Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MissySleepy

Babeczka przeslala mi kilka zdjec i jak pytalam czy mozna wziac do mechanika lub na stacje pisala, ze nie ma najmniejszego problemu.

http://zapodaj.net/07f5012a843f0.jpg.html

http://zapodaj.net/a88fde8a14e01.jpg.html

http://zapodaj.net/ba3c5419bf7a7.jpg.html

http://zapodaj.net/c44158b6c3537.jpg.html

http://zapodaj.net/0379da68a2407.jpg.html

Rzuci ktos okiem? Moze poprosic o jakies inne zdjecia?

Wlascicielka pisala, ze sprzedaja auto bo rodzina sie im powiekszyla :) auto ma obity zderzak i olej do wymiany.

 

A co do wycieczek po auto to na pewno staralabym sie ustawic kilka interesujacych mnie opcji po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro przegnita tylna klapa... Naprawdę ostro. Wypadało by przyjrzeć się, jak wygląda podłoga w bagażniku pod wykładziną (może być problem, bo tam pewnie butla LPG jest a pod kołem zapasowym przeważnie są najlepsze niespodzianki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu86tonie

Witam poczytalem kilka perwszych i ostatnich stron i tez chcialbym sie cos na konkretny temat dowiedziec. Przybieram sie do zmiany auta i zainteresowala mnie almera n16 5d hatch. Czy ktos moze mi napisac jak te auta sie sprawuja? Interesuje mnie silnik 1,6 16v. Jakie jest spalanie benz na trasie, jakie sa fabryczne usterki i anomalie, czy kosztowne jest pozbycie sie fabrycznego radia i zamontowanie normalnej kieszeni, rozrzad na pasek czy lancuch? Czytalem gdzies ze auto jest glosne podczas jazdy po nierównosciach i halasuje w kabinie silnik. Moglby mi ktos odp na pytaia i rozwiac watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam silnik 1.8 116km po lifcie spalanie na trasie wychodziło mi 5,5 l benzyne sprawdzone zatankowałem przed wyjazdem i po przyjezdzie. Oczywsicie ze mozna zmienic radio naz wykłe a nie na fabryczne. Zmiana kieszeni to mały koszt. Rozrzad na pasek co iles km trzeba wymieniac a na łancuch jak to sie mówi dozywotnio aż nie zacznie dzwonic. Almer na pasek rozrzadu nie ma nie wiem jak jest dieslu. Samochód na łancuch jest głosniejszy niz ten co ma pasek. Ostatnio jezdziłem Mazdą 6 ona tez ma łancuch głosno w niej było jak cholera według mnie almera jest cichsza. Moja almera nie jest głosna na nierównosciach. A almery posiadaja silniki benzyna: 1.5 1.8 diesel 1.5 dci 2.2 dci tdi

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że 1.5 to jest muł. Chciałem kupic 1.5 ale jak sie przejechałem to mocy nie ma i zakupiłem 1.8 to dopiero idzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu86tonie

1.8 to troche za duzy bo bez urazy ale w te 5.5l/100km to nie chce mi sie wierzyc mam astre 1,4 i tez slyszalem opinie ze 6l palą a nawet 5,5. Mi osobiscie udalo sie zejsc do 6,5l ale to juz nie mozna bylo nazwac jazdą... szukam czegos co mialo by spalanie na poziomie 7l nie wiecej, bo takiego bym nie musial kaleczyc gazem. A jak z balachami w tych almerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7l w cyklu miejskim to osiągają silniki 1.2 może 1.3 i to przy delikatnym traktowaniu pedału gazu :) A blachy - jak to w Nissanach, szału ni ma. Podaj, jaki masz budżet, a postaram Ci się doradzić auto, bo ostatnio trochę w tym siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może Nissanowskie 1.8 są jakieś hiper oszczędne, w drugim aucie mam 1.8vtec pod maską i tam spalanie przy powrocie znad morza (jazda ze średnią prędkością niecałe 100km/h, 2 osoby na pokładzie) wyszło mi 7,5l.

 

Rok temu jak jechałem tą samą trasą, z tym, że 3 osoby i trochę bagażu, ale N15 2.0D z klimą włączoną non stop, to spalanie wyszło 5,3l, co uważam za niezły wynik.

 

Nawet wchodząc na raporty spalania w AutoCentrum, "Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe" dla Twojego silnika jest podane 7l, więc w te 5,5l po prostu nigdy nie uwierzę, albo walnąłeś się w pomiarach, albo ktoś Ci po cichu paliwa dolał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu86tonie

5,5 to tico pali bez urazy:D

budżet 10 max 11tys z oplatami, co chce to wiem tylko próbuje zebrac informacje na temat kazdego auta i porównac na czym najlepiej wyjde. moje typy to almera n16 2000-2003, corolka e11 polift i astra 2. wszystko chatc. i w granicach 9-11lat. almerka mi sie podoba z wygladu a nie wiem jak od strony technicznej, corolka bajkowy wyglad mocne silniki no i niezawodnosc, tylko boli mnie to ze 3 drzwiowe a astra jak to astra posiadam aktualnie astre f i gdyby nie przybywalo jej lat to bym na nic nie zamienil, wygodny twardy czolg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mylisz sie o corolli

Toyota corolla benzyniaki tez biora olej i to wieksze ilosci!!!

Posiadam w domu opla astre 2 i jestem bardzo zadowolony mozna powiedziec ze samochód niezawodny.

Ale almerka bardziej mi sie podoba od toyoty i opla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu86tonie

a do astry ile dolewasz oleju? bo nie powiesz mi chyba ze nie bierze:D ople znane sa z tego ze trzeba pilnowac oleju albo nie wkrecac na obroty. Co do brania oleju to w kazdym aucie sie moze zdazyc i tyle, nie wiesz i nigdy sie nie dowiesz jaka ma przeszlosc auto 10letnie. bajki o tym ze starszy pan jezdzil na grzyby albo kobieta po bulki do sklepu to sa juz nudne jak pacież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że Mój opel ma silnik 1.8 i ani kropli nie bierze az zdziwiony jestem a przebieg oryginalny ponad 245 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piszę do was drodzy koledzy prosząc o pomoc. Bardzo polecano mi almere n16, ale zastanawiam się jaką wersję silnikową wybrać, czy benzynę 1.5 z/bez instalacji gazowej czy wersję z silnikiem diesla 2.2? Pytanie moje brzmi, która wersja silnika lepiej spisuje się po ok 10 latach użytkowania?(zamierzam kupić rocznik 2001/2002). Na forach wyczytałem, że benzyna to muł i silnik francuski, że wymiana łańcucha rozrrzadu to jakaś tragedia. Wersję diesla się chwali, ale zakup jest ryzykowny, bo naprawy sporo kosztują. Jakie rozwiązanie jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 1.8 jest czym pociagnąc. A benzyniaki nie sa tak awaryjne tzn. posiadam ten silnik i ten model almery N16 od 3 lat bardzo zadowolony jestem nic nie wkładam tylko wiadomo rzeczy ekspolatacyjne. Super samochodzik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Myślę nad zakupem N16 po wakacjach.Myślę ze bd dysponował budżetem około 12k .

http://autohandelgoleniow.otomoto.pl/nissan-almera-klima-5-drzwi-C24602091.html

 

Interesowała by mnie taka wersja . Pytanie mam do was czy za 12k kupie juz coś w miare porządnego po lifcie , z takim wyposażeniem i silnikiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie kupuj tylko samochodu z komisów bo mozesz wpasc w niezłe gówno . Ja kupiłem swoja almerke u peugota w warszawie klient zostawił w rozliczeniku a wzioł nowy samochod.

Na miejscu mogłem wszystko sprawdzic i tak zrobiłem poczawszy od grubosci lakieru oraz podwoazia. Przepłaciłem za nie ale nie narzekam. Poszukaj cos od osób prywatnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechu86tonie

pozyczasz miernik lub kupujesz i w komisie sobie sprawdzasz, lecisz na diagnostyke i tez sprawdzasz, gowno za przeproszeniem mozesz za rowno w komisie jak i z podworka kupic. Komis to tylko posrednik tak jak te zostawione w salonach w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mylisz sie. Salony ktre biora samochody w rozliczeniu gówna nie biorą mam pewnosc w 100%.

Widac ze chyba dawno samochodu nie kupowałes. Komisy to wielkie bagno naprawiaja samochody na szybkiego aby tylko sprzedac.

Wiem bo ostatnio byłem po samochód w Niemczech i powiem tak.

Nie ma po co jechac samochody droższe niż w Polsce mozna kupic taniej samochód ale to poprostu zęch przebiegi ponad 400tyś a jakosc samochodu zkoda gadac. Przy mnie brali hjandlarze z komisu samochody brali najtansze z oblzymimi przebiegami i uszkodzone aby im sie opłącało przyjedzie do Polski przekreci licznik troche wyklepie i do sprzedania. Taka jest prawda. I nie mów mi głupoto o salonach przeczytaj post wyzej co napisałem o salonie w którym kupiłem Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...