Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz patrzysz na daty reflektorow to pamietaj, ze dopiero w 2006 mialy metalowe oprawki soczewek, wiec jesli w aucie reflektory sa starsze, a oprawki w nich nie zostaly wymienione na metalowe, to jest to powod do stargowania troche, bo bedziesz musial takie reflektory ogarnac ze wzgledu na plastikowe, topiace sie oprawki, w wyniku czego swiatla swieca bardzo slabo (koszt okolo 500zl za uzywane reflektory w idealnym stanie z metalowymi oprawkami, a wymiana samych oprawek to okolo 300zl, ale musisz znalezc fachowca, ktory to wykona - ceny za komplet). Najlepiej odkrecic dekielek i sprawdzic samemu co siedzi.

 

Co do galki, to jest ona pokryta jakas chromopodobna farba, ktora jak w jednym miejscu sie ukruszy, to potem juz nietrudno zeby to sie powiekszalo, aczkolwiek mi w przebieg 55 tys. ciezko byloby uwierzyc, jesli ona jest faktycznie mocno dojechana, a inne elementy tez wskazywalyby na cofke. Chyba, ze ktos juz zerwal do konca ta farbe skoro 1/3 juz i tak nie bylo (glupio wygladalo), lub nosi jakies pierscionki, obraczki i inne takie na prawej rece ;) Na podstawie samej galki bym jednak nie przesadzal sprawy (ani na innych takich drobnych sprawach). Skupilbym sie na silniku. U mojego ojca w fabii przy 71 tys. siedzenie bylo przetarte do gabki (dziura o dlugosci z 10cm) od ocierania sie o nie przy wsiadaniu i wysiadaniu (pierwszy wlasciciel, kupiona w salonie).

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory są starsze. ten lekko drgający drążek mnie zastanawia. Może poduszka silnika co już przekreśla tak mały przebieg.

Powiem Wam że jak przebieg był by 120 to by lepiej wyglądało ogłoszenie. Ale jak pisze nissanmaniak "Jak autem nie jeździły świnie to i po 300tys. km będzie wyglądało na zadbane. Jeśli właściciel woził w aucie cielaki albo kury to i po 30tys". Klika podrdzewiałych elementów w silniku jest, ale jak by nie było 9 lat wozu to 9 lat wozu. Cena duża ale stargowania. No nic – podjadę na kanał z nim. Auto mi się podoba.

Pojawiło się kilka nissanów z przed liftu w cenie 2 tys mniej. 1 rok starszy i spora różnica. Może warto się zainteresować Almera przed liftem ? np:

http://otomoto.pl/nissan-almera-i-wl-serwis-C22630567.html

http://otomoto.pl/nissan-almera-C22715994.html

 

i wróciła oferta Almiry z Belgii

http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatyzacja-C22509589.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michelin

Witam..

 

Rozglądam się i ja za Almerką n16 polifotwa

Najchętniej silnik benzynowy 1.5 lub 1.8

 

Wyczytałem że kilka osób odradza zakup tego 1.8, ze względu na biorący olej.

 

Jakie rzędu pobór to może być? +/-?

 

CO myślicie o tym modelu?

http://otomoto.pl/ni...-C22155368.html

 

Podobno u nich kupiona i pozostawiona już dwukrotnie w rozliczeniu.

 

Była przygoda z przody, naprawa wykonana w ASO Nissan MadMobil

 

Dostałem od nich skan faktury za naprawę i kopię książki serwisowej.

 

 

A może ta?

http://otomoto.pl/ni...-C22735600.html

Silnik mniejszy, wyposażenie mniejsze, ale za to stan może lepszy...

 

Trza by potwierdzić tylko ten niski stan licznika jak na ten rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej srebrnej wlasnie widac, ze bylo cos przodem, bo maska lezy za nisko, takze sie nie popisali z naprawa :P No i oczywiscie nie ma w almerze dwustrefowego climatronika.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość daniel66

 

Pojawiło się kilka nissanów z przed liftu w cenie 2 tys mniej. 1 rok starszy i spora różnica. Może warto się zainteresować Almera przed liftem ? np:

http://otomoto.pl/ni...-C22630567.html

 

 

Witam kolegę. Jeśli jesteś z okolic Żyrardowa to warto podjechać. Byłem w niedziele ją zobaczyć. Wsiadłem, całkiem wygodnie. Środek czysty oraz silnik bez wycieków. Chodzi cicho i równo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel66

gaco12 podesłałem maila ale tutaj napiszę:

 

5d hatchback, silnik QG15DE, 1500 cm3 (98 km), produkcja 06/2003, kolor KY0 - new silver metallic,

4x poduszka, klima, centralny zamek, abs - to standardowe wyposażenie auta po rozkodowaniu VIN.

 

Ponadto w Ali jest:

 

- Czujniki parkowania w zderzaku tylnym

- Zmieniarka ORGINALNA na " 6 CD

- Alarm " CHALENGER"

- Blokada skrzyni biegów " DIPOL"

- Chromowane klamki

- Plastiki w kolorze nadwozia

- Lekko przyciemnione szyby

- Spoiler tył

- Owiewki

- Podłokietnik

 

Przebieg:120.000 km potwierdzony

Książka serwisowa, dokumentacja, fv napraw itd. ;)

Edytowane przez daniel66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda OK, ale to tylko zdjęcia. Nie lubię aut komisowych, bo jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć w komisie ładnego auta, a oglądałem ich dziesiątki :P No, ale może Tobie się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel66

Witam serdecznie,

Może troszkę wyjdę przed szereg, ale zanim zakupiłem swoje auto byłem oglądać ten egzemplarz

http://otomoto.pl/nissan-almera-salon-polska-i-wl-100-bezwypad-C22913389.html

 

Wszystko super, pełna dokumentacja, prawie nówki sztuki opony...

jedyne co Mnie odstraszyło to MEGA duża kasa, którą typ sobie życzy, ale może ktoś się z nim dogada :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak pod autoreklamę podchodzi :P Cena nie jest jakaś wygórowana, za zadbane auto TRZEBA zapłacić, złomy i strucle stoją poniżej 10tys. zł :)

 

Skoro ludzie byli skłonni zapłacić 7800zł za N15 diesel z 1998r (wystawiłem dla testu na otomoto i przez 2 tygodnie było 7 telefonów), to za ładną N16 też można sporo dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel66

Qadrat ZAPEWNIAM Cię, że nie ma tutaj ANI trochę autoreklamy. Jednak auto jest godne uwagi. Czyściutkie, po wymianie płynów itp. Ale ta cena ! o Zgrozo ! :)

Edytowane przez daniel66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Nissana Almerę N16... Chciałbym żebyście mi nieco podpowiedzieli lub jeśli ktoś miałby na sprzedaż w okolicy Krakowa to chętnie bym zobaczył... Przypuszczam że użytkownicy forum nie piłują swoich autek do niemiłosiernych granic...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ok 12-15 tys, sedan lub hb 5d, silnik 1,6 max 1,8 bo niechcę za mocno startować... będzie to mój pierwszy samochód... wiele osób mówi że almera jest idealnym na początek ale spotykam się także ze sceptycznymi opiniami gdyż części są mało dostępne więc już sam nie wiem co mam myśleć... ogólnie chciałbym dobre auto i myślę że almera jest właśnie takim autem ale boję się że zjedzą mnie koszta przy ewentualnych naprawach...

Mając do wyboru właśnie Almerę i 4 lata starszą Astrę co byście wybrali?

Edytowane przez Wajcha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...