Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z drzwiami pasażera


lukaswysocki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem otworzyłem drzwi pasażera  z przodu i kiedy chciałem je zamknąć drzwi odbiły i w ogóle zamek i nie rygluje czy co nie wiem panowie co się stało to winna zamka czy linka szczeliła rozkręciłem boczek ale nic nie widzę żeby linka pękła wszystko wygląda w prządku ktoś się spotkał z takim czymś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby linka pękła to byś nie mógł otworzyć. Może rzeczywiście zamek zamarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo poluzowała się jedna ze śrub mocująca kabłąk do słupka, przy otwieraniu zmienił swe położenie i teraz blokuje. Albo przy otwieraniu rygiel zamka nie odbił do końca i przy zamykaniu przesunął się w położenie zamknięte i odbija miast ryglować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy rygiel w zamku nie jest w pozycji zamknięty, jeśli tak to weź jakiegoś śrubokręta włóż go w miejsce gdzie powinien być kabłąk ten co do słupka przykręcony i pchnij na zewnątrz by odskoczył, Ty jesteś przy samochodzie więc korzystając z powyższych podpowiedzi sprawdzaj która z nich może być trafna. Jeśli rygiel nie był zamknięty to sprawdź czy kabłąk na słupku się nie przesunął. będziesz widział po śladach na słupku lub dosuń drzwi i sprawdź na jakiej jest wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuacje, ale dawno temu, jeszcze w Polonezie. Wówczas pękła sprężyna wewnątrz zamka od drzwi (ta, która sprawia że rygiel odskakuje na swoje miejsce). Do Poloneza sprężynę dostałem wtedy bez problemu, czy tutaj będzie tak samo łatwo dostępna, nie wiem. Ale może łatwiej będzie znaleźć cały zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

myślę, że mocowanie linki w klamce Ci się poluzowało. Wystarczy zdjąć boczek i ewentualnie odkręcić zamek i klamkę, zamocować linkę w klamce w odpowiedni sposób i gotowe.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzowane mocowanie linki sprawi, że drzwi nie da się otworzyć którąś z klamek, ale zamknąć (zatrzasnąć) się da...

 

Rozwalił się zamek (rygiel, zapadka, a właściwie jej sprężyna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...