Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-TRAIL - reorganizacja forum


gkowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie 3 lata temu w prywatnej korespondencji do moderatorów proponowałem reorganizację forum dla X-Trail, ale nic to nie wniosło.

Propozycja jest taka, aby założyć trzy dodatkowe gałęzie (tzw. subfora) jak poniżej:

  •     T30 [2001-2007]
  •     T31 [2007-]
  •     T32 [2014-]

bez rozróżniania wersji wyposażeniowej lub silnikowej.

Dwa pierwsze modele (T30, T31) choć są podobne wizualnie to tak naprawdę są to dwa różne samochody, a co za tym idzie te same problemy i tak bardzo często są poruszane w oddzielnych wątkach. Za moment pojawią się problemy z nowym modelem (T32) i nadarza się okazja, aby od początku trafiały do odpowiedniej gałęzi forum.

Część tematów ogólnych można zostawić w gałęzi głównej.

Ostatnio zauważam tendencję, że nowi użytkownicy nie przeszukują forum tylko po raz kolejny zakładają takie same wątki (jaki olej, jakie spalanie, jakie felgi opony) na które już nie chce mi się odpowiadać po raz kolejny. Może właśnie wynika to z takiej a nie innej organizacji forum. Można stosować tagi, ale nie zmienia to faktu, że wyszukiwarka forum ich nie uwzględnia, więc dużo nie wnoszą.

Nie znam się na możliwościach forum i być może można to zrobić inaczej, bardziej efektywnie i przyjaźnie w poszukiwaniu wiedzy na temat problemów swojego samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z kim rozmawiałeś na PW?

Takie tematy powinny lądować w dziale "Sprawy techniczne forum". ;)

Pochylimy sie nad Twoją propozycją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z kim rozmawiałeś na PW?

 

Tofu, Strider, else

 

Generalnie dostałem odpowiedź jak poniżej i na tamten moment (kwiecień 2012) ją zaakceptowałem, ale czas płynie i wymagania się zmieniają :)

Pytanie zadałem tu bo dotyczy tej gałęzi i nie chce narzucać swojego rozwiązania, a jednocześnie oczekuje konstruktywnej dyskusji.

 

Oto treść otrzymanej odpowiedzi (kwiecień 2012):

======================================================================

Wiec tak,

Dzieki bardzo za propozycje.

Wg mnie forum powinno laczyc a nie dzielic. Kolejny podzial... nie wiem czy to dobra droga... za moment bedziemy dzielic po wersjach wyposazenia... ;) Ten balagan w dziale Primiera mi osobiscie nie odpowiada.

Jak sie upieracie to do przegadania wsrod moderatorow subforum X-Trail, wlanczam Stridera.

 

Co proponuje na teraz...

Mamy system tagow. tematy mozna uprzadkowac, nadajac im prefiksy [T30]..., [T31]... itd... i egzekwowac ich wpisywanie dla nowych tematow

Robota dla modow ;)

======================================================================

Chłopaki (admini) - Dziękuję :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... widać za mało naciskałeś :P:D

Utworzyłem tylko subfora. Robota jest dopiero do zrobienia - poprzenoszenie właściwych tematów... :huh:

Zmiany, zmiany, zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik, na którym stoi forum, pozwoli na to, na początek wystarczyłoby zablokować możliwość zakładania tematu bez prefksu.

Prefiksy byłyby 4: [T30], [T31], [T32], [ALL]. Większy porządek i bardziej precyzyjne wyszukiwanie.

Takie sobie przemyślenia nowego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te działania i tak nieuchronia forum przed lenistwem uzytkowników ,ktorzy i tak beda zakładac nowe watki ,ktore wczesniej nawet i po kilka razy były wałkowane.

Przegladam inne fora ,gdzie bardzo dokladnie sa porozdzielane dane modele jednej m-ki i tak jest często balagan.

Tylko jest wieksza czujność moderatorów ,ktorzy zdublowane tematy albo od razu usuwaja albo blokują..Kto wie czy tak nie jest prosciej i skuteczniej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym jeszcze obowiązek uzupełnienia profilu w części dotyczącej pojazdu.

Często w profilu jest napisane tylko odkrywczo X-Trail i nic więcej.

A potem taki delikwent pisze w poście: "u mnie ........".

I poznaj człowieku ptaka po jajkach. Nie wiadomo co się wykluje. Trzeba dopytywać.

Moim zdaniem obowiązkowo powinien być model, rocznik, rodzaj paliwa, moc, wersja wyposażenia, manual czy automat.

Dla nowych brak możliwości zarejestrowania bez wymaganych szczegółów. Dla starych łagodna perswazja moderatorów :).

Obecne początkowe litery numeru rejestracyjnego można sobie darować.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć jeszcze nakaz wpisów po rozwiązaniu problemu ;) . Mało kto się pochwali czy i jak naprawił. To też zmniejszyłoby bałagan.

 

Dorzuciłbym jeszcze obowiązek uzupełnienia profilu w części dotyczącej pojazdu.

Często w profilu jest napisane tylko odkrywczo X-Trail i nic więcej.

A potem taki delikwent pisze w poście: "u mnie ........".

I poznaj człowieku ptaka po jajkach. Nie wiadomo co się wykluje. Trzeba dopytywać.

Moim zdaniem obowiązkowo powinien być model, rocznik, rodzaj paliwa, moc, wersja wyposażenia.

Dla nowych brak możliwości zarejestrowania bez wymaganych szczegółów. Dla starych łagodna perswazja moderatorów :).

Obecne początkowe litery numeru rejestracyjnego można sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te działania i tak nieuchronia forum przed lenistwem uzytkowników ,ktorzy i tak beda zakładac nowe watki ,ktore wczesniej nawet i po kilka razy były wałkowane.

Przegladam inne fora ,gdzie bardzo dokladnie sa porozdzielane dane modele jednej m-ki i tak jest często balagan.

Tylko jest wieksza czujność moderatorów ,ktorzy zdublowane tematy albo od razu usuwaja albo blokują..Kto wie czy tak nie jest prosciej i skuteczniej???

Absolutnie sie z Toba zgadzam.Od jakiegoś czasu nowi uzytkownicy pozakładali masę nowych tematów,których było już chyba z 500.Dlaczego nie są one usuwane odrazu lub przenoszone do juz istniejących.

Podobnie jest z totalnie głupimi tematami,które absolutnie nic nie wnoszą do forum-np:

-zlutowałem kabelek-prosze o opinię

-załozyłem światełko-podoba się?

-wjechałem w błoto-Jezuu,czy dobrze zrobiłem?

 

Jestem na dwóch innych forach i tam czegoś takiego nie ma.Takie tematy sa odrazu kasowane a autor dostaje ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórzy mają osobisty stosunek do własnych tematów, to żeby nie narażać ich na stres i palpitacje serca, proponuję nie usuwać takich bzdetów od razu.

Najpierw taki temat ląduje w specjalnym dziale ZSYP, gdzie autor może w spokoju i skupieniu pożegnać się ze swoją twórczością.

A po określonym czasie (np 10 czy 30 dni) wylatuje temat w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...