Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, co myślicie o tej Alicji? http://otomoto.pl/ni...-C20166303.html . Przebieg to zapewne będzie podrasowany o jakieś 100-150tkm ale to na miejscu się okaże, byłbym wdzięczny za wszelkie rady typu zwróć uwagę na .....chodzi mi głównie o to w ilu % ona jest jeszcze japonką ;)

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, porady- pozdrawiam, Maciej.

Edytowane przez franc821
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze w stosunku do rocznika i "przebiegu" (a raczej stanu licznika) to bym się nic dobrego nie spodziewał.

 

Czarny lakier, na zdjęciach praktycznie niemożliwe jest wychwycenie różnicy odcieni. Przednia maska się lekko ze zderzakiem nie pokrywa, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Bardziej na miejscu bym się przyjrzał silnikowi i stronie technicznej auta, bo tutaj może być niespodzianka.

 

Coś podejrzanie długo stoi to auto do sprzedaży, skoro takie atrakcyjne. Zdjęcia robione wczesnym latem, nie wierzę, że nikt tego auta nie oglądał.

 

Ale jeśli wszystko okaże się OK - można śmiało brać, jeżeli ten przebieg rzeczywiście będzie prawdziwy to autko jeszcze pojeździ :)

 

W ilu % jest japońskie? Silnik francuski, składane bodajże w Holandii czy Wielkiej Brytanii, to już nie są prawdziwe, bezawaryjne Nissany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odp; ja osobiście bym sobie ją odpuścił, ale teść mojego kumpla się podjarał i chce koniecznie ją obejrzeć na żywo(chyba ma za dużo czasu i paliwa). Jeżeli taka Ala średnio chodzi po jakieś 17-19 tys. a tu wyjdzie jakieś 15 tys, to coś na rzeczy jest. Ciekawi mnie też brak(w ogłoszeniu) klimy.

I ponawiam pytanie: na co zwrócić uwagę przy zakupie n-16 z tego okresu produkcji? Korozja, elektryka........ ? Są jakieś typowe bolączki tych Almerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Nissana Almerę N16 -cena 10000PLN.

Moja oferta:

Rocznik: 2001/2

Przebieg: 172000

Rodzaj paliwa: Benzyna

Nadwozie: Sedan

Liczba drzwi: 4

Liczba miejsc: 5

Kolor: Wiśniowy metalik.

Metallic: Tak

Moc KM: 114

Rodzaj skrzyni: manualna

Uszkodzony: nie

Pochodzenie: kupiony w Polsce

Pojazd zarejestrowany: tak

Przegląd do: Stycznia 2012

Ubezpieczenie do: Styczeń 2012

Miejscowość: Wrocław

Region: dolnośląskie.

Telefon kontaktowy 600-024-974

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera 1,5 benzynka N16 5dr z 2000r, z dobrym wyposażeniem, nabyta za 9,5tys pln

Może mi ktoś nt tego silnika coś napisać? Czy to zbliżona konstrukcja do GA14 i GA16 z Sunnych N14? Jak z rozrządem w tych autach? Bo czytałem, że po niewielkim przebiegu wymieniają... W GA były trwalsze podobno, zreszta w Micrach CG10 i CG13 też oceniane były na duzo większe przebiegi, dziwi mnie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania Almerę N16 2,2DI

Rok produkcji: 2000

Przebieg w km:210 000 km

Moc: 110 KM (81 kW)

Rodzaj paliwa olej napędowy (diesel)

Kolor: niebieski-metallic

Liczba drzwi: 4/5

Miasto: Tychy

Tel. 535-774-022

Tel. 698-213-984

Cena do uzgodnienia

 

Dodatkowe wyposażenie:

 

KLIMATYZACJA el. szyby, el. lusterka, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, welurowa tapicerka, bagażnik na dach

Komplet opon zimowych GRATIS!!!!

Bagażnik dachowy GRATIS!!!!

Edytowane przez kola1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcopoloo

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym zwrócić się z prośbą do znawców almerki co moglibyście mi powiedzieć o tym aucie

http://moto.allegro....1915565686.html

 

i o tym

 

http://otomoto.pl/ni...-C21200255.html

 

z góry dzieki. Pozdro

Edytowane przez Marcopoloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dwa - niech ktoś się wypowie, kto ma N16 w takim kolorze, czy też ma całą komorę silnika niebieską a karoserię taką szaro-zieloną... Bo to wygląda bardzo dziwnie. Mieszek od lewarka biegów i podłokietnik ślicznie się komponują :D

 

Numer jeden - malowana maska i zderzak, trzeba by się przyjrzeć, czy belki nie pogięte. Wyłazi rdza nad tylnym zderzakiem, koniecznie podnieś wykładzinę w bagażniku i obejrzyj, jak wygląda miejsce pod kołem zapasowym oraz ogólnie spód, może być niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak pewnie że komora nie jest niebieska, zobaczcie na spód maski też jest niebieski, czyli tu jest zmiana koloru...

 

Numer jeden - malowana maska i zderzak, trzeba by się przyjrzeć, czy belki nie pogięte.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Po pierwszym zdjęciu? Po pierwsze została użyta lampa błyskowa co zmienia postać rzeczy.. po drugie to kolor srebrny, mogę Ci pokazać foty mojej srebrnej almy gdzie powiesz ale malowana! (mam ją od nowości i akurat ten błotnik nie był malowany) ale kwestia ugięcia światła itp i wygląda jak by był..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum :) chciałem zapytać o radę gdyż mam na celowniku almerę. 2001 rok produkcji, hatchback, 97000 przejechane (wiem, że bardzo mało, ale chyba wszyscy dzisiaj kręcą liczniki...), 1800cm3 benzyna, klima, elektryka itp. Cena 8000 - komis obniża cenę żeby się pozbyć aut. Facet powiedział, ze auto stoi u nich rok, było kupione w firmie i ma homologację van a następnie przerejestrowane zostało na osobówkę. Również mówi, że trochę się przerysował po ostatniej zimie, podczas odśnieżania. Najważniejsza sprawą jest dla mnie to, że podobno wyłazi rdza tu czy tam (mówił o zawiasach i o czymś jeszcze), ale jak zapytałem o progi itp to powiedział, że nie ma dziur. Stąd moje pytanie, jako, że mam Japończyka, którego muszę się pozbyć z powodu rdzy, obiecałem sobie, że już więcej rdzewiejącego auta nie kupie! Czytałem, że rdzewienie w almerze to standard, ale czy chodzi tu wlasnie o rdzewienie takie drobne w stylu wlasnie klapa bagażnika itp czy auto moze miec przegnita podloge i progi w przyszlosci? Z drobna rdza przezyje, ale nie chce znowu co zime robic podlogi i nadkoli i wszystkiego! Co sadzicie i co wiecie Panowie prosze o pomoc odnośnie tej rdzy, bo jeżeli chodzi o silnik to się już dużo naczytałem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

 

Ogłoszenie na OTOMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, super okazja :D

 

97tys. przelotu, ale jeździł w firmie :D 8000zł cena początkowa, czyli chcą się tego po prostu pozbyć :D Taki atrakcyjny, a stoi rok czasu :D Ludzie, myśleć, to nie boli...

 

Mi wystarczająco poprawiło humor to, jak przednie lewe koło jest ładnie "schowane" w nadkole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, super okazja :D

 

97tys. przelotu, ale jeździł w firmie :D 8000zł cena początkowa, czyli chcą się tego po prostu pozbyć :D Taki atrakcyjny, a stoi rok czasu :D Ludzie, myśleć, to nie boli...

 

Mi wystarczająco poprawiło humor to, jak przednie lewe koło jest ładnie "schowane" w nadkole :D

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum :) chciałem zapytać o radę gdyż mam na celowniku almerę. 2001 rok produkcji, hatchback, 97000 przejechane (wiem, że bardzo mało, ale chyba wszyscy dzisiaj kręcą liczniki...), 1800cm3 benzyna, klima, elektryka itp. Cena 8000 - komis obniża cenę żeby się pozbyć aut. Facet powiedział, ze auto stoi u nich rok, było kupione w firmie i ma homologację van a następnie przerejestrowane zostało na osobówkę. Również mówi, że trochę się przerysował po ostatniej zimie, podczas odśnieżania. Najważniejsza sprawą jest dla mnie to, że podobno wyłazi rdza tu czy tam (mówił o zawiasach i o czymś jeszcze), ale jak zapytałem o progi itp to powiedział, że nie ma dziur. Stąd moje pytanie, jako, że mam Japończyka, którego muszę się pozbyć z powodu rdzy, obiecałem sobie, że już więcej rdzewiejącego auta nie kupie! Czytałem, że rdzewienie w almerze to standard, ale czy chodzi tu wlasnie o rdzewienie takie drobne w stylu wlasnie klapa bagażnika itp czy auto moze miec przegnita podloge i progi w przyszlosci? Z drobna rdza przezyje, ale nie chce znowu co zime robic podlogi i nadkoli i wszystkiego! Co sadzicie i co wiecie Panowie prosze o pomoc odnośnie tej rdzy, bo jeżeli chodzi o silnik to się już dużo naczytałem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

 

Ogłoszenie na OTOMOTO

 

kup sobie audika a3 lub a4 jak masz dosyć rdzy, chyba ze audik będzie zdrowo walnięty i kiepsko zrobiony, to nawet w nim wyjdzie

lub stara audi b4 - nie bitą - tam dziury w podłogach są naprawdę sporadycznie.

 

lub kup sobie np mitshibishi colt z 2005, tam dziur na razie nie ma i pewnie przez 5 lat nie będzie, te auto są po 15tys, a masz 5/6 letnie auto

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka Panie i Panowie, słuchajcie może wiecie czyja to była almera lub cokolwiek na jej temat ??

 

http://otomoto.pl/ni...-C22131187.html

 

Może ktoś zobaczyć ją dla mnie ?? ktoś pochodzi z tamtych stron/okolic ?? był bym bardzo wdzięczny bo osobiście mam baaardzo dużo km do tego miejsca.

 

 

AUTO PODANE WYŻEJ W LINKU TO MINA, UWAGA !!

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym bez wątpienia pojechał obejrzeć to auto. Komis przysalonowy, byle czego nie sprzedają. Przebieg realny, nie obawiaj się go, przejedzie bez problemu jeszcze ze 3 razy tyle. Zwróć na miejscu uwagę na przednie lampy - bo mi się wydaje, że lewa jest taka bardziej zużyta, niż prawa. Zawsze kilka stówek można urwać "na zakup nowej". Na bitego nie wygląda, bo elementów lakierowanych nie zauważyłem, wszystko też ładnie spasowane. W środku usiądź od strony pasażera i zwróć uwagę, czy czasami zaślepka poduszki powietrznej pasażera nie posiada dookoła jakichś śladów ingerencji, bo na zdjęciu tak się wydaje (swoją drogą, kiepska jakość zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...