Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne stukanie pod schowkiem


mirhof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

wczoraj podczas jazdy pojawił się komunikat awaria wtrysków auto gaz

najbardziej mnie nie pokoji że auto jest dopiero 4 miesiace na gazie a druga rzecz która mnie bardziej nie pokoji

to że podczas zapalania auta , zaczynana się stukanie od strony pasażera a dokładniej to pod schowkiem jest to dość głośne czy bedzie to spowodowane awarią wtrysków czy może być to jakas kolejna awaria .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po właczeniu nawiewu odgłosy są a powyłaczeniu już nie zaczłałem demontaż wentylatora z tego co widzę dużo jest odkręcania i nie przyjemna pozycja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady zobacz czy nie rozpadł sie filtr kabinowy i wpadło coś w łopatki jak wyjmiesz filtr to wsadzisz reke i poczujesz  lub zogaczysz po zaświeceniu w łopatki.

 

wyłacz stacyjke by sie nie uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna już zlokalizowana i usunięta dzięki jacek za wskazówki a co do przyczyny do wirnika dosłata się mysz :) po jej wyciągnięciu wszystko smiga jak wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super że tylko to .

u mnie capi z wentylacji ,ile już sie namęczyłem pzy czyszczeniu a i tak jedzie.

pewnie i ja mam ciałko gdzieś na chłodnicy ale by sie dostać musiałbym demontować deskę rozdzielczą-

 

coż na razie posłuchałem rady shreka i osła -zainwesuje w tik taki----taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtr - czy jak się rozwali, to możliwe żeby później przez otwory wentulacyjne wylatywały farfocle? Kiedyś tak miałem i zastanawiałem się skąd to sie bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej możliwe, przez uszkodzony filtr lub jego brak śmieci mogą dostawać się do otworów wentylacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet polecam wyciagnąc filtr i go przeczyscić bo u mnie było tak zawalony że bo zmontowaniu i odpaleniu była duża różnica w tym jak wszystko pracowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle że z tego co pamiętam, to farfocle wyglądały właśnie jak kawałki filtra (brązowa pianka w paskach). Ciekawi mnie po prostu czy gdzieś to jeszcze nie zalega, bo w kiepskich warunkach szyba odparowuje tak do 5 minut - kiedyś wydawało mi się, że dzieje się to szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet polecam wyciagnąc filtr i go przeczyscić bo u mnie było tak zawalony że bo zmontowaniu i odpaleniu była duża różnica w tym jak wszystko pracowało :)

Filtr lepiej od razu wymienić, zamiast bawić się w czyszczenie. ~40zł raz na rok/sezon, to nie są jakieś olbrzymie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piankowe czarne farfocle to niestety kawałki uszczelnienia klap przełączających kierunek powietrza NOGI-DESKA-PRZEDNIA SZYBA. W wielu autach z czasem się to kruszy. Też taki smark czarny czasem mi zawiśnie przy wylocie nawiewu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

U mnie pojawiły się stuki po przekreceniu zapłonu (kilka sekund)  i po uruchomieniu silnika (drugi raz na kilka sekund)  Podejrzewam że zablokowała się zapadka która zamyka obwód nawiewu na szybę bo jak przekręcę pokrętło w pozycję A/C (całkiem w lewo)  to nie stuka a jak w jakąkolwiek inną pozycję to słychać działanie silniczka i zaczyna się stuk.  Jak tam się dostać żeby naprawić ten problem.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...