Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędne wskazanie poziomu paliwa X-Trail T30


davidoff89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem ostatnio X-Trail'a z 2002 roku 2.0 benzyna i okazało się, że ma jeden defekt. Wskaźnik poziomu paliwa na desce rozdzielczej pokazywał mi na początku około 3/4 baku, po przejechaniu ponad 200 km spadł na około połowę i się zatrzymał. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że jadąc brakło mi paliwa mimo wskazań poziomu na desce rozdzielczej. Dziś podniosłem tylną kanapę,wyciągnąłem obydwa pływaki, przeczyściłem je i odgiąłem mocniej blaszki. Mimo to nadal błędnie pokazuje, ponieważ w baku mam około 12 litrów a pokazuje ponad połowę. Gdy odpiąłem czujnik znajdujący się za fotelem pasażera to pokazuje w miarę ok, wiem jednak że nie jest to rozwiązanie. Gdzie może tkwić problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie inaczej wyglądają te czujniki niż w dieslu. Do czujnika znajdującego się za pasażerem dochodzi tylko kostka elektryczna- wyjmując go to jest to pływak. Do tego za kierowcą dochodzi przewód paliwowy i kostka elektryczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. 

Kolego miałem dokładnie tak samo i robiłem dokładnie to samo co TY  włacznie z wymiana obydwu pływaków...okazało się ze to licznik był walnięty.

Po wymianie licznika wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień pompkę paliwa przy baku. może być uniwersalna na 12V, tylko szukaj cichej, bo w większości przypadków w kabinie słychać jak pracują. Oryginał kosztuje chore pieniądze.

 

Możesz też dolewać co tankowanie oleju do dwu-suwów (z orlena semisynthetic jest ok), tak 200ml na cały zbiornik. Po jakimś czasie ta pompka może odżyć - u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...