Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ Tekna 2015


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, ze nowa Tekna na 2015 bedzie sie roznic od tegorocznej edycji. Jesli te informacje sie potwierdza beda to zmiany na lepsze.

 

  • Skorzana tapicerka w standardzie (?);
  • 7 glosnikowy system audio Bose;
  • 18" kola (19" za doplata?);
  • xenony ze spryskiwaczami.

 

Tyle udalo mi sie wydedukowac z tej strony https://www.orangewheels.co.uk/nissan/nissan-qashqai/custom/nissan-qashqai-tekna.html (informacja na samym dole). Teraz tylko czekac czy potwierdza to oficjalne specyfikacje Nissana na nowy rok. Interesuje mnie to szczegolnie bo auto mam odbierac wiosna 2015 i lepiej wiedziec czego sie spodziewac.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Rezygnują ze świateł LED i dają xenony w momencie gdy niemal wszyscy idą w kierunku LED ?

Dziwne.

 

Bardziej wygląda mi to na błąd i specyfikację QQ Tekna poprzedniej generacji (J10).

Inteligentny kluczyk i podgrzewane siedzenia w Teknie są od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to juz teraz nie ma obnizki ceny przy wyborze felg 17" zamiast 19". Skoro pozniej ma byc doplata do 19" to taka ukryta podwyzka ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój angielski określam jako taki sobie w kierunku słaby (choć problemów na urlopie z komunikacją nie mam) - to ja ten tekst na dole rozumiem, iż specyfikacja N-tec to będzie miała - nie tekna.

Może ktoś bardziej obeznany z angielskim się wypowie ;-)

A co do ksenonów - to wydaje mi się, że to jakiś błąd w druku. Bo jeżeli by tak było - ciekawił by mnie powód tej zmiany: czyżby już pierwsi nabywcy Tekn je na tyle przetestowali na sobie i dali negatywny sygnał do producenta - że wprowadza zmiany>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój angielski określam jako taki sobie w kierunku słaby (choć problemów na urlopie z komunikacją nie mam) - to ja ten tekst na dole rozumiem, iż specyfikacja N-tec to będzie miała - nie tekna.

Może ktoś bardziej obeznany z angielskim się wypowie ;-)

A co do ksenonów - to wydaje mi się, że to jakiś błąd w druku. Bo jeżeli by tak było - ciekawił by mnie powód tej zmiany: czyżby już pierwsi nabywcy Tekn je na tyle przetestowali na sobie i dali negatywny sygnał do producenta - że wprowadza zmiany>

 

No ja sie wypowiadam i jest to dosc proste

 

dla Tekna napisali

 

"The Tekna is the very top of the range model in the 2015 Qashqai line up, so it gets everything all the other models get, and on top of the N Tec specification it also gets: graphite or stone colour full leather seats, heated front seats, 18 inch alloy wheels, xenon headlights with headlight washers, intelligent key-less entry, and a 7 speaker Bose sound system. "
 
Czyli Tekna zawiera w pakiecie wszystkie standardowe opcje z "nizszych" modeli, dodatkowo wszystko to co N-Tec plus i tu mowa o skorze, fotelach, 18kach, xenonach, bezkluczykowym dostepie i Bose.
 
Dla N-Tec napisali zas
 
"The N Tec spec is a step up from the Acenta model on the 2015 Qashqai range, standing for Nissan Technology, it gets everythiong the Acenta gets plus Nissan Connect 5 inch touch screen navigation, parking assist with front and rear reversing cameras, larger 18 inch alloy wheels, rear privacy glass, silver roof rails, and aluminium pedals."
 
Czyli wszystko co w nizszych "trimach" plus 5" ekran dotykowy, asystenta parkowania z kamerkami, 18ki, przyciemniane tylne szyby, relingi i aluminiowe pedaly.
 
 
Nasuwaja sie dwa wnoski, tekst zawiera przeklamania (5" ekran dotykowy? Standardowo jest 7", 18" dla N-Tec i Tekna?) oraz jest to specyfikacja na rynek UK wiec oferta dla Polski i innych krajow moze i bedzie sie roznic w jakims tam stopniu. Cokolwiek solidnego bedzie mozna powiedziec kiedy Nissan opublikuje oficjalne specyfikacje na 2015. Jedyne co wiadomo to to, ze beda zmiany i ze system audio w Tekna sie zmieni (a czy w standardzie czy opcja tego nie wiadomo).
Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5'' było w J10.

Nic tu nie trzyma się kupy.

Jestem prawie pewien, że ktoś skopiował specyfikacje Tekny z poprzedniego modelu podając, że dotyczy rocznika 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze wyglada to dosc podejrzanie, jedynie co potwierdzilo sie w 2 roznych zrodlach to zmiana w audio, cala reszta to zagadka. Wzmianka o zmianach w audio:

"But Nissan top brass have, and we’ve been assured that an upgraded audio system is in the pipeline."

Auto Express

 

Artykul http://www.autoexpress.co.uk/nissan/qashqai/87485/long-term-test-review-nissan-qashqai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to nie zrobia. Gra? Gra, wiec z ich punktu widzenia wszystko jest OK. A ze nie ma hiper super dzwieku z super basami zawsze moga powiedziec ze mogliscie kupic auto za 200k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jednak, ze ktos w Nissanie zauwazyl ze takie audio w topowym modelu QQ nie pasuje i bedzie zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w takim kontekscie mialem 

 

No ja bym QQ topowym modelem Nissana nie nazywal. Troche mu jeszcze brakuje do bycia topowym.

 

Nie to mialem na mysli lecz fakt, ze Tekna to w QQ topowa konfiguracja. A topowy to raczej bylby GT-R ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w takim kontekscie mialem 

 

 

Nie to mialem na mysli lecz fakt, ze Tekna to w QQ topowa konfiguracja. A topowy to raczej bylby GT-R ;).

Ze sportowych to na pewno. Ale z normalnych aut,to zapowiada się,że topowe będzie nowe Murano,które w porównaniu do starego zapowiada się całkiem smakowicie. Nie wiadomo tylko,czy w ogóle trafi do Polski model 2015:

http://www.nissanusa.com/crossovers/2015-murano/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to nie zrobia. Gra? Gra, wiec z ich punktu widzenia wszystko jest OK. A ze nie ma hiper super dzwieku z super basami zawsze moga powiedziec ze mogliscie kupic auto za 200k...

No tak, bo super hiper dźwięk to super bas który odbija nerki jak łupnie ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już coś zmienili...

Chociaż w tym zderzaku to może być tylko odblask,na lampę to trochę mimo wszystko ,za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedy pojawila sie na rynku wersja J11? Rok temu? I juz robia facelifting tej wersji? Czy to troche nie za szybko? Moze doszli do wniosku, ze cos zrobili nie tak a teraz probuja to naprawic wprowadzajac nowa wersje bez serwisowania tych egzemplarzy ktore juz sa na rynku.

Troche jest to denerwujace bo ja mam swoj odebrac na przelomie roku i to bedzie jeszcze wersja J11 nazwijmy ja umownie typ A a za chwile sie pojawi wersja ulepszona typ B....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywajmy tego liftem. Drobne zmiany są ciągle wprowadzane w trakcie życia produktu. Ciesz się np. ze zmiany jaka weszła w wrześniu (regulacja wysokości fotela pasażera + podparcie lędźwi pasażera + automatycznie składane lusterka) - nic o niej w cenniku, a inni z rocznika 2014 tez się mogą rzucać.

Gdyby tak myśleć - nigdy byś nie kupił samochodu tylko ciągle czekał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było kilka różnych zderzaków danego modelu ,  w zależności od wersji i rynku. Nie wiem skąd te zaskoczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podejrzewam że to modyfikacja np na rynek australijski albo japoński. I wygląda mi to lampę przeciwmgielną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...