Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz ale myslałem że to nie do mnie bo skąd wziąłeś te 2000tys obr ale po analizie zdjec to juz wiem :) niezłe oko :) a co do przebiegu to chodzilo mi ze ten przebieg to np na honde czy toyote to nie tak strasznie a dla innych to juz duzo a o nissanie to nic kompletnie nie słyszałem jak te silniki wytrzymują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rocznik, to przebieg może być jak najbardziej możliwy i wyobraź sobie że Nissanki chodzą nawet po 400tyś. Tutaj można przypuszczać że licznik jest ok.

Co do blachy i lakieru nie będe się wypowiadał, gdyż nie jestem lakiernikiem, a wszystko /jeśli coś jest, to wyjdzie po zimie/.

-Widać, że lakier dobrze domyty, lub silnik wsadzany po lakierowaniu komory silnika;

-Na silniku widać odpowiedni stopień jego zużycia, tzn. co do km;

-Dolny Śląsk, potrafi często zalewać /PRZEPRASZAM WSZYSTKICH Z TAMTYCH OKOLIC/

-Nie widać co jest pod wykładziną wewnątrz samochodu - podenieś wykładzine i sprawdź podłogę - nie mam Almerki więc nie wiem w jakich punktach szukać w bagażniku;

-Nie ma żadnej informacji /chyba że telefoniczna/ , co do właściciela pojazdu i jak długo pojazd jest w kraju-lub kto i jak długo jest jego właścicielem w Polsce;

-Na plus ----- gaz sekwencja /minimalne koszty takiej, to 1800zł/, długa legalizacja-bo jeszcze 5 lat, wygląd - co do zdjęć w/g mnie jest ok. i za te pieniążki, to bym się pofatygował aby się tam udać i dokładnie obejrzeć -- dla córki, gdyby miała już prawo jazdy..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz niestety sprzedany :(

 

witam ponownie i dzis stalem sie posiadaczem nissana zupelnioe przypadkowo :)

http://tablica.pl/oferta/nissan-almera-1996-ID13ahn.html#1572c1e3;r:3;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96 rok 255tys sekwencja jeszcze na 8 lat 5drzwi blacha super cena 3,600

:) tylko lozysko do wymiany i obrotomierz szwankuje i mam wrażenie ze prędkościomierz dodaje z 10 km/h ale to moze moje takie odczucie a poza tym super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Pablo100

Witam.

Mój ojciec chce kupić almere do 5 tys. zł. Oczywiście zależy mu na bezawaryjności. Jest mu to obojętne diesel czy benzyna.

Możecie pomóc wybrać model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5tys. da się kupić N15 do jakichś niewielkich poprawek. Za ładną trzeba dać jeszcze te 7 - 8tys.

 

Nie rozumiem, o co chodzi z wyborem modelu - N16 z miejsca odrzuć, bo nie kupisz za te pieniądze, chyba, że mówimy o rozbitku.

 

Szukaj N15, a kwestia paliwa to już sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo100

Niestety zdaję sobie z tego sprawę, ale budżet jest niewielki. N15 jak najbardziej, tylko z jakim silnikiem?

Nie chwaląc się: autkami przejechałem już ponad milion km. Miałem ich 7 m.in. Nissana 100nx z którego byłem baaardzo zadowolony, dlatego też mojemu ojcu zaproponowałem tę markę.

Zapewne są silniki mniej i bardziej awaryjne stąd moje pytanie.

Edytowane przez Pablo100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel dynamiką nie powala (aczkolwiek w porównaniu np. do Corolli 2.0D lub Golfa 1.9D jest o wiele bardziej dynamiczny), za to spala w granicach 5 - 6l ropy czy czego innego mu tam wlejesz (trawi wszystko). Ale w kabinie trochę słychać, że się jedzie klekotem.

 

Benzynowe 1.4 i 1.6 mają większą kulturę pracy, ale spalanie większe (1.4 na poziomie 8 - 9l, 1.6 około litra więcej). Mocy też więcej.

 

Osobiście od 3 lat jeżdżę dieslem, przejechane nim jakieś 80tys. km. Przy silniku nie robione zupełnie nic (rozrządu i oleju nie liczę, bo to normalne wymiany), jedynie w zawieszeniu robione tuleje wahaczy i amortyzatory. Po zaślepieniu EGR i odpowiednim ustawieniu wtrysku auto zyskało sporo na dynamice i z początkowych 16s do setki zrobiło się 12s, więc tak tragicznie nie jest.

 

Gdyby mi tak bardzo nie zależało na oszczędności i bym nie miał dostępu do tańszej ropki - wziął bym benzynę. W moim przypadku nawet LPG wyszło by drożej, niż diesel - a akurat zwolennikiem gazowania aut nie jestem, bo z tym tylko problemy później są.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo100

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Nasuneło mi się jeszcze pare pytań: w przypadku benzyniaka czy trzeba go bardzo kręcić, czy auto spokojnie jedzie z dołu? Czy osoba starsza go nie zamuli? I jak benzyniaki n15 znoszą gaz?

100nx uwielbiał wysokie obroty, czy silniki 1.4 i 1.6 też trzeba kręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie trzeba kręcić, jak każdego 16 zaworowca. To jedzie dopiero powyżej 3,5 - 4tys. obrotów, poniżej tego jest kiepsko. Do gazu się nadają, to nie jest jakaś nowoczesna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie trzeba kręcić, jak każdego 16 zaworowca. To jedzie dopiero powyżej 3,5 - 4tys. obrotów, poniżej tego jest kiepsko. Do gazu się nadają, to nie jest jakaś nowoczesna konstrukcja.

1.4 (97 - 00 ) nie trzeba krecic powyzej 3.5 , spokojnie wystarczy zakres 2000 - 3000 tys - najmniej wtedy pali Edytowane przez Olus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tutaj o tym, jak trzeba kręcić silnik, aby było czuć, że on się jednak zbiera i jedzie - bo nie sztuką jest jeździć mułowato na niskich obrotach; zbierze się jakoś, ale trudno to nazwać normalną, żwawą jazdą.

 

Rozchodzi się tutaj o reakcję na gaz, która jednak jest sporo lepsza około 4000rpm, niż przy 2000rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo100

Zdecydowanie trzeba kręcić, jak każdego 16 zaworowca. To jedzie dopiero powyżej 3,5 - 4tys. obrotów, poniżej tego jest kiepsko. Do gazu się nadają, to nie jest jakaś nowoczesna konstrukcja.

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawia: Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MissySleepy

Witam serdecznie wszystkich nissanomaniakow!

Planuje zakup mojego pierwszego auta i wybor padl na Nissana Almere :)

Najbardziej interesowalby mnie model N16, 5-cio drzwiowy z sekwencyjna instalacja gazowa oraz z lancuszkiem rozrzadu. Silnik 1,5 i min 90KM. Spelnieniem marzen bylby lakier niebieski metallic ;)

Ktokolwiek widzial, ktokolwie wie - bede wdzieczna za namiary!!

Oczywiscie bede rownie wdzieczna za podeslanie innych ciekawych ofert...

Prosze nie myslec, ze czekam az ktos poda mi na tacy piekna Almerke, od kilku tygodni na biezaco przeglada serwisy ogloszeniowe lecz wiem, ze tu moge liczyc na sprawdzona oferte!

Dziekuje z gory za pomoc :)

Pozdrawiam,

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś na giełdzie widziałem nissana almere hb podajrze 1,5 albo tą mocniejszą polska salonową z przebiegiem 76 tyś km z cenę 11 tyś :whistle: na łańcuchu rozrządu rok produkcji 2001/2002 auto standardowo jak na giełde odpicowane ale gościu wszystko pokazał bez problemu i odpalił... dziwi mnie troszkę niska cena do przejechanych km a wyposarzenie ubogie nie było nic tylko kupować :dribble:

ale takie pytanko czy nie za niska taka cena ? i z czym mogę miec problem na start z nissanami almera bo tak trochę strach kupowac auto nie wiedząc o jego wadach i zaletach. Mam numer do gościa jak nie sprzeda więc moge z nim jechac do aso i sprawdzic autko po vinie + blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z polskiego salonu to powinno się dać sprawdzić pierwsze lata użytkowania i wtedy możesz sobie łatwo wykalkulować, ile przeciętnie rocznie robił poprzedni właściciel - i będziesz miał czarno na białym, czy rzeczywiście było to 7tys. rocznie (a moim skromnym zdaniem, nie było, dodaj sobie jedynkę przed obecnym stanem licznika).

 

Nie ciesz się, że na łańcuchu, wystarczy poczytać na forum, ile kosztuje wymiana łańcucha w przypadku, gdy zacznie dzwonić (a łańcuch wieczny nie jest, przynajmniej nie w Nissanie) :)

 

Po takim przebiegu auto powinno jeszcze zalatywać fabryką, nie ma mowy o jakimkolwiek przetarciu siedzenia, wytarciu pedałów czy przetarciach na mieszku od biegów. Silnik też nie powinien nosić żadnych śladów rdzy.

 

Jak to był handlarz i auto nie było na niego zarejestrowane - odpuść sobie. Jeśli to była osoba prywatna, która jeździ tym samochodem i jest jej właścicielem - można się bliżej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoja Almerke od własciciela który kupił ja w polskim salonie .Najbogatsza wersja z duzym komputerem i z klimatronikiem wersja Tekna Przepłaciłem za nią ale nie załuje nic w nia nie włozyłem oczywiscie oprócz rzeczy eksploatatcyjnych takich jak olej it.

Jestem bardzo zadowolony. Posiadam silnik 1.8 116 km almere mam po lifcie.

Leje benzynke i mam pewnosc że sie nie zepsuje

Poprzedni własciciel serwisował ja do konca ws erwisie aso nissana wiec mogłem wszystko sprawdzic co było robione

ArtHouse ta almera to chatchback czy sedan?

Ta almera cos bardzo tania za tania ja bym odpuscił, ale sprawdz sobie ją.

Jak jest poszanowana to długo pojezdzisz a jak tylko wyczyszczona do sprzedazy to z Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był hatchback papiery niby miała i była serwisowana do końca ale tak bardzo to sie jej nie przyglądałem bo byłem z ciekawości na tej motogiełdzie i tak mi się rzuciała w oczy... była też druga almerka 1,5 też HB za 9 tyś z niemiec po części opłat podobne wyposarzenie tylko że przebieg 150 tyś i odrapany tylni zderzak rok 2000/2001 i ta wydawała sie bardzie racjonalna :whistle: dzięki za komentarze muszę wgl pomyśleć czy brać almere pod uwagę bo aż takie drogie nie są a napewno są mniej awaryjne od takiej np laguny 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zadbaną bedziesz nią długo jezdził i nie bedziesz wkładał do niej.

Moim zdaniem almera to dobry wybór. Ja nie moge powiedziec żadanego złego słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MissySleepy

Witam :) dzisiaj znalazlam prawie "wymarzony" samochod

http://allegro.pl/show_item.php?item=2421069634

Co o nim mysliscie? na co zwrocic uwage przy ogladaniu auta?

Dla mnie t drugi koniec Polski wiec wolalabym mozliwie najwiecej info dostac mail'owo zeby wiedziec czy jest sens w ogole jechac ;)

Dziekuje z gory za pomoc!!

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim bedziesz jechac na drugi koniec Polski, co samo w sobie juz jest niezbyt sensownym rozwiazaniem, poczytaj posty o bolaczkach danego modelu, w szczegolnosci o spalaniu oleju przez ten silnik.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MissySleepy

Witam, moze faktycznie nie jest to zbyt sensowe lecz w przypadku kiedy w okolicy nie ma takiego modelu dostepnego co pozostaje mi zrobic? Dziekuje za rady, jestem totalnym laikiem jesli chodzi o samochody i daltego szukam wsparcia tutaj :) to bedzie moj pierwszy samochod i wybor padl na Nissana. Jakbys znalazl chwile, zeby podeslac jakies wartosciowe informacje lub podpowiedzial czego szukac bylabym wdzieczna max!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione tak, że nic a nic na nich nie widać. Atrakcyjna cena, auto z LPG, zdjęcia wykonane wczesną wiosną lub nawet zimą - coś długo się to auto sprzedaje, tutaj powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Najlepiej poproś sprzedającego o dużo zdjęć, przedstawiających auto w aktualnym stanie (zdjęcia wnętrza, silnika, zdjęcia z zewnątrz z każdej strony). Jak nie ma nic do ukrycia, to wyśle. Jak zacznie się wykręcać - odpuść sobie. Ja tam z wycieczek po auto przez całą Polskę już się wyleczyłem. Wystarczyło mi, że zrobiłem 3 takie wycieczki, straciłem na nie prawie 800zł i nic z tego nie wyszło. Gdybym miał teraz kupować, to maksymalnie do 100km od mojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...