Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] brzęczenie przy 3,5-4 tys. obr/min


Gość grzennio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Czy ktoś jeszcze ma coś takiego? Auto nie ma żadnej dziury w obrotach, płynnie przyśpiesza, przy innej prędkości obrotowej też nic się nie dzieje. Brzęczenie występuje tylko podczas przyśpieszania, albo jazdy ze stałą prędkością. Podczas chamowania silnikiem tego nie ma. Martwię się, że to rozrząd. Brzęczenie występuje tylko i wyłącznie w podanej sytuacji. Czekam na każdą opinię (najlepiej fachową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie coś brzęczy przy 2000

i to coraz głosniej

też nie wiem co to a zrobiłem dzis 300 km

i myslałem że na parkingu rozkręce zaraz z nerwów samochód...

ale to brzeczenie było z okolicy ścianki pomiędzi silnikiem a kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie coś brzęczy przy 2000

i to coraz głosniej

też nie wiem co to a zrobiłem dzis 300 km

i myslałem że na parkingu rozkręce zaraz z nerwów samochód...

ale to brzeczenie było z okolicy ścianki pomiędzi silnikiem a kierownicą

 

przy 2000 to u mnie brzęczy najgłośniej rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, postaram się wszystko podokręcać i zobaczyć co z tego będzie. Troszkę to będzie ciężkie bez kanału, ale jakoś dam radę. Uspokoiliście mnie, też myślałem, że to tylko jakaś osłona, ale w jednym poście bylo coś o słabnięciu silnika właśnie przy takich obrotach i był to właśnie rozrząd. U mnie na szczęście nie słabnie! Dziękuję za odpowiedzi! Dam później znać czy wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ze Sporage niezłe jaja. Zaczęło mi jakby klekotać przy obrotach 1500-2000. Pojechałem do Norauto w Poznaniu. Gościu pochodził, kazał wcisnąć sprzęgło i stwierdził, że docisk. Pojechałem do drugiego Norauto. Klient (ponć fachowiec od terenowców) posłuchał i stwierdził, że to panewki albo od wału lub od korbowodów i żeby tym się nie przejmoweać. Pojechałem więc do "szrego Mietka-mechaniora". Powiedział żeby zostawić padakę na 2h. Wróciłem i co się okazało?: że w pasku napędu alternatora (ząbkowany) parę ząbków "się zgubiło". Koszt z wymianą 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to był rozrząd. Brzęczałby przy każdej prędkości obrotowej. Sprawdź przy tłumiku. Jest tam taka "plecionka - harmonijka". Jak miałem Nissana Primerkę to ona mi popękała i też brzęczało. Koszt około 70-80zł. Ja bym zaczął od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z warsztatu w mojej NYSCE tez cos brzeczało przy tłumiku okazało sie ze to obudowa rury tłumika ktora tzrzeba było zdemontowac. Koszt 20 zł trzeba było uzyc palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w P10 było słychać dziwne dzwięki przy 2000obr. pochadzące dokładnie z środkowego nawiewu. Zdemontowałem prawie cały kokpit, fotele i wykładzinke myśląc że to moneta wpadła do nawiewu, owszem znalazłem monete (50centów :D ) ale dzwięki nie ustały :(

Później nastukałem pare młotków osłonie środkowego tłumika i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie jazdy przy ~`2500 tyś. obrotów pobrzękiwało metalicznie.Na postoju było ok.Ostatnio u kumpla na kanale popukałem ,postukałem i w zasadzie do niczego nie doszedłem ,padło niepewne podejrzenie że to blacha pod katalizatorem,wiec ją od tyłu kata.troszeczke odgiołem i co okazało sie że to był strzał w 10! teraz już nic nie brzęczy.Pzdr.Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dwa brzeki. Nie mam obrotomierza ale w skrocie wygladalo to tak:

 

Przy dodawaniu gazu najpierw brzeczala siatka - po prostu tak metalicznie walilo w okolicach dzwigni skrzyni biegow.

 

Jak wymienili siatke (ciut dluzsza) to zaczal mi brzeczec z tylu tlumik ktory dotykal do stalowej belki pod zderzakiem. Podgieli troche mocowania i tlumik nie brzeczy ale znowu brzeczy siatka -> czeka mnie kolejna wizyta w warsztacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...