Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość the saint

Dzięki za pomoc przejadę się go obejrzeć jak tylko otworzą salon, na pewno zwrócę uwagę na wspomniane przez Ciebie rzeczy. Przy okazji chciałbym spytać jak wygląda sprawa kosztów części do takiej Almery, kiedyś pamiętam były dość drogie, ale dzisiaj mam nadzieję nie jest tragicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to jest silnik 1.5 98 km a dodam z wyposazeniu to ten amochód ma podstawowe rzeczy poniewaz bogatsze wersje almer miały chromowane klamki z zewnatrza on nie ma to znaczy że to wersja uboga.

A nie jak napisane jest w opisie że Airbag - 4 sztuki Radio CD Lusterka boczne regulowane elektrycznie Klamki zewnętrzne chromowane, Klimatyzacja automatyczna, El. podnoszenie szyb, tył

TEGO W WYPOSZENIU NIE MA!!!!. nAJLEPIEJ MNIE ROZBAWIŁO KLIMATYZACJA AUTOMATYCZNA A to jest wersja przejsciowa poniewaz fotele ma z modelu po lifcie.

Nie dajcie sie nabrac co opisuje salon

Dodam że maska pochodzi z werski POLIFTOWEJ poniewaz wersja przed liftu posiada wgłebienie na znaczek nissana

Narazie za bardzo nie mam czasu jak lepiej obejże tego nissana na zdjeciach to napewno cos jeszcze znajde

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the saint

Dziękuję za pomoc samochód wczoraj udało mi się zobaczyć osobiście.

Maska podobno jest po naprawie bo autko kogoś potrąciło. Posiada książkę serwisową, ale niestety w środku jest w kiepskim stanie. Brud dosłownie wżarty w plastyki, deska porysowana itp. Niestety nie przypadł mi do gustu, będę szukał dalej.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! W przyszłości pozwolę sobie skonsultować się przy kolejnych Nissanach.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem forum :wave: więc tak mam następujące pytanie szukam almery N16 do ceny 12tyś chodzi mi głównie o to żeby nie była wyżyłowana i żeby blacharka była w dobrym stanie. eśli macie jakieś sprawdzone almerki to możecie dać znać, bo ja już szukam 2miesiace i nic jeszcze nie przykuło mojej uwagi bo jak nie była bita to ma gigantyczny przebieg. szukam auta którym mógłbym jeszcze pojeździć troche. dodam że długo zbierałem na ten samochód dlatego niechce kupować trupa.... i najlepiej żeby te samochody były z woj. Małopolskiego lub Śląskiego. z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Jerry1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakies z polskiego salonu, najlepiej pierwszy wlasciciel - ale o takie kryteria to wiem, ze ciezko. Jesli nie chcesz kupic trupa to wiadomo, od handlarza nie bierz, bo kupisz. ;) Co tu wiecej dodac... Cierpliwoci Ci zycze jedynie i wytrwalosci w szukaniu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry1212 jesli samochód ma duży przebieg to znaczy nie był krecony licznik i ma prawdziwy przebieg i takiego samochodu nie można od razu skreslac .Może miec wysoki przebieg ale może byc w lepszym stanie niż te z mniejszym przebiegiem i moze miec przekrecony licznik koilka razy. Zauważ ze samochody sprzedawane w Polsce zazwyczaj przebieg nie przekracza 150 tyś.

Silniki almery przeżyja ponad 400tys i nic im nie bedzie. A ty chcesz benzyne czy diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najbardziej reflektował na ten motor 1.5 w benzynie choć bo bo te 1.5 diesla są chyba produkowane po liftingu i są już droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1.5 diesla to juz sa po lifcie. Motor 1.5 jest mułowaty ja posiadam 1.8 w sedanie po lifcie to już jest czym pociągnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z polskiego salonu - to przeważnie totalny golas, bo tańszy przy zakupie był, 10 lat jeżdżenia po naszych kosmicznych drogach - no nie wiem, czy to taka zaleta :D

 

Mając 12000zł nie zaszalejesz, trudno będzie ŁADNĄ N16 za to kupić.

 

A tak z mojej strony - rozejrzyj się za czymś innym, niż Almera, mając tyle PLN można kupić bardziej udane auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w sumie nie mam jednego modelu który chce kupić :) szukam czegoś dobrego ale troche czytałem o almerze i mi się nawet wyglądowo spodobała. No nic będe szukał dalej. Dzieki za porady :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat ja posiadam almere n16 po lifcie z polskiego salonu i mam najbogatsza wersje bogatszej nie ma

Czemu odradzasz mu almere ja tyle jezdze i sobie chwale nic sie nie psuje odpukac tylko tankuje i w droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym Nissanie jest więcej Francji niż Japonii :) I to już nie jest taka udana i dopracowana Almera, jak N15. Źle im wyszła współpraca z Renaultem :) Wystarczy zajrzeć na nasze forum i zobaczyć, na pierwszej stronie o Almerach, z którymi jest więcej problemów.

 

Mając na wydanie 12000zł to można się rozejrzeć za Mazdą 323F III czy Corollą E11 (ale tą z końca produkcji, od 2000 wzwyż). Bo domyślam się, że chodzi o jakiegoś kompakcika, więc Accord czy 626 odpadają :)

 

Ale jak już musi być Almera N16, to na pewno nie z silnikiem 1.5 (czy to diesel, czy benzyna, oba szału nie robią). Brać 1.8 benzyna albo 2.2Di (byle nie francuski dCi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat: 2.2dCi nie jest francuski, ale to mniejsza z tym, bo i tak nie ta polka cenowa. Jedyny francuski silnik jezdzacy w almerze to 1.5dCi. Bylo o tym trylion razy.

 

Poza tym, z tego co wiem, wspolpraca nissana z renault zaczela sie jakos w 2003? Za 12k obracac sie mozna raczej w przedliftowych, wiec jesli w ogole w tym aucie ktos zamieszal, to byli to brytyjczycy, a nie francuzi.

 

Stara spiewka o N15 kontra N16 juz tez robi sie dosc nudnawa. Idac tym tokiem rozumowania wszyscy bysmy musieli szukac 20-letnich mercedesow i nissanow. Wiadomo, ze im nowsze auto, tym jakosc spada, ale idziemy do przodu i dla niektorych liczy sie tez wyglad, mniej rdzy, wiekszy komfort i takie tam... I nie chce tu atakowac N15, bo to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja - nie ulega watpliwosci.

 

Reasumujac, N16 to dobre auto i mozna je z czystym sumieniem polecic. Wszystko zalezy od tego, czy trafisz warty uwagi egzemplarz, ale to stara prawda dotyczaca kazdej marki wlasciwie.

 

Przeslanie na dzis: nie obrzydzajmy komus auta, ktore jest dobre, zwlaszcza gloszac teorie, ktore nie do konca sa zgodne z prawda. ;)

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault dorwał się do Nissana już około 2000 roku. Może niezrozumiale tam napisałem, ale miałem na myśli silnik 1.5dCi, który jest rodem z Francji, a że wcześniej wspominałem o 2.2Di, to wyszło tak, jakbym 2.2dCi podpiął pod Francuzów.

 

Nie musimy kupować starych aut, które swoją drogą przeżyją niejedno nowe auto - ale nie musimy też kupować niektórych nowych aut, które nie są udane :) Można iść na kompromis i kupić nowe auto, które jest w miarę udane, bez wad konstrukcyjnych.

 

N15 vs N16 - pod względem jakości wykonania i niezawodności doskonale widać, który model jest bardziej udany. I nie jestem tu jakiś zapatrzony w N15, bo swojej używam tylko jako dojazdówkę to pracy (mało pali), a na co dzień jeżdżę czymś zupełnie innym, więc mi to lata, czy ktoś krytykuje N15 - dla mnie to jest zwykłe auto, które akurat się nie psuje.

 

Jeśli chcesz, mogę posadzić przed komputerem ojca, który w warsztacie przerobił już chyba każde auto i on od strony technicznej będzie miał o wiele więcej do powiedzenia, niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest? Bo z tego, co mi wiadomo, to YD22 jest Nissanowskim silnikiem na common railu, ogólnie nie polecam dCi bo czułe na jakość paliwa i do udanych nie należą, ale jak tam komu pasuje to niech bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam 2,2dci z 2003r i jest w pełni japończyk. Lecz wiem z forum, że co niektórzy z połowy 2004r mają już silniki Renault, lecz nie koniecznie. To samo tyczy sie modeli samochodów P12, X-trail i np. Navara. /tutaj mam na myśli silnik 136kM/

Gdy francuzi dołożyli łapki, to słyszałem, że w pompach wysokiego ciśnienia / bo wiadomo że w 2,2dci są dwie pompy ciśnieniowa i wtryskowa/ zainstalowano zawory SCV firmy Denzo z końcówką 003 i 006, to one najczęściej padały i padają. Od maja 2005 roku zaprzestano montażu tych zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze niby to 2.2 dCi francuskie w nich jezdzi? To calkiem inna konstrukcja jest. :huh: Tez mam 2003 wiec nie wiem, ale troche mi sie nie chce wierzyc w to co piszesz, a troche sie naogladalem i nowszych. ;) W primerach faktycznie jezdzi francuski diesel, ale 1.9dCi.

 

Te zawory z tego co sie orientowalem, to koszt nowych ~400zl, a jak jestes sprytny to wymienisz same oringi za grosze ;)

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory - zawiesił mi się komp i nie mogłem dać od razu sprostowania i edytować postu, robię to teraz............

Częściowo przyznaję się do swojego błędu, więc muszę dać sprostowanie...... Francuzi łapki dodali tylko w dwóch silnikach -------- 2 silniki (1.5 dCi, 1.9 dCi) oparte są na konstrukcji Renault.

Sorki za wcześniejszy wpis który wprowadza co niektórych w błąd.

 

O tych oringach to wiem, bo SAM O NICH NA FORUM PISAŁEM I WYMIENIAŁEM, koszt dokładnie 1,40gr :punk::thumbsup::punk: tylko najgorsze że nie pamiętam już rozmiarów, ale jeden powinienem jeszcze mieć.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...