Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Paski klinowe


sebol_l123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiek ktoś może czy oryginalne paski klinowe kupione w serwisie posiadają „ząbki” czy są gładkie? (2,2 dci). Oryginalne paski, jakie mam teraz są gładkie, ale słyszałem, że już się takich nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne paski są gładkie, takie mam założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiek ktoś może czy oryginalne paski klinowe kupione w serwisie posiadają „ząbki” czy są gładkie? (2,2 dci). Oryginalne paski, jakie mam teraz są gładkie, ale słyszałem, że już się takich nie robi. 

 

kupowałem w lipcu, są gładkie

 

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starocie czy nie, Nissan i Toyota oferuje ori paski bez ząbków.

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo kiedyś widziałem. Ja mam z niemcowni. Kumpel załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w silnikach D4D dla przykładu. Na forum Toyoty też mają ten sam problem z popiskiwaniem. Tam nie piszą że gładkie paski to starocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec nie tylko Nissan jeszcze stosuje starocie, bo to są starocie i tyle. Ja mam toyote ale benzyne, starszą od X-a i tam nie ma sladu po pasku klinowym wiec dziwi mnie to chyba, że te D4D są jeszcze starsze od mojego Yarisa. Nie wiem w czym widzisz problem, Ori są gładkie bo są, w skuterach gdzie tego typu paski przenosza wieksze momenty są juz dawno "zębate" bo są wytrzymalsze. Ja orginalne, które piszczały wymieniłem na zębate i nie piszcza a kupiłem takie jakie akurat byly w sklepie. Co nie znaczy, że mam zamiar bić się o to które są lepsze, moje na pewno byly tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem w czym widzisz problem, Ori są gładkie bo są

Ja nie mam problemu, to Ty pisałeś że starocie. Nie twierdze też że ori są lepsze. Założyłem Gatesy i piszczało jak cholera a na nissanowskich cisza. Jeśli komuś nie piszczy na innych paskach to tylko pobłogosławić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że nie mogłem pozbyć się popiskiwania mechanik założył mi zwykły pasek klinowy kupiony w sklepie rolniczym za 15 zł. Już miał taki przypadek i po założeniu takiego paska piski ustały. Mam nadzieje ze teraz już będzie ok, bo miałem już paski conti i Boscha i za wiele to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzmot kolega sebol_l123 napisał, że słyszał iż gładkich pasków sie juz nie robi. Odpisałem mu, że się robi, ale to starocie (czytaj starsza technologia) i tyle, więc dajmy juz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Tylko oryginalne paski firmy Bando - stosowane na 1 montaż. Mają swoją trwałość, jakość wykonania i odpowiedni kształt paska. Inne mogą piszczeć. Żadne naciągania i kupowanie jakiś tanich podróbek. Wymieniłem oba i jest ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem piszczący pasek od alternatora. Dobry mechanik i nic nie piszczy pasek z górnej półki tylko nie pamiętam producenta ale dwa razy napięty i działa. Pasek z ząbkami!!! Z tego co mechanik mówi rolkę napinającą luzuje sie 3 śrubami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...