Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o rzeczowe komentarze, a nie o dywagacje na temat objętości mojego portfela.

 

Te powyższe można pominąć. Jedna godna zastanowienia już poszła, druga jest podejrzanie tania i szkoda mi nawet paliwka by jechać ją obejrzeć.

Natomiast w tygodniu być może mój ojciec uda się na oględziny tych trzech egzemplarzy:

http://otomoto.pl/nissan-almera-diesel-C20065238.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-di-klima-C20066248.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-di-klima-C17921878.html

 

Po zdjęciach wygląda na to, że ta pierwsza miała czołową przygodę. Szczeliny między maską a błotnikami i reflektorami nie wyglądają na równe, zaślepki od halogenów są czarne a nie w kolorze nadwozia, zaślepka airbaga pasażera lekko odstaje.

W drugiej nie dopatrzyłem się podejrzanych elementów.

W trzeciej zastanawia mnie nie-fabryczne radio. Czy wychodziły modele bez radia? Czy jest to home-made przeróbka? No i zastanawia mnie akcesoryjna nakładka na kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów, przy deklarowanym przebiegu 177 tys. Czy w Almerkach te elementy tak szybko się wycierają?

Choć i tak wydaje mi się że przebiegi poniżej 200 tys w 10-letnim dieslu można między bajki włożyć... Ja w każdym bądź razie nie parzę na licznik i liczę się z tym, że one mają 200-300 tys.

 

Jakby ktoś dorzucił inne spostrzeżenia, to byłoby miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad Almerka w dieslu.

Mam 2 na oku.

Proszę o poradę,który silnik jest lepszy,może mniej awaryjny.

 

1.http://otomoto.pl/nissan-almera-2-0d-klima-lift-cassini-C20145103.html

 

2.http://otomoto.pl/nissan-almera-C20155213.html

 

Czy one posiadają kolo dwumasowe?

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie i porady.Pzdr

Edytowane przez mario757
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co myslicie o tej almerce N16 1.5 z LPG ? Wyglada dosc ladnie, ale wlasnie...czy nie za ladnie, na prawym amortyzatorze widac swieze śruby, i jakos lewa strona silnika, mega czysta, lampy tez wydaja sie nowki, ale to moze moja obsesja w poszukiwaniu auta idealnego ;) prosze o wypowedzenie sie i porade czy warto sie pchac w juz zalozony gaz, czy samemu to robic. Wiadomo, ze mozna troche zaoszczedzic kupujac juz z zamontowanym!

 

http://allegro.pl/nissan-almera-2001r-1-5i-gaz-sekwencja-i1761849026.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac lewa lampa była wymieniana bo sa sruby sebrne

a zdjecia sa za ciemne aby cos zobaczyc

i to jest wersja sport moze byc wytłuczona

powiem na swoim przykładzie jak chciałem kupic almere wersje sport miałem juz ja kupowac taka jak ta dojezdzam po niego a tu padła skrzynia dobrze ze go nie kupiłem bo bym w duze koszta poleciał i bardzo był wytłuczony

wiec dobrze go obejz moze byc zajezdzony tak samo jak ja chciałem kupic ale kupiłem sobie sedana po lifcie

a z gazem to załóz lepiej samemu poniewaz jak kupisz z lpg to nie wiesz jak chodzi

ja kupiłęm bez gazu i założyłem sam lpg powiem ze nie ma róznicy czy na gazie czy na benzynie nie ma tez zadnych problemów jestem zsdowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup bez gazu i załóż instalację w jakimś renomowanym warsztacie. Przynajmniej wiesz, co masz. Od siebie dodam tyle, że mało kto sprzedaje auto z LPG, które nie sprawia problemów. Minus taki, że trochę potrwa, zanim się instalacja zwróci, więc żeby to było opłacalne musisz się związać z autem na jakieś 2 - 3 lata.

 

A Almerka z linku - no cóż, ja bym ją odrzucił. Lakierowana poprzeczna belka pod maską. I masz rację z tymi śrubami od amorka - to nie jest normalne, zapewne picowany do sprzedaży i zmieniony tylko 1 amortyzator. Ogólnie zdjęcia kiepskie, nic na nich nie widać...

 

----edit

Sprzedawca z Kalisza, a blachy z Bełchatowa - coś tu nie tak. Albo kupił i zobaczył, na jaką minę wdepnął i próbuje się szybko pozbyć - albo handlarz.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie może się ktoś wypowiedzieć na temat tych dwóch ogłoszeń:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-sliczny-diesel-z-klima-C20206105.html

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-pelne-wyposazenie-2-0d-okazja-C18805656.html

 

Szkoda jechać na próżno.

 

Pozdrawiam

Moim zdaniem nie warto. N15 rdzewieją, jak już chcesz nissana to dołóż i kup N16. Silnik nissana 2.0D do demonów nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto Twoim zdaniem? Cena zbyt wysoka? A ,że nie należy do demonów to wiem, jeździłem Sunny 2.0D 380tys. km przelotu, można się z maluchami ścigać ;)

Głównym problemem jest brak karoserii w ocynku przez co strasznie rdzewieją. No jeżeli to Ci nie przeszkadza i lubisz wyprzedzać fiaty 126p które już wręcz wyginęły to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Misiu, nie wypowiadaj się jak czegoś nie wiesz. Masz gówno a nie pojęcie. N15 MAJĄ OCYNK! Tylko sprawa jest taka, że ocynk się utlenia na przestrzeni około 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Misiu, nie wypowiadaj się jak czegoś nie wiesz. Masz gówno a nie pojęcie. N15 MAJĄ OCYNK! Tylko sprawa jest taka, że ocynk się utlenia na przestrzeni około 10 lat.

To żeś mnie teraz zabił xD Na przestrzeni xD N15 mają ocynk lol, skąd człowieku masz takie informacje? Co ty wiesz o galwanizacji? Przestań wprowadzać innych w błąd. Miałem N15 przez ponad 4lata. Sam ją malowałem.

img3596db.th.jpg

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Misiu, nie wypowiadaj się jak czegoś nie wiesz. Masz gówno a nie pojęcie. N15 MAJĄ OCYNK! Tylko sprawa jest taka, że ocynk się utlenia na przestrzeni około 10 lat.

Ma być Spokój i kultura

 

ocynk czy nie i tak gniją

 

a pozatym bzdurą jest jak piszesz że sie utlenia jak sama nazwa mówi jest to proces reakcji z tlenem a jak jest farba na lakierze to niby jak to ma działać ,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być Spokój i kultura

 

ocynk czy nie i tak gniją

 

a pozatym bzdurą jest jak piszesz że sie utlenia jak sama nazwa mówi jest to proces reakcji z tlenem a jak jest farba na lakierze to niby jak to ma działać ,..

 

 

ja skonczylem techonologie chemiczna na pwr, specjalnosci korozja i pracuje w tej branzy

ocynk sie utlenia, audi robie swietne ocynki - 3 etapowe procesy galwanizacji, francuzy tez, fiat robi slabe ocynki i tez sie to utlenia i przechodzi reackja redoks

primery maja taki sam ocynk jak w almerach n15, mazdach, tylko ze w primerach nie bylo zawalone w kanalach odprowadzajacych wode, tak jak w n15 i dlatego te auta maja zdrowsze progi i blotniki

kazdy wie, ze n16 to bardziej awaryjne auto i w dodatku rdzewieje juz 3 letnia..

juz nie ma dobrych nissanow...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skonczylem techonologie chemiczna na pwr, specjalnosci korozja i pracuje w tej branzy

ocynk sie utlenia, audi robie swietne ocynki - 3 etapowe procesy galwanizacji, francuzy tez, fiat robi slabe ocynki i tez sie to utlenia i przechodzi reackja redoks

primery maja taki sam ocynk jak w almerach n15, mazdach, tylko ze w primerach nie bylo zawalone w kanalach odprowadzajacych wode, tak jak w n15 i dlatego te auta maja zdrowsze progi i blotniki

kazdy wie, ze n16 to bardziej awaryjne auto i w dodatku rdzewieje juz 3 letnia..

juz nie ma dobrych nissanow...

pzdr

Na pwr uczyli że N15 ma ocynk? Miałem 8 letnią N15 i nigdy nie widziałem tak zeżartego auta przez rdze.

Po przejęciu Nissana przez francuzów wprowadzono ocynk, takie małe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Przymierzam się do kupna N15 z silnikiem 2.0d. Najchętniej z Trójmiasta. Znalazłem dość tani egzemplarz:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-C20325017.html

 

Facet ma go od 1,5 roku, progi jak na zdjęciach, tragicznie nie wyglądają, chyba do następnej zimy przejeżdzą, jaki jest koszt (mniej więcej) zrobienia progów? Miesiąc temu przeszedł przegląd, sprzedający mówi, że w przednim zawieszeniu coś będzie do wymiany, ale skory jest raczej do negocjacji ceny. Auto ma klimatyzację, o czym nie ma mowy w ogłoszeniu, bo instalacja jest dziurawa i czynnik wycieka :)

 

Auto ma służyć na dystanse około 50km dziennie, na dłuższe dystanse mam inne auto (nie będę mówić jakie, bo nie Nissan, to się na mnie obrazicie ;) ).

A diesel ze względu na przyzwyczajenie do diesli i umiejętność uzyskiwania małego spalania :)(tzn. nie chcę benzyny mimo małych przebiegów, które zamierzam pokonywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

 

Przymierzam się do kupna N15 z silnikiem 2.0d. Najchętniej z Trójmiasta. Znalazłem dość tani egzemplarz:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-C20325017.html

 

Facet ma go od 1,5 roku, progi jak na zdjęciach, tragicznie nie wyglądają, chyba do następnej zimy przejeżdzą, jaki jest koszt (mniej więcej) zrobienia progów? Miesiąc temu przeszedł przegląd, sprzedający mówi, że w przednim zawieszeniu coś będzie do wymiany, ale skory jest raczej do negocjacji ceny. Auto ma klimatyzację, o czym nie ma mowy w ogłoszeniu, bo instalacja jest dziurawa i czynnik wycieka :)

 

Auto ma służyć na dystanse około 50km dziennie, na dłuższe dystanse mam inne auto (nie będę mówić jakie, bo nie Nissan, to się na mnie obrazicie ;) ).

A diesel ze względu na przyzwyczajenie do diesli i umiejętność uzyskiwania małego spalania :)(tzn. nie chcę benzyny mimo małych przebiegów, które zamierzam pokonywać).

Poczytaj posty na stronie 105, oraz problemy właściciela auta za 3000zł w tym linku http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/75136-problem-z-gazem-strzaly-w-filtrze-powietrza/ :) Druga sprawa, jak zaważyłeś ta N15 już mocno gnije na progach i nadkolach.

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję, przeczytałem, dowiedziałem się czegoś o innych autach z innymi silnikami i przeczytałem dyskusję na temat ocynkowania blach nadwozia. Wiem coś więcej, niż wiedziałem, ale nadal prosiłbym o dalsze konstruktywne rady.

 

Widziałem, że sporo N15 rdzewieje na prograch, wiadomo, że droższe auto by to dyskwalifikowało, ale zamierzam kupić samochód na około 2 lata eksploatacji.

Edytowane przez kello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję, przeczytałem, dowiedziałem się czegoś o innych autach z innymi silnikami i przeczytałem dyskusję na temat ocynkowania blach nadwozia. Wiem coś więcej, niż wiedziałem, ale nadal prosiłbym o dalsze konstruktywne rady.

 

Widziałem, że sporo N15 rdzewieje na prograch, wiadomo, że droższe auto by to dyskwalifikowało, ale zamierzam kupić samochód na około 2 lata eksploatacji.

Jeżeli progi i nadkola już tak żre to wyobraź sobie płytę podłogową itp, nie zdziwiło by mnie gdyby wpadł do środka amortyzator. 2 lata to szmat czasu i zapewne by sie przedłużyło na więcej. Dasz za nie 3tys a więcej dołożysz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajacy powiedział, że możemy się umówić u jego mechanika i na kanale wszystko sobie obejrzeć. Fakt, może być bardzo źle, ale nie musi. Daleko nie mam, może pojadę z kimś, kto się lepiej ode mnie zna na autach (ja ostatnio jeździłem tylko służbowymi, więc moja znajomość ogranicza się do wlewania paliwa, oleju i płynu do spryskiwaczy ;) ) i zobaczymy na miejscu, jak to wygląda. A jest jeden plus: sprzedający kupił nową Almerę, więc nie zraził się do marki psującym się egzemplarzem (chyba:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mógł kupic nowa almere jak juz nie sa produkowane?

A do jego znajomego mechanika to nie jechac poniewaz to bedzie zachwalał

Lepiej pojechac gdzie indziej i z kims co sie zna na samochodach aby nie kupic bubla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze w okolicy może być znajomy co np robił to autko i zna właściciela i chętnie mu pomoże w sprzedaży zresztą klient kupi następne autko i przyjedzie z robotą ,,, lepiej jechać w pare osób bo każdy coś może wypatrzyć choćby inny kont padania światła może jednemu coś pokazać a drugi nie zobaczy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...