Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu chłodzącego 2.0 dci


Romanha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naszło mnie na wymianę wszystkich płynów w moim QQ, Wszystkie oleje wymieniłem filtry również, Teraz przyszedł czas na płyn chłodzący. Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenie. Czy jest jakaś śruba do spuszczania starego płynu czy zdejmuje sie wąż z chłodnicy. Czy potem trzeba jakoś specjalnie odpowietrzyć układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta nie znam ale zasada jest prosta  jeśli na dolnych wężach nie znajdziesz żadnych korków czy też w chłodnicy zwal węża od chłodnicy  do pojemnika potem odkręć korki od pojemnika wyrównawczego i czekaj aż ścieknie warto też czasem dmuchnąć w zbiorniczek ,,,

 

Warto też odkręcić jakiś górny wąż doprowadzający by zrobić dopływ powietrza i niech ścieka

 

Warto wiedzieć jaką masz pojemność układu 4-5 litrów lub inaczej ... zobacz ile ściekło a ile zalejesz .Po skręceniu wszystkich węży

 

odpalasz auto i dolewasz do zbiorniczka widząc że silnik połyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę zasadę to znam ale wiem ze niektóre samochody mają odpowietrzanie układu chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ,,

 

jak nalejesz pełny zbiorniczek to zabierze płyn a poleci powietrze ,,

 

to ogólna zasada ,,

 

zasada taka że nalej płyn i duś węże odpal niech się rozgrzeje i lej przynajjmniej tyle co wylałeś

 

jak wejdzie mniej to zalej zbiorniczek po maks i jedz gdzie masz jechać po jakimś czasie  zobacz  co ma i tyle ./... nie ma takich autek że same się odpowietrzą bo im każesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę zasadę to znam ale wiem ze niektóre samochody mają odpowietrzanie układu chłodzenia

Nie wiem jak w dci ale w benzyniaku wygląda to tak jak na rysunku. O ile wiem nie ma żadnego kranika a w serwisie spuszczaja do momentu aż płyn sam schodzi a potem dolewaja nowy. Nie słyszałem aby w serwisie ktoś przedmuchiwał ukałd przed zalaniem nowego płynu.

 

Chłodnica.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się,ja sam wymieniając płyn w Note...dmuchałem w rurę, :D 

Tak z ciekawości,efekt był taki ,że zeszło może około 100ml a reszta to bulbul :D

Więc uważam ,że nie ma co się bawić w bulgotki i zajmować sobie więcej czasu.Wylać,nalać i dolewać po krótkim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć w moim QQ mam płyn chłodniczy na minimu i mam takie pytanie czy mogę dolać jakiś płyn chłodniczy (ponieważ nie wiem jaki był wczesniej) czy muszę wymienić wszystko na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/65531-za-malo-plynu-chlodniczego-od-nowosci/

 bardzo pokrewne tematy i w sumie sprowadzaja sie do jednego zagadnienia , admin moze bys scalil oba ? 

 

pawellko sorry to niegrzecznie odsylac do linka ale nie ma co dublowac informacji , przeczytaj info z linka i bedziesz wiedziec co nalac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...