Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryczny ręczny w QQ zimą


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W naszych QQ ręczny jest zaciągany automatem po wyłączeniu silnika , czy w związku z tym zimą przy dużych mrozach jest to bezpieczne i czy rano nie czeka na nas czasem niemiła niespodzianka typu blok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Sceniciem już z 6 lat. Jestem (teraz po przesiadce: byłem) częstym czytaczem i pisaczem na forum megane.com.pl - i nikt tam się nie żalił na kłopoty zimą z ręcznym. A prawie w każdym (poza kompletnym golasem, a takich golasów jest mało) od modelu SII (czyli już 11 lat) jest elektryczny ręczny, w tym i w moim. To nie czasy dużego fiata. Nie wiem jak w Qashqaiu, ale w Scenicu można było CLIPem zmienić opcję "klimat" czy jakoś tak na "zimowy" i wtedy ręczny się nie zaciągał (była to niby opcja dla krajów północnych).

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to chyba można zwolnić hamulec już po wyłączeniu zapłonu i zostawić auto na biegu. Tak mi się przynajmniej wydaje.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic na upartego,po wyłączeniu silnika  nie wyciągając kluczyka zwolnić ręczny -elektryczny i w tedy wyjąć kluczyk .Auto będzie bez zaciągniętego ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam kluczyka, to co mam wyciągnąć? ;)

 

Przy okazji, skoro już mówimy o hamulcu, to powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa ten niby asystent ruszania pod górę?

Czy samochód wyczuwa staczanie i wtedy blokuje hamulec czy jak? 

Gdzieś wyczytałem, że niby na 2 sekundy, ale jakoś nie zauważyłem żeby to w moim aucie działało. A może jestem szybszy od tego gadżetu i zdążam ruszyć zanim zadziała? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam kluczyka, to co mam wyciągnąć? ;)

 

Przy okazji, skoro już mówimy o hamulcu, to powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa ten niby asystent ruszania pod górę?

Czy samochód wyczuwa staczanie i wtedy blokuje hamulec czy jak?

Gdzieś wyczytałem, że niby na 2 sekundy, ale jakoś nie zauważyłem żeby to w moim aucie działało. A może jestem szybszy od tego gadżetu i zdążam ruszyć zanim zadziała? :P

 

To działa tylko na wzniesieniu o jakimś nachyleniu. Jak się zatrzymasz, to pojawi ci się kontrolka na zegarze, że system zadziałał (wykrył wzniesienie) i wtedy jak puścić hamulec to jeszcze chwile auto samo stoi na hamulca, abyś ruszył swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sto isz pod górke,i masz nogę na hamulcu,w momencie odjęcia nogi z hamulca Jeżeli pochylenie jest odpowiednie zaświeci Ci się zielona ikona z samochodem na stoku,na 3 sekundy .W tym czasie należy ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,popatrz pan...niby angol a takie toto rozgarnięte :D Wie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to panie strach bąka puścić w nowy fotel, bo jeszcze QQ uaktywni jakiś czujnik. :P

Swoją drogą fajnie mieć świadomość, że tym razem nie jeździ się samochodem z fotelem wypierdzianym przez Niemca, tylko samemu się go wypierdzi. :lol:

Dobra, dobra, spadam do norki, bo już głupoty zaczynam opowiadać po tym świątecznym karpiu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w samochodzie przechyłomierz. Moduł powinien być zamontowany w okolicach środkowego tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na zasadzie poziomicy z bąbelkiem w środku? ;)

Jeśli tak, to mam nadzieję, że zalany jest spirytusem i nie zamarznie zimą. :P

A skoro już o spirytusie mowa, to w zamierzchłych czasach (czyt. w zeszłym wieku), mój dobry kolega opowiadał mi kiedyś o swojej służbie czynnej w marynarce wojennej. Tam też busole zalane były alkoholem żeby przypadkiem nie zamarzło im się w trudnych, sztormowych warunkach.

Niestety zamarzło im się, bo majtki spragnieni i busole wodą zalali, a spirytus wykorzystali do wiadomych celów (nacieranie pleców? ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...