Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Auto gaśnie w trakcie jazdy


gosiek_85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam następujący problem: mój Nissan Micra K11 (rok prod. 1999, silnik 1,3) gaśnie w trakcie jazdy. Dzieje się to nieregularnie, niezależnie od tego na jakim jadę biegu i z jaką prędkością. Po zgaśnięciu wyświetla się kontrolka akumulatora oraz check engine, po kilkakrotnych próbach i chwili postoju zazwyczaj da się ponownie odpalić.

Ponadto w trakcie jazdy jest odczuwalne takie jakby "przerywanie" i szarpanie, naciskam gaz a auto na to nie reaguje, po chwili znowu jedzie normalnie.

Wcześniej miałam już podobny problem, samochód po zgaśnięciu w trakcie jazdy nie odpalił ponownie, w warsztacie elektryki samochodowej wymieniono mi aparat zapłonowy, lecz problem powrócił. Co może być uszkodzone? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam, czy przypadkiem K11 po lifcie nie ma także problemów z przepływomierzem?

Objawy takie jak były u mnie, auto gasło, szarpało, paliło raz lepiej raz gorzej.

 

Reanimacja przepływomierza zajęła mi 15 minut i auto śmiga już 4 lata. Ani palca nie dotknąłem do czegokolwiek przy silniku, poza olejem.

 

Instrukcja reanimacji przepływomierza jest opisana na forum Micry, u góry na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy to możliwe, żeby Micra K11 nie miała przepływomierza? Byłam ze swoim autem w warsztacie, zasugerowałam mechanikowi, że to może byc problem z przepływomierzem, a on na to, że "w tym aucie nie ma przepływomierza". Poza tym stwierdził, że nie potrafi zdiagnozować usterki, bo "zepsute może być wszystko" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz jest zespolony z przepustnicą , nie jest widoczny jeśli nie wiesz gdzie szukać. Poszukaj tematu " Regeneracja przepływomierza" tam jest opisane co i jak. Zmień mechanika.

Edytowane przez ANDRZEJ104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe, żeby Micra K11 nie miała przepływomierza? Byłam ze swoim autem w warsztacie, zasugerowałam mechanikowi, że to może byc problem z przepływomierzem, a on na to, że "w tym aucie nie ma przepływomierza". Poza tym stwierdził, że nie potrafi zdiagnozować usterki, bo "zepsute może być wszystko" :(

 

Zmień mechanika. Przepływka jest jak napisał Andrzej razem z przepustnicą, jeden element.

Znajdź temat o regeneracji przepływomierza, pokaż chłopakowi, mężowi, bratu, tacie... i będzie po temacie.

 

P.S. Zimne pali od strzału, a cyrki zaczynają się po rozgrzaniu silnika jak się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, odpala bez problemu i na zimnym silniku śmiga, problem zaczyna się po rozgrzaniu. Dobrze, że do pracy mam tylko 2 km, to jakoś dojadę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, odpala bez problemu i na zimnym silniku śmiga, problem zaczyna się po rozgrzaniu. Dobrze, że do pracy mam tylko 2 km, to jakoś dojadę ;-)

Szkoda, żeby takim porządnym Nissanem tak źle się jeździło ;-) Ale do rzeczy. Kiedy ostatni raz był wymieniany filtr paliwa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, odpala bez problemu i na zimnym silniku śmiga, problem zaczyna się po rozgrzaniu. Dobrze, że do pracy mam tylko 2 km, to jakoś dojadę ;-)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/21986-k11-instrukcja-regeneracji-przeplywomierza/

 

To sprawdzałeś. Częsty problem. Tylko nie jedź z tym do tego speca co Ci powiedział że nie masz przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniałam jakieś 14 tys. km temu. Spróbuję z tym przepływomierzem i dam znać czy pomogło. A wczoraj znowu mi zgasł na drodze, 2 minuty postałam i dało się jechać dalej. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tą przepływkę na początek i nie szukaj problemu dookoła. Szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...