Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wycieraczki przód


pablo_puck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem qq+2 i zaczęły dziwnie zachowywać się wycieraczki z przodu a mianowicie strasznie wolno chodzą? czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,jeśli na wszystkich biegach. Prawdopodobnie winne są za pieczone sworznie mechanizmu wycieraczek.Wiele o tym w różnych modelach na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest proste zdjąć z czpieni ale jest do zrobienia.Można użyć też specjalnego ściągacza , do kupienia np.na allegro. U nas widziałem też w selgrosie. Musisz się dostać do mechanizmu bo inaczej zerwiesię na przegubie (gniazda są z tworzywa ,lub co gorsze, padnie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz sworznie przez atrapę/plastik spróbuj zalać obficie WD 40 to pomoże ale na krótko !

Gdy uporasz się z ramionami i zaczniesz rozbierać plastikową maskownicę ustaw mechanizm wycieraczek w pozycji spoczynkowej (ząbki na silniku z ząbkami gniazda mechanizmu , dla pewności zrób znak jak przy rozrządzie) inaczej przy składaniu będziesz mieć problem .

To praktyka z innego auta , może w Qq nie ma to znaczenia ?

Jeśli nie zrobisz tego szybko zniszczysz plastikowe wkłady sworzni i będziesz musiał zdobyć nowe , a to niełatwe., sworznie i gniazda trzeba wymyć WD 40 oprócz tego że trochę smaruje jest dobrym penetratorem i rozpuszczalnikiem , a następnie nie żałować przy składaniu towotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po naprawie działa i buczy :dribble:

Psikałem przez dwa dni wd40 i bardzo mocno szarpnąłem i poszły.Lewy sworzeń całkowicie zapieczony prawy jak nowy.Dzięki wielki i pozdrawiam 

:nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...