Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Części normalnie dostępne, ceny też normalne. Lata 90te się skończyły, do aut japońskich bez problemu wszystko dostaniesz :) Astra II nie jest jakoś specjalnie udanym autem, kiepska blacha, silniki też niezbyt rewelacyjne. Szczególnie jednostki benzynowe, które wymagają wożenia w bagażniku oleju na dolewki ;)

 

Zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest Honda Accord VI generacji (roczniki 1998 - 2002), silnik 1.8 nie jest jakimś demonem, mocy ma w sam raz. Bardzo przyjemne autko. Civic'a VII generacji (2001 - 2005) za te pieniądze też już kupisz, mniejsze auto, ale też sympatyczne. Jest jeszcze Mazda 323F, Mitsubishi Carisma czy Toyota Corolla (szkoda, że na Corollę E12 Twoje fundusze są stanowczo za małe, bo Toyoty mają pod maską fajne silniki).

 

Nie zrażaj się na początku pojemnością, to nie motocykl, że bez doświadczenia na większej pojemności nie opanujesz maszyny :) Chyba, że tu rozchodzi się o OC, które dla młodych kierowców jest koszmarnie drogie.

 

A tak moim prywatnym (i to dość kontrowersyjnym, jak na forum Nissana) zdaniem - N16 była by chyba autem na samym końcu listy japońskich aut, które bym kupił (chociaż w niej już Japonii malutko zostało) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem innegop zdania o almerze .Posiadam N16 już dłuższy czas i nie moge powiedziec na nia nic złego. Nic sie nie psuje tylko leje paliwo i jade i sie nie martwie ze coś może sie popsuć.

Dla mnie almerka jest przyjaznym samochodem jak sie onią dba to posłuży długie lata

Za pomniałem dodac ze ja tez jestem młodym kierowcą ale jak ja kupowałem almerke to ja przepłaciłęm za nią ale widać teraz ze opłacało sie

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale też kupowanie przez Allegro czy otomoto może wiązać się z niekoniecznie uczciwym sprzedawcą... wszyscy wiemy jak to jest ze sprzedażą samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.ck

Witam wszystkich Mam do kupienia Almere n15 sedan 97rok automat 1.6 benzyna, gaz samochod chcial bym zakupic dla mojej dziewczyny. Na co patrzec przy zakupie, czy automaty nie sa wadliwe w tych modelach i na co zwrucic uwage przy ogledzinach chodzi o mechanike! dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dobrze się z automatem obchodził, zmieniał olej terminowo - to automat jest niezniszczalny. Ale niestety, u nas w kraju trudno znaleźć niezajechany automat. Jeśli skrzynia nie będzie szarpać oraz płynnie zmieniać biegi, to ok. Jeśli właściciel będzie w stanie określić, czy zmieniał olej na czas, jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co? Przede wszystkim na wszechobecną rdzę. Silniki udane, więc nie trzeba się nimi zbytnio martwić. Zwróć uwagę, czy rozrząd nie jest na wykończeniu, bo to chyba jedyny większy wydatek przy tym silniku. Standardowo warto sprawdzić zawieszenie, czy nie jest zużyte do końca, jakby co to zawsze można kilka stówek z ceny urwać. Jeśli jesteś zdecydowany na automat i nie wiesz, jak to powinno dobrze działać, weź kogoś, kto jest z tym obyty - naprawa skrzyni automatycznej to będzie koszt 1/3 a nawet 1/2 wartości tego samochodu i na Twoim miejscu tego bym się najbardziej obawiał :) Jeśli auto jest z pewnych rąk, właściciel jest w stanie sprecyzować, czy wymieniał olej w skrzyni (i na jaki), biegi zmieniają się płynnie i bez szarpnięć, a na postoju z wciśniętym hamulcem i wrzuceniem "D" nie następuje telepnięcie całym autem - można brać.

 

Moje prywatne zdanie, co do tanich aut ze skrzynią automatyczną - kupno takiego niezajechanego w PL graniczy z cudem, osobiście bardzo lubię jazdę automatem, ale niestety, jeżdżę manualem bo na 3 obejrzane sztuki (auto do 10tys. zł) żaden nie nadawał się do jazdy na dłuższą metę, a niestety, remont tego typu skrzyni to droga sprawa (za remont automatu jestem w stanie kupić 4 - 5 używanych skrzyń manualnych).

 

Mechanikę w N15 zrobisz tanio, części dostępne, ale blacharka to już problem. Przede wszystkim przejrzyj go dobrze od spodu, na kanale. Dużo rdzy = nie pakuj się w to auto. W bagażniku pod kołem zapasowym posprawdzaj, odchyl wykładzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu to auto powinno być dopiero ledwo co dotarte - a popatrz na pedały, szczególnie hamulca :) U mnie po 220tys. km nie są tak wytarte, jak w tym egzemplarzu po ponad 90tys. km :) Z tym przebiegiem powinno być naprawdę jak nowe. Wizualnie w miarę OK, nie mam zastrzeżeń, ale jak ktoś cofa przebieg to musi mieć coś na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Znalazłem ogłoszenie sprzedaży almery N15 w dieslu. Sprzedający napisął, że ma 65 koni, czy nie powinna mieć 75? Sam mam promere w TD ale o almerze nie wiele wiem. Czy taka almera to dobry wybór? dzieki za jakąkolwiek odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maniuś4

Zamierzam kupić Nissana Almerę N16... Chciałbym żebyście mi nieco podpowiedzieli lub jeśli ktoś miałby na sprzedaż w okolicy Krakowa to chętnie bym zobaczył... Przypuszczam że użytkownicy forum nie piłują swoich autek do niemiłosiernych granic...

 

Pozdrawiam serdecznie

Witam mam do sprzedania Almerke nie są to okolice Krakowa ale nie jest to też bardzo daleko W linku szczegóły http://tablica.pl/oferta/sprzedam-nissana-almere-IDkFZ3.html ,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smokofilidanek

Wita!!

 

Już od ponad dwóch miesięcy szukam autka dla siebie.

Poza hondą, toyotą, peugeotem pojawił się motyw zakupu nissana.

Przyznam ze jestem dość wymagający, oglądałem juz grubo ponad 20 aut i żadne nie spełniło moich oczekiwań, z kilkoma byłem nawet w ASO na przeglądzie i szkoda gadać....

Powiedzcie mi coś o tym autku:

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-salon-pl-stan-bdb-C23735100.html

 

Jak to jeździ, czy warto, na co zwrócić uwagę> jakieś słabe strony tej wersji?

Czy jest to 100% made in Japan?

Czy ma fo pasek czy łańcuszek rozrządu?

Silnik to francuz?

Jak z blachą, korozja w tych modelach występuje?

 

 

Miałem kiedyś firmowego nissana almerę 2.2 dtci i nie byłem zadowolony..

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

Edytowane przez smokofilidanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link, bo niepoprawnie się wkleił.

 

Ja 3 dni temu szukałem dla siebie auta do 15tys. zł. Oglądałem m.in. Primerę P12 (sedan 1.8, 2002r, ładnie wyposażona, ale totalnie zjedzona przez rdzę, przednia belka dosłownie odpadała płatami, silnik dość głośno pracował), 2 sztuki BMW E39 3.0D (o tym nie ma co pisać, złomy), Almerę N16 sedan (1.8, blacha kiepska i tragicznie wykończone wnętrze), Toyotę Avensis D4D (również nie podobało mi się wykonanie tego auta i głośno w środku) i w końcu Hondę Accord 1.8 VTEC 2000r. Honda po prostu cacy, siedząc w kabinie nie słyszę, czy silnik pracuje, czy jest zgaszony. Zero drgań, rdzy również brak. Na pracującym silniku można na pokrywę silnika postawić na sztorc 2 złotówkę i nie spadnie. Nawet się nie zastanawiałem tylko od razu wziąłem. Mimo, że jeżdżę na co dzień Nissanem, tutaj uznałem wyższość Hondy bo jednak Nissan zostaje daleko w tyle pod względem silników i wykonania. Od siebie mogę dodać, że w Hondzie jest zawieszenie wielowahaczowe, naprawdę dobry komfort. Silnik 1.8, jeśli nie szaleję to mieści się w 8 - 8,5l w cyklu miejskim. Ale tu aż się prosi o mocne depnięcie, bo wtedy załącza się vtec i od razu pojawia się banan na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem nowy na forum i mam nadzieję że nie zdublowałem linka

szukam nissana almerę serii N15, zależy mi na LPG i klimatyzacji,

znalazłem coś takiego w sieci

http://otomoto.pl/nissan-almera-wersja-na-niemcy-C23527524.html

 

czy może ktoś go oglądał, lub czy na podstawie zdjęć mogę otrzymać jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie zjedzony przez rdzę, tam z podłogi to już pewnie nic nie zostało. Za te pieniądze odpuść, koleś troszkę przegiął z ceną. Ze 4500 można mu dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak na 15 latka, to "licznik pewnie popsuty", ale za te pieniążki, to na małe wypadziki jeszcze jest względna. Sama instalacja gazowa, jakaś prosta, to teraz koszt ok 1800zł. Dziekawe kiedy kończy się legalizacja butli.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam tym razem o aspekt finansowy

jaką rozsądną kwotę muszę brać pod uwagę na zakup almery z gazem i klimatyzacją. z rocznika 98-00

obojętne jakie nadwozie?

 

zakładałem budżet do 7 tysięcy,

 

czy to w ogóle realne, czy za takie pieniądze chodzą tylko trupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 - 7tys. zł można kupić już naprawdę ładną N15 z końca lat produkcji, z klimą i LPG. A ceny po 9 - 10tys. zł za N15 to już po prostu bujna wyobraźnia kogoś, kto nie może pogodzić się z utratą wartości samochodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry.

dzisiaj wpadł mi w oko taki okaz

wprawdzie nie ma szyb elektrycznych, ale akurat to mi do szczęścia nie jest tak bardzo potrzebne.

http://otomoto.pl/nissan-almera-gaz-klima-salon-zamiana-C23507133.html

 

nie podano licznika, a kierownica trochę wypolerowana. ale może to o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na przebieg bo nie będziesz jeździł przebiegiem tylko stanem technicznym auta. Przebieg możesz mieć jaki tylko sobie zażyczysz. Obejrzyj podłogę, bo lewe przednie drzwi już od spodu przegnite i to nieźle, lewy próg również się sypie. Może z 6000zł można za to dać. I taka moja prywatna uwaga - unikaj aut komisowych oraz takich, które stoją wystawione od wielu dni a nawet tygodni. Ostatnio jeździłem za autem i takie długostojące okazywały się trupami. Kupiłem w końcu auto, które było wystawione niecałą dobę i miało ~60 wyświetleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w N15 przede wszystkim na blachy, bo blacharki tanim kosztem w tym aucie po prostu nie zrobisz. Silnik, zawieszenie itp. to groszowe sprawy, ale nie blacha.

 

A co do stacji diagnostycznej - moim zdaniem lepiej kupić dobrą flaszkę jakiemuś mechanikowi lub komuś obytemu z mechaniką i zabrać go ze sobą. Zobaczy więcej niż niejeden diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znam żadnego mechanika który by pojechał, chociaż zawsze mogę spróbować tego który się opiekuje moim czinkolem

 

mam 2 nowe typy. ja na zdjęciach rdzy nie widzę

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-gaz-klima-C23302010.html

 

http://otomoto.pl/nissan-almera-full-opcja-C23784791.html

 

jak zwykle proszę o wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...