiś wysokich kosztach utrzymania takich aut?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Now_y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tania jakas ona

18900 zł za 2005 rok ????

Kolego popatrz na inne samochody z tego rocznika po ile chodzą.

Taka cena to i tak utrzymany samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum Nissana. Szukam Almerki N16 po lifcie 1.5 16V 98km 5D. Znalazłem coś takiego w Świeciu --> Almera - Świecie . Co o niej sądzicie? Sprzedający zapewnia, że wszystko OK, tylko nie działa jedna szybka z tyłu. Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas311

Przypaytrz sie na ten samochód z tyłu po lewej i po prawej stronie samochodu widac że był uderzony bo blacha jest pogięta i nie równa jest a najgorsze jest to że nie ma napedu na płyty cd w samochodzie i bedziesz mógł odtwarzac płyt cd.

A jak bys chciał kupic ten naped do samochodu to tego nigdzie nie ma a jak znajdziesz to są duże koszta poniewaz trzeba całe radio od nowa kodowac Czyli trzeba zaprogramowac.

Noi ten przebieg napewno nie realny

Dodam że znaczka nawet z przodu nie ma.Przedni błotnik nie równy i jakis inny odcien

Pewnie tym samochodem jakis sportowiec jezdził poniewaz nakładki na pedały metalowe

O przed chwileczka spojżałem jeszcze raz na ogłoszenie nie ma zaznaczone że jest bezwypadkowy

Napisałem tobie na pw

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas311

Przypaytrz sie na ten samochód z tyłu po lewej i po prawej stronie samochodu widac że był uderzony bo blacha jest pogięta i nie równa jest a najgorsze jest to że nie ma napedu na płyty cd w samochodzie i bedziesz mógł odtwarzac płyt cd.

A jak bys chciał kupic ten naped do samochodu to tego nigdzie nie ma a jak znajdziesz to są duże koszta poniewaz trzeba całe radio od nowa kodowac Czyli trzeba zaprogramowac.

Noi ten przebieg napewno nie realny

Dodam że znaczka nawet z przodu nie ma.Przedni błotnik nie równy i jakis inny odcien

Pewnie tym samochodem jakis sportowiec jezdził poniewaz nakładki na pedały metalowe

O przed chwileczka spojżałem jeszcze raz na ogłoszenie nie ma zaznaczone że jest bezwypadkowy

Napisałem tobie na pw

 

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście masz rację. Do tego jeszcze na innym forum pisali o tej firmie handlującej - auta klepane itp. Zdecyduję się chyba na sprowadzenie czegoś z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma powyżej 200 tys przebiegu poniewaz zeżarty ma bardzo tylny tłumik

Kolego to jest najuboższa wersja poniewaz nie ma nawet elektrycznych lusterek

Z tyłu na klapie znaczka nie ma almera i cos wytłuczone sa tylne fotele

Moja almerka ma przejechane wiecej ale fotele sa jak nówka

I do tego radio przerabiane bo widac że było oryginalne

Poprostu jest nie umijetnie wyciete i to szpeci

Przy radiu oryginalnym było sterowanie przy kierownicy też nie ma ktoś zdjął

I tyle co wychwycłęm zdjecoa nie wyrazne

Dodam kolego że za 16 tys 6-7 latka nie kupisz dobrego

Nie patrz na cene patrz na jakosc

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma powyżej 200 tys przebiegu poniewaz zeżarty ma bardzo tylny tłumik

Kolego to jest najuboższa wersja poniewaz nie ma nawet elektrycznych lusterek

Z tyłu na klapie znaczka nie ma almera i cos wytłuczone sa tylne fotele

Moja almerka ma przejechane wiecej ale fotele sa jak nówka

I do tego radio przerabiane bo widac że było oryginalne

Poprostu jest nie umijetnie wyciete i to szpeci

Przy radiu oryginalnym było sterowanie przy kierownicy też nie ma ktoś zdjął

I tyle co wychwycłęm zdjecoa nie wyrazne

Dodam kolego że za 16 tys 6-7 latka nie kupisz dobrego

Nie patrz na cene patrz na jakosc

 

Dzięki za opinię. Wczoraj byłem obejrzeć i zostały potwierdzone uwagi przedmówcy. Po jeździe próbnej samochód dziwnie ściągało w prawo, sprzęgło dość nisko brało (możliwe ze tylko wrażenie bo w obecnym samochodzie miałem niedawno robione), wątpliwości budziła u mnie nieoryginalna płyta podłogi w bagażniku której, nie szło wyjąć bez złożnia foteli (wycięte z płyty i oklejone wykładziną). Poza tym nie wiem jak fabryka wykańczała metalowe części te pod zderzakiem widoczne od wewnętrznej strony bagarznika, ale mam obawy ze była walona w tył (zabezpieczenie spoin/zgrzewów nie takie ładne i równe jak to fabryka robi w innych samochodach). Jedyne co pozytywnie mnie zaskoczyło to silnik, nie myty, nie zaolejony i po odpaleniu na zimnym bardzo równo i cicho chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o tym egzemplarzu??

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatronik-super-stan-z-niemi-C18675879.html

 

Byłem i oglądałem. Wymieniona skrzynia biegów, lekka nadżerka na przednim błotniku przy reflektorze.

Jeden własciciel w Niemczech, brak ksążki obsługowej/serwisowek/dokumentacji napraw itp.

Poza tym wszystko wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia była wymieniona to pewnie zajeżdzony i to ostro

Jak nie ma żadnych dokumentów ksiazki serwisoewj i innych nie wiadomo co było naprawiane

A cena to żaden rarytas + oplaty to wyjdzie z 16 tys I pewnie tzreba bedzie też w niego włozyc

Ja powiem na swoim doswiadczeniu jak ja kupowałęm almere n16 to przed kupnem padła skrzynia w samochodzie to była wersja sport i dałem sobie spokój z tym samochodem poniewaz pomyslałęm że był mocno jeżdzony jak skrzynia padła. To zawieszenie i inne elementy były zniszczone

A ty kolego jak chcesz możesz kupic abys pózniej nie narzekał

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...