Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chwilowe drzenie przedniego zawieszenia


TU-134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam kłopot bo nie mogę z identyfikować przyczyny dziwnego chwilowego drżenia przodu tzn.jak jadę  po równej drodze i auto pracuje góra dół i w momencie gdy auto jest w "górze" to wówczas słychać charakterystyczne trrrr trrrr przypominające jazdę po drodze na której znajdują się kawałki ziemi przyklejone do asfaltu chyba rozumiecie o czym mówię ? takie trrr,trrr trwa ok 1sek. , dodam ,że z miesiąc temu wymieniałem amortyzatory i sprężyny  i najprawdopodobniej gdzieś tu leży przyczyna tylko nie mogę namierzyć gdzie ? ,dodam również ,że byłem trzy razy na stacji diagnostycznej i tam wychodzi ,że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot bo nie mogę z identyfikować przyczyny dziwnego chwilowego drżenia przodu tzn.jak jadę  po równej drodze i auto pracuje góra dół i w momencie gdy auto jest w "górze" to wówczas słychać charakterystyczne trrrr trrrr przypominające jazdę po drodze na której znajdują się kawałki ziemi przyklejone do asfaltu chyba rozumiecie o czym mówię ? takie trrr,trrr trwa ok 1sek. , dodam ,że z miesiąc temu wymieniałem amortyzatory i sprężyny  i najprawdopodobniej gdzieś tu leży przyczyna tylko nie mogę namierzyć gdzie ? ,dodam również ,że byłem trzy razy na stacji diagnostycznej i tam wychodzi ,że jest OK.

Stacje diagnostyczne podczas przegladu  zwracaja uwage tylko na elementy zawieszenia ,ktore maja bezposrednio wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

To co opisujesz to osobiście  stawiam na gumy mocujace drązki reakcyjne,nie ma to specjalnego wpływu na bezpieczeństwo dlatego diagności tego nie sprawdzają a te gumy w X-trailu szybko wyrabiaja sie i słychąc wtedy takie terkotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. podnieś samochód z przodu z jednej strony. Zabezpiecz tylne koła tak aby nie autko nie spadło z podnośnika. Włóż kilka cegieł, albo stempli drewnianych, pod podniesione koło i zacznij opuszczać samochód, obserwując jak zachowuje się górne mocowanie amortyzatora. Zrób to samo z drugą stroną.  Można to zrobić jeszcze na kilka innych sposobów, kwestia tylko pomysłu. Pamiętaj o bezpieczeństwie.

Edytowane przez sq9mcs
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko oporowe kolumny mc phersona. albo przy wymianie amora nie dokręcili śrub od mcphersona. Zrób tak jak pisze sq9mcs i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,wychodzi na to,że miałem chyba poluzowane śruby od koła ewentualnie źle dokręcone ,choć tego w żaden sposób nie odczuwałem a doszedłem do tego wniosku po wymianie opon na zimowe , bo teraz jak dotąd to drżenie się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

panowie problem powrócił,tzn. teraz kiedy można już "pocisnąć" znowu mam te cholerne drżenia na kierownicy : jak przyśpieszam i przy 130km/h mam wrażenie,ze to gdzieś na kolumnie kierowniczej i zdaje się ,że kolega zeshky miał rację ,że to wina łożyska oporowego kolumny mc phersona.,powiedźcie mi czy to spory kłopot aby to usunąć i czy kosztowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej chodzi o niewyważone koła. Mogą się "znieważyć" nawet w jeden dzień po wyważeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła sprawdziłem było ok.


zastanawiam się czy to nie wina amortyzatorów bo póki nie wymieniałem to było OK,,zaraz po wymianie zaczęły się moje kłopoty i do dziś nie mogę tego drżenia lokalizować dzisiaj w czasie jazdy przy prędkości ok, 100-130 przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu to miałem wrażenie ,ze koła się odrywają od jezdni ewentualnie może to wał ma jakiś luz i przenosi drgania na karoserię ale to już inna bajka bo nie wiem jak by można było to wszystko sprawdzić liczę na waszą pomoc lub sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przy zmianie kół  z letnich na zimowe - zapomnieli założyć centrujące obręcze takie plastikowe...i  nie mogli dojść co jest grane że są drgania na kierownicy ... a to tył a to przód zmiana kilka razy ... wyważanie itd ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...