Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw Magnat BS30 800W + wzmacniacz


pbobbe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym rozszerzyć moje audio w Ali o zestaw Subwoofer Magnat BS30 800W plus wzmacniacz Magnat Edition Special Two 580W.

Co sądzicie o taki zestawie? Link do zestawu poniżej:

http://allegro.pl/magnat-bs30-800w-wzmacniacz-magnat-zestaw-kabli-i4838496698.html

 

Aktualnie posiadam na pokładzie:

Radio Pioneer MVH-170UB oraz odseparowany zestaw głośnikowy Pioneer TS-G172Ci.

 

Zagra to wszystko dobrze jak podłącze do kupy? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra dobrze tylko trzeba dobrze ustawić wzmaka i radio. Jeszcze tylko podpowiem jezeli masz rejestracje przyczepiona do klapy bagażnika to najpierw zrób sobie z tym porządek bo zacznie trzeszczeć i na zewnątrz będzie tylko słychać pierdzenie rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę nie tędy droga. Najpierw wypadałoby zrobić dobrze przód z wygłuszeniem drzwi, a jak będzie mało to dopiero pomyśleć o basie w bagażniku. Jeśli masz przeczucie że będzie mało to można od razu kupić wzmacniacz 4-kanałowy żeby potem w razie czego nie zmieniać. Bo rozwiązanie o którym myślisz poskutkuje tym, że przód będzie grał nadal tak średnio jak gra, tylko dojdzie bas. No chyba że dokładnie o to Ci chodzi :) ja osobiście wolę bardziej wyważony dźwięk, gdzie wszystko gra mocno, ale niczego nie jest za dużo.

U siebie tak właśnie zrobiłem i... okazało się ze sub w bagażniku jest po prostu niepotrzebny. W drzwiach jest tyle basu że w zupełności to wystarcza. Szczerze polecam świetny poradnik car audio:

http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

wiem że trudno się przełamać jak już się nastawiło na jakiś pomysł, ale naprawdę warto zaufać ludziom którzy się na tym znają (nie mówię o sobie, tylko Nazarze ;) )

 

PS marlos90 uprzedziłeś mnie ;) no właśnie o tym mówię. Mam 4-kanałówkę z czego na razie tylko dwa kanały zasilają przód. Jak kiedyś stwierdzę że jednak trochę basu by się jeszcze przydało to pozostałe dwa puszczę w mostek na suba. Bez wymieniania sprzętu i przerabiania.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja też tak zaplanowałem sobie, całkiem dobry wzmacniacz używany i 4kanałowy bodajże aż za stówkę trafiłem i 2kanały mam na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawicie chopy ale....

 

Moje radyjko ma jedno wyjście Pre Out RCA - więc do 4 kanałowego wzmacniacza dwóch sygnałów nie puszczę z radia, chyba że zmienię również radio na takie które ma 2 x Pre Out Rca, chyba że są inne sposoby aby podłączyć takie radyjko jak ja mam.

 

Nie powiem ale chciałbym tak jak pisaliście wyżej zakupić na razie 4 kanałowy wzmacniacz, wygłuszyć dobrze drzwi i podpiąć na razie te głośniki odseparowane co mam.

 

Tylko ponowne pytanie do fachowców - jak podłączyć Front i Rear do wzmacniacza jeżeli mam tylko 1 parę Preout RCA. :)

 

edit:

 

Znalazłem coś takiego, wystarczy?:

hama-mini-iso-blok-c-4xcinch-sterowanie-

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko da radę tak podłączyć. Trudno mi powiedzieć, czy ta przejściówka którą pokazałeś zadziała, bo nie ma schematu co tam się w środku dzieje. W każdym razie ja miałem dokładnie taką sytuację jak Ty w poprzednim aucie (2xRCA w radiu i 4-kanałowy wzmacniacz zasilający przód i suba), rozwiązałem to w ten sposób:

 

post-51470-0-97890000-1417595227_thumb.gif

 

między radiem a wzmacniaczem trzeba tylko zastosować coś takiego:

 

post-51470-0-59974000-1417595255_thumb.jpg

 

no i ważne aby wzmacniacz miał odcięcie wysokich tonów na przynajmniej dwóch kanałach, żeby one nie szły w suba. Nie będziesz mógł bowiem użyć odcinki w radiu - żeby przód dobrze grał.

 

Możesz też również poszukać wzmacniacza, który będzie miał wejścia hi-input - wtedy do wzmacniacza nie puszczasz RCA tylko 4 wyjścia głośnikowe radia i nie musisz dzielić sygnału.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak nrb

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11116-1-para-rca-a-wzmacniacz-4-kanalowy/

http://allegro.pl/sprzet-car-audio-709?fuzzy=1&order=p&string=rodzielacz+rca&bmatch=seng-v6-p-1-e-1106

 

tej przejściówki wyżej nie zastosujesz bo nie masz takiego gniazda szerokiego,

a wzmacniacze do którego można podpiąć sygnał prosto z głośników to np alpine serii v12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

no i ważne aby wzmacniacz miał odcięcie wysokich tonów na przynajmniej dwóch kanałach, żeby one nie szły w suba. Nie będziesz mógł bowiem użyć odcinki w radiu - żeby przód dobrze grał.

 

Możesz też również poszukać wzmacniacza, który będzie miał wejścia hi-input - wtedy do wzmacniacza nie puszczasz RCA tylko 4 wyjścia głośnikowe radia i nie musisz dzielić sygnału.

 Powitać.

 

Znalazłem taki wzmacniacz Blaupunkta:

EMA455-FACE.JPG

http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-ema-455-600w-4kanalowy-kable-i4808483876.html

 

Taki na start będzie chyba dobry? I chyba ma wszystko jeżeli chodzi o regulację o jakiej pisaliście. Warto go brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Balupunkt ma bardzo fajne możliwości regulacji i takie wejścia jakich potrzebujesz. Tyle mogę Ci powiedzieć szczerze.

 

Natomiast co do samej decyzji czy warto brać to czy coś innego - nie będę udawał że się znam :) może wypowie się ktoś kto miał z nim do czynienia, albo spytaj na strefacaraudio.pl.

 

Ja mam Crunch MXB 4125 i jak na moje wymagania gra super. Ale to już jest dość stary sprzęt i nówki się chyba nie kupi. Kupiłem okazyjnie używany i niestety po zakupie okazał się uszkodzony, ale po naprawie gra pięknie. Ten przypadek nauczył mnie żeby sprzęt audio kupować albo nowy, albo przynajmniej osobiście sprawdzić przed zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...