Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki parkowania a hak J11


mefju

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z użytkowników nowego QQ ma hak z tyłu? JA odbierając Acente nie miałem bo nie doszedł do salonu, założyli mi tydzień temu i chyba czujniki parkowania go widzą bo mi sygnalizuje cały czas dzwiękowo i na czerwono. Czeka mnie wizyta w serwisie czy jakoś trzeba ustawić czułość czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że moduł nie ten Ci wstawili czyli taki który nie rozłącza czujników parkowania. Może tańszą wersję wybrałeś ? A jak co to masz gwaranta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że moduł nie ten Ci wstawili czyli taki który nie rozłącza czujników parkowania. Może tańszą wersję wybrałeś ? A jak co to masz gwaranta .

hak jest stały wybrany z orginalnych akcesorii Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułości czujników się nie ustawi , mają stały kąt "świecenia" , jedyne co można ustawić to w centralce .

Jeśli centralka ma funkcję adaptacji to potrafi odłączyć dwa najbliższe hakowi czujniki i będzie traktować hak jako przeszkodę stałą i ignorować go ,to te "bogatsze centralki" jeśli nie ma tej funkcji to przy cofaniu będzie wyło .

Natomiast mając na haku przyczepkę i cofając z nią można zmajstrować , automatyczną blokadę wyjca ,+ ze świateł cofania podłączasz do styku 30 w przekaźniku

dalej prąd ma płynąć normalnie do czujników więc tam gdzie podłączamy + ze świateł cofania to ten kabel podłączamy do styku 87a w przekaźniku
Dalej kabel od światła postojowego lewego lub prawego z gniazda przyczepy - przecinamy i podłączamy oba końce do styków 85 i 86

Ogólnie plan jest taki - prąd ciągle płynie przez przekaźnik ze światła cofania auta do centrali czujników poprzez styki przekaźnika - od 30 do 87a
A jak pojawi się przepływ prądu do świateł przyczepki to przekaźnik rozłączy styki i nie będzie napięcia na centralkę czujników.

Wada rozwiązania jest jedna - żeby nie działały czujniki musisz włączyć światła postojowe jak manewrujesz przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mefiu

Pisząc ,że może tańszą wersję wybrałeś miałem na myśli moduł a nie hak. Są moduły które rozłączają św. cofania (droższe ) i (tańsze) taki który prawdopodobnie zamontowano w swoim aucie .Nie wiem czy Ciebie Servis o tym informował - myślę ,że tak . A jak co to reklamuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...