Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych posiadaczy z znawców Almery [n15].

 

Noszę się z zamiarem kupna n15 ze względu na wygląd auta (podoba mi się) i cene - jest relatywnie tanie jak na swoją klasę.

 

Zastanawiam się nad dwoma aukcjami.

 

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-1-4i-1999r-kupiony-w-salonie-pl-i1792864606.html

i

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-n15-sedan-1-4-i-rok-2000-japonczyk-i1793536495.html

 

Jeden i drugi wydają się być zadbane.

 

Mam niedaleko "do" jednego i drugiego, pytanie mam czy warto się nimi zainteresować.

Wyglądają jak od osób prywatnych (jeszcze nie dzwoniłem po dokładne informacje).

 

Wcześniej miałem fiata uno 1.0 więc każde auto będzie dla mnie demonem prędkości, a osobiście szybko nie lubię jeździć.

Z drugiej strony auto wydaje się być dosyć przestronne i wygodne.

 

Dziękuję za ewentualne uwagi na temat tych dwóch aukcji.

 

Pozdrawiam,

G.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 5cio drzwiowy hatchback jest wizualnie naprawdę dobry. Tam chyba prawe tylne drzwi od spodu lekko rdza łapie - ale to może być złudzenie na zdjęciach.

 

W sedanie również na zdjęciach nie widzę nic niepokojącego.

 

Wg mnie - jedź obejrzeć oba. Porównaj ich stan techniczny. Jeśli będzie podobny - weź hatchbacka, wg mnie ładniejszy i tysiak zostanie na podstawowy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 5cio drzwiowy hatchback jest wizualnie naprawdę dobry. Tam chyba prawe tylne drzwi od spodu lekko rdza łapie - ale to może być złudzenie na zdjęciach.

 

W sedanie również na zdjęciach nie widzę nic niepokojącego.

 

Wg mnie - jedź obejrzeć oba. Porównaj ich stan techniczny. Jeśli będzie podobny - weź hatchbacka, wg mnie ładniejszy i tysiak zostanie na podstawowy serwis.

 

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie podobnie myślałem żeby zerknąć na oba. No i jak Hatchback byłby w dobrym stanie to zawsze 1000 zostaje na oleje itp.

Z drugiej strony auto ma 11/12 lat więc trzeba sie liczyc że coś może być podrdzewiałe.

Hatchback ma więcej przejechane ale ja miałem fiata uno który miał 300 tys. :) A te silniki Nissana chyba spokojnie do 300 tys. dojadą?

 

Dzięki za rade,

g.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze. To mój pierwszy post. Niosę się zamiarem zakupu Almery N16.

Oto moje wymarzone auto ;)http://otomoto.pl/nissan-almera-diesel-klima-alu-felgi-C19648694.html

Zastanawia mnie jedno. Czemu ona nie ma na tylnej szybie wycieraczki?

Z góry dziękuję i proszę o wszelkie inne wasze uwagi dotyczące tego auta a nie zauważone przeze mnie - laika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuca sie w oczy roznica kolorow miedzy lewym przednim blotnikiem, a drzwiami. Poza tym, znaczek na masce _CHYBA_ z wersji przedliftowej.

 

Znaczek to nie problem. Bardziej zmartwiłeś mnie tym innym kolorem zderzaka. Faktycznie tego nie zauważyłem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnicy nie widzę... A oko mam wyczulone na tym punkcie... Nawet gdyby element był malowany - to jakiś minus wielki? Przecież to już 7 letnie auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac duza roznice i mysle, ze na zywo sie potwierdzi. Mowie o blotniku kontra drzwi. Przy takich kolorach latwo jest ocenic co bylo malowane, bo od razu widac jak bez cieniowania robione auto. :) Ogladaj je czyste, z dalszej odleglosci - wtedy zobaczysz roznice w odcieniach. Z tego co sie mu blizej przygladam, to i zderzak jasniejszy niz maska i duzo jasniejszy niz blotnik.

 

Co do tego czy to minus - zalezy czy jestes pedantem i bedzie Cie to razic. :D Ja tylko sygnalizuje co sprawdzac. Moze bylo powaznie, a moze tylko lekkie wgniecenie/zarysowanie - trzeba po prostu sprawdzic.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kupie nissana almere hb, 1.4, mile widziany automat, z instalacja gazowa, w miare dobry stan blachy, 100% sprawny (dla mamy, aby bez nerwow mogla dojezdzac nim do pracy)

czy macie jakies propozycje? byc ,moze ktos z klyubowiczow ma do sprzedania?

rocznik obojetnie (96-2000), ale im taniej, tym lepiej, byle glowne powyzsze wymagania byly spelnione :)

sam mialem sedana przez 3 latka i wiem, ze te autka sa godne zaufania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz daliście zagwozdkę. Dziś dopiero idę oglądać te auto bo wcześniej go nie było.

No zobaczymy jak to będzie. Myślę że cena jest taka średnia jak na ten rocznik. A co do tego koloru to nie jest to kolor seryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest seryjny - mozna sprawdzic po vin. Mi chodzilo po prostu o to, ze na jasnych kolorach jest bardzo latwo ocenic czy malowany byl profesjonalnie, czy fuszerka - bez cieniowania na sasiednie elementy, przez co widac roznice w kolorach. Dokladnie sprawdz go pod katem bezwypadkowosci. Poza tym to komis... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Almerka numer jeden - wg mnie bardziej godna uwagi. Szczeliny idealnie pasują. W drugiej jest kilka miejsc, gdzie spasowanie nie jest idealne. No i ta pierwsza ma klimę - a po mojemu to w używanym aucie za 15k zł klima powinna być standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza ładna, przebieg też w sumie całkiem znośny jak na diesla. Klima manual.

a ta druga, kurcze. ma LCD, ma panel taki jak trza, ale czy jest klima? widać nawiew jedynie;/ ale cholera, w Polsce przecież to było wyższe wyposażenie, to klimatronic był wsadzany... jakby był blisko to można podjechać i zobaczyć, jak nei to chyba bym nie próbował. Bardzo dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja posiadam almere taka jak ta w drugim linku z klimatronikiem i z duzym komputerem

ona na 100% nie ma klimatyzacji i to bardzo dziwne poniewaz tam gdzie jest przycisk do klimy to jest przycisk tylko nic nie pisze obok to znaczy ze napewno nie ma klimatyzacji. Bo na przycisku powino pisac a/c

Ciekawi mnie bardzo jedna rzecz jest to najbogatsza wersja almery pełne wyposazenie i nie ma klimatyzacji ale ma koło przycisku lampeczke która powina swiecic jak jest klima

Bardzo dziwna sprawa może byc cos wniej kombinowane ja ja odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się poradzić na temat kupna Almery.

Wstawiałem jakiś czas temu linki, obejrzałem jedno auto:

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-1-4i-1999r-kupiony-w-salonie-pl-i1792864606.html

 

Z tego co zostało zasugerowane rzeczywiście prawe tylne drzwi maja rdze. W mojej opinii jest to dopiero początek.

Auto w środku jest troskę zniszczone, kierownica jest do "obszycia", troszkę zniszczona deska rozdzielcza, coś było przyklejone a potem oderwane. I została "plamo/dziura"

Plastiki na progach gdzieniegdzie popękane.

Szyby i lusterka elektryczne działają, kontrolki gasną oddzielnie, jedynie co to dmuchawa działa na najwyższym biegu. Albo rezystor albo filtr zapchany.

Co do rdzy to: pojawia się na słupkach przednich przy uszczelce drzwi, prawe tylne drzwi, więcej "rzucającej się w oczy nie było" na nadwoziu.

 

Później sprawdzaliśmy na stacji diagnostycznej. Amorki 81% sprawności przód 61% tył, hamulce łapią dobrze, równo.

Od spodu rdza jest na progach w miejscach spawu. Wg mnie delikatnie troche w innych miejscach, niemniej dziur na wylot brak. Mechanik ze stacji diagnostycznej powiedział ze należałoby jakimś biteksem zabezpieczyć (można zawsze w warsztacie specjalistycznym) to trochę przyhamujemy postęp.

 

Dodatkowo wężyk od wspomagania jest dziurawy i trzeba czasem płynu dolewać a raczej wymienić wężyk.

 

prawy wahacz "nowy" jeszcze farba na nim jest. Przeguby całe.

 

Cena jaką "wynegocjowaliśmy" 5250 zł.

 

Mam pytanie czy warto wziąć takie auto, plan jest taki że ma nam starczyć na 5 lat. (wiadomo będzie trzeba zrobić w tym czasie blachy, bardziej lub mniej).

Najbardziej jesteśmy zmartwieni purchlami na słupkach przednich przy uszczelce, czy jest to przypadłość u każdego?

 

Dzisiaj jedziemy dla porównania zobaczyć ten model:

http://moto.allegro.pl/nissan-almera-w-idealnym-stanie-technicznym-klima-i1785760820.html

 

Porównać jak się jedzie, czy sprzęgło też tak "dziwnie" łapie. Taki luz ma na początku zawsze?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

g.p.

 

Odrzuciliśmy sedana bo nam się nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 lat jak ma być - odpuść sobie. Poszukaj auta z jak najzdrowszą budą. Mechanikę w Almerze niewielkimi kosztami zrobisz. Blacharka to już wysokie kwoty i problemy. Rdza na słupkach to już zupełny ewenement, nie wiem, czy komuś rdzewieją. Progi i drzwi - zdarza się. Ale nie słupki. Skoro sprzęgło dziwnie łapie - jest na wykończeniu, bo z opisu domyślam się, że bierze na samej górze. Widać, że zaniedbany samochód. U mnie przy przebiegu 210tys. km wnętrze wygląda jak z fabryki. I to dosłownie.

 

Ten bordowy też pordzewiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 lat jak ma być - odpuść sobie. Poszukaj auta z jak najzdrowszą budą. Mechanikę w Almerze niewielkimi kosztami zrobisz. Blacharka to już wysokie kwoty i problemy. Rdza na słupkach to już zupełny ewenement, nie wiem, czy komuś rdzewieją. Progi i drzwi - zdarza się. Ale nie słupki. Skoro sprzęgło dziwnie łapie - jest na wykończeniu, bo z opisu domyślam się, że bierze na samej górze. Widać, że zaniedbany samochód. U mnie przy przebiegu 210tys. km wnętrze wygląda jak z fabryki. I to dosłownie.

 

Ten bordowy też pordzewiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bordowy też pordzewiały ;)

 

ale gdzie, ja na zdjęciach nic nie widzę. Ze może być to rozumiem ale nie widzę tego na zdjęciach :]

 

Zobaczymy jak będzie wyglądał ten bordowy no i ile będzie można zejść z ceny, bo jednak to kryterium jest dosyć ważne (prawie jak w przetargach ) różnica 1800zł w tym momencie.

Wtedy znowu się zastanowimy, po przeliczamy i się okaże co lepiej kupić.

 

No nic, dzięki za pomoc. Będę się jeszcze odzywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część tylnego, prawego błotnika. Dolna część przedniego, prawego błotnika (już pęcherze wyskakują). Progi domyślam się, w jakim mogą być stanie (rdzewieją jako pierwsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część tylnego, prawego błotnika. Dolna część przedniego, prawego błotnika (już pęcherze wyskakują). Progi domyślam się, w jakim mogą być stanie (rdzewieją jako pierwsze).

Sokole oko :)

 

jak wrócę z oględzin to napisze czy rzeczywiście tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sokole oko - a może wielki monitor i wszystko ładnie widzę :D

 

A tak na poważnie - jedno i drugie. Często jeżdżę ze znajomymi jako oceniacz stanu auta, znam się trochę na tym, ojciec emerytowany mechanik samochodowy. Kilkadziesiąt takich wypadów po auta mam za sobą, po wejściu PL do UE z ojcem ściągaliśmy auta z Niemiec (ponad 100 sztuk tego było). To tyle o mojej osobie, bo coś często się w tym temacie udzielam i niektórzy pewnie się dziwili ;) A ze zdjęć można się sporo dowiedzieć, chyba, że coś jest perfidnie ukryte przez sprzedającego.

 

Teraz mam masę czasu, jestem po poważnym wypadku motocyklowym - to chętnie pomagam w ocenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do auta.

 

Pierwsza sprawa to porównując do tego niebieskiego to niebo a ziemia.

Dla porządku:

niebieski - http://moto.allegro.pl/nissan-almera-1-4i-1999r-kupiony-w-salonie-pl-i1792864606.html

bordo - http://moto.allegro.pl/nissan-almera-w-idealnym-stanie-technicznym-klima-i1785760820.html

Przede wszystkim zadbany w środku.

 

Lewy próg wymieniany aż do nadkola tylnego prawy nie wymieniany. Wymieniony pas przedni, widziałem zdjęcia (pokazywał właściciel) przed wymianą Pas nie istniał wręcz zjedzony przez rdze. Rdzy mniej jak w pierwszym oglądanym. w okolicy tylnej wycieraczki już odchodzi farba i tzreba bedzie coś z tym zrobić w miarę wcześnie.

 

Klima działa, w środku bardzo przyjemnie, elektryka nadmuchy wszystko sprawne. Radio na kasety + zmieniarka CD w bagażniku. Jazda próbna - się nie obejrzałem i już miałem 120 na liczniku, w ogóle nie czuło się tej prędkości. Pewnie każda almerka tak ma. Ja miałem wcześniej UNO i żeby pojechać 120 to trochę musiałem przy gazować biedaka :P

 

Na stacji diagnostycznej:

 

przód amortyzatory 81% LP, tył L 75% P 69% Mechanik powiedział że na wiosnę trzeba będzie zmienić, bo dla 4 osób z bagażami będzie już za słabo.

Hamulce łapią z brakiem ręcznego w tylnym prawym kole. Przeguby całe. Gostek na diagnostyce był powolny nawet trochę flegmatyczny ale sprawdził wszystko, nawet drzwi czy się nie ruszają i prawe przednie faktycznie mają luz, powiedział że sworzeń zawiasu dolnego do wymiany.

 

Pod spodem, brak wycieków Jedyne co to właściciel z jakiegoś bliżej nie określonego powodu odkręcił śrubę mocującą linkę ręcznego w prawym kole. Trochę mnie to dziwi czemu to zrobił. Stąd też pewnie dźwignia od ręcznego jest wręcz w PIONIE bo linka jest poluzowana aby móc odkręcić na kole.

 

Rdza podwozia - jest i trzeba się z nią liczyć, całokształt to jednak jest w troszkę lepszym stanie jak poprzednio oglądany a jest starszy.

 

Dodatkowo jest zadbany w środku aktualny właściciel (chłopak lat bodajże 21) kupił wymienił olej i parę innych rzeczy. Widać że "był z tym autem". Ten poprzedni ani nie wymienił oleju węża od wspomagania ani w środku zbytnio też nie dbał.

 

Na koniec podczas negocjacji ceny doszliśmy do 6400 + 4 opony zimowe po 1/2 sezonie Kupione przy zakupie auta Luty 2011.

Na chwilę obecną, czyli przed pójściem spać, decyzja jest na zakup auta - jeszcze tylko jeden telefon do taty czy "da kredyt" na dwa miesiące :).

 

Na pewno jest do dużo lepsze auto jak to w Sochaczewie w zasadzie to nawet o nim już nie myślę od wejścia do tego.

 

Co do rdzy na błotnikach to jest delikatna na LEWYM nadkolu, takie purchle, a z prawego troszkę jest ale nie dużo. Delikatnie zaczynają rdzewieć w prawych tylnych drzwiach, zerknąłem tam wiedząc że zardzewiałe były w poprzednim i w jednym miejscu na masce zaraz przy reflektorze.

 

Oj ale się napisałem.

 

Jakby ktoś miał jakiś pogląd na to autko z mojego opisu to chętnie posłucham.

Dobranoc

G.P.

 

zapomniałem dodać auto w 2006 sprowadzone ze Szwajcarii Odkupione od pierwszego właściciela w Polsce. Czyli człowiek który mi chce je sprzedać jest drugim właścicielem w Polsce.

Edytowane przez rumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...