Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klocki hamulcowe.Jakie??


Gość dendrolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczow! Nadszedl okres wymiany klockow hamulcowych i zastanawiam sie na jakie wymienic...Do tej pory jezdzilem na ferrodo premier, ale sie zuzyly po 8 tys. Dodam ze mam trcze Zimmermanna Sport.Zapropopnowano mi klocki ATE badz Lucasa i nie wiem co wybrac??Prosze o porade.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostan przy Ferodo Premier albo przejdz na EBG Greenstuff. Lucasy sie pala, o ATE slyszalem podobne historie. Dobre klocki zawsze beda sie szybko scieraly (przy sportowej jezdzie). Warto zainwestowac w dobre hamulce... Chyba ze maja byc tylko dla szpanu :?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak autko sluzy jako treningowka. Ferrodo uzyskiwaly swoje wlasciwosci po pozadnym rozgrzaniu ich. EBC we Wroclawiu sa nie dostepne (zjezdzilem prawie wszystkie hurtownie), a bardzo chcialbym je zalozyc. Auko w 60% jezdzi cywilnie tylko na rajdzie jest robiony opis.Lucas przemawia cena ale nie wiem czy nie za twardy jest i czy to firma nadajaca sie do czegokolwiek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

ja uzywam firmy HAWK performance ,,,,moim zdaniem sa dobre chociaz proponowali mi jakies drugie klocki drozsze ale podobno sa zatwarde i zdieraja sie tarcze a nie klocki a tarcze troszke kosztuja :wink: ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczow! Nadszedl okres wymiany klockow hamulcowych i zastanawiam sie na jakie wymienic...Do tej pory jezdzilem na ferrodo premier, ale sie zuzyly po 8 tys. Dodam ze mam trcze Zimmermanna Sport.Zapropopnowano mi klocki ATE badz Lucasa i nie wiem co wybrac??Prosze o porade.Pozdrawiam!
panowei ile razy mozna gadac o tych klockach. podobna rozmowa jest tutaj i odbyla sie nie tak dawno http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7115 dendrolog wez skorzystaj z opcji szukaj ;) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak autko sluzy jako treningowka. Ferrodo uzyskiwaly swoje wlasciwosci po pozadnym rozgrzaniu ich. EBC we Wroclawiu sa nie dostepne (zjezdzilem prawie wszystkie hurtownie), a bardzo chcialbym je zalozyc. Auko w 60% jezdzi cywilnie tylko na rajdzie jest robiony opis.Lucas przemawia cena ale nie wiem czy nie za twardy jest i czy to firma nadajaca sie do czegokolwiek :?:

 

Polecam EBC greenstuff. Na allegro jest gość, który nimi handluje (robiłem już z nim transakcje poza allegro). Mail do niego: rallytrac@solaria2000.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktury pewnie też wystawia?

 

Trudno się po prostu naciąłem. W każdym razie mnie te klocki się podobają poza jednym szczegółem przejechałem na nich prawie 700 km i dopiero przestają piszczeć. tzn cały czas przy końcówce chamowania pojawia się pisk. co prawda coraz rzadziej i coraz krócej ale tak długo to już zaczynam pojdejrzewać, że będą trochę piszczały do końca swoich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc

 

Ja kupilem Lucasy do mojej Almery N16 1.8 z 2003, bo jak zdjalem oryginalne(z fabryki) klocki z przodu to sie okazalo ze to tez Lukasy i jak na razie nie narzekam. Facet w Intercasie w Wawie powiedzial ze to ta sama klasa co Ferodo tylko ciut bardziej miekkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastosuj zestaw: tarcze Brembo i klocki Ferodo (przód) .Lucas (tył)

Idealny zestaw. Stosuję od 10 tys.km a przebieg 125 tys.(jestem pierwszym właścicielem). Wymieniałem klocki po 40, 85, 115 tys. a tarcze po 115. Nie miałem lepszych hamulców jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...